Sparta – Česká Lípa 5:8 (kon.) | Black Angels – Chodov 4:10 (kon.) | BUTCHIS – Pardubice 8:6 (kon.)
Vítkovice – Karlovy Vary 12:4 (kon.) | Tatran – Ostrava 11:1 (kon.) | Liberec – Bohemians 6:9 (kon.)
Mladá Boleslav – Královské Vinohrady 15:3 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
5:8 (1:1, 1:4, 3:3)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Nedeľa 25.02.2024, 17:00 • UNYP ARENA • Livesport Superliga (CZ) • 25. kolo

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (19:03:35)

Je konec! Česká Lípa přijela jako velký outsider, ale nakonec dokázala zvítězit a bere tři důležité body do tabulky a zajišťuje si tak první play-off! Sparta se po dnešním výkonu bude muset hodně nad sebou zamyslet a příští víkend zvládnout poslední zápas.

ACEMA Sparta Praha – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:8
    Statistiky: Branky a nahrávky: 4. Curney (Košir), 38. Zouzal (Curney), 43. Pražan (Curney), 49. Wertheim (Pruner), 60. Pražan (Zouzal) – 6. Krajcigr (Štěrba), 30. Trčka (Štěrba), 31. Krajcigr, 35. Krajcigr (Křenek), 39. Pruner (vla.), 50. Krajcigr, 58. Vavruška (Stárek), 60. Slaný (Vavruška). Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Po třetinách: 1:1, 1:4, 3:3.

59:54 Štěpán SLANÝ - 5:8

59:54
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Česká Lípa přidává branku, která jim zajišťuje postup do play-off! Václav Vavruška přihrál na ŠTĚPÁNA SLANÉHO, který bezpečně zakončil do branky Sparty! Asistence: Václav Vavruška.
    59:46 Martin PRAŽAN - 5:7

59:46
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak nakonec Sparta snižuje na rozdíl dvou branek! Marek Zouzal přihrál přesně na MARTINA PRAŽANA, který doklepl míček za záda Jana Dvořáka! Asistence: Marek Zouzal.

59:23
    Sparta sice stále tlačí, ale už to nejspíše nebude stačit ani na jednu branku.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:15
    Curneyho střela z levé strany zamířila pouze mimo branku Jana Dvořáka!
    57:58 Václav VAVRUŠKA - 4:7

57:58
    Česká Lípa střílí branku na 7:4! VÁCLAV VAVRUŠKA si vzal míček od zadního mantinelu, dostal se až před branku a zamířil do odkryté klece branky Sparty! Asistence: Antonín Stárek.

57:41
    Křenek drží míček za brankou Jana Dvořák, následně ho fauloval Košir a hra se nám možná uklidní.

57:14
    Spartě se krátí čas a už nyní jde do šesti! Martin Beneš je už na střídačce!

56:34
    Česká Lípa šla do přečíslení, ale zastavil hru, vzápětí střet Vavrušky s Marvánkem nechávají rozhodčí bez povšimnutí.

56:03
    Česká Lípa se stále snaží držet vedení a to se daří, ani Jan Peška nedokázal dostat míček do branky z levé strany.

55:22
    Sparta kombinuje za brankou Jana Dvořáka, na kterém nyní stojí celá hra České Lípy! Následná střela Marka Zouzala zamířila až za mantinel.

54:48
    Slaný zabojoval o balónek na polovině hřiště, je jasné, že Česká Lípa nikam nebude pospíchat a chce si už vedení udržet.

54:19
    Radek Krajcigr se snaží napadat na polovině soupeře a daří se mu to, Sparta bude muset začít od své branky.

53:54
    Sparta se ale nevzdává a stále se snaží dostat opět na kontakt, dvě branky jsou ve florbale skoro nic.

53:20
    Je to přesně tak jak jsem si myslel, jasná vysoká hůl Čermáka, což potvrdili i rozhodčí!

53:20
    Sparta vstřelila branku, ale ještě se vše bude určitě zkoumat u videa!

53:04
    Domácí hrají v plném počtu.

52:26
    Jiří Curney se dokázal dostat až před branku Jana Dvořáka, ale ten se skvěle roztáhl a předvedl důležitý zákrok!!!

52:09
    Další pokus Křenka, který ale opět napálil pouze zeď za brankou Martina Beneše, rozehrávat bude domácí tým.

51:45
    Tvrdá střela Radima Křenka, ale ten nakonec nedokázal dostat míček do branky, protože napálil prvního blokujícího hráče.

51:24
    Česká Lípa má k dispozici další přesilovou hru, uvidíme, jestli jí dokáže tým Vladimíra Trčky využít.

51:04
    Nesmyslný faul od Martina Beneše, který získal míček a poté podrazila Radka Krajcigra, který ještě jeho faul ocenil palcem nahoru!

51:04
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
    Martin Beneš – 2 min., Hrubost.

51:02

50:40
    Rána Radka Krajcigra ze středu hřiště zamířila nad branku Sparty, který nyní měla obrovské štěstí!

50:22
    Česká Lípa se už usadila před brankou Martina Beneše, ale zatím to nevedlo ani k jedné střele v přesilové hře.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:28
    Zouzal si vzal balónek a nyní ukrajuje spoustu vteřin z trestu za zdržování hry.

49:02
    Jakub Mühlfait – 2 min., Zdržování hry.
    49:02 Radek KRAJCIGR - 4:6

49:02
    Gól platí! RADEK KRAJCIGR se dokázal dostat z levé strany do střelecké pozice a poté co přestali všichni hráči hrát dokázal dostat míček do branky Martina Beneše! Bez asistence.

49:02
    Česká Lípa vstřelila branku, ale Marek Vojta si vyžádal trenérskou výzvu! Uvidíme, jak to celé dopadne.

48:48
    Česká Lípa už přišla o pohodlný náskok a nyní se bude muset soustředit i na útok.
    48:15 Michael WERTHEIM - 4:5

48:15
    Už to máme pouze o jednu branku! MICHAEL WERTHEIM se dokázal dostat ke střele z velké dálky, Jana Dvořák sice celou střelu viděl, ale byla výborně umístěná a brankář České Lípy propustil balónek za svou branku. Asistence? Matěj Pruner.

47:50
    Domácí se drží na své polovině, zatím vyčkávají co vymyslí jejich soupeři na druhé straně hřiště.

47:18
    První formace Sparty ví, že má stále dost času a otevírání obrany se zatím rozhodně nekoná, byl by to příliš zbytečný risk.

46:47
    Ostrý souboj o balónek na polovině Sparty, ale Pekárek si přidržel Fišera, rozehrávat bude domácí celek.

46:14
    Vladimír Trčka dokázal zasáhnout do střely soupeře, vzápětí Jan Peška se dostal do další vyložené šance, ale minul branku!

45:49
    Dlouhý pas na Vavrušku, ale ten byl obsazený a Sparta tak bude moct opět rozjet další nebezpečný útok.

45:23
    Matěj Čermák dokázal setřást Krajcigra a vystřelit, jenže zamířil pouze do rohu za brankou Jana Dvořáka.

44:54
    Oba týmy střídají, Česká Lípa nemá moc hráčů, dokonce dnes nepostavila ani tři pětky, což není na florbal na takové úrovni moc zvykem.

44:14
    Česká Lípa se snaží stále držet daleko od své branky, což se jim zatím daří.

43:42
    Čermák mohl vstřelit čtvrtou branku svého týmu, ale Mlejnek se mu skvěle postavil do střely a zabránil tak jasnému gólu!

43:18
    Česká Lípa drží balónek na své polovině, stále má náskok dvou gólů, takže nemusí nikam plašit.
    42:43 Martin PRAŽAN - 3:5

42:43
    Sparta snižuje na rozdíl dvou branek! Jiří Curney přihrál na MARTINA PRAŽANA, který se dokázal dostat na pravé strany do střelecké pozice a vymetl pravý horní roh Dvořákovy branky! Asistence: Jiří Curney.

42:24
    Jan Dvořák je v pořádku a už se musí soustředit na střely sparťanských hráčů, kteří nyní budou tlačit na jeho branku.

41:51
    Jan Dvořák je stále ošetřován, takže se zatím stále čeká na zahájení dalšího průběhu hry.

41:41
    Dvořák se střetl s Koširem po výhozu, drží se za loket, doufejme, že bude brankář České Lípy v pořádku.

41:18
    I třetí třetina se hraje ve velkém tempu, je vidět, že oba týmy dnes musejí minimálně brát body, aby se jim dýchalo lépe příští týden v posledním kole základní části.

40:54
    Pražanova dobrá střela, která trefila síť, ale nakonec pouze tu boční a v hale to zahučelo!

40:27
    Na úvod třetiny se musel činit Martin Beneš, což se mu povedlo a rozehrává rychle na své beky, kteří budou muset spěchat.

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí hráči.

40:01

Střely ve druhé části: 8:7.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Je za námi druhá třetina, která přinesla skvělou hru České Lípy! Česká Lípa začala využívat všechny své protiútoky, velkou mírou k tomu pomohl Radek Krajcigr, který už dnes vstřelil hattrick a i díky němu vede Česká Lípa po druhé třetině 5:2.

40:00

39:31
    Česká Lípa se snaží ještě dostat míček do branky, ale Sparta si ho vzala velmi rychle zpět. Vypadá to, že už branka nepadne.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!
    38:36 Matěj PRUNER - 2:5

38:36
    Česká Lípa střílí důležitou branku! Ladislav Pekárek se dostal až před Martina Beneše a nedokázal zakončit míček sjel až před MATĚJE PRUNERA, kterému se smolně míček odrazil do branky Sparty! Bez asistence.

38:28
    Štěrba se vydal na výlet po levé straně hřiště, ale hru celou opět otočil a přihrál až na Štěpána Slaného.

37:58
    Další přečíslení České Lípy, ale střela z levé strany se otřela o bránícího hráče, rozehrávat bude z rohu hřiště hostující celek.

37:24
    Lukáš Mlejnek dokázal vystřelit z levé strany, ale jeho střela mířila příliš nad branku Martina Beneše.
    37:02 Marek ZOUZAL - 2:4

37:02
    Sparta snižuje na rozdíl dvou branek! Jiří Curney přihrál na nabíhajícího MARKA ZOUZALA, který už nic ve středu hřiště nevymýšlel a poslal míček přesně do pravého horního rohu! Asistence: Jiří Curney.

36:28
    Robert Košir byl ve velmi dobré pozici, ale Jan Dvořák se výborně a hlavně rychle přesunul a připisuje si další úspěšný zákrok!

35:55
    Skvělý Dvořák, který vychytal Švába i Sedláčka, kteří své pokusy nedokázali využít!

35:34
    Sparta si už uvědomila, že musí hrát aktivněji a nyní se jim daří tlačit svého soupeře, který je v hlubokém bloku.
    34:59 Radek KRAJCIGR - 1:4

34:59
    Česká Lípa přidává další branku! Radim Křenek dokázal ještě v pádu přihrát krosovou přihrávkou na RADKA KRAJCIGRA, který sice míček nedostal ideálně, ale dokázal balónek usměrnit do branky Martina Beneše! Asistence: Radim Křenek.

34:39
    Matěj Čermák byl ve velmi dobré pozici, ale nakonec z toho byla pouze střela do dobře postaveného Jana Dvořáka.

34:17
    Čas nám utíká velmi rychle ve druhé třetině, ale stále nám zbývá něco přes 5 minut hracího času.

33:58
    Tvrdý souboj za brankou Martina Beneše, rozehrávat bude z útočné poloviny hostující tým, kterému se ve druhé třetině zatím daří.

33:36
    Vysoká hůl Vladimíra Trčky, když mohli jít hosté do přečíslení, rozehrávat tak bude Sparta z poloviny hřiště.

33:05
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a zatím asi nikdo neočekával, že v tento čas bude vyhrávat Česká Lípa o dvě branky, kdyby dnes vyhrála zajistí si postup do play-off.

32:32
    Curney kombinuje se Zouzalem, ale zatím se jim nedaří dostat ani před branku Jana Dvořáka, který si už dlouho nesáhl na balónek.

32:08
    Česká Lípa se znovu usadila na polovině svého soupeře, vzápětí bude rozehrávat hostující tým z pravé strany.

31:35
    Česká Lípa opět uklidňuje hru, přeci jen nikam se hnát nemusí a vteřinky pomalu ubývají Spartě, stále ještě máme přes 28 minut.

31:09
    Peška dokázal vystřelit ze středu hřiště, ale zasáhl pouze prvního blokujícího hráče České Lípy!
    30:41 Radek KRAJCIGR - 1:3

30:41
    Česká Lípa jde do vedení o dvě branky! RADEK KRAJCIGR dokázal získat míček na polovině hřiště, vzápětí šel do přečíslení 2 na 1 s Pekárkem, ale jako správný kapitán vše vzal na sebe a dokázal vstřelit branku! Bez asistence.

30:26
    Česká Lípa se usadila na své polovině a bude chtít první formace Sparty opět ubránit.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu!

29:39
    Česká Lípa se nadechla a bude si chtít vypracovat další příležitost před brankou Sparty, zatím se ovšem tak neděje.
    29:13 Vladimír TRČKA - 1:2

29:13
    Česká Lípa využívá přesilovou hru! Daniel Štěrba dokázal skvěle krosovou přihrávkou dostat míček na VLADIMÍRA TRČKU, který z pravé strany zamířil přesně do dokryté klece Martina Beneše! Asistence: Daniel Štěrba.

28:55
    Další tvrdá rána Křenka, ale tentokrát netrefila ani zařízení za Martinem Benešem.

28:31
    Dobrá rána Radima Křenka, ale zamířila pouze do prvního blokujícího hráče Sparty!

28:14
    Česká Lípa kombinuje kolem branky Sparty, ale zatím se ani jeden střelec neodhodlal ke střele.

27:47
    Michal Kareš – 2 min., Sekání.

27:27
    Česká Lípa drží balónek a bude si chtít vypracovat šanci už ve hře 6 na 5, která je následně přerušena.

26:59
    Rozhodčí zvedají svou pravici a Česká Lípa si jako první zahraje přesilovou hru!

26:32
    Sedláček fauloval u pravého mantinelu, Česká Lípa bude rozehrávat z útočné poloviny hřiště.

26:00
    Dlouho Sparta kombinuje s balónkem poblíž branky Jana Dvořáka, ale Filip Šedivý dokázal získat balónek pro svůj tým.

25:18
    Obrovská dvě šance pro Českou Lípu, která klidně mohla jít do vedení, ale sparťanská obrana nakonec vše zvládla a bude se hrát dál!

24:51
    Stárkova střela z velké dálky se vůbec nepodařila a zamířila pouze do útočného rohu hřiště za brankou Martina Beneše.

24:27
    Rozhodčí stále pouštějí hru tělem, je vidět, že florbal prošel v posledních letech velkým vývojem.

23:59
    Oba kotle stále podporují hráče na hrací ploše, vytváří to tak skvělou atmosféru v hale.

23:23
    Česká Lípa opět uklidňuje hru, přeci jen remízový stav na začátku druhé třetiny je rozhodně pro ně přijatelný.

22:46
    Dlouhá přihrávka na Košira, která nebyla přesná a Vavruška mohl jít do útoku, ale ve velkém úhlu už nedokázal ohrozit branku soupeře.

22:17
    Druhá třetina se hraje zatím ve vysokém tempu, oba týmy musí dnes bodovat a tak to bude dlouhý boj až do konce.

21:43
    Velký zmatek před brankou Jana Dvořáka, ale nakonec se vše obešlo bez inkasované branky!

21:14
    Oba týmy už mají na hrací ploše druhé formace, Sparta je stále na míčku, uvidíme, jestli se jim podaří skórovat.

20:46
    Česká Lípa šla do přečíslení, zakončovat mohl Krajcigr, ale ten dostal míček na paty a nedokázal tak skórovat!

20:29
    Sparta opět začala na balónku, bude se chtít rozhodně co nejdříve do vedení v zápase.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hráči domácího celku.

20:01

Střely v první části: 9:7.

Další třetina začne přibližně v 17:40.

Je za námi první třetina, která přinesla spoustu šancí, Sparta je zatím mnohem aktivnější, ale ne moc produktivní Česká Lípa dokázala skórovat z jediné větší šance, kterou měla. Stav utkání je po první třetině 1:1.

20:00

19:59
    Rozhodčí nakonec vše přezkoumali a branka neplatí! Stav zůstává nerozhodný 1:1!

19:59
    Sparta vstřelila branku jen tak tak, ale rozhodčí vše budou ještě zkoumat u videa! Střelce branky je zatím Jiří Curney!

19:34
    Sparta stále kombinuje u poloviny soupeře, opět Jan Peška se dostal ke střele, ale ani tentokrát nedokázal zamířit přesně!

19:10
    Jan Peška mohl skórovat proti svému bývalému klubu, ale nakonec zamířil jen do masky Jana Dvořáka, který už byl vleže skoro bezmocný!

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:24
    Štěpán Slaný se pokusil tvrdě vystřelit to mu vyšlo, poté i přesněji to také, ale napálil pouze dobře postaveného gólmana Sparty.

17:56
    Radek Krajcigr mohl svůj tým poslat do vedení, ale Martin Beneš si nakonec s tečovanou střelou poradil!

17:28
    Robert Košir se dostal ke střele z pravé strany, ale nakonec hostující obrana zaklekla do střely, rozehrávat bude Sparta.

17:05
    Česká Lípa se už dlouho brání a pokud to vydrží do konce třetiny na stavu 1:1 určitě se nebudou zlobit.

16:36
    Pomalu se blížíme ke konci první třetiny, rozhodčí výborně pouštějí hru a ta má následně spád.

16:07
    První formace Sparty opět vyvíjí talk na soupeře, ale hostující gólman zatím neměl moc práce.

15:33
    Domácí trochu vysunuli napadání a napadají až u branky Jana Dvořáka, po většinu času se snaží Jan Peška.

14:50
    Josef Juha je dnes zatím velmi nebezpečný, ale nedokáže se dostat ke střele, která by mířila do branky Jana Dvořáka.

14:21
    Štěrba zvolil poklidnější rozehrávku, podporuje ho v tom i Štěpán Slaný, který se nikam nežene.

13:52
    Domácí se museli bránit a nevypadalo to s nimi moc dobře, nakonec vše končí nepřesnou přihrávkou Ondřeje Kopiče.

13:25
    Česká Lípa nyní udělal spoustu chyb na své polovině, ale už se může soustředit i na útočení, Martin Beneš zatím neměl moc práce.

13:07
    Obrovská šance Pešky, který místo toho, aby vstřelil gól do prázdné branky, tak trefil levou tyč Dvořákovy branky!

12:38
    Česká Lípa už dlouho drží balónek na své polovině, ani Spartě se nechce moc do napadání.

12:05
    Josef Juha dostal namazáno na středu hřiště, trochu se přiblížil k Dvořákovi a poté vystřelil, jenže těsně minul branku České Lípy!

11:42
    Oba týmy střídají velmi rychle, je vidět, že Česká Lípa nepřijela v plné sestavě a to může hrát roli na konci zápasu.

11:18
    Pruner výborně posunul míček na Havlinu, ale ten nedokázal zamířit mezi tři tyče! Velká škoda pro Spartu!

10:47
    Radek Krajcigr zabral a vybojoval míček pro svůj tým, poté dokázal i vystřelit, ale pouze do prvního blokujícího hráče soupeře.

10:21
    Jiří Curney se dokázal dostat ke střele po Koširově přihrávce, ale napálil pouze dobře blokujícího Ondřeje Kopiče.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:43
    Dobrá kombinace Sparty, ale opět beci nedokázali vytvořit podporu, ze které by se dalo vymyslet něco dalšího.

9:18
    Kareš opět bojoval za brankou Jana Dvořáka, poté je pískán faul od Daniela Štěrby, který si přidržel svého soupeře.

8:56
    Štěpán Slaný zbytečně odevzdal míček Karešovi, Sparta tak dále může vyvíjet tlak na svého soupeře.

8:25
    Zatím sledujeme velmi dobré utkání z obou stran, šance jsou a už jsme viděli dokonce dva góly. Doufejme, ž hráči jich přidají co nejvíce.

7:52
    Jiří Curney hledal Pešku na zadní tyči, sice ho našel, ale Peška nakonec nedokázal přes obránce zakončit!

7:27
    Sparta se dokázala dostat ze sevření České Lípy a nyní upět může bez větších problémů kombinovat na polovině hřiště.

7:05
    Josef Juha hledal na zadní tyči Fišera, ten sice míček zasáhl, ale minul trestuhodně branku Jana Dvořáka!

6:37
    Česká Lípa se snaží uklidnit hru na své polovině a nedělá to nikdo jiný než zkušený Štěpán Slaný.

6:18
    Čermák se dostal ke střele ze středu hřiště a mířil dobře mezi tři tyče, ale Jan Dvořák výborně zasáhl svou rukou!
    5:40 Radek KRAJCIGR - 1:1

5:40
    Česká Lípa srovnává stav utkání! RADEK KRAJCIGR se dostal podél levé strany až před branku Martina Beneše, sice první střela šla do brankáře Sparty, ale útočník České Lípy dokázal míček ještě doklepnout do branky! Asistence: Daniel Štěrba.

5:21
    Dzieržova střela ze středu hřiště zamířila pouze do prvního blokujícího hráče, Česká Lípa bude rozehrávat z poloviny soupeře.

4:53
    Atmosféra v hale je velmi dobrá, oba kotle podporují své týmy a ty se jim to snaží vrátit kvalitní hrou.

4:27
    Druhá sparťanská formace kombinuje na své polovině, Česká Lípa se zatím do napadání vůbec nepouští.

4:00
    Václav Vavruška se dostal ke střele bekhendem, ale narazil pouze na pozorného Martina Beneše v brance domácích!

3:33
    Sparta začala mnohem lépe než v pátek proti Blekům a už od čtvrté minuty vedou o jednu branku.
    3:02 Jiří CURNEY - 1:0

3:02
    Sparta se dostává do vedení! Skvělá souhra Sparty, Robert Košir dostal přihrávku na levý mantinel, poté následně přihrál na střed hřiště JIŘÍMU CURNEYMU, který bez problému dokázal trefit pravý horní roh Dvořákovy branky! Asistence: Robert Košir.

2:53
    Domácí stále drží po většinu času balónek a budou se chtít dostat co nejdříve do vedení.

2:21
    Skvělý obraný zákrok Švába, následně hledal Juhu, ale vzdušná přihrávka nevyšla, stále budou na míčku pokračovat domácí.

1:44
    Jakub Jirsa dokázal výborně zapracovat, následně odebral Kareš míček s větší intenzitou, Česká Lípa zůstane na balónku.

1:17
    Oba týmy už poprvé vystřídali, na hřišti jsou nyní formace číslo dvě, což dává v tuto chvíli smysl.

0:48
    První zákrok si připsal Jan Dvořák, který se dnes rozhodně v brance nudit nebude a bude si muset dávat pozor.

0:29
    Sparta začala na balónku, je jasné, že se bude chtít dlouho držet na balónku a dostat se co nejrychleji do vedení.

0:01

00:01

Zdravím všechny florbalové příznivce! Dnes se podíváme na zápas Sparty, která si oblékne rudé dresy a na Českou Lípu, která přijela v bílých dresech. Přeji všem příjemnou zábavu.

Úvodní sestavy

Sparta: Mart. Beneš (Hejna) – Pražan (C), Marvánek, Wertheim, J. Sedláček, Kareš, Pruner – Juha, Bláha, J. Mühlfait, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Fišer, Peška, Curney, Šváb, Havlina, Mat. Čermák.
    Trenér: Marek Vojta

Trenér: Vladimír Trčka

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček

Rozhodčími dnešního zápasu jsou Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.

Poslední vzájemné zápasy

Z posledních tří utkání vyhrála Sparta dvakrát, jednou na své půdě a jednou na hřišti České Lípy, kde se body těžko těží, Česká L9pa si právě tu výhru připsala doma, výsledek byl nakonec 8:4. Uvidíme, jak se povede dnes týmům v Praze, musejí hrát na 100 % jak Sparta, tak Česká Lípa, takže budeme sledovat určitě velmi dobré utkání.

Sparta se nachází zatím na čtvrté pozici se ziskem 51 bodů a má tak stejně bodů jako pátý Chodov, takže dnešní utkání bude muset zvládnout pokud si bude chtít udržet čtvrtou pozici. Svěřenci trenéra Marka Vojty hráli poslední utkání v pátek, byla to totiž dohrávka 24. kola s Black Angels. Spartě se první třetina vůbec nepovedla a prohrávala po ní 0:3, ale do druhé třetiny vstoupila úplně jiná Sparta a dokázala vstřelit sedm branek! Podobně probíhala i třetí třetina a Sparta si tak zaslouženě nakonec připsala tři body do tabulky. Nejproduktivnější hráči jsou Jiří Curney se 72 body v základní části za 24 zápasů! Za ním jsou Mikuláš Krbec s 58 kanadskými body a Robert Košir, který nasbíral velmi úctyhodných 52 kanadských bodů. Uvidíme, jas se dnes popere Sparta s Českou Lípou, která bude mít na tomto utkání opět skvělý kotel.

Česká Lípa má trochu opačné starosti a musí hájit postupovou pozici do předkola play-off. Nachází se zatím na deváté pozici, ale pouze o skóre je horší tým z Vinohrad, který drží zatím poslední postupovou příčku. Black Angels, díky prohrané dohrávce tak dávají velkou šanci České Lípě si zajistit postup už toto kolo, což by se jim rozhodně hodilo, poslední zápas v základní části je čeká proti Mladé Boleslavi, a tam se body a nepředpokládají. Svěřenci trenéra Vladimíra Trčky minulé kolo odehráli právě na hřišti Vinohrad, první i druhá třetina se povedla Vinohradům, které díky tomu odskočili do čtyř brankového náskoku po dvou třetinách, ale Česká Lípa a pokusila se ještě dostat zpět do zápasu, což se jí povedlo, ale nakonec to nestačilo ani na dorovnání skóre, Vinohrady si tak připsaly důležité body. Nejproduktivnější hráči kádru jsou Radek Krajcigr, který nasbíral 35 kanadských bodů, za ním jsou Ladislav Pekárek s 32 kanadskými body a Radim Křenek, který řídí obranu České L9py, připsal si už 31 kanadských bodů. Uvidíme, jak se dnes bude dařit České Lípě.

Formát play-off a play-down

Do konce základní části Livesport Superligy zbývají dvě kola a týmy se už musejí soustředit pomalu na boje v play-off a na boje v play-down, podle toho jak se v tabulce umístí.

Play-off hrají týmy od 1. do 10. mista v tabulce, hned prvních 6 týmů hraje rovnou čtvrtfinále a ostatní zbylé čtyři týmy se poperou v předkole na dva vítězné duely o další dvě místa v TOP osmičce. Poté se dále postupuje čtvrtfinále i semifinále – na 4 vítězné zápasy a finále se hraje pouze jeden zápas v O2 Aréně 14. dubna.

Play-down horší týmy v tabulce, tedy 11. až 14. tým tabulky podle umístění svedou souboje o udržení, dva vyhrané týmy se zachraňují a končí pro ně sezóna ostatní dva týmy spolu opět bojují už o záchranu alespoň o baráž, proherní tým sestupuje do 1. ligy vítěz hraje baráž s vítězem v play-off 1. ligy mužů.

Vítáme vás u on-line přenosu z 25. kola Livesport Superligy! Dnes se proti sobě postaví týmy ACEMA Sparta Praha a FBC 4CLEAN Česká Lípa. Utkání začíná v 17:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 4. Curney (Košir), 38. Zouzal (Curney), 43. Pražan (Curney), 49. Wertheim (Pruner), 60. Pražan (Zouzal) – 6. Krajcigr (Štěrba), 30. Trčka (Štěrba), 31. Krajcigr, 35. Krajcigr (Křenek), 39. Pruner (vla.), 50. Krajcigr, 58. Vavruška (Stárek), 60. Slaný (Vavruška)

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 16:19.
    ACEMA Sparta Praha: Hejna (Mart. Beneš) – Pražan (C), Marvánek, Wertheim, J. Sedláček, Kareš, Pruner – Juha, Bláha, J. Mühlfait, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Fišer, Peška, Curney, Šváb, Havlina, Mat. Čermák.
    Tréner: Marek Vojta

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Mlejnek, Slaný, Stárek, F. Šedivý, Křenek – Dzierža, Pekárek, Vavruška, Kouba, Trčka, Kopič, Jirsa, Krajcigr (C), Štěrba.
    Tréner: Vladimír Trčka

Rozhodca: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček