Zjazd žien, Crans Montana | Vítěz: M. Bassinová (ITA) (kon.) | | | Zjazd mužov, Kvitfjell | Vítěz: Niels Hintermann (SUI) (kon.) |
Muži HS134, Sapporo | Vítěz: S. Kraft (AUT) (kon.) |
Štafeta žien 4x6 km, Nové Město na Morave | Vítěz: Francie (kon.) | | | Štafeta mužov 4x7,5 km, Nové Město na Morave | Vítěz: Švédsko (kon.) |
koniec udalosti
Štafeta mužov 4x7,5 km, Nové Město na Morave
Vítěz: Švédsko
Jan Vojkůvka
...
- 1. Švédsko (V. Brandt, J. Nelin, M. Ponsiluoma, S. Samuelsson) 1:16:22,6 (0+9)
- 2. Norsko (S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen) +11,8 (4+11)
- 3. Francie (E. Perrot, F. Claude, E. Jacquelin, Q. Fillon Maillet) +12,8 (3+13)
- 4. Německo (J. Strelow, J. Kühn, P. Nawrath, B. Doll) +51,6 (1+8)
- 5. USA (V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown) +1:22,2 (0+8)
- 6. Itálie (E. Zeni, D. Bionaz, L. Hofer, T. Giacomel) +1:44,1 (1+11)
- 7. Česká rep. (T. Mikyska, M. Krčmář, J. Mareček, V. Hornig) +1:48,0 (0+6)
- 8. Finsko (J. Ranta, O. Invenius, T. Seppälä, O. Hiidensalo) +2:23,9 (1+11)
- 9. Polsko (K. Badacz, A. Nędza-Kubiniec, J. Guńka, M. Zawól) +3:03,4 (0+7)
- 10. Kazachstán (A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov) +3:11,6 (0+10)
- 11. Slovinsko (M. Dovžan, J. Fak, L. Planko, A. Vidmar) +3:17,9 (0+14)
- 12. Rakousko (D. Komatz, S. Eder, F. Leitner, P. Jakob) +3:22,0 (1+9)
- 13. Ukrajina (A. Pryma, D. Pidručnyj, D. Nasyko, A. Dudčenko) +3:43,7 (1+11)
- 14. Švýcarsko (J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg) +4:12,7 (2+15)
- 15. Rumunsko (D. Šamajev, G. Coltea, G. Buta, R. Flore) +4:29,5 (0+11)
- 16. Lotyšsko (R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs) +4:49,3 (2+14)
- 17. Estonsko (R. Zahkna, K. Siimer, J. Kulbin, R. Ränkel) +4:49,4 (5+13)
- 18. Bulharsko (B. Todev, A. Sinapov, V. Zašev, K. Vasilev) +5:32,1 (0+8)
- 19. Kanada (C. Gow, L. Pletz, H. Borglum, A. Runnalls) +5:49,6 (0+4)
- 20. Litva (T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine) +5:59,5 (2+12)
- 21. Moldavsko (M. Usov, P. Magazejev, M. Makarov, A. Usov) +6:12,3 (0+9)
- 22. Belgie (F. Claude, C. Beauvais, M. Mackels, J. Petitjacques) +6:38,5 (1+12)
- 23. Slovensko (T. Sklenárik, D. Cesnek, M. Badan, M. Kazár) (LPD)
- 24. Jižní Korea (A. Starodubec, T. Lapšin, D. Čchoi, J. Kang) (LPD)
...
- 1. Norsko (S. Lægreid, T. Bø, J. Bø, V. Christiansen)
- 2. Německo (J. Strelow, J. Kühn, P. Nawrath, B. Doll)
- 3. Francie (E. Perrot, F. Claude, E. Jacquelin, Q. Fillon Maillet)
- 4. Itálie (E. Zeni, D. Bionaz, L. Hofer, T. Giacomel)
- 5. Švédsko (V. Brandt, J. Nelin, M. Ponsiluoma, S. Samuelsson)
- 6. Rakousko (D. Komatz, S. Eder, F. Leitner, P. Jakob)
- 7. Švýcarsko (J. Burkhalter, S. Stalder, J. Finello, N. Hartweg)
- 8. Slovinsko (M. Dovžan, J. Fak, L. Planko, A. Vidmar)
- 9. Česká rep. (T. Mikyska, M. Krčmář, J. Mareček, V. Hornig)
- 10. Finsko (J. Ranta, O. Invenius, T. Seppälä, O. Hiidensalo)
- 11. Ukrajina (A. Pryma, D. Pidručnyj, D. Nasyko, A. Dudčenko)
- 12. Kazachstán (A. Muchin, V. Kirejev, A. Djussenov, N. Akimov)
- 13. Rumunsko (D. Šamajev, G. Coltea, G. Buta, R. Flore)
- 14. USA (V. Bonacci, S. Doherty, C. Wright, J. Brown)
- 15. Lotyšsko (R. Birkentals, E. Mise, A. Patrijuks, A. Rastorgujevs)
- 16. Litva (T. Kaukenas, V. Strolia, M. Fomin, J. Mackine)
- 17. Polsko (K. Badacz, A. Nędza-Kubiniec, J. Guńka, M. Zawól)
- 18. Bulharsko (B. Todev, A. Sinapov, V. Zašev, K. Vasilev)
- 19. Moldavsko (M. Usov, P. Magazejev, M. Makarov, A. Usov)
- 20. Belgie (F. Claude, C. Beauvais, M. Mackels, J. Petitjacques)
- 21. Estonsko (R. Zahkna, K. Siimer, J. Kulbin, R. Ränkel)
- 22. Kanada (C. Gow, L. Pletz, H. Borglum, A. Runnalls)
- 23. Jižní Korea (A. Starodubec, T. Lapšin, D. Čchoi, J. Kang)
- 24. Slovensko (T. Sklenárik, D. Cesnek, M. Badan, M. Kazár)
...
- 1. Norsko 360 b
- 2. Německo 270 b
- 3. Francie 236 b
- 4. Itálie 215 b
- 5. Švédsko 164 b
- 6. Rakousko 160 b
- 7. Švýcarsko 153 b
- 8. Slovinsko 138 b
- 9. Česká rep. 132 b
- 10. Finsko 126 b
1. Švédsko (Brandt, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) 1:16:22,6 (0+9)
2. Norsko (Lægreid, T. Bø, J. Bø, Christiansen) +11,8 (4+11)
3. Francie (Perrot, Claude, Jacquelin, Fillon Maillet) +12,8 (3+13)
4. Německo (Strelow, Kühn, Nawrath, Doll) +51,6 (1+8)
5. USA (Bonacci, Doherty, Wright, Brown) +1:22,2 (0+8)
6. Itálie (Zeni, Bionaz, Hofer, Giacomel) +1:44,1 (1+11)
7. Česká rep. (Mikyska, Krčmář, Mareček, Hornig) +1:48,0 (0+6)
8. Finsko (Ranta, Invenius, Seppälä, Hiidensalo) +2:23,9 (1+11)
9. Polsko (Badacz, Nędza-Kubiniec, Guńka, Zawól) +3:03,4 (0+7)
10. Kazachstán (Muchin, Kirejev, Djussenov, Akimov) +3:11,6 (0+10)
11. Slovinsko (Dovžan, Fak, Planko, Vidmar) +3:17,9 (0+14)
12. Rakousko (Komatz, Eder, Leitner, Jakob) +3:22,0 (1+9)
13. Ukrajina (Pryma, Pidručnyj, Nasyko, Dudčenko) +3:43,7 (1+11)
14. Švýcarsko (Burkhalter, Stalder, Finello, Hartweg) +4:12,7 (2+15)
15. Rumunsko (Šamajev, Coltea, Buta, Flore) +4:29,5 (0+11)
16. Lotyšsko (Birkentals, Mise, Patrijuks, Rastorgujevs) +4:49,3 (2+14)
17. Estonsko (Zahkna, Siimer, Kulbin, Ränkel) +4:49,4 (5+13)
18. Bulharsko (Todev, Sinapov, Zašev, Vasilev) +5:32,1 (0+8)
19. Kanada (Gow, Pletz, Borglum, Runnalls) +5:49,6 (0+4)
20. Litva (Kaukenas, Strolia, Fomin, Mackine) +5:59,5 (2+12)
21. Moldavsko (M. Usov, Magazejev, Makarov, A. Usov) +6:12,3 (0+9)
22. Belgie (Claude, Beauvais, Mackels, Petitjacques) +6:38,5 (1+12)
23. Slovensko (Sklenárik, Cesnek, Badan, Kazár) (LPD)
24. Jižní Korea (Starodubec, Lapšin, Čchoi, Kang) (LPD) (18:00:05)
Kolapsu na poslední střelbě dokonale využil Švéd Samuelsson, který dovezl svůj kvartet do cíle na první místě a zlaté medaile tak slaví Brandt, Nelin, Ponsiluoma a Samuelsson. Norové nakonec skončili druzí a třetí místo obsadili Francouzi.
Česká štafeta ve složení Tomáš Mikyska, Michal Krčmář, Jonáš Mareček a Vítězslav Hornig se na prvních dvou úsecích pohybovala dokonce na provizorních stupních vítězů a Krčmář předával na třetí úsek na druhém místě. Druhá polovina štafeta ovšem byla oproti soupeřům trošičku slabší a přišel postupný propad. I tak je z toho ale výtečné sedmé místo.
1. Švédsko
2. Francie +19,2
3. Norsko +25,0
4. Německo +35,4
5. USA +1:17,9
6. Česko +1:26,4