Vítkovice – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Motor ČB – Třinec 5:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 3:5 (kon.)
Pardubice – K. Vary 6:2 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:5 (kon.) | Kladno – Litvínov 2:0 (kon.)
Sparta Praha – Hradec Králové 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
cz Utorok 27.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý úterní podvečer. Vítám Vás u padesátého kola Tipsport Extraligy, kde se střetne domácí HC Dynamo Pardubice s výběrem HC Energie Karlovy Vary.

Karlovy Vary neprožívají v poslední době povedené období, jelikož z posledních pěti zápasů si neodvezli ani bod a v tabulce hokejové Tipsport Extraligy jim náleží až dvanáctá pozice.

Není to ani týden co na sebe oba dva dnešní aktéři narazili v rámci dohrávky čtyřiadvacátého kola. Šťastnější z toho zápasu odcházelo domácí Dynamo, jenž se v první třetině dostalo do dvoubrankového vedení, které Karlovy Vary dokázaly vymazat ve druhé třetině. Poslední dvacetiminutovka ale patřila domácím, kteří třemi brankami rozhodli o svém vítězství 5:2. V posledním kole hostily Vary českobudějovický Motor. První opatrnější třetina vyšla gólově naprázdno, ale v prostřední části zápasu se do vedení 2:0 dostali hosté. Toto skóre vydrželo až do poslední minuty, kdy se do prázdné branky prosadili opět českobudějovičtí.

Naopak Dynamo se nachází v dobré pozici. Aktuálně s šestizápasovou neporazitelností hájí první přičtu Tipsport Extraligy a šahá po zisku Poháru Jaroslava Pouzara, na který jim chybí už pouze jediný bod.

Poslední zápas odehrálo Dynamo na ledě Mladé Boleslavi. Pardubice se dostaly do vedení již v sedmé minutě, ale již po čtyřech minutách přišla odpověď v podobě vyrovnávacího gólu. V druhé třetině se Dynamu podařilo opět odskočit o jednu branku a v závěru zápasu Pardubice dvěma góly zpečetily na ledě mladoboleslavských vítězství 4:1. Dynamo tak překonalo klubový rekord v počtu získaných bodů v základní části a na absolutní rekord jim schází už pouze čtyři další.

HC Dynamo Pardubice: Pavlát (Will) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Koudelka – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Frodl) – Mikyska, Bartejs, McFadden, Stříteský, Huttula, Plutnar, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Koffer, Jiskra, Čihař – Redlich, Kofroň, O. Procházka.

Česká hymna dozněla a hráči se již připravují na úvodní vhazování zápasu.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování zápasu jde na hole Dynama.

00:31
    Čerešňák si dokázal poradit s rychlým nahozením za obranu, a již rozjíždí další útočnou šanci.

01:27
    Bleskový protiútok Varů tři na dva končí zakázaným uvolněním.

02:13
    Vála se zkusil rozjet do pravého kruhu, odkud vyslal na Habala svůj pokus, ale trefil pouze boční síť.

02:30
    Dynamo se teď na delší dobu usadilo v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka je dostává do středního pásma.

03:35
    Pánik to teď zkusil sám zpoza branky, avšak do jeho šance zasáhl Habal hokejkou.

04:21
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie otevírá gólové konto zápasu! Postaral se o to JAN HLADONÍK, který se probojoval k dorážce po Černochově střele a tvrdou ránou propálil Pavláta mezi betony.
    Asistence: Jiří Černoch.

05:09
    Dynamo značně komplikuje svým napadáním rozehrávku Karlových Varů.

05:39
    Domácímu celku se nedaří najít recept na karlovarskou obranu, a tak se jim do útočného pásma těžce probojovává.

06:39
    Pokus o rychlý karlovarský útok končí zakázaným uvolněním.

07:06
    Čerešňák se dostal ke kotouči v rohu hřiště, odkud zkusil vypálit, ale Habal byl pozorný a jeho střelu vyrazil.

07:17
    Ledaři aktuálně řeší problém za karlovarskou brankou.

07:17
    Vše se zdá být v pořádku, a tak může utkání pokračovat.

07:38
    Zohorna teď mohl využít zaváhání karlovarské obrany, ale po přihrávce Radila trefil pouze beton Habala.

08:25
    Střela Vály nečekaně prošla až k Habalovi, který se v tu chvíli přesouval na druhou tyč! Puk se mu na poslední chvíli podařilo reflexivně vychytal, a tak je hostující celek stále ve vedení.

09:22
    Dynamo teď drží Vary v tlaku, ale gól zatím nepřichází.

09:37
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Dlouhý pobyt v útočném pásmu přinesl ovoce poté, co se ke kotouči v levé tyče dostal TOMÁŠ HYKA, jenž podobně jako na druhé straně propálil gólmana střelou mezi betony.

10:24
    Radil se zkoušel dostat přes trojici karlovarských obránců, ale neuspěl.

10:57
    Do dobré šance se dostal Adam Musil, jenž z těsné blízkosti zkusil vypálit na zadní tyč. Bohužel pro Dynamo nepropálil Habala.

12:08
    Neskutečný Pavlát! Černoch se dostal do dobré situace, když od pravé tyče přihrál do odkryté branky Hladoníkovi, kterého ale neskutečně vychytal pardubický gólman.

13:15
    Kangasniemi vyzkoušel pozornost gólmana střelou tahem od modré. Pavlát ale byl připraven a puk schoval do lapačky.

14:16
    Další dlouhý pobyt v útočném pásmu Dynamo nedokázalo zúročit.

15:11
    Souboj v rohu útočného pásma Dynama vyhrává hostující celek, který se tak dostává do útoku.

16:59
    Nepřesná přihrávka Varů dostává Dynamo na kotouč.

17:42
    Gríger hledal zpětnou přihrávkou jednoho se svých spoluhráčů před brankou, ale tam už byl připravený Vála.

18:37
    Střela Bartejse z prostoru pravého kruhu mířila pouze do střelu Pavlátovi branky.

19:11
    Sehrávka Hyky se Sedlákem skončila u druhého jmenovaného, který svou střelou z bezprostřední blízkosti trefil rameno Habala.

19:22
    Rychlý karlovarský útok dostává hosty do vedení! Hladoníkovi se podařilo najít v prostoru mezikruží volného ONDŘEJE BERÁNKA, který střelou tahem rozvlnil pardubickou síť.
    Asistence: Jan Hladonik a Jiří Černoch.

20:00

Úvodní třetina zápasu je u konce! Karlovy Vary se dokázaly již v páté minutě dostat do vedení, avšak v polovině třetiny přišlo vyrovnání. To vydrželo až do poslední minuty, kdy se opět do vedení dostala Energie. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrávají Karlovy Vary.

20:54
    Habal zachytává nahození za branku a vysílá útočící hráče k pardubické brance.

21:21
    Sedlák našel zpětnou přihrávkou Zohornu, kterému ale uskočil kotouč z čepele.

21:49
    Pardubice opět srovnávají! Tentokrát vyslal Zohorna do úniku ROBERTA KOUSALA, který nájezdem a střelou mezi betony překonal karlovarského gólmana.
    Asistence: Tomáš Zohorna.

23:13
    David Musil dostal nabito Čerešňáka na modrou, odkud zkusil vypálit, ale trefil pouze střed Habalovi výstroje.

24:06
    Střela Plutnara ze středního pásma netrefila branku.

24:15
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Zohorna – 2 min., sekání.

24:15
    První přesilovou hru zápasu dostane k dispozici hostující celek.

24:40
    Plutnarova tvrdá střela z úhlu trefila pouze beton Pavláta.

25:01
    Dynamu se i napodruhé daří vyhodit kotouč po vhazování.

25:45
    Další nepřesná přihrávka dostává karlovarské z útočného pásma

26:16
    Přesilová hra Energie je u konce! Pavlát neměl mnoho práce, jelikož nepřišlo příliš šancí ze strany hostů.

26:43
    Dynamo se po brance na 2:2 dostalo více do zápasu a aktuálně režíruje průběh prostřední části zápasu.

26:47
    Košťálkova tečovaná střela jen těsně minula tyč karlovarské svatyně!

27:29
    Dvořák si nedokázal ideálně zpracovat přihrávku a dostává Dynamo do středního pásma.

28:04
    Střela Adama Musila od modré neprošla až k Habalovi.

28:58
    Energie se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale nedaří se jim propálit pardubický blok před brankou.

29:40
    Koffer se po rychlém přechodu snažil najít najíždějící hráče před brankou, ale jeho pokus byl příliš rychlý.

30:31
    Beránek se obtočil kolem branky, ale na Pavláta nevyzrál.

31:32
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    David Kofroň – 2 min., hákování.

31:32
    První přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo, které se již snaží dostat do útočného pásma.

32:27
    Rychlá střela Čerešňáka od modré končí na prvním blokujícím hráči.

32:58
    Michal Plutnar – 2 min., držení.

32:58
    Zákrok Plutnara posílá Dynamo do dvojnásobné výhody!

33:36
    Radilův pokus z pravého kruhu po přihrávce Čerešňáka končí na betonu Habala.

33:36
    Utkání pokračuje ve hře pět na čtyři.

34:54
    Dynamo využívá přesilovou hru čtyři vteřiny před koncem! Dobrá souhra poslala z hole Vondráčka do dobré pozice JANA MANDÁTA, jenž se procpal mezi dva bránící hráče a střelou nad betony poslal Dynamo poprvé v zápase do vedení!
    Asistence: Tomáš Vondráček.

37:02
    Nečekaný nájezd Jiskry před branku protáhl pardubického gólmana, který musel vychytat hned dvě střely.

38:19
    Vondráček se dostal do dobré pozice, ale na poslední chvíli mu ujel kotouč z čepele.

38:47
    Beránek dostal nabito na modrou čáru, ale nepodařilo se mu trefit branku Dynama.

39:13
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Vála našel precizně najíždějícího si TOMÁŠE HYKU, který si již poradil a svým zakončením, a střelou nad beton prostřelil Habala.
    Asistence: Ondřej Vála.

40:00

Prostřední část zápasu je minulostí! Třetina v režii Dynama přinesla hned tři branky, které všechny mířili za záda karlovarského gólmana. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:43.

40:01

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné třetiny vyhrává opět Energie.

40:17
    Dynamo otevírá třetí třetinu ve velkém stylu! Pánik skvěle našel před brankou LUKÁŠE SEDLÁKA, který se perfektně obhodil gólmana a zakončil do odkryté branky.
    Asistence: Richard Pánik.

41:33
    Ondřej Vála – 2 min., nedovolené bránění.

41:50
    Adam Musil dobrým napadáním ubírá potřebné třetiny přesilové hry v útočném pásmu Karlových Varů.

42:57
    Karlovarští sice dokázali dostat Pavláta mimo branku, ale nebyl v před brankovém prostoru žádný hráč, který by puk dostal do sítě.

43:34
    Dynamo bez větších problému ukončuje přesilovou hru hostujícího celku.

43:58
    Redlichova střela z kraje pravého kruhu končí v ochranné síti.

44:20
    Habal míří na lavičku a Energie bude hrát opět přesilovou hru.

44:33
    Tomáš Dvořák – 2 min., nedovolené bránění.

44:50
    Karlovy Vary se sice drží v útočném pásmu, ale nedokáží se dostat do dobré pozice pro střelu.

45:39
    Dynamo opět vyhazuje kotouč a dostává se z tlaku.

46:09
    Bartejsovi ve slibné pozici ujel kotouč. U puku Dynamo.

47:12
    Hosté se i po konci přesilové hry drží v útočném pásmu, ale šance zatím nepřichází.

47:42
    Robert Kousal – 2 min., sekání.

47:42
    Třetí přesilovou hru po sobě začnou karlovarští hráči po levé ruce Pavláta.

48:07
    Plutnarovi se podařilo zakončit od modré skákaví kotouč, který Pavlát chytil do lapačky.

48:30
    Adam Musil opět skvěle napadá rozehrávku hostů.

48:35
    Dynamo střílí branku v oslabení! Postaral se o to MATĚJ PAULOVIČ, kterému se po napadání podařilo získat kotouč, se kterým se dostal před branku Energie a zakončil k bližší tyči.
    Asistence: Bez asistence.

49:46
    Dynamo hraje v plném počtu.

50:27
    Jiskrova střela po přihrávce Čihaře mířila nad břevno Pavlátovi branky.

51:20
    Hladonik se z obranného pásma dokázal probojovat až k pardubické brankce, kde ale napálil puk do středu branky, kde byl Pavlát.

51:54
    Jiří Černoch – 2 min., podrážení.

52:25
    Říčka dostal perfektně nabito k levé tyči, avšak jeho dělovka orazítkovala pouze tyč!

52:38
    Čerešňákova rána od modré končí v lapačce Habala.

53:02
    Dynamo nepouští karlovarské hokejisty ke kotouči a kombinuje v útočném pásmu.

53:47
    Matej Paulovič – 2 min., sekání.

54:09
    Černoch se již vrací z trestné lavice a začíná přesilová hra Karlových Varů.

54:38
    Bartejs se snažil vyslat na pardubickou branku střelu na dorážku, ale ta skončila vedle pravé tyče Pavlátovi branky.

55:07
    Čihařův pokus z levého kruhu Pavlát vytěsňuje.

55:50

56:06
    Paulovič byl vyslán do úniku, ale dvojice bránících hráčů ho všemi silami zastavila.

57:29
    Filip Koffer – 2 min., nedovolené bránění.

57:52
    Čerešňák to opět zkouší od modré. Tentokrát se kotouč nedostal k Habalovi přes houf hráčů před brankou.

58:33
    Hyka zkusil překvapit Habala střelou z úhlu, ale ten vytěsnil puk ramenem.

59:22
    Košťálkova nečekaná střela tahem končí v lapačce karlovarského gólmana.

59:32
    Dvořák zkusil štěstí střelou od modré, ale netrefil se mezi tři tyče.

Zápas je u konce! Dynamo si dvěma góly v závěru zápasu pojistilo vítězství 6:2 a stává se vítězem základní části hokejové Tipsport Extraligy! Předávání Poháru Jaroslava Pouzara proběhne na příštím domácím utkání.

Nejlepší hráči zápasu
    HC Dynamo Pardubice - Tomáš Hyka
    HC Energie Karlovy Vary - Jan Hladonik (20:22:31)

Lukáš Hrdina

Góly a asistencie: 10. Hyka (Sedlák, Čerešňák), 22. R. Kousal (Zohorna), 35. Mandát (Vondráček), 40. Hyka (Vála), 41. Sedlák (Pánik), 49. Paulovič – 5. Hladonik (Černoch), 20. O. Beránek (Hladonik, Černoch)

Tréner: Marek Zadina

Tréner: Václav Eismann