Bilbao – Girona 3:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
3:2 (1:0)
Girona FC
cz Pondelok 19.02.2024, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španielska LaLiga • 25. kolo

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:13. (23:05:24)

Šlágr kola přinesl skvělý fotbal s nervy drásajícím průběhem. Senzační tažení Girony za titulem dostává čím dál větší trhliny, páté Bilbao se naopak hlásí naplno do boje o Ligu mistrů.
    Hosté většinu času drželi míč, ale nebezpečnější byly rozhodně akce baskického klubu. Ke dvěma gólům napomohly hrubky obránců Girony Berenguerovi, který otevřel skóre hned ve 2. minutě a v úvodu druhého poločasu odpověděl na rychlé vyrovnání Cygankova. Vzápětí zvyšoval na 3:1 Iñaki Williams, ovšem po neproměněných šancích Bilbaa snížil hlavou po přímém kopu Eric García a v nastavení mohli Katalánci dokonce vyrovnat, když z brankové čáry Solísovu dorážku vyhlavičkoval Vivián.

90+9

90+9
    Na začátku poslední nastavené minuty hlavičkuje centrovaný míč velmi nepřesně Juanpe Ramírez.

90+6
    Rychlý průnik Iñakiho Williamse stínoval Eric García a domácí útočník poté centruje jen do boční sítě.

90+5
    Hosté byli dvakrát během pár vteřin nesmírně blízko vyrovnání. Za obranu si naběhl Sávio de Oliveira, jeho nájezd zneškodnil Simón, zůstal ovšem mimo bránu a dorážku Jhona Solíse vyhlavičkoval z brankové čáry obránce Daniel Vivian!

90+4
    Berenguerův nízko kopnutý přímák prodloužil z voleje přes hlavu Nico Willams, nakonec ovšem de Marcosova přihrávka utíká Sancetovi do autu.

90+3
    Střídající Solís zbytečně podrazil Berchicheho, domácí získají přímý kop a hlavně čas.

90+2
    Rohový kop sklepl hlavou na zadní tyči trochu riskantně do náruče brankáře Bilbaa Nico Williams.

90+2
    Artěm Dovbyk rozvlnil zpoza šestnáctky tečovanou střelou boční síť domácí brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

90
    Ke skákavému centru se nadvakrát v tlačenici dostal brankář Unai Simón.

89
    Střídání v týmu Girona FC:
    ze hřiště odchází Yangel Herrera, přichází Jhon Solís,
    ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Cristhian Stuani.

89
    Pomezní měl přímo před očima faul Berchicheho, jenž přišlápl achillovku hostujícího Fernándeze.

88
    Eric García dostal míč skluzem z malého vápna jen před Oihana Sanceta, kterému však něco mezi střelou a přihrávkou nevyšlo ani trochu.

86
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Yeray Álvarez, přichází Aitor Paredes,
    ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Mikel Vesga.

84
    Fernández krásně sklepl míč ze vzduchu patou pro Portuguése, po jeho přistrčení však pálil devatenáctiletý Brazilec Sávio de Oliveira nepřesně do šířky i do výšky.

82
    Po pětiminutové přestávce zápas pokračuje nákopem Girony do ofsajdu na Dovbyka.

Karel Jedlička

Góly: 2. Berenguer, 56. Berenguer (Guruzeta), 60. I. Williams (Y. Álvarez) – 49. Cygankov (I. Martín), 75. E. García (A. García)

Karty:   25. Lekue (ATB) – 21. Carlos (GIR)

Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:13.
    Athletic Club Bilbao: Simón – Lekue (C) (31. de Marcos), Vivian, Y. Álvarez (86. Paredes), Berchiche – de Galarreta, Prados (86. Vesga) – I. Williams, U. Gómez (74. Sancet), Berenguer – Guruzeta (74. N. Williams).
    Náhradníci: Agirrezabala – de Albéniz, Raúl García, Dan. García, Muniain, Villalibre, Ares.

Tréner: Valverde

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez (74. V. Fernández), E. García, Juanpe (C), Gutiérrez – Y. Herrera (89. Solís), A. García – Cygankov (89. Stuani), I. Martín (74. Portu), Sávio – Dovbyk.
    Náhradníci: Carlos, Fuidias – Yaakobishvili, Torre, B. García, Artero.

Tréner: Fúnez