Zvolen – HC Slovan 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 2:4 (kon.) | Humenné – B. Bystrica 4:5 (3:4 po s.n.)
Košice – Poprad 2:3 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 4:2 (kon.) | Nitra – Lipt. Mikuláš 5:4 (po pr.)
HC Košice
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
HK Poprad
Nedeľa 04.02.2024, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 42. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

HC Košice

Domácim hokejistom sa v poslednom období vôbec nedarí. Košice prehrali posledné dva zápasy. Najprv v Michalovciach 0:2 a potom v domácom zápase s Banskou Bystricou 0:1. Železiari získali v doterajšom priebehu sezóny 69 bodov.

HK Poprad

Hostia sú lídrom celej súťaže. Nazbierali v doterajšom priebehu sezóny 76 bodov a majú pozitívne skóre 134:99. Dnes sa očakáva výborný a vyrovnaný zápas. Uvidíme ako to bude vyzerať na ľadovej ploche.

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Zech, Bartoš, Šedivý, Deyl, Dravecký – Fejes, Berger, Pollock – Jääskeläinen, Chovan, Lunter – Šimun, Slovák, Rogoň – Bartánus, Havrila, Jokeľ
    Tréner: Dan Ceman

HK Poprad: Vay (Belányi) – Betker, Cardwell, Svedberg, Brincko, Brejčák, Turan, Česánek – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Belluš, Jendek, Kukuča – Paločko, Suchý, Šotek
    Tréner: Todd Bjorkstrand

Rozhodca: Goga, Žák – Orolin, Pribula.

00:01

00:01
    Úvodné buly získali domácí hokejisti.

01:27
    Fejes zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus nebol presný.

02:16
    Calofova bomba z ľavej strany nebola presná.

03:47
    Chovan nahadzoval puk na bránu. Jeho pokus zablokoval Betker. Pri puku sú domáci.

04:23
    Veľká šanca domáceho tímu! Pollock našiel prihrávkou Bergera, ktorý z prvej vypálil. Brankár hostí vytiahol dobrý zákrok.

05:27
    Sledujeme od začiatku zapásu výborný a rychlý hokej.

06:11
    Belluš hľadal prihrávkou Suchého, ale toho výborne od puku odstavil Zech.

07:36
    Bjalončík nahodil puk na domácu bránu. Jeho pokus zablokoval Bartoš.

08:55
    Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia.

09:41
    Záborský si vymenil puk s Calofom. Prvý menovaný zakončoval, ale netrafil bránu.

10:38
    Sledujeme hluchšiu časť prvej tretiny.

11:31
    Deyl stratil puk a Kukuča okamžite pálil. Jeho pokus nebol presný.

12:28
    Veľká šanca hostí! Paločko sám pred Janusom nebol úspešný.

13:41
    Olsson pálil od modrej čiary. Vay nič nevidel, ale puk napokon minul jeho bránu.

17:33
    Domáci vyhrali buly a puk okamžite vyhadzujú cez všetky čiary.

20:00

V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme vyrovnaný a bojovný zápas. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01

20:41
    Bjalončík vo veľkej šanci. Janus proti nemu vykorčuloval a chytil jeho zakončenie lapačkou.

21:24
    Fejes hľadal prihrávkou Bergera, ale výborne zakročil Svedberg a akciu domácich zastavil.

22:18
    Dravecký pálil od modrej čiary! Vay jeho pokus betónom vyrazil.

23:36
    Na začiatku druhej tretiny sledujeme taktický a opatrný hokej z oboch strán.

24:17
    Košice dali gól! Domáci otvárajú skóre dnešného zápasu! Mário Lunter nahadzoval puk na Vaya a tesne pred ním ho tečoval MICHAL CHOVAN. Hosťujúci brankár nemal šancu zareagovať. Asistencie: M. Lunter, A. Breton.

25:05
    Záborský sa tlačil pred Janusa. Domáci brankár mal čo robiť, aby neinkasoval.

26:02
    Fejes pálil za ľavého kruhu. Jeho pokus minul Vayovu bránu.

27:43
    Betker pálil z tesnej blízkosti. Janus vytiahol parádny zákrok!

28:30
    Joona Jääskeläinen – 2 min., krosček.

28:37
    Takmer hneď po buly zakončoval Calof. Janus jeho pokus vyrazil vyrážačkou.

29:10
    Michal Chovan výborne zakročil a vyhodil puk cez všetky čiary.

30:05
    Cardwell vyslal tvrdú strelu od modrej čiary. Jeho pokus bol zblokovaný. Hostia zostávajú v útočnej tretine.

30:45
    Veľká šanca hostí! Sám pred Janusom sa ocitol Bjalončík! Jeho pokus schoval Janus v lapačke.

31:56
    Poprad dal gól! Hostia vyrovnávajú stav zápasu! Krásna akcia RYANA DMOWSKEHO, ktorý si puk prebral a Šedivého doslova poslal na párky. Sám pred Janusom sa nepomýlil a krásnou strelou ho prekonal. Asistencie: O. Turan.

32:37
    Záborský pálil z pravého kruhu. K dorážke sa dostal ešte Calof, ale ani jeden pokus nebol úspešný.

33:19
    Slovák pálil z osi hracej plochy. Jeho pokus Vay vyrazil betónom.

34:28
    V druhej tretine sledujeme veľmi dobrý hokej.

35:12
    Lunter nabral rýchlosť a dostal sa až pred Vaya. Hosťujúci brankár mu poslednej chvíli vypichol puk.

36:41
    Domáci sa trápia v koncovke. Rogoňove zakončenie chytá bez problémov Vay lapačkou.

37:38
    Šedivý pálil z pravého kruhu. Vay mal čo robiť, aby puk chytil.

37:54
    Mário Lunter – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

38:13
    Berger sa dostával v oslabení do šance, ale dobre sa vrátil Betker sa zastavil ho.

39:01
    Záborský našiel parádnou prihrávkou Calofa, ale ten nedokázal dostať puk za Janusa.

40:00

Po druhej tretine máme opäť stav nerozhodný. Tento krát 1:1. Je vidieť, že sa stretli dve výborné a vyrovnané mužstvá. Uvidíme či sa rozhodne v tretej tretine.

40:01

41:10
    Zech pálil od modrej čiary. Vay jeho pokus vyrazil. Následne dorážal Berger, ale netrafil bránu.

42:21
    Pollock pálil z prvej! Jeho pokus Vay vyrazil betónom.

43:18
    Chovan v dobrej šanci! Puk však nedokázal prepasírovať cez Vaya.

44:38
    Berger tvrdo narazil na mantinel Brincka. Vylučovať sa však nebude.

45:20
    Na obidvoch mužstvách je vidieť, že nechcú spraviť rozhodujúcu chybu. Tretia tretina je opatrná.

46:02
    Pollock sa tlačil do brány. Vay však puk zakryl a prerušil hru.

47:23
    Rogoň nabral rýchlosť a zakončoval z ľavej strany. Vay s jeho pokusom nemal problémy.

48:51
    Košičania sú aktívnejší, ale výborného Vaya nedokázali prekonať.

49:35
    Vyčkávanie stále trvá. Hostia si bránia výborne modrú čiaru.

50:32
    Následuje reklamná prestávka.

51:11
    Pollock posunul puk na Fejesa, ale domácí útočník nedokázal zakončit.

52:06
    Eduard Šimun – 2 min., nedovolené bránenie.

52:18
    Poprad dal gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia v tomto zápase! Dmowski poslal tvrdú strelu na Janusa. Ten puk vyrazil a k dorážke sa dostal TOMÁŠ ZÁBORSKÝ, ktorý už nemal problém dostať puk do brány. Asistencie: R. Dmowski, R. Coulter.

53:36
    Chovan našiel prihrávkou Zecha, ktorý z prvej vypálil. Jeho pokus nebol presný.

53:53
    Benjamin Betker – 2 min., podrazenie.

54:05
    Domáci sa hneď po buly usadili v útočnom pásme.

55:12
    Košice hrajú presilovku veľmi dobre. Hostia sa bránia zubami nechtami.

55:53
    Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.

56:11
    Vay chytil Fejesovu střelu a prerušil hru.

57:29
    Oddychový čas pro tím HC Košice.

57:36
    Poprad dal gól! Hostia pridávajú tretí gól do prázdnej brány. Dnešný zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Domáci prehrali buly v útočnej tretine. K puku sa dostal PATRIK SVITANA a cez celé klzisko poslal puk do opustenej brány. Asistencie: R. Dmowsi, A. Vay.

58:02
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny.

58:49
    Košice dali gól! Hostia stratili na chvíľu koncentráciu a domáci to okamžite využili. JOONA JÄÄSKELÄINEN sa dostal k puku v útočnej tretine a vymietol pavučinu v prvom hornom rohu Vayovej brány. Asistencie: M. Chovan, J. Olsson.

59:02
    Začala posledná minúta tretej tretiny.

59:59
    Domácim sa podarilo vyrovnať! Rozhodcovia však ešte preverujú na videu či to domáci stihli v riadnom čase.

Domáci to napokon nestihli. Hostia z Popradu berú dnes z Košíc všetky body. Sledovali sme naozaj výborný hokej. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer. (19:18:54)

Lissko

Góly a asistencie: 25. Chovan (Lunter, Breton), 59. Jääskeläinen (Chovan, Olsson) – 32. Dmowski (Turan), 53. Záborský (Dmowski, Coulter), 58. Svitana (Dmowski, Vay)

Rozhodca: Goga, Žák – Orolin, Pribula