NY Rangers – Colorado 2:1 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 2:3 (kon.)
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Utorok 06.02.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Rangers a Colorado Avalanche.

Hostující celek je aktuálně druhý v tabulce Západní konference, na první Vancouver ztrácí 4 body. Klubu se daří, poslední tři zápasy vyhrál. Rangers jsou třetí ve Východní konferenci, mají 63 bodů ze 49 zápasů. Lze očekávat útočný hokej, který bude fanoušky bavit. Uvidíme, který tým získá do tabulky další dva body.

Zápas brzy začne.

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Z. Jones, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow, T. Pitlick.

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, L. O'Connor – R. Johansen, Lehkonen, Cogliano – F. Olofsson, Kiviranta.

00:01

00:30
    Miles Wood měl velkou šanci v úvodu zápasu, ale nedokázal trefit branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

00:35
    Braden Schneider na druhé straně nebezpečně vypálil, ale minul branku. Dobrý pokus Rangers.

01:36
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Erik Gustafsson – 2 min., držení.

01:50
    Alexandar Georgijev si poradil s domácí šancí, Rangers měli šanci při vlastním oslabení.

02:10
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Colorado má přesilovku, ale nemůže se prosadit.

02:32
    Chris Kreider se v početní nevýhodě dostal do šance, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

04:09
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím čekáme na úvodní branku v tomto duelu.

05:33
    Kaapo Kakko – 2 min., podrážení.

05:33
    Další přesilovou hru si nyní zahraje hostující celek, Nathan MacKinnon hned po buly pálil a trefil jen brankáře.

06:41
    Domácí celek se dobře brání, hosté nedostávají mnoho prostoru pro zakončení.

06:57
    Chris Kreider měl obrovskou šanci při vlastním oslabení, ale trefil pouze brankáře.

08:24
    Jonathan Quick kryje kotouč, komerční přestávka.

08:54
    Nathan MacKinnon to zkoušel individuálně, ale nedokázal si vypracovat výraznější příležitost.

09:16
    Alexandar Georgijev kryje kotouč poté, co zakončoval domácí obránce Braden Schneider. Bude se vhazovat.

10:23
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

10:38
    Komerční přestávka.

10:53
    K'Andre Miller – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Mikko Rantanen – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

12:00
    Domácí hrají přesilovku, nastěhovali se do útočného pásma, kde kombinují.

12:24
    Alexis Lafrenière – 2 min., podrážení. Vlastní hráč podrazil kolegu z Colorada, ale sudí vylučují domácího hráče.

13:00
    Přesilovku nyní rozehrávají hráči Colorada, už třetí v tomto zápase.

13:50
    Ross Colton byl připravený na střelu, ale puk se k němu nedostal. Obrana domácích si poradila.

14:40
    Nyní už sledujeme hru pět na pět, přesilovky se v tomto zápase vůbec nedaří.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině tohoto zápasu.

15:56
    Ryan Lindgren pálil od modré čáry, brankář Colorada kryje kotouč. Komerční přestávka.

16:26
    Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale pokus o rychlou kombinaci a zakončení nevyšel podle představ.

17:07
    Zajímavé momenty před oběma brankáři, ale ani jeden z nich po velké šanci soupeře neinkasoval.

18:12
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí celek inkasuje branku jako první, střelou mezi betony uspěl po bleskové akci svého celku NATHAN MACKINNON. Asistence: Cale Makar a Josh Manson.
    18:12 Nathan MACKINNON - 0:1

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

19:30
    Už se pravděpodobně vůbec nic nestane v této pasáži utkání.

20:00

Nathan MacKinnon je jediným střelcem úvodní třetiny, Colorado vede na ledě Rangers 1:0.

20:01

20:17
    Utkání, ve kterém zatím padla jedna branka, pokračuje dál.

22:09
    Sledujeme klidný hokej v úvodu druhé třetiny, Colorado vybojovalo buly v útočném pásmu ale neprosadilo se.

23:45
    Hraje se především ve středním pásmu, Colorado rozehrává následně od své branky a střídá.

24:02
    Miles Wood se nedokázal dostat do šance, obrana soupeře si dokázala poradit.

25:37
    Domácí měli velkou šanci, ale přihrávku před branku nedokázal nikdo z domácích přetavit ve střelu.

26:01
    Jimmy Vesey to zkoušel individuálně, ale narazil na obránce soupeře.

26:17
    Alexandar Georgijev si dokázal poradit se střelou od modré čáry. Komerční přestávka.

26:48
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nedokáže prosadit.

27:12
    Domácí se dostali sice do útočného pásma, ale pokus o přihrávku před branku nebyl povedený.

28:59
    Zach Parise se propracoval do zakončení, ale jeho pokus kryje domácí brankář. Vhazovat se bude v útočném pásmu Colorada.

29:14
    Stále platí stav zápasu, který stanovila první třetina. Hostující celek drží těsné vedení.

29:40
    K'Andre Miller se propracoval do zakončení, s jeho střelou z ostré pozice neměl brankář problémy.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v tomto zápase. Mikko Rantanen inkasoval zásah kotoučem, což způsobilo krvavý šrám v jeho tváři.

30:50
    Domácí se usadili před brankou soupeře, Ryan Lindgren nedokázal přesněji přihrát na modrou čáru.

31:10
    5:6, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině.

31:30

33:12
    Alexandar Georgijev se vyznamenal proti šanci soupeře, Barclay Goodrow měl obrovskou šanci, ale brankáře neprostřelil.

33:33
    Domácí se dostali před branku, kde kombinují, ale čekají na výraznější šanci a na vyrovnání.

34:39
    18:23, takový je poměr střel na branku v tomto zápase, hosté stále vedou.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

35:33
    Andrew Cogliano byl možná podražený, ale sudí byl u souboje blízko a nechává pokračovat hru.

36:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Rangers.

37:05
    Hosté se usadili před brankou, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ. Hra pokračuje dál.

38:13
    V poklidném tempu se prostřední třetina dohrává.

38:37
    Hosté měli velkou šanci, Logan O'Connor pálil z hranice brankoviště, ale Jonathan Quick se vyznamenal.

39:01
    Poslední minuta hry ve třetině.

40:00

40:01

41:23
    Špatná rozehrávka Rangers znamená ztrátu útočného pásma, následně se tým dostal do ofsajdu.

42:00
    Hostující celek stále vede o jednu branku, tento stav určila první třetina.

42:35
    Bowen Byram rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

43:52
    Na výraznější šanci zatím ve třetí třetině čekáme. Mnoho hokejové krásy jsme nyní neviděli.

45:22
    Alexandar Georgijev nebyl v dobrém postavení, ale i tak si dokázal poradit se střeleckým pokusem soupeře.

46:10
    Ross Colton si vypracoval střeleckou pozici, ale jeho rána míří vedle branky. Nechybělo moc jeho projektilu.

47:00
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, domácí šanci neproměnil Braden Schneider, který netrefil puk.

48:06
    Mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

48:29
    Mika Zibanejad mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, puk míří vedle branky.

48:52
    Nathan MacKinnon měl velkou šanci, z hodně podobné pozice jako v první třetině nyní trefil jen brankáře. Tehdy dal gól.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, velmi dlouhou se hraje bez přerušení.

50:23
    Vincent Trocheck netrefil puk podle představ, brankář Alexandar Georgijev zasahovat nemusel.

51:06

51:17
    Rangers právě vstřelili branku!
    Máme vyrovnáno, po rychlé a přesné kombinaci v útočném pásmu se dokázal velmi dobře prosadit ARTĚMIJ PANARIN. Jeho tvrdá rána od modré čáry zapadla přesně do horní části branky. Asistence: K'Andre Miller a Braden Schneider.
    51:17 Artěmij PANARIN - 1:1

52:52
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.

54:11
    Stav zápasu je vyrovnaný, uvidíme, který celek se dokáže prosadit jako další a vstřelí rozhodující branku v tomto zápase.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto duelu.

55:09
    Komerční přestávka poté, co puk kryje brankář Jonathan Quick.

55:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho času už ve třetí třetině nezbývá.

56:10
    Braden Schneider vrací hru do svého pásma, čeká na dostřídání spoluhráčů.

56:29
    Blake Wheeler to vzal na sebe, jeho tvrdý pokus míří ale vedle branky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, stav je stále vyrovnaný.

59:00
    Nathan MacKinnon hledal spoluhráče, ale ten nedokázal prostřelit brankáře.

59:20
    Už se pravděpodobně nic nestane a zápas půjde do prodloužení.

59:37
    Colorado špatně rozehrálo, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Lavin.

60:00

Oba kluby mají bod, o další se bude hrát.

60:01

60:30
    Zápas pokračuje prodloužením, první velkou šanci hosté neproměnili.

60:45
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

61:01
    Artěmij Panarin pálil, jeho rána byla zblokovaná.

61:12
    Nathan MacKinnon na druhé straně pálil nad.

61:52
    Autorem branky je ALEXIS LAFRENIÈRE. Asistence: Mika Zibanejad a Jonathan Quick.

2. Alexis Lafrenière (NYR) 1+0
    3. Alexandar Georgijev (COL) 28 zákroků (03:37:58)

Dávid Švec

Góly a asistencie: 52. Panarin (K. Miller, Schneider), 62. Lafrenière (Zibanejad, Quick) – 19. MacKinnon (Makar, Manson)

New York Rangers: Quick (Šestorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Schneider, Z. Jones, E. Gustafsson – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Kakko – Vesey, Goodrow, T. Pitlick.
    Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Girard, Manson, J. Johnson, Byram – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Wood, Colton, L. O'Connor – R. Johansen, Lehkonen, Cogliano – F. Olofsson, Kiviranta, Parise.

Rozhodca: Pochmara, Rooney – McNamara, Alphonso

Diváci: 18 006