Ostrava – Česká Lípa 3:5 (kon.) | Liberec – Královské Vinohrady 7:3 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
3:5 (1:0, 1:2, 1:3) Stav série: 1:2
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Sobota 09.03.2024, 18:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga (CZ) • Osemfinále

Velmi vyrovnaný zápas nakonec zvládli lépe hosté, kteří tak postupují do čtvrtfinále! Do vedení poslal Českou Lípu ve třetí třetině Pšenička a chvíli to vypadalo, že se domácím už nepodaří vyrovnat. V 58. minutě se to přeci jen povedlo zásluhou Patrika Němce, hosté se však nevzdali a hned po 30 vteřinách opět vedli po gólu Štěrby. Výhru pak do prázdné branky pojistil Václav Vavruška. (19:55:56)

59:49 Václav VAVRUŠKA - 3:5

59:49
    Česká Lípa právě vstřelila branku! VÁCLAV VAVRUŠKA trefuje prázdnou branku po nabídce Ladislava Pekárka. Asistence: Ladislav Pekárek.

59:10
    Bräuerova střela z první zamířila velmi vysoko.

58:00
    A Ostrava to zkouší v šesti!
    57:53 Daniel ŠTĚRBA - 3:4

57:53
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Hosté však jdou znovu do vedení! K míčku se po několika odrazech dostal DANIEL ŠTĚRBA a rychlou střelou překonal Bindera. Asistence: Tomáš Pšenička.
    57:21 Patrik NĚMEC - 3:3

57:21
    Ostrava právě vstřelila branku! PATRIK NĚMEC z poloviny hřiště překonal Dvořáka a necelé tři minuty před koncem srovnává skóre. Asistence: Martin Šulc.

56:24
    Křenek na poslední chvíli ztečoval střelu Mikoláše nad branku.

55:45
    Binder drží naděje Ostravy zákrokem po průniku Šuberta.

54:35
    Kouba získal pro svůj tým čas skvělým pohybem za brankou soupeře.

52:55
    Šubertovu střelu na bližší tyčku si Dvořák pohlídal.
    51:07 Tomáš PŠENIČKA - 2:3

51:07
    Česká Lípa právě vstřelila branku! Po střele Štěpána Slaného se míček odrazil na hůl TOMÁŠE PŠENIČKY, který zamířil přesně ke druhé tyči.

50:34
    Košarišťan měl obrovskou šanci, Dvořák se ale skvěle přesunul od tyčky!

49:40
    Němec prokličkoval do útočné poloviny, pak ale vrátil míček až za vlastní bránu.

48:57
    Stárkova střela z dálky nebezpečně proskákala kolem brány.

Ema Jaworská

Góly a asistencie: 20. Daniš (Kuczera), 25. Pešat (Němec), 58. Němec (Šulc) – 26. Křenek (Seibert), 30. Krajcigr (Pekárek), 52. Pšenička (Slaný), 58. Štěrba (Pšenička), 60. Vavruška (Pekárek)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Strakoš) – Němec, Šulc, Jakubec (C), Šubert, Friedel, Pum – Herblich, Pešat, D. Prašivka, Daniš, Košarišťan, Kuczera, Mikoláš, Pobořil, Bräuer, Murín, Tomek.
    Tréner: Robert Segeťa

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Stárek, Křenek, Štěrba, Slaný, F. Šedivý, Mlejnek, Seibert – Krajcigr (C), Pekárek, Trčka, Pšenička, Vavruška, Jirsa, Dzierža, Kouba.
    Tréner: Vladimír Trčka

Rozhodca: Kamil Sojka, Tomáš Sojka