Trenčín – Humenné 9:2 (kon.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Spišská N. Ves – B. Bystrica 6:2 (kon.)
Zvolen – Poprad 3:4 (po pr.) | Nové Zámky – HC Slovan 2:5 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.)
HK Nitra
1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
HC Košice
Nedeľa 03.03.2024, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V 49. kole Tipos Extraligy privíta domáca HK Nitra doma obhajcu titulu – HC Košice. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17:00

Dve kolá pred koncom základnej časti je obhajca z Košíc v tabuľke iba na 4. mieste so ziskom 78 bodov. Košičania dokonca stratili matematickú šancu posunúť sa v tabuľke vyššie. Forma Košíc je veľmi kolísavá po celú sezónu a inak tomu nie je ani teraz. Posledné dva zápasy prehrali, najprv proti Zvolenu výsledkom 4:5 a v piatkovom dueli podľahli Spišskej Novej Vsi 1:2 po samostatných nájazdoch.

Je to práve domáca HK Nitra, ktorá v tabuľke Košiciam so ziskom 76 bodov dýcha na chrbát. Štvrtá a piata priečka pre tieto dva celky pravdepodobne bude znamenať vzájomný súboj aj v nadchádzajúcom playoff. Zápas v Nitre môže byť nie len predjedlom pred potenciálnym vzájomným súbojom v playoff, no aj súbojom o to, kto bude mať možnosť začať playoff na domácom ľade.

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Valent, Bajtek, Gill, Bubela – Gajdoš, Kousa, Jackson, Gates, Newell – Stacha, Cotton, Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Fatul, Pobežal, Hrnka, Bačo
    Tréner: Antonín Stavjaňa

HC Košice: Janus (Riečický) – Olsson, Breton, Šimun, Pollock, Jááskeläinen – Šedivý, Ferenc, Mikúš, Chovan, Lunter – Deyl, Lalonde, Rogoň, Slovák, Jokeľ – Hudec, Zech, Havrila, Bartoš
    Tréner: Dan Ceman.

00:01

01:20
    Do prvého náznaku príležitosti sa dostal Miloš Bubela. Jeho strela ale bola zblokovaná

02:15
    Bývalý hráč Košíc Robert Bačo sa natlačil pred Jaroslava Janusa a dokázal vystreliť. Košický brankár pri zákroku posunul bránu.

02:29
    Matúš Havrila pri buly nedovolene posunul puk rukou a tak sa do prvej presilovej hry zápasu dostáva Nitra

03:19
    Presilovka Nitry končí expresne rýchlo po zlom striedaní domácich. Pokračuje sa vo formáte 4 proti 4.

03:56
    Kousa (Nitra) nebezpečne nahadzoval puk do bránkoviska, kde však nenašiel hokejku spoluhráča.

04:29
    Hostia v plnom počte.

05:19
    Domáci v plnom počte.

05:26
    V závere skrátenej presilovej hry sa hostia usadili do útočného pásma a už v rovnovážnom stave sa neúspešne pokäšal doraziť strelu Lalondeho Pollock.

06:18
    Po vlažnom úvode sa hostia ofenzívne osmelili a približne polminútu sa držali v obrannom pásme Nitry. K vážnejšej gólovej príležitosti však neprišlo.

07:26
    Deylovu strelu od modrej úspešne kryje Libor Kašík.

08:55
    Jakub Lacka sa pokúšal natlačiť pred Jaroslava Janusa, no vystreliť nedokázal.

10:00
    V prvej polovici 1. tretiny zatiaľ vidíme taktický, veľmi opatrný hokej od oboch tímov. Oba celky sú si vedomé toho, že je veľká matematická šanca, že sa stretnú vo štvrťfinále playoff.

11:10
    Miloš Bubela sa prezentoval ďalším streleckým pokusom do priestoru troch žrdí. Janus však jeho strelu kryl.

11:16
    Druhú presilovku si v dnešnom zápase zahrá Nitra po Krosčeku Eduarda Šedivého na FIlipa Bajteka

12:33
    Do prečíslenia 2 na 1 sa vo vlastnom oslabení dostal Lunter a Šimun. Mário Lunter vystrelil, no mimo Kašíkovej brány.

13:07
    Nitra si v závere presilovky končene vytvorila dobrú streleckú priležitosť zásluhou Gatesa, ktorý strelil Janusovi do masky a tak nasledovalo prerušenie hry.

13:16

14:57
    V dnešnom zápase veľmi aktívny Miloš Bubela zobral Košičanom pred ich bránou puk, ktorý získal na hokejku Gill. Bubela dostal prihrávku na ideálnu strelu spomedzi kruhov no triafa iba žŕď.

15:48
    Po buly po zakázanom uvoľnení Nitry nebezpečne strieľal Jääskeläinen.

16:35
    Iba ťažko sa po tvrdom narazení na mantinel od Dávida Okoličánýho zdvíhal z ľadu kapitán hostí Michal Chovan. Okoličányho ihneď napadol Alex Breton, ktorý si tiež odsedí dve minúty. Košice budú hrať päťminútovú presilovku. Pre Okoličányho sa duel končí.

17:30
    V prvej minúte presilovky sa Košice nedostali do výraznejšej šance. Jedinú strelu na Kašíka vyslal Jääskeläinen.

19:14
    Už v poslednej minúte prvej tretine nebezpečne, no mimo priestoru brány pálil Jääskeläinen.

19:30
    Do protiútoku sa vo vlastnom oslabení dostal Čederle a Lacka. Lacka mal príležitosť nebezpečne dorážať strelu Čederleho, no netrafil bránu.

20:00

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:55. Košiciam zostáva ešte 1:35 na päťminútovej presilovke.

20:01

20:33
    Košice dali gól! Po typickej presilovkovej akcii využíva presilovku BRETT POLLOCK po skvelo umiestnenej strele z prvej z pravého kruhu. Asistencie: Shawn Lalonde a Tomáš Mikúš

22:00
    Košice dali gól!
    Už v rovnovážnom počte hráčov na ľade zvyšuje vedenie Košíc na 2:0 EDUARD ŠEDIVÝ
    Asistencie: Alex Bartoš a Matúš Havrila

23:50
    Po dvoch strelených góloch sú Košice na koni. Na dlhý čas zavreli Nitru v útočnom pásme a po príležitostiach Jääskeläinena a Slováka ešte strieľal Rogoň.

24:07
    Gólová lavína v druhej tretine pokračuje. Po zisku puku Šimuna z otočky spomedzi kruhov zvyšuje na 3:0 MATÚŠ HAVRILA.
    Asistencie: Eduard Šimun

24:07
    Po treťom góle do siete domácich strieda tréner STavjaňa gólmanov. DO brány sa postaví 22-ročný Juraj Beržinec.

25:30
    Po smršti od hostí sa konečne do útočnej akcie dostali aj domáci a zásluhou Hrnku ohrozili brankára Janusa.

26:30
    Oliver Jokeľ sa ocitol voľný na pravom kruhu a strieľanou nahrávkou do prázdnej brány hľadal Matúša Havrilu. Ten však nedokázal zasunúť puk do brány.

27:23
    Aktivita hostí neopadá. Tentokrát nahadzoval puk pred bránu z rohu Tomáš Mikúš, no spoluhráča nenašiel.

28:37
    Druhýkrát v tomto zápase dostáva Nitrianska striedačka trest za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odsedí Tomáš Pobežal.

29:25
    Nebezpečne pálil z ľavého kruhu Jääskelainen, no Nitra puk dokázala z priestoru brány odpratať.

30:01
    Sbeastian Čederle sa nebezpečne natláčal pred bránu hostí. Oliver Jokeľ zatiahol ručnú bránu a ukončuje tak presilovku Košíc.

30:37

31:40
    Nitra sa v presilovké trápi. Absencia Samuela Bučeka je v zápase evidentná.

32:01

32:03
    PO neprehľadnej situácii pri striedačke Košíc odchádzajú na trestnú lavicu Bača a Deyl. Pokračovať sa bude v hre piatich proti piatim.

33:05
    Jääskelainen ohrozil bránu od modrej. Puk sa nepríjemne odrazil od zadného mantinelu a dorážať mohol Šimun.

35:05
    Dianie na ľade sa ukľudnilo, no Košice kontrolujú priebeh zápasu.

35:49
    Po strele Mária Luntera zachránila pred gólom Nitru žŕdka.

36:00
    Útočným faulom sa previnil Marek Slovák, ktorý pri mantineli držal hokejku jedného z hráčov Nitry.

36:14
    Nebezpečne strieľal Miloš Bubela no iba do lapačky brankára Janusa, ktorý si puk vyhodil pred seba a vykorčuľoval až na úroveň medzikružia aby puk rozohral.

37:40
    Ani v tejto presilovke si Nitra nevie vytvárať gólové šance. Gillovu krížnu prihrávku hostia zblokovali a vyhodili puk.

38:00

39:03
    Výborný individuálny prechod do útočného pásma preedviedol mladík Tomáš Pobežal. Následne vyšiel s pukom z rohu a vystrelil do lapačky brankára Janusa.

39:38
    Robby Jackson sa snažil spoza brány nahadzovať puk do ohňa, no neúspešne.

40:00

V druhej tretine sme boli svedkami gólovej smršti hostí, ktorí po druhej časti vedú zásluhou Pollocka, Šedivého a Havrilu už 3:0. Ďalšia tretina sa začne približne o 18:50.

40:01

40:49
    Košice začali tretiu tretinu veľmi opatrne. Sú si vedomí, že za stavu 3:0 sú na ťahu hokejisti Nitry.

42:10
    Dnešné stretnutie sleduje 3279 divákov.

42:32
    Alex Breton si za vlastnou bránou pridržal rýchleho Lacku a posiela tak svoj tím do oslabenia.

43:18
    Okamžite po vhadzovaní strieľal Bajtek, no obetavo jeho strelu zblokovlál Deyl.

43:40
    Puk sa dostal pred brankára Janusa. Snažil sa ho doraziť Čederle, no po neprehľadnej situácii puk napokon skončil v moci košického brankára.

43:40
    Po skrumáži pred brankárom Janusom dostal trest za neprimeraná hrubosť Shawn Lalonde a tak sa Nitra dostane do presilovky 5 na 3.

44:50
    Nitra si ani v presilovke o dvoch hráčov nedokázala vytvoriť výraznejšiu šancu. Pokračuje tak v hre 5 na 4.

45:40

45:40
    Ani šiesta presilovka Nitry v zápase nebola využitá. Nitra sa bez Samuela Bučeka v ofenzíve veľmi trápi. Všetko rieši zatiaľ bezchybný Janus.

45:57
    Tak sa zdá, že Košice sa budú nechávať vylučovať až kým Nitra nestrelí gól. V útočnom pásme hákoval súpera Jens Olsson.

45:57
    Oddychový čas pre tím HK Nitra.

46:07
    Útočného hákovania sa dopustili po 10 sekundách aj domáci a to konkrétne Sahir Gill

47:57

47:59
    Tesne po vypršaní trestu Jensa Olssona zasiahol Matej Bača do tváre Mareka Slováka a posiela tak nitru to 8-sekundového oslabenia o dvoch hráčov.

48:37
    Po individuálnom prieniku ohrozil bránu Nitry Pollock.

48:42
    Vrece s dvojminútovými trestmi sa nám v tretej tretine roztrhlo. Po seknutí odchádza na trestnú lavicu Hrnka, ktorý tak dopraje Košiciam 78-sekundovú hru 5 na 3.

49:59
    Aj Košice ukazujú, že ich presilovky patria k najhorším v lige. Počas presilovej hry o dvoch hráčov jedinýkrít vystrelil Lalonde. Pokračuje tak hra piatich proti štyrom.

50:01
    Nebezpečne z pravého kruhu strieľal bez prípravy Alex Breton. V dobrom svetle sa ale ukazuje brankár domácich Juraj Beržinec, ktorý v zápase ešte neinkasoval.

50:42

50:50
    Po návrate z trestnej lavice sa do samostatného úniku dostal Tomáš Hrnka, no Jaroslav Janus si proti nemu udržal svoju doterajšiu bezchybnosť.

52:48
    Po útočnej akcii domácich síce Jaroslav Janus puk chytil, no neprykryl. Dorážať do prázdnej brány sa takmer podarilo jednému z hráčov Nitry, no výborným zákrokom mu v tom zabránil Shawn Lalonde

53:40
    Ani teraz gól Nitry nepadol. Po skrumáži pred bránou sa ocitol Janus mimo svojej brány, no Bajtekovi sa nepodarilo puk zasunúť do prázdnej brány vďaka famóznemu obrannému zákroku Ferenca.

55:32
    Košice momentálne nechávajú tvoriť domácich, čo sa im ale nemusí vyplatiť. Nitra si dokáže vytvárať šance.

56:38
    Nitra dala gól!
    Ihneď po čisto vyhranom vhadzovaní vystrelil MARKO STACHA, ktorý konečne prelomil čisté konto Jaroslava Janusa
    Asistencie: Sebastian Čederle

57:37
    NItra sa ocitla vo veľkej šanci zásluhou Jacksona, ktorý nastrelil puk na Janusa. Ten sa odrazil k Bubelovi, no ten nedokázal pohotovo doraziť puk do brány.

58:40
    Do krátkeho samostatného úniku sa dostal Brett Pollock, no vychytal ho dnes výborne chytajúci Beržinec

59:02
    Nitra odvoláva brankára.

59:27
    Zakázané uvľnenie Košíc po pokuse vystreliť puk až do brány.

59:56
    Nitra si v hre bez brankára vytvorila zopár streleckých príležitostí, no všetko zblokovali buď obrancovia Košíc, alebo to zachytil brankár Janus.

Košice vo vypätom zápase dokázali zdolať domácu Nitru pomerom 1:3. Košičania si tak v tabuľke zaistili pred playoff štvrtú pozíciu. Nitra naopak ešte stále nemá istú prvú šestku. (19:30:04)

Michal Semko

Góly a asistencie: 57. Stacha (Čederle) – 21. Pollock (Lalonde, Mikúš), 22. Šedivý (Havrila, Bartoš), 25. Havrila (Šimun)

Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Goga, Štefík – Kacej, Stanzel