Vítkovice – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
HC Energie Karlovy Vary
cz Streda 21.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 24. kolo

To je ode mne pro dnes vše, děkuji za čtení a budu se těšit u dalšího onlajn přenosu! (20:35:14)

V poslední dvacetiminutovce dokázaly Pardubice skóre opět stočit ve svůj prospěch. Vítězný třetí gól do brány dostal Libor Hájek, ani ne minutu po něm přidal další branku Robert Kousal. Energie po těchto gólech ještě zkusila risk hry bez brankáře, ten ale nevyšel a naposledy do prázdné klece skóroval dnes již podruhé Tomáš Dvořák. Pardubice tak berou další tři body do tabulky, upevňují tak svou pozici na první příčce a před druhou Spartou si dnešním vítězstvím vytvořily již sedmibodový náskok.

59:10
    Frodl je zpátky v bráně a zápas se už víceméně dohrává, brankář nyní zlikvidoval nahození jednoho z domácích hráčů.

58:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice rozhodují utkání! Pátý gól do prázdné brány právě poslal přes celou ledovou plochu dnes již dvougólový střelec TOMÁŠ DVOŘÁK!
    Asistence: Lukáš Sedlák

57:29
    Kousal zvládl najít odražený kotouč a poslal jej směrem do středního pásma na Radila, přihrávka ale směřovala příliš daleko a za modrou čarou hrací předmět sebral jeden z obránců Energie.

57:06
    Nyní se vhazuje po pravici Willa, Energie zatím kombinuje.

57:00
    Už dvakrát Pardubice těsně minuly prázdnou branku.

56:46
    Energie zkusí tři minuty před koncem utkání risk hry bez brankáře, Frodl je již na střídačce a jako šestý hráč naskočil k lajně Černocha Jiskra.

56:46
    Karlovy Vary si vyžádaly oddechový čas.

56:12
    Pardubice toto oslabení zvládly bravurně, Energie si nevytvořila víceméně žádnou akci.

55:14
    Jen co se Procházka dostal s pukem na zadní mantinel jej dojel Čerešňák, obral jej o puk a opět vyhodil.

54:42
    I potřetí letí hrací předmět pryč z obranného pásma domácího celku, defenziva Dynama toto oslabení zatím zvládá skvěle.

54:14
    Východočeši se po první střele hostů zvládli již dvakrát osvobodit vyhozením kotouče.

53:54
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    David Musil – 2 min., držení.

53:41
    Právě probíhá komerční přestávka.

53:40
    Zohorna dostal puk na hůl přímo před Frodla a zkoušel ho přizvednout bekhendem, čímž ale gólmana neobalamutil.

52:57
    Do samostatného úniku mohl jít Kružík, místo toho ale zkoušel kombinoval otočkou a počkat na další hráče a z akce nic nebylo.

51:51
    Táhlou střelou pálil i přes bránícího Dvořáka karlovarský Procházka, střela skončila na zadním mantinelu.

50:33
    Po nahození na Willa nyní Pardubičtí rozehráli z vlastního pásma, kam se vzápětí po akci Energie vrátili, Huttulova střela minula Willovu klec jen velmi těsně.

49:53
    Procházka to před Willem zkoušel z otočky, ale poslal puk pouze po ledu, kde měl gólman připravený beton.

49:13
    Pardubice vybojovaly pásmo a po vyhraném buly v něm setrvávají.

48:34
    I nyní bojují hráči o kotouč u mantinelu a tentokrát byli úspěšnější hosté, hraje se v jejích útočné třetině.

48:00
    V ani ne minutě je skóre opět přikloněno na stranu domácích Pardubic, Západočeši musí opět stahovat dvoubrankové manko.

47:34
    Pardubice třetí gól nabudil a rovnou posílají do sítě Karlových Varů další! Čtvrtým hráčem, který střelou z pravého kruhu propasoval puk za záda brankáře Energie je ROBERT KOUSAL!
    Bez asistence

47:06

46:45
    A máme tu třetí gól domácích! Dnešní den patří obráncům Pardubic. Další dělová rána od modré prošla za Frodlova záda a tentokrát padla z hole LIBORA HÁJKA!
    Asistence: Robert Říčka, Adam Musil

46:20
    Icing posílá Energii zpět do obranného pásma, vhazuje se po levici Frodla.

45:28
    Košťálkovo nahození od modré svůj kýžený cíl nenašlo.

45:00
    Souboj dopadl lépe pro domácí, ale nyní se opět hraje v jejich obranném pásmu.

44:29
    Hráči o puk bojují ve středním pásmu.

43:50
    Po dobré souhře domácích obdržel puk na modré Sedlák a rovnou pálil na Frodla. Brankář měl ale čistý výhled a lapačku zaklapl bez větších obtíží.

43:22
    Sedlák a Hyka najížděli do útočné třetiny, kapitán domácích s pukem na holi, přičemž Hyka byl v pásmu příliš rychle a byl odpískán ofsajd.

42:36
    Energie rozjíždí akci z vlastního pásma.

41:49
    Hájek si výborně vybruslil až za bránu, před kterou na poslední chvíli poslal přihrávku na Pauloviče. Chvíli to pro Pardubice vypadalo slibně, ale nakonec Frodl poslal kotouč obloučkem pryč.

41:26
    Stříteský už se napřahoval k ráně z modré, hra byla ale přerušena z důvodu přihrávky rukou.

40:59
    Gríger zadovkou poslal kotouč zpoza branky před ni, nikdo se o dorážku nepostaral a Will odrazil puk pryč.

40:36
    Po úvodních buly třetí třetiny šly dopředu Pardubice, Energie ale hru stočila k Willovi, další akci domácích pak přerušil ofsajd.

40:01

Druhá třetina se naopak velmi vyvedla hostujícím Karlovým Varům. V posledních vteřinách početní výhody propálil Willa ranou z mezikruží Tomáš Bartejs a následně předvedli krásnou kombinaci Černoch s Hladonikem, kdy právě Jan Hladonik zakončoval do odkryté klece. Stav utkání je nyní tudíž nerozhodný a o jeho osudu rozhodne až závěrečná dvacetiminutovka.

40:00

39:48
    V několika málo posledních vteřinách se dohrává před Willem, který musel ještě zasahovat betonem.

39:16
    Dynamo nahodilo kotouč do útočné třetiny a vzápětí se již o dorážku přímo před Frodlem snažili Kousal, Radil i Zohorna, brankář měl ale vše pod kontrolou.

39:10
    Do samostatného úniku se mohl dostat Radil, byl ale příliš rychlý a rozhodčí odpískali ofsajd.

38:19
    Pánik nahodil kotouč na Frodlovu klec, puk se ale nešťastně zastavil o Sedláka, který si jej nevšiml dostatečně rychle na dorážku.

38:15
    Další zákrok Frodla, tentokrát na něm ztroskotala akce Hyky.

37:55
    Vondráček se šikovně prokličkoval obranou hostů a dostal se přes levý kruh až k ráně, Frodl musel zasahovat u bližší tyčky.

37:27
    Grígerovu střelu zblokoval Musil D. do ochranné sítě.

37:19
    Po delším souboji u mantinelu se domácí hráči dostali až k bráně, kde vše ale zastavili písknutím rozhodčí, poněkud situace byla poněkud zmatená.

36:32
    Dynamo kombinuje v útočné třetině, i když právě nyní se o puk bojuje u mantinelu.

35:36
    Další těžká sekvence zákroků pro Frodla, tentokrát musel zasahovat vyrážečkou proti střele Pánika z levého kruhu.

35:25
    Košťálkovu ránu od modré si brankář Varů přidržel lapačkou o vyrážečku.

35:15
    Energie se dopouští zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po pravici Frodla.

34:48
    Jeden z domácích hráčů se dostal do samostatného úniku, napoprvé ani na napodruhé ale na Frodla v bráně nevyzrál!

34:13
    Třetí lajna domácích je dnes velmi aktivní, další dobrou přihrávku dostal přímo před bránu Říčka, pouze ale promáchl.

33:09
    Kousalova přihrávka šla příliš pozdě a Košťálek už na ni nedosáhl, mohla z toho být zajímavá šance.

32:39
    Pas na Zohornu zastavil ve středním pásmu Jiskra a poslal Vary do útoku.

32:26

32:00
    Vála a Sedlák zastavili útočícího Jiskru, ten ale stihl přihrát Kružíkovi, jehož následná střela bránu minula.

31:04
    Po konci přesilové hry obkroužil Beránek domácí bránu a posunul kotouč na Plutnara, jeho rána ale narazila na vyrážečku Willa.

29:49
    Stříteský udržel pásmo a Energie tak může pokračovat v tlaku, před bránou je na dorážku připraven kapitán Černoch.

29:12
    Vary se dostávají do přesilovkového postavení, Pardubice ale alespoň sbírají vteřinky z oslabení bojem o kotouč u mantinelu.

28:56
    Lukáš Sedlák – 2 min., sekání.

28:10
    Obrovská šance Pardubic! Frodlovi, který rozehrával za vlastní bránou, sebral kotouč z hole Hyka a postrčil jej přímo před prázdnou klec. K hracímu předmětu se ale dostali dříve hostující hráči než ti domácí a vše uklidnili.

27:25
    Lajna Černocha a Hladonika opět vytváří tlak u domácí klece.

26:13
    Po dalším tlaku Energie se do útočné třetiny dostalo i Dynamo, ve velké šanci byla trojice Musil A., Říčka a Paulovič – Frodl zastavoval kotouč vleže.

26:07

25:51
    Hladonik se málem dostal do další podobné situace, jako byla předchozí gólová. Tentokrát ale přihrávku zastavil domácí obránce.

25:39
    Další akci Západočechů přerušil ofsajd.

24:59
    Rázem je vyrovnáno, Energie je po dobrém vstupu do druhé třetiny v ráži a rozehrává z vlastního pásma.

24:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Krásnou kombinaci právě předvedla Energie! Jiří Černoch poslal křižnou přihrávku na z pravé strany najíždějícího si JANA HLADONIKA, kterému nezbývalo nic jiného, než umístil kotouč do odkryté části klece.
    Asistence: Jiří Černoch. Matěj Stříteský

23:35
    Huttula to zkusil z modré, kotouč ale o jednoho z bránících hráčů změnil směr.

22:44
    S Říčkou míříl kupředu Musil A., po chvíli tlaku se dostal do dobré šance Hájek, před nímž se otevřel prostor ke střele, kterého také využil. Tvrdou ránu Frodl dokázal zpacifikovat.

22:24
    Čerešňák neudržel puk na modré čáře a Energie toho využívá k akci, tu ale vzápětí přerušil ofsajd.

22:06
    Na druhé straně musel po tlaku domácích vytahovat zákrok lapačkou Frodl.

21:24
    Energie snižuje stav utkání! V závěru početní výhody se ke kotouči dostal TOMÁŠ BARTEJS, nabruslil si do mezikruží a přímou čarou poslal puk za záda Willa!
    Asistence: Tomáš Rachůnek

20:47
    Rachůnek poslal puk do předbrankového prostoru na Grígera, jemu se dorážka zblízka nevydařila.

20:19
    Energie míří prostřednictvím Rachůnka do útočné třetiny, domácí se ale ihned osvobozují.

20:01

Pardubice vstoupily do středečního utkání velmi dobře. V 7. minutě dokázal Hájkovu střelu od modré ztečovat Jan Mandát a další podobnou ránu, tentokrát ovšem bez teče, poslal do sítě Karlových Varů Tomáš Dvořák. Energie mohla v závěru třetiny snižovat v početní výhodě, její drtivá většina se ale bude dohrávat v následující periodě. Pardubice tak v kabině odpočívají s pohodlným dvoubrankovým náskokem, zatímco Západočeši se musí připravit na stahování manka.

20:00

19:37
    Západočeši mají možnost snižovat, dobrou šanci měl na holi Stříteský. Willova lapačka ale zůstává úspěšnější než střely hostů.

19:32
    Peter Čerešňák – 2 min., podrážení.

19:32
    Vary rozehrály zpoza vlastní brány a ke střele se mohl dostat Hladonik, nebýt faulu domácích.

18:24
    Pardubice povzbuzeny druhou brankou opět napadají Energii v útočné třetině, Poulíček nyní bojuje o kotouč u mantinelu.

17:07
    A máme tu druhý gól utkání! Opět k němu domácím pomohla dělovka obránce a tentokrát šla z hokejky TOMÁŠE DVOŘÁKA! Ten po přihrávce z vnitřku levého kruhu střílel přímo z prostředku modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě!

16:07
    Bartejs poslal dopředu Hladonika, který se nedokázal natlačit pře Čerešňáka a tak zkoušel nahrával na volného Černocha před branou, akce ale nevyšla.

15:10
    Musil A. zkoušel ve středním pásmu otočkou ošálit soupeře, což se nepovedlo a Energie se dostala do útoku, Will musel zasahovat.

14:39
    Zadovka na Čerešňáka nevyšla a Pardubice tak přišly o pásmo, vzápětí jsou ale zpět.

13:54
    Po komerční pauze Západočeši nemarní čas a drží puk v útočné třetině, v akci je Černoch a Hladonik.

13:45
    Po chybě domácích se v blízkosti brány dostal ke kotouči Beránek, na nic nečekal a pálil. Will bez problémů získal puk do své moci.

13:24
    Místo toho se ale hosté proviňují icingem a vhazuje se po pravici Frodla.

12:45
    Sedlák se nedostal přes domácí obranu a Energie nyní mohla jít dopředu.

12:03
    Třetí lajna domácích se dostala do dobré šance, Frodl dokázal ale přečíslení vyřešit a vyrazil puk ke svým spoluhráčům.

11:25
    Černoch se dostal ke střele skoro z úhlu, což Willa překvapilo a jen tak tak se stihl do brány vrátit a zastavit ránu pravým betonem.

11:09
    Pardubickou akci nyní přerušil ofsajd.

10:39
    Huttulovo nahození minulo domácí klec jen velmi těsně.

09:46
    Energie je hladová po vyrovnání, nyní pěknou chvíli zlobila domácí v jejich obranném pásmu.

08:43
    Koffer dostal do středního pásma přesnou zadovku od Čihaře a šikovně se prokličkoval mezi obránci Pardubic. Přímo před Willem mu ale kotouč smolně sjel z hole a k ráně se nedostal.

08:26
    Frodl si nyní připsal důležitý zákrok poté, co sklapl výstroj proti střele, na kterou měl velmi špatný výhled.

07:41
    Procházka se snažil kombinoval za bránou Willa, kotouč mu ale sjel po čepeli hole a domácí obránce jej zavezl do středního pásma.

06:53
    První branku utkání vstřelili domácí pár chvil po konci první přesilové hry! Dělovku od modré vyslal Libor Hájek a o její nasměrování přímo za záda Frodla se prostřednictvím šikovné teče postaral JAN MANDÁT!
    Asistence: Libor Hájek, Tomáš Vondráček

06:18
    Až nyní se Energie na chvíli osvobodila, ale domácí jsou opět u puku a míří kupředu.

05:45
    Hosté hrají v plném počtu, první přesilová hra Pardubic zůstala nevyužita.

05:00
    Zohorna se nejprve rozhodoval, komu by přihrál, ale nikdo nebyl volný, a tak pálil sám. Trefil ale pouze Frodlovu lapačku.

04:22
    Pardubice jsou v přesilové hře aktivní, ale Frodl všechny šance zlikvidoval.

03:44
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Dávid Gríger – 2 min., hákování.

03:43
    Kombinace Zohorny s Radilem Frodla nepřelstila, puk měl pevně ve své moci.

03:08
    Vary teď lehce domácí potrápily v útočné třetině, nyní rozehrály z vlastního pásma a následující ránu jeden z pardubických obránců nasměroval do ochranné sítě.

02:27
    Čihař našel před bránou domácích Koffera, kombinace jim ale nevyšla a Will kotouč vyrazil do prostoru před sebe, kde se o něj již postarala domácí obrana.

01:59
    Po dalším zákroku Frodla se vhazuje po jeho levici, velkou šanci měl z bezprostřední blízkosti Paulovič, Frodl si s ním ale poradil.

01:09
    Radil přihrával bekhendem Zohornovi na hokejku přímo před bránu, druhému jmenovanému se ale dorážka nepovedla.

00:48
    Frodl připisuje první zákrok betonem po střele Pánika z pravého kruhu.

00:09
    Po úvodním vhazování se ke kotouči dostala nejprve Energie, Pardubice hru ale kvapně stočily k Frodlovi.

00:01
    Přiblíží se dnes Dynamo triumfu v základní části?

Poprvé v sezóně vyzve pardubické Dynamo karlovarskou Energii na domácím ledě. Oba předchozí střety se odehrály v KV Aréně a vítězem se v nich stalo v obou případech hostující Dynamo. V prvním utkání v říjnu Energie rozjetým Pardubicím podlehla 0:3 a v lednu došel zápas až do prodloužení poté, co Dynamo dokázalo ve třetí třetině smazat tříbrankové manko. Martin Kaut pak Východočechům vystřelil druhý bod z utkání.

Pardubice jsou po reprezentační pauze ve skvělé formě. Z tří utkání dokázala parta kolem Marka Zadiny získat všech devět bodů, po jedné venkovní a dvou domácích výhrách. V Plzni si Dynamo s místními Indiány poradilo 3:1 a na domácím ledě na Valentýna nadělilo Vítkovicím pět gólů (5:3). Naposledy si Východočeši vyšlápli v neděli na Liberec, který rozstříleli 7:1. Díky těmto skvělým výsledkům Pardubice nadále okupují první příčku Tipsport Extraligy s celkem 106 body, přičemž druhá Sparta ztrácí čtyři body, ale zároveň má ještě odehráno o dva zápasy více než lídr tabulky. Produktivitu celku stále vede kanonýr Lukáš Radil, který již v letošní sezóně zvládl soupeřům vstřelit dvacet gólů a asistovat na dalších třiadvacet. Druhé místo patří pardubickému kapitánovi Lukáši Sedlákovi, jehož bilance je 20 + 19.

Na druhou stranu Karlovy Vary si po reprezentační pauze pachuť po předchozích čtyřech prohrách příliš nezlepšily. Dokázaly sice na Valentýna porazit doma Mladou Boleslav 4:1, ale ve vypjatých derby, které Energie s Plzní sehrála pod širým nebem, podlehla Indiánům 2:5. Ani nedělní utkání pak nedopadlo lépe, nikdo z party kolem Václava Eismanna nedokázal překonat Paříka v bráně, a tak ani proti Hradci Králové bod Západočeši neurvali (0:3). Po těchto výkonech zůstává Energie se ziskem pětapadesáti bodů na dvanácté příčce, která jako poslední zajišťuje účast v osmifinále Tipsport Extraligy. Na Mladou Boleslav mají Karlovarští slušný náskok deseti bodů a jednoho zápasu k dobru, na druhou stranu na jedenáctou Plzeň ztrácí pouze tři body s jedním zápasem k dobru. Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je Dávid Gríger, jehož bilanci prozatím tvoří šestnáct gólů a sedmnáct asistencí. V závěsu za ním se pak nachází Tomáš Rachůnek s dvanácti vstřelenými brankami a třinácti asistencemi.

Sníží Karlovy Vary nelichotivou bilanci v zápasech s Dynamem, či přidají domácí Pardubice třetí výhru sezóny?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tereza Víšková

Góly a asistencie: 7. Mandát (Hájek, Vondráček), 18. T. Dvořák, 47. Hájek (Říčka, A. Musil), 48. R. Kousal, 59. T. Dvořák (Sedlák) – 22. Bartejs (Rachůnek), 25. Hladonik (Černoch, Stříteský)

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, McFadden, Stříteský, Bartejs, Mikyska, Beran – Rachůnek (A), Jiskra, Kružík – Kangasniemi, Gríger, O. Procházka – Hladonik, Černoch (C), O. Beránek (A) – Čihař, Kofroň, Koffer.