Pardubice B – Přerov 4:0 (kon.) | Slavia – Jihlava 3:2 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Dukla Jihlava
cz Pondelok 04.03.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance Liga (CZ) • Predkolo
    67:19 Matěj BERAN - 3:2

67:19
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia v osmé minutě prodloužení rozhoduje a vítězí v prvním zápase předkola nad Jihlavou 3:2! Vítězný gól dává MATĚJ BERAN, který vjel do útočného pásma a střelou přes obránce prostřelil svého bratra. Ten si na kotouč sáhl, ale už mu nedokázal zabránit v cestě do sítě. Asistence: Tomáš Guman a František Hrdinka.
    50:30 Tomáš HARKABUS - 2:2

50:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    První velkou šanci Jihlavy ještě Hölsä zastavil, proti střele TOMÁŠE HARKABUSE, který z vrcholu levého kruhu zavěsil přesně před horní tyč, už ale finský gólman zasáhnout nestačil. Dukla tak v polovině třetí třetiny srovnává na 2:2! Asistence: Tomáš Havránek a Tomáš Čachotský.
    35:27 Radim TOMAN - 2:1

35:27
    Jihlava čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny snižuje! Zaváhání v obraně sešívaných přesnou střelou z levé strany nemilosrdně potrestal RADIM TOMAN. Asistence: Otakar Šik a Tomáš Harkabus.
    27:30 Robin VŠETEČKA - 2:0

27:30
    Sešívaní odskakují na rozdíl dvou gólů. Po nepovedeném útoku Jihlavy přišla blesková nahrávka Matěje Berana, který vyslal do úniku ROBINA VŠETEČKU. Ten, ač faulován, nakonec dopravil puk mezi betony Adama Berana. Asistence: Matěj Beran a Jan Holý.
    23:56 Matouš Jan Kucharčík - 1:0

23:56
    Slávisté po čtyřech minutách druhé třetiny otevírají skóre předkola! Skvělé sólo předvedl teprve sedmnáctiletý dorostenec v sestavě sešívaných MATOUŠ JAN KUCHARČÍK, který se z levé strany natlačil před branku a bekhendovým zakončením k zadní tyči prostřelil Berana. Pro mladého centra je to první gól v seniorském hokeji. Bez asistence.

Šimon Rogner

Góly a asistencie: 24. Kucharčík, 28. Všetečka (Matě. Beran, Holý), 68. Matě. Beran (Guman, Hrdinka) – 36. R. Toman (Šik, Harkabus), 51. Harkabus (T. Havránek, Čachotský)

HC Slavia Praha: Hölsä (Volevecký) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Kremláček, Křepelka – Matě. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, J. Brož – Knotek (C), Slavík, Všetečka – Havrda, V. Polák II, J. Půček.
    Tréner: Aleš Totter

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Strejček, Dundáček, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), Menšík, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Šik – Štefančík, R. Toman, Jungwirth – Jelínek, Pořízek, Chvátal.
    Tréner: Viktor Ujčík

Rozhodca: Zeliska, Zubzanda – Zídek, Pěkný