Sparta Praha – Liverpool 1:5 (kon.) | AS Rím – Brighton 4:0 (kon.) | Karabach – Leverkusen 2:2 (kon.)
Marseille – Villarreal 4:0 (kon.) | Benfica – Rangers 2:2 (kon.) | Freiburg – West Ham 1:0 (kon.)
AC Miláno – Slavia 4:2 (kon.)
FK Karabach
2:2 (2:0)
Bayer Leverkusen
cz Štvrtok 07.03.2024, 18:45 • Tofig Bahramov Stadium, Baku • Európska liga • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropské ligy. V tomto zápase osmifinále proti sobě nastoupí FK Karabach a Bayern Leverkusen.

Fotbalisté Leverkusenu postoupili do této fáze soutěže Evropská liga přímo, naopak jejich soupeř bojoval ve dvojzápase proti Braze. Bragu dokázal porazit 4:2, v odvetném duelu sice padl 2:3, ale o gól vyhrál. Rozhodující branku vstřelil Akhunzade ve 120+3- minutě.

Papírovým favoritem je hostující celek, který se pokusí tuto pozici potvrdit. Karabach s trochou nadsázky může jen překvapit trpělivou a takticky velmi dobře propracovanou hrou.

FK Karabach: Luňov – Vešović, Mustafazade, B. Hüseynov, Bajramov – P. Andrade, Janković – L. Andrade, Benzia, Zoubir – Juninho.
    Náhradníci: Gugešašvili, Ramazanov – M. Silva, Medveděv, Keyta, Xhixha, Isajev, A. Hüseynov, K. Medina, Achundzade.

Bayer Leverkusen: Kovář – Kossounou, Tah, Tapsoba, Grimaldo – Tella, E. Palacios, Andrich, A. Adli – Hložek, Iglesias.
    Náhradníci: Hrádecký, Lomb – Stanišić, Hincapié, Hofmann, Wirtz, Schick, Frimpong, Puerta, Xhaka.

1

1
    Marko Vešović kombinuje se svými spoluhráči, ale do šance se hned v úvodu dostat nedokázal.

2
    Nathan Tella se propracoval do střelecké pozice, ale obrana Karabachu si dokázala poradit.

3
    Fotbalisté v bílém rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

4
    Marko Janković byl faulovaný soupeřem, Borja Iglesias se dopustil útočného faulu. Andrej Luňov rozehrává od své branky.

6
    Abdellah Zoubir rozehrává od své branky, pokus o rychlé přenesení hry nevyšel. Alejandro Grimaldo odstavil soupeře od míče.

8
    Žlutá karta pro tým FK Karabach (Juninho).

9
    Matěj Kovář si dokázal poradit se střelou soupeře, snadná práce pro brankáře.

11
    Hostující celek měl možnost rohového kopu, ale centr před branku nebyl povedený. Následně vykopává Andrej Luňov.

12
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat ke střelám.

14
    Edmond Tapsoba rozehrává od své branky, následně přenechal míč spoluhráči, který se pokoušel přenést hru.

15
    Robert Andrich leží po souboji se soupeřem na hrací ploše, Juninho se provinul faulem.

18
    Karabach se nikam nežene, nyní rozehrává od své branky, do kombinace se zapojil také brankář Andrej Luňov.

19
    Nepřesná domácí akce končí u brankáře, Kovář rozehrává od své branky.

20
    Dvacet minut hry je pryč, zatím na výraznější šanci čekáme.

21
    Domácí fotbalisté kombinují na své polovině, Marko Vešović zkoušel najít spoluhráče, ale obrana si poradila.

23
    Bahlul Mustafazade byl faulovaný soupeřem, důrazně ho dohrál Borja Iglesias.

24
    Juninho unikal na branku soupeře, ale s jeho ránou z hranice vápna kryje brankář.

25
    Abdellah Zoubir byl velmi blízko úvodní brance zápasu. Jeho střelu brankář vůbec neviděl, míč se odrazil od tyče zpět do hry. Dorážka byla zblokovaná.

26
    FK Karabach právě vstřelil branku!
    Domácí fotbalisté se zaslouženě dostávají do vedení, tvrdou ránou se dokázal prosadit a brankáře Kováře prostřelit YASSINE BENZIA. Asistence: Juninho.
    26. Yassine BENZIA - 1:0

28
    Domácí fotbalisté se dostávají do vedení, k velké radosti fanoušků se prosadili jako první a nyní jsou lepším týmem.

30
    Karabachu akce nevyšla, a pak mohl Alejandro Grimaldo rychle otočit směr hry. Následná přihrávka nevyšla.

31
    Úvodní půlhodina vyšla lépe domácím, kteří se dokázali dostat do vedení a dál pokračují v dobré hře. obrana Bayeru musí být pozorná.

33
    Borja Iglesias hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka do prostoru nebyla nyní přesná.

36
    Adam Hložek zkoušel centrovat před branku, ale neměl kudy, a tak míč podržel, pak kombinoval s kolegy.

36
    Leandro Andrade měl další velkou šanci domácích, ale jeho zakončení hlavou mířilo nad branku, Matěj Kovář zasahovat nemusel.

38
    Hložek nyní hlídkoval před brankou, ale Leandro Andrade odehrál míč do bezpečí, je z toho rohový kop pro hosty.

39
    Alejandro Grimaldo poslal před branku přeražený centr, se kterým si snadno dokázala poradit obrana.

40
    Alejandro Grimaldo na balon nedosáhl, a tak mohou hrát domácí, kteří vrací míč až ke své brance.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Hosté se pokouší hrát aktivně, ale domácí obrana jim mnoho prostoru nedává.

42
    Robert Andrich fauloval soupeře, domácí tak budou rozehrávat volný kop na útočné polovině.

42
    Marko Janković poslal míč před branku, ale byl to hodně nepovedený volný kop. Balon se dostal až do zámezí.

43
    Matěj Kovář následně uvedl míč do hry a podpořil spoluhráče při snaze přenést hru.

43
    Adam Hložek se propracoval do zakončení, jeho střela přes obránce neudělala brankáři mnoho starostí.

45
    Karabach pokračuje v aktivní hře, do se už dostáváme do poslední minuty hry v tomto poločase.

45
    Uvidíme, kolik minut bude sudí nastavovat nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Hložek pro své spoluhráče vypracoval v první ze dvou nastavených minut rohový kop.

45+2
    Alejandro Grimaldo nedokázal přesněji poslat centr před branku, hrát tak mohou domácí.

45+2
    Bleskové přenesení hry domácím vyšlo na výbornou, tváří v tvář se proti brankáři dokázal prosadit JUNINHO. Asistence: Leandro Andrade.
    45+2. JUNINHO - 2:0

45+2

46

46
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Nathan Tella, přichází Jeremie Frimpong.

47
    Zdá se, že trenéři během poločasové přestávky udělali jedinou změnu, a to střídali hosté.

48
    Tural Bajramov to zkoušel individuálně, a pak pro své spoluhráče vybojoval rohový kop.

49
    Centr se sice snesl před branku, ale brankář dobře vyskočil a vyboxoval míč.

50
    Domácí rozehráli nakrátko rohový kop, ale k ohrožení branky se tým nedostal.

52
    Prvních několik minut hry ve druhém poločase jasně ukázalo, že na Bayer nečeká vůbec nic snadného, pokud chce utkání zdramatizovat.

54
    Hosté rozehrávali rohový kop, Alejandro Grimaldo poslal balon před branku, ale nejlépe se zorientoval brankář.

55
    Nyní to vypadalo, že jeden z domácích hráčů zahrál v pokutovém území rukou, ale sudí nechávají hru plynout dál.

56
    Leverkusen se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit. Domácí pokračují v dobré hře.

58
    ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Florian Wirtz,
    ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Granit Xhaka.

59
    Hostující celek provedl celkem v tomto zápase už tři střídání, uvidíme, jaký dopad to na hru bude mít.

60
    Hodina hry je pryč a zatím lze konstatovat, že domácí fotbalisté naprosto zaslouženě vedou o dvě branky.

62
    Alejandro Grimaldo si vynutil faul soupeře. Následně rozehrával volný kop, který sice nebyl nejhorší, ale brankář zasahovat nemusel.

63
    Andrej Luňov vytáhl dobrý zákrok proti střele soupeře, Borja Iglesias oslovil kolegu, jehož pokus nadvakrát lapil brankář.

65
    Bayer vybojoval další rohový kop, ale k nebezpečnější akci se nedostal. Rozehrávat bude domácí brankář.

66
    Držení míče sice hovoří ve prospěch hostujícího celku, ale na branky prohrává 0:2.

67
    Aktuálně mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Optickou převahu sice hrají hosté, ale nemohou se propracovat do výraznější šance.

70
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Hostující celek dokázal zlepšenou hru přetavit v kontaktní branku, šikovným lobem se přes brankáře prosazuje FLORIAN WIRTZ. Využil zaváhání soupeře, a pak obhodil brankáře.
    70. Florian WIRTZ - 2:1

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a my sledujeme duel, ve kterém je pouze jednobrankový rozdíl.

73
    Domácí fotbalisté se pokouší vrátit se k aktivní hře, ale nyní jsou zatím dost pasivní a dávají prostor soupeři.

74
    Tural Bajramov rychle přenesl hru z levé strany na pravou, ale nedokázal přesněji vypálit.

75
    Jeden z domácích hráčů si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka byla zblokovaná.

77
    Hostující celek se nyní usadil na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet. Domácí obrana je zatím pozorná.

80
    Začalo posledních deset minut hry ve druhém poločase, Bayer má sice převahu, ale nedokáže si vypracovat šanci, která by mohla znamenat nebezpečí pro branku.

80
    Střídání v týmu FK Karabach:
    ze hřiště odchází Patrick Andrade, přichází Matheus Silva.

80
    ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Patrik Schick,
    ze hřiště odchází Odilon Kossounou, přichází Josip Stanišić.

82
    Hosté pokračují v aktivní hře, útočnou aktivitu by měl pozvednout Patrik Schick.

83
    Juninho měl obrovskou šanci, sám mířil na brankáře, ale nedokázal ho překonat. Matěj Kovář se vyznamenal.

84
    ze hřiště odchází Juninho, přichází Nariman Achundzade.

84
    Domácí celek musel střídat, odcházející hráč je totiž zraněný.

86
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, hosté jsou u míče a nastěhovaní poblíž pokutového území.

89
    Domácím se podařilo vytáhnout k polovině hrací plochy.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    ze hřiště odchází Abdellah Zoubir, přichází Redon Xhixha,
    ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Alexej Isajev.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+2
    Toto střídání hostům vyšlo, aktivní hrou Bayeru proměnit ve vyrovnávající branku PATRIK SCHICK. Po centru se prosadil hlavou. Asistence: Robert Andrich.
    90+2. Patrik SCHICK - 2:2

90+4
    Hostující celek smazal dvoubrankovou ztrátu, nyní j vyrovnáno a Bayer pokračuje v dobré hře.

90+7

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:12.

Karabach se dostal do dvoubrankového vedení, ale ve druhém poločase hosté srovnali. Branku na 2:2 zaznamenal hlavou Patrik Schick. (20:41:01)

Jan Prošek

Góly: 26. Benzia (Juninho), 45+2. Juninho (L. Andrade) – 70. Wirtz, 90+2. Schick (Andrich)

Karty:   8. Juninho (KBK)

FK Karabach: Luňov – Vešović, Mustafazade, B. Hüseynov, Bajramov – P. Andrade (80. M. Silva), Janković – L. Andrade, Benzia (90+1. Isajev), Zoubir (90+1. Xhixha) – Juninho (84. Achundzade).
    Náhradníci: Gugešašvili, Ramazanov – Medveděv, Keyta, A. Hüseynov, K. Medina.

Bayer Leverkusen: Kovář – Kossounou (80. Stanišić), Tah, Tapsoba, Grimaldo – Tella (46. Frimpong), E. Palacios (58. Xhaka), Andrich, A. Adli – Hložek (58. Wirtz), Iglesias (80. Schick).
    Náhradníci: Hrádecký, Lomb – Hincapié, Hofmann, Puerta.
    Štvrtok 14.03.2024
    Leverkusen - Karabach 3:2

Góly: 72. Frimpong (Grimaldo), 90+3. Schick (Grimaldo), 90+7. Schick (E. Palacios) – 58. Zoubir (L. Andrade), 67. Juninho (Vešović)

Karty:   70. Schick (LEV) – 78. Juninho (KBK), 90. Luňov (KBK)   64. Cəfərquliyev (KBK)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:5.