Šprint žien 7,5 km, Soldier Hollow | Vítěz: J. Braisazová-Bouchetová (FRA) (kon.) | | | Štafeta žien 4x6 km, Soldier Hollow | (kon.) |
Šprint mužov 10 km, Soldier Hollow | Vítěz: E. Perrot (FRA) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 1. kolo, Kranjska Gora | (zruš.) | | | Obrovský slalom žien, 1. kolo, Åre | Vítěz: S. Hectorová (SWE) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Kranjska Gora | (zruš.) | | | Obrovský slalom žien, 2. kolo, Åre | Vítěz: F. Brignoneová (ITA) (kon.) |
Muži HS134, Oslo | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
koniec udalosti
SP - Šprint mužov 10 km, Soldier Hollow
Vítěz: E. Perrot (FRA)
Milan Huppert
...
- 1. Tarjei Bø (NOR) 324 b
- 2. Benedikt Doll (GER) 283 b
- 3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 302 b
- 4. Philipp Nawrath (GER) 230 b
- 5. Johannes Thingnes Bø (NOR) 234 b
- 6. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 215 b
- 7. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 219 b
- 8. Endre Strømsheim (NOR) 214 b
- 9. Johannes Kühn (GER) 208 b
- 10. Tommaso Giacomel (ITA) 207 b
- 29. Michal Krčmář (CZE) 73 b
- 47. Jakub Štvrtecký (CZE) 25 b
- 62. Adam Václavík (CZE) 8 b
- 75. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
...
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 902 b
- 2. Tarjei Bø (NOR) 855 b
- 3. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 795 b
- 4. Sturla Holm Lægreid (NOR) 778 b
- 5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 705 b
- 6. Endre Strømsheim (NOR) 635 b
- 7. Benedikt Doll (GER) 554 b
- 8. Martin Ponsiluoma (SWE) 548 b
- 9. Johannes Kühn (GER) 526 b
- 10. Justus Strelow (GER) 509 b
- 27. Michal Krčmář (CZE) 227 b
- 55. Jakub Štvrtecký (CZE) 40 b
- 60. Jonáš Mareček (CZE) 28 b
- 71. Adam Václavík (CZE) 15 b
- 84. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
- 90. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
- 92. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
...
- 1. Eric Perrot (FRA) 22:19,8 (0)
- 2. Emilien Jacquelin (FRA) +3,9 (2)
- 3. Johan-Olav Botn (NOR) +11,3 (0)
- 4. Sturla Holm Lægreid (NOR) +12,9 (1)
- 5. Sebastian Samuelsson (SWE) +16,3 (0)
- 6. Campbell Wright (USA) +20,0 (1)
- 7. Tarjei Bø (NOR) +20,0 (1)
- 8. Tommaso Giacomel (ITA) +30,8 (2)
- 9. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) +32,9 (1)
- 10. Johannes Kühn (GER) +33,4 (1)
- 11. Endre Strømsheim (NOR) +34,7 (1)
- 12. Timofej Lapšin (KOR) +41,5 (0)
- 13. Philipp Horn (GER) +45,0 (1)
- 14. Jakov Fak (SLO) +52,0 (0)
- 15. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) +55,3 (2)
- 16. Justus Strelow (GER) +57,1 (0)
- 17. Johannes Thingnes Bø (NOR) +58,1 (4)
- 18. Kristo Siimer (EST) +59,2 (0)
- 19. Florent Claude (BEL) +1:03,5 (1)
- 20. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:04,1 (4)
- 21. Niklas Hartweg (SUI) +1:04,4 (1)
- 22. Lukas Hofer (ITA) +1:05,7 (3)
- 23. Danilo Riethmüller (GER) +1:17,2 (1)
- 24. Sebastian Stalder (SUI) +1:18,3 (1)
- 25. Philipp Nawrath (GER) +1:25,5 (2)
- 26. Vytautas Strolia (LTU) +1:29,5 (1)
- 27. Benedikt Doll (GER) +1:29,8 (3)
- 28. Didier Bionaz (ITA) +1:30,6 (3)
- 29. Simon Eder (AUT) +1:31,8 (1)
- 30. Michal Krčmář (CZE) +1:32,7 (1)
- 31. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:34,8 (1)
- 32. Blagoj Todev (BUL) +1:37,5 (1)
- 33. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:39,6 (2)
- 34. Tero Seppälä (FIN) +1:39,9 (3)
- 35. Patrick Braunhofer (ITA) +1:40,9 (0)
- 36. George Marian Coltea (ROU) +1:42,2 (1)
- 37. Fabien Claude (FRA) +1:43,2 (4)
- 38. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:44,1 (3)
- 39. Artěm Pryma (UKR) +1:48,2 (1)
- 40. Anton Dudčenko (UKR) +1:51,4 (1)
- 60. Vítězslav Hornig (CZE) +2:16,3 (0)
- 63. Tomáš Sklenárik (SVK) +2:20,0 (1)
- 82. Mikuláš Karlík (CZE) +3:02,6 (4)
- 97. Jonáš Mareček (CZE) +4:21,5 (5)
- 100. Damián Cesnek (SVK) +4:47,4 (5)
...
- 1. Simon Eder (AUT)
- 2. Emilien Jacquelin (FRA)
- 3. Vladimir Iliev (BUL)
- 4. Jesper Nelin (SWE)
- 5. Campbell Wright (USA)
- 6. Johannes Thingnes Bø (NOR)
- 7. Jakov Fak (SLO)
- 8. Vytautas Strolia (LTU)
- 9. Tarjei Bø (NOR)
- 10. Sebastian Stalder (SUI)
- 11. Rene Zahkna (EST)
- 12. Philipp Nawrath (GER)
- 13. Niklas Hartweg (SUI)
- 14. Lukas Hofer (ITA)
- 15. Johannes Kühn (GER)
- 16. David Komatz (AUT)
- 17. Tommaso Giacomel (ITA)
- 18. Taras Lesjuk (UKR)
- 19. Johannes Dale-Skjevdal (NOR)
- 20. Alexandr Muchin (KAZ)
- 21. George Marian Coltea (ROU)
- 22. Sebastian Samuelsson (SWE)
- 23. Timofej Lapšin (KOR)
- 24. Florent Claude (BEL)
- 25. Martin Ponsiluoma (SWE)
- 26. Dmytro Pidručnyj (UKR)
- 27. Jakub Štvrtecký (CZE)
- 28. Quentin Fillon Maillet (FRA)
- 29. Adam Runnalls (CAN)
- 30. Eric Perrot (FRA)
- 31. Otto Invenius (FIN)
- 32. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
- 33. Michal Krčmář (CZE)
- 34. Benedikt Doll (GER)
- 35. Philipp Horn (GER)
- 36. Vladislav Kirejev (KAZ)
- 37. Lovro Planko (SLO)
- 38. Tero Seppälä (FIN)
- 39. Sturla Holm Lægreid (NOR)
- 40. Anton Dudčenko (UKR)
- 41. Justus Strelow (GER)
- 42. Joscha Burkhalter (SUI)
- 43. Dmitrij Šamajev (ROU)
- 44. Didier Bionaz (ITA)
- 45. Renars Birkentals (LAT)
- 46. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)
- 47. Magnus Oberhauser (AUT)
- 48. Jonáš Mareček (CZE)
- 49. Fabien Claude (FRA)
- 50. Viktor Brandt (SWE)
- 51. Endre Strømsheim (NOR)
- 52. Sean Doherty (USA)
- 53. Dominik Unterweger (AUT)
- 54. Anton Vidmar (SLO)
- 55. Alexander Starodubec (KOR)
- 56. Antonin Guigonnat (FRA)
- 57. Kristo Siimer (EST)
- 58. Heikki Laitinen (FIN)
- 59. Blagoj Todev (BUL)
- 60. George Buta (ROU)
- 61. Tomáš Sklenárik (SVK)
- 62. Konrad Badacz (POL)
- 63. Asset Djussenov (KAZ)
- 64. Mikuláš Karlík (CZE)
- 65. Raido Ränkel (EST)
- 66. Roman Rees (GER)
- 67. Jan Guńka (POL)
- 68. Maksim Fomin (LTU)
- 69. Artěm Pryma (UKR)
- 70. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
- 71. Patrick Braunhofer (ITA)
- 72. Tomas Kaukenas (LTU)
- 73. Anton Ivarsson (SWE)
- 74. Vebjørn Sørum (NOR)
- 75. Zachary Connelly (CAN)
- 76. Christian Gow (CAN)
- 77. Jake Brown (USA)
- 78. Jeremy Finello (SUI)
- 79. Marek Mackels (BEL)
- 80. Maxime Germain (USA)
- 81. Peppe Femling (SWE)
- 82. Gion Stalder (SUI)
- 83. Vitalij Mandzyn (UKR)
- 84. Kacper Guńka (POL)
- 85. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
- 86. César Beauvais (BEL)
- 87. Miha Dovžan (SLO)
- 88. Jokubas Mackine (LTU)
- 89. Vítězslav Hornig (CZE)
- 90. Jakob Kulbin (EST)
- 91. Oscar Lombardot (FRA)
- 92. Cornel Puchianu (ROU)
- 93. Logan Pletz (CAN)
- 94. Elia Zeni (ITA)
- 95. Patrick Jakob (AUT)
- 96. Anton Sinapov (BUL)
- 97. Marcin Zawól (POL)
- 98. Johan-Olav Botn (NOR)
- 99. Damián Cesnek (SVK)
- 100. Danilo Riethmüller (GER)
...
- 1. Tarjei Bø (NOR) 288 b
- 2. Benedikt Doll (GER) 269 b
- 3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 252 b
- 4. Philipp Nawrath (GER) 214 b
- 5. Johannes Thingnes Bø (NOR) 210 b
- 6. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 189 b
- 7. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 187 b
- 8. Endre Strømsheim (NOR) 184 b
- 9. Johannes Kühn (GER) 177 b
- 10. Tommaso Giacomel (ITA) 173 b
- 28. Michal Krčmář (CZE) 62 b
- 51. Jakub Štvrtecký (CZE) 17 b
- 59. Adam Václavík (CZE) 8 b
- 70. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
...
- 1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 878 b
- 2. Tarjei Bø (NOR) 819 b
- 3. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 769 b
- 4. Sturla Holm Lægreid (NOR) 728 b
- 5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 673 b
- 6. Endre Strømsheim (NOR) 605 b
- 7. Benedikt Doll (GER) 540 b
- 8. Martin Ponsiluoma (SWE) 527 b
- 9. Johannes Kühn (GER) 495 b
- 10. Justus Strelow (GER) 484 b
- 26. Michal Krčmář (CZE) 216 b
- 59. Jakub Štvrtecký (CZE) 32 b
- 60. Jonáš Mareček (CZE) 28 b
- 70. Adam Václavík (CZE) 15 b
- 82. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
- 89. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
- 91. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
1. Tarjei Bø (NOR) 324 b
2. Benedikt Doll (GER) 283 b
3. Sturla Holm Lægreid (NOR) 302 b
4. Philipp Nawrath (GER) 230 b
5. Johannes Thingnes Bø (NOR) 234 b
6. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 215 b
7. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 219 b
8. Endre Strømsheim (NOR) 214 b
9. Johannes Kühn (GER) 208 b
10. Tommaso Giacomel (ITA) 207 b
...
29. Michal Krčmář (CZE) 73 b
47. Jakub Štvrtecký (CZE) 25 b
62. Adam Václavík (CZE) 8 b
75. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b (00:50:16)
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 902 b
2. Tarjei Bø (NOR) 855 b
3. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) 795 b
4. Sturla Holm Lægreid (NOR) 778 b
5. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) 705 b
6. Endre Strømsheim (NOR) 635 b
7. Benedikt Doll (GER) 554 b
8. Martin Ponsiluoma (SWE) 548 b
9. Johannes Kühn (GER) 526 b
10. Justus Strelow (GER) 509 b
...
27. Michal Krčmář (CZE) 227 b
55. Jakub Štvrtecký (CZE) 40 b
60. Jonáš Mareček (CZE) 28 b
71. Adam Václavík (CZE) 15 b
84. Mikuláš Karlík (CZE) 5 b
90. Vítězslav Hornig (CZE) 1 b
92. Tomáš Mikyska (CZE) 1 b
1. Eric Perrot (FRA) 22:19,8 (0)
2. Emilien Jacquelin (FRA) +3,9 (2)
3. Johan-Olav Botn (NOR) +11,3 (0)
4. Sturla Holm Lægreid (NOR) +12,9 (1)
5. Sebastian Samuelsson (SWE) +16,3 (0)
6. Campbell Wright (USA) +20,0 (1)
7. Tarjei Bø (NOR) +20,0 (1)
8. Tommaso Giacomel (ITA) +30,8 (2)
9. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR) +32,9 (1)
10. Johannes Kühn (GER) +33,4 (1)
11. Endre Strømsheim (NOR) +34,7 (1)
12. Timofej Lapšin (KOR) +41,5 (0)
13. Philipp Horn (GER) +45,0 (1)
14. Jakov Fak (SLO) +52,0 (0)
15. Johannes Dale-Skjevdal (NOR) +55,3 (2)
16. Justus Strelow (GER) +57,1 (0)
17. Johannes Thingnes Bø (NOR) +58,1 (4)
18. Kristo Siimer (EST) +59,2 (0)
19. Florent Claude (BEL) +1:03,5 (1)
20. Martin Ponsiluoma (SWE) +1:04,1 (4)
21. Niklas Hartweg (SUI) +1:04,4 (1)
22. Lukas Hofer (ITA) +1:05,7 (3)
23. Danilo Riethmüller (GER) +1:17,2 (1)
24. Sebastian Stalder (SUI) +1:18,3 (1)
25. Philipp Nawrath (GER) +1:25,5 (2)
26. Vytautas Strolia (LTU) +1:29,5 (1)
27. Benedikt Doll (GER) +1:29,8 (3)
28. Didier Bionaz (ITA) +1:30,6 (3)
29. Simon Eder (AUT) +1:31,8 (1)
30. Michal Krčmář (CZE) +1:32,7 (1)
31. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:34,8 (1)
32. Blagoj Todev (BUL) +1:37,5 (1)
33. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:39,6 (2)
34. Tero Seppälä (FIN) +1:39,9 (3)
35. Patrick Braunhofer (ITA) +1:40,9 (0)
36. George Marian Coltea (ROU) +1:42,2 (1)
37. Fabien Claude (FRA) +1:43,2 (4)
38. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:44,1 (3)
39. Artěm Pryma (UKR) +1:48,2 (1)
40. Anton Dudčenko (UKR) +1:51,4 (1)
...
60. Vítězslav Hornig (CZE) +2:16,3 (0)
63. Tomáš Sklenárik (SVK) +2:20,0 (1)
82. Mikuláš Karlík (CZE) +3:02,6 (4)
97. Jonáš Mareček (CZE) +4:21,5 (5)
100. Damián Cesnek (SVK) +4:47,4 (5)
Snad ještě větším překvapením než Perrotovo vítězství je jméno na třetím místě. Nor Johan-Olav Botn strávil většinu sezony v IBU Cupu a zásluhou výborných výkonů si vysloužil pozvánku mezi elitu, kde okamžitě ukazuje, že si místenku zaslouží, neboť odstřílel čistě, výborně si počínal i na lyžích a v těsném souboji urval bronzovou pozici před krajanem Sturlou Holmem Lægreidem.
Domácí fanoušky potěšil Campbell Wright, který s jednou chybou obsadil šesté místo a podíval se na širší stupně vítězů. Na ne úplně ideální výsledky ve sprintech navázal vedoucí muž hodnocení Světového poháru, čtyřikrát chybující Johannes Thingnes Bø obsadil sedmnáctou pozici.
Českým biatlonistům se nedařilo. Nejlepší Michal Krčmář uzavíral s jednou chybou třetí desítku, ve čtvrté se nacházel 33. Jakub Štvrtecký. Jako poslední šedesátý postoupil do stíhačky střelecky čistý Vítězslav Hornig, mimo postupovou šedesítku skončili 82. Mikuláš Karlík a 97. Jonáš Mareček.