Pardubice – Královské Vinohrady 7:6 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Sokoli Pardubice
7:6 (3:3, 2:3, 1:0 - 0:0)
TJ Sokol Královské Vinohrady
cz Štvrtok 08.02.2024, 10:00 • enteria arena Pardubice • Livesport Superliga (CZ) • 20. kolo

Sokoli Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6
    Branky a nahrávky: 4. Pakosta, 11. Žáček (Kaluža), 12. Drba (Nezval), 35. Škoda (M. Bína), 39. M. Bína (Viterna), 49. Polis (Pakosta), rozh. náj. Polis – 3. Švejda (Ja. Procházka), 16. Urbánek (Čuda), 20. Švejda (Ja. Procházka), 25. Araks (T. Gärtner), 26. Pergler (M. Horák), 38. Keller (Ja. Procházka). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 3667. Zásahy brankářů: 11:21. Po třetinách: 3:3, 2:3, 1:0 – 0:0. (12:04:25)

Nejlepší hráči:
    Pardubice: Milan Bína
    Královské Vinohrady: Jan Procházka

To je od nás vše, děkuji za pozornost a někdy zase napočtenou.

Utkání je u konce. Pardubice přerušují černou sérii proher a připisují si důležité dva body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Sokoli Pardubice.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, necelá čtyř tisícovka diváků tak uvidí samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Pakosta se skvěle uvolnil, bránu ale netrefil.

64:40
    Domácí drží míček, po rychlé akci pálí Polis, Futschik vyráží.

64:24
    Ostrý faul na Pakostu, hrát budou Pardubice.

64:03
    Hájek volný před bránou! Denemark mu ale rychlým přesunem znemožnil zakončit.

63:40
    Drba ztrácí míček podruhé během prodloužení, tím svému týmu určitě nepomáhá.

62:42
    Polis obešel dva obránce, poté už se ale dostal mimo palebnou pozici.

62:01
    Žáček se po sérii chyb na obou stranách dostal do samostatného úniku! Další skvělý zákrok Futschika! Ten si říká o ocenění pro hráče utkání.

61:30
    Poprvé tak hrají domácí, také se neženou do zbrklého zakončení.

60:46
    Pužman rovnou střílel, Denemark pozorný.

60:44
    Faul Pardubic, stále budou hrát hosté.

60:12
    Buly pro Vinohrady, důležitý zisk.

60:01

Pětiminutové prodloužení před námi, kdo si odnese bonusový bod?

Pardubicím se ve třetím dějství podařilo vyrovnat. Pět vteřin před koncem měli domácí dokonce možnost v podobě trestného střílení. Skvěle ale zakročil Futschik a poslal zápas do prodloužení.

60:00

59:55
    Futschik předvádí extrémně důležitý zákrok! Polis neuspěl. na hokejce měl tři body!

59:55
    Drba podražen v úniku! Uvidíme nájezd!

59:20
    Velmi dramatický závěr, volný úder pro SKV.

58:55
    Švjeda se v předbrankovém prostoru neprosadil, Denemark rychle rozehrává.

58:22
    Volný úder pro Pardubice, utkání jde do finiše.

58:01
    Domácí tři na jednoho! Trestuhodně ale zahodili tuto příležitost. To je může ještě hodně mrzet.

56:29
    Faul Pardubic na polovině hřiště překazil útočné snažení hostí.

56:02
    Pardubická aréna opět na nohou, chvění musí cítit i hráči na palubovce.

55:17
    Stuchlík pálil ze středu hřiště, gólmani teď drží své týmy.

54:40
    Prixovi rána nesedla, Futschik tak v poklidu chytá a rozehrává.

54:01
    Pužman byl v dobré pozici, Denemark nakonec nemusel zasahovat.

52:45
    Křinka trefil pouze svého spoluhráče, míček končí na florbalkách SKV.

51:53
    Keller mířil dobře, důležitý zákrok Denermarka.

50:50
    Hosté vysunuli svůj pressing, nyní ale i za cenu faulu.

50:15
    Pergler objel bránu a vystřelil. Rána byla tečována mimo hrací plochu.

49:52
    Domácí celek zaváhal v rozehrávce, hosté se tak dostali na útočnou polovinu.

49:19
    Střela Kellera končí mimo mantinely.

48:39
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí nyní absolutně rozebrali vinohradskou obranu! V závěru parádní kombinace byla Pakostova křižná přihrávka na RALFSE POLISE, který zavěsil nechytatelně – 6:6! Asistence: Přemek Pakosta.

47:46
    Obrovská šance na vyrovnání! Drba poslal na Škodu, který byl před odkrytou bránou. Měl to ale na dlouhou hůl a svým protečováním bránu těsně netrefil.

46:22
    Drba se dostal neatakovaný do brankoviště, tam mu ale míček sebral sám Futschik.

45:30
    Tomáš Gärtner střílel možná trochu překvapivě, míček proletěl těsně vedle tyče. Na druhé straně se do úniku cpal Žáček, ani on neuspěl.

44:07
    V osobních soubojích se opět přidává na razanci, v kombinaci Pardubice.

43:12
    Bína faulován, domácí rozehrávají na útočné polovině. Viterna se dvakrát neprosadil.

42:20
    Domácí se nemůžou dostat k míčku, snad teď, když nahození zachytil Denemark.

41:22
    Nyní už s balónkem hosté, ti budou určitě co nejvíce tahat čas.

Dnešní utkání sleduje 3667 diváků.

40:10
    Buly pro domácí, ti mají jasný cíl, minimálně vyrovnat průběžný vývoj utkání.

40:01

Utkání jde do finále, za malou chvíli začne třetí třetina.

Je za námi 40 minut a ve vedení jsou hosté. Ti vedou o jednu trefu, čeká nás tedy ještě zajímavá koncovka utkání.
    Třetí třetina začne přibližně v 11:20.

40:00

39:47
    Drba zavezl míček až k bráně Vinohrad, ti ale poctivě brání.

39:29
    Vinohrady mají k dispozici rozehru v útoku, třetinu chtějí v klidu dohrát.

38:27
    Rychlá odpověď domácích! MILAN BÍNA dostal míček na středu hřiště, místo nahrávky volil střelu a zvolil výborně. Střelou po zemi po páté rozradostnil domácí publikum – 5:6! Asistence: Marek Viterna.

37:57
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    První střídání, první gól! DANIEL KELLER dostal nabito od Procházky a svou dělovkou zakončil přesně – 4:6! Asistence: Jan Procházka.

37:39
    Keller poprvé na hřišti, bránu netrefil.

37:24
    Domácí zrychlili svou kombinaci, nakonec ale míček ztratili.

36:20
    Horák neměl špatnou pozici pro střelu, bránu ale netrefil.

35:57
    Pražené se snaží zklidnit hru, s rozehrávkou od vlastní brány vůbec nespěchají.

35:01
    Další pokus domácích, Polisova rána zablokována.

34:26
    Domácímu celku se zvýšená aktivita vyplatila a snižuje! Po nahození poskakoval míček v brankovišti, ujal se ho MAXMILIÁN ŠKODA a rozvlnil síťku za Futschikem – 4:5! Asistence: Milan Bína.

34:00
    Vinohrady teď kazí poměrně dost křižných přihrávek, z toho těží domácí, kteří jsou tak častěji na míčku.

33:25
    Míček končí na pardubické střídačce, hrát budou právě domácí.

32:17
    Drba trefil spojnici, domácí se ženou za snížením.

31:45
    Machatý vypálil z otočky, Futschik vyrazil do bezpečí.

31:05
    Domácí šli dva na jednoho! Polis ale nedostal přesnou nahrávku a je po šanci.

30:08
    Jsme v půlce zápasu, hra začíná navyšovat své tempo. Aktuálně s míčkem Vinohrady.

29:07
    Hostě se ubránili, nyní už hrají s míčkem na svým florbalkách. Velké zmatky v Denemarkovo brankovišti, pardubický gólman nakonec sám uklidňuje situaci.

28:32
    Polis byl v dobré pozici, střela ale neměla potřebnou razanci. Tu už měl pokus Pakosty, výborně ale zasáhl Futschik.

27:34
    Zajímavá početní situace na hřišti, Drba svou dorážkou neuspěl.

27:17
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
    Lukáš Prix – 2 min., Hrubost.

Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Zbyněk Stuchlík – 2 min., Hrubost.

27:00
    Vinohrady sebraly míček, nedokázaly ho ale vyhodit. Hraje se stále před Futschikem.

26:41
    Štěpán Čuda – 2 min., Nedovolená vzdálenost.

26:33
    Pardubice hrají ve výhodě, uvidíme první přesilovou hru.

25:52
    Hosté odskakují! IVAN PERGLER si zaběhl za pardubickou obranu a dostal precizní přihrávku od Horáka, který se z nabídnuté pozice nemýlil – 3:5! Asistence: Matěj Horák.

25:32
    Stuchlík viditelně faulován, vylučovat se nebude.

25:20
    Na palubovce se začíná přitvrzovat, všechno ale v rámci fair play.

24:25
    Hosté jdou do vedení, KLÄVS ARAKS se na středu hřiště otočil a svou svižnou ranou nedal Denemarkovi příležitost – 3:4! Asistence: Tomáš Gärtner.

24:05
    Trojáček nahazoval před bránu, Pardubice jsou ale v obraně pevné.

23:30
    Aréna na nohou, parádní atmosféra v podání pardubických školáků!

22:25
    Oba týmy do druhého dějství vstoupily aktivně, Bína neuspěl proti Futschikovi.

21:38
    Souhra bratří Gärtnerů skončila na jednom z obránců, který vinohradský pokus zablokoval.

20:59
    Nyní už s míčkem hosté, ti kombinují pozvolna od vlastní poloviny.

20:05
    Buly pro Pardubice, ty hned mířily do útoku.

20:01

Hráči už jsou připraveni, jdeme na druhou třetinu.

První třetina je za námi. Gólově ji otevřeli hosté. Domácí se ovšem třemi góly dostali do vedení. O to ale do konce třetiny přišli, v poslední minutě dokázali Vinohrady vyrovnat.
    Druhá třetina začne přibližně v 10:40.

20:00

19:55
    Hurt to ještě zkoušel, Futschik chytá.

19:12
    Vypadá to, že se do šaten půjde s vyrovnaným skóre. ŠTĚPÁN ŠVEJDA vystřelil z dálky a Denemarkovi balónek propadl do sítě, toto si pardubický brankař za rámeček nedá – 3:3! Asistence: Jan Procházka.

19:02
    Bína skvěle zachytil míček, rozehrávka vpřed se mu ale nezdařila.

18:40
    Kaluža to zkoušel na druhé straně, trefil pouze hostující blok.

18:00
    Horák z první vypálil, hrubě ale přestřelil.

17:01
    Gärtnerovi míček ujel, Denemark tedy nemusel zasahovat.

17:01
    Uvidíme trestné střílení! Daniel Gärtner může vyrovnat.

16:53
    Hosty snížení nabudilo, Vinohrady opět v útoku.

15:59
    Vinohrady snižují! Čuda střílel z těžké pozice, Denemark jeho střelu pouze vyrazil. K jeho smůle přesně na hůl FRANTIŠKA URBÁNKA, který byl s dorážkou neomylný – 3:2!. Asistence: Štěpán Čuda.

15:31
    Domácí dnes hrají v klasických červených trikotech, hosté přijeli ve žlutých dresech.

15:00
    Domácí jsou při chuti, výborná atmosféra jim určitě svědčí, Futschik předvedl parádní zákrok.

Omlouváme se za dočasné strohé komentování. Pořadatelé již vyřešili problém s videopřenosem a my Vám tedy poskytneme plnohodnotný onlajn.

11:20
    A máme tu rychlé navýšení náskoku! Po parádní přihrávce Nezvala už měl RADEK DRBA poměrně pohodovou pozici ke skórování – 3:1! Asistence: Jan Nezval.

10:53
    Domácí jdou před slušnou diváckou kulisou do vedení, postaral se o to svým gólem DAVID ŽÁČEK – 2:1! Asistence: Vojtěch Kaluža.

3:09
    Tohle je velký ofenzivní úvod zápasu, PŘEMEK PAKOSTA vybojoval míček a propálil nechytatelně Futschika – 1:1!

2:23
    Hostující tým se rychle ujímá vedení, Procházkovo nahození těsně před
    Denemarkem tečoval přesně ŠTĚPÁN ŠVEJDA – 0:1! Asistence: Jan Procházka.

00:01

Sokoli Pardubice: Denemark (Haleš) – Prix (C), Šimák, Puchner, Kaluža, Nezval, Viterna, Vašíček – Pakosta, Polis, Hurt – Machatý, Žáček, Křinka – M. Bína, Škoda, Drba – Drahný, Král.
    Trenér: Zozulák

TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik (Trojan) – Trojáček, Martan, Araks, Čuda, Ji. Procházka, Ja. Procházka (C) Pražák – Pužman, Pergler, M. Horák – D. Gärtner, Urbánek, T. Gärtner – Z. Stuchlík, Švejda, P. Hájek – Keller, Žiška.
    Trenér: Purkrábek

Rozhodčí: Čížek, Laštovička.

V dohrávce 20. kola Livesport superligy florbalu uvidíme utkání mezi Pardubicemi a Královskými Vinohrady.
    Domácí Pardubice se nacházejí na poslední příčce ligové tabulky. Se ziskem šesti bodů je čeká velmi složitý boj o setrvání mezi elitou. V posledních pěti zápasech navíc neuhráli florbalisté z města perníku ani bod.
    Hosté z hlavního města okupují desátou příčku, tedy poslední pozici zajišťující předkolo play-off. Z jedenadvaceti odehraných zápasů mají Vinohrady nahráno 24 bodů. Aktuální forma ale také není oslňující, pouhé tři body nahrál Sokol za posledních pět zápasů.
    První vzájemné utkání sezóny ovládly Vinohrady 6:3. Jak dopadne tento zápas se dozvíme ve čtvrtek od 10:00 v pardubické enteria areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Jan Koudelka

Góly a asistencie: 4. Pakosta, 11. Žáček (Kaluža), 12. Drba (Nezval), 35. Škoda (M. Bína), 39. M. Bína (Viterna), 49. Polis (Pakosta), rozh. náj. Polis – 3. Švejda (Ja. Procházka), 16. Urbánek (Čuda), 20. Švejda (Ja. Procházka), 25. Araks (T. Gärtner), 26. Pergler (M. Horák), 38. Keller (Ja. Procházka)