Sparta Praha – Kladno 5:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 2:6 (kon.) | Hradec Králové – Motor ČB 4:0 (kon.)
Liberec – Litvínov 6:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Olomouc – Pardubice 2:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:6 (2:1, 0:4, 0:1)
HC Oceláři Třinec
cz Nedeľa 04.02.2024, 16:00Tipsport extraliga (ČR) • 43. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Na pořadu dne je kompletní třiačtyřicáté kolo Tipsport extraligy. Vítkovice čeká čtvrté utkání na domácím ledě za sebou, do cesty se jim ale v moravskoslezském derby postaví Oceláři z Třince.

V posledních pěti zápasech bodovaly Vítkovice čtyřikrát, v pátečním kole porazily Kladno 4:2 a tím se po dlouhé době odpoutaly od 12. místa, které přenechaly Plzni, která téhle výměně dlouho vzdorovala. V neúplné tabulce jim nyní patří 11. místo, s bilancí 12-4-7-17, pasivním skóre 97:107 a 51 body ztrácejí jen bod na desáté Karlovy Vary, přičemž mají ale dva zápasy k dobru. Posledních pět zápasů vyšlo i Třinci, který bral čtyři výhry a prohrál jen se Spartou (1:5). V pátečním kole si Oceláři připsali výhru 5:1 na domácím ledě proti Liberci, bilance 20-8-5-10, aktivní skóre 137:105 a 81 bodů jim zaručuje 3. příčku v neúplné tabulce.

Kanadské bodování Vítkovic vede i nadále s pětadvaceti body útočník Dominik Lakatoš (10+15), který je zároveň s šestatřiceti trestnými minutami nejvylučovanějším hráčem. Společně s ním je nejlepším střelcem útočník Roberts Bukarts (10+4), nejlepším nahrávačem a zároveň obráncem je pak Stuart Percy (4+16). Nejvíce času na ledě tráví obránce Yohann Auvitu s průměrným časem 20:56 minut. Mario Grman nasbíral v bodování Radegast indexu celkem 88 bodů. Cenu pro hráče zápasu si už šestkrát odnesli útočník Marek Kalus a gólman Lukáš Klimeš. Ten dostává v brance čím dál více prostoru, se třemi čistými konty a průměrem 2,09 má úspěšnost 93,11 %.

Lídrem kanadského bodování Třince a vlastně celé Tipsport extraligy je s devětačtyřiceti body útočník Martin Růžička (20+29). Mezi beky se nejvíce daří se sedmadvaceti body Jakubovi Jeřábkovi (3+24). Nejvytíženějším hráčem je obránce Martin Marinčin s průměrným časem 20:44 minut. V bodování Radegast indexu se nejvíce daří obránci Richardovi Nedomlelovi se 116 body. Nejvíce trestných minut, šestačtyřicet, zatím nasbíral útočník Andrej Nestrašil. Ocenění Hráč zápasu získal sedmkrát brankář Marek Mazanec, který má z trojice gólmanů nejvíce odchytaných zápasů. Připsal si jednu asistenci a jedno čisté konto, jeho průměr je 2,20 a úspěšnost 92,28 %.

V letošních vzájemných zápasech se více daří Ocelářům, kteří získali pět bodů za jednu výhru 4:3 po prodloužení a za výhru 6:3. V posledním derby si vítkovičtí vyšlápli na svého soupeře na jeho ledě a odvezli si tři body za výhru 4:2. Derby bývají napínavá, ať jsou na tom soupeři v tabulce jakkoliv, tak se nechme překvapit, jak dopadne čtvrté moravskoslezské derby této sezóny.
    Zajistí Vítkovicím výhru v derby?

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek – Ri. Bukarts, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Kotala, Claireaux, Šoustal.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Švančara) – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Polášek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička (A) – L. Hudáček, Vrána (C), Kurovský – M. Roman, Holinka, Hrehorčák – Dravecký (A), Čacho, Haas.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: R. Hradil, R. Mrkva – V. Lederer, M. Hlavatý.

00:01

00:06
    Úvodní buly čtvrtého letošního derby vyhrávají hosté.

00:37
    Vítkovičtí získali kotouč, hraje se ve středním pásmu.

00:55
    Fridrich u hostující branky získal puk, Zdráhal se protáhl až těsně před Kacetla, ale ten puk za svá záda nepustil.

01:18
    Hosté se dostali do pásma, ale puk je až za domácí brankou.

01:56
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí otevírají dnešní střelecký účet, Šoustal z mezikruží nahrál napravo na JAKUBA KOTALU, který čistě poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Asistence: Tomáš Šoustal, Peter Krieger.

02:55
    Ostravar aréna propukla nadšením, DOMINIK LAKATOŠ dostal puk do volného prostoru od Rihardse Bukartse, najel si k brance a mezi betony poslal puk do sítě – 2:0. Asistence: Rihards Bukarts.

03:24
    Oceláři se dostali do pásma, ale Roman se provinil sekáním, a tak budou domácí hrát přesilovku.

04:06
    Série přihrávek Vítkovic Kacetla nerozhodila, jeho spoluhráči posílají puk ke Klimešovi.

04:24
    Domácí se při přesunu do pásma dostali do ofsajdu, vhazuje se před jejich útočnou modrou.

04:41
    Rihards Bukarst se dostal rychle k brance, ale puk se k němu nedostal včas.

05:01
    Z kruhu pálil Zdráhal, tečovaný puk těsně minul hostující tyč.

05:20
    Před brankou tečoval puk Rihards Bukarts, ale puk se dostává do vzduchu a poté mimo branku.

05:24

05:42
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.

05:50
    Claireaux zlomil hůl, ale domácí přesto udrželi pásmo.

06:04
    Rychlá akce Ocelářů, Klimeš si ale s pokusem Voženílka poradil.

06:13
    Lakatoš dokázal získat v obranném pásmu kotouč, vyrazil k třinecké brance, ale puk mu ujel, Kacetl pro jistotu vyráží a schovává puk pod lapačku. Následuje komerční přestávka.

06:25
    Vítkovičtí bojují v pásmu o kotouč, Nestrašil se nakonec natáhl a tečoval puk do středního pásma.

06:50
    Oceláři se dostali do pásma, domácí mají puk pod kontrolou, ale nedokázali se dostat od své branky.

07:21
    V rohu se k puku dostal Percy, ale jeho pokus o vyhození zastavuje u mantinelu Kundrátek.

07:35
    Domácí Barinka se rychle protahoval do pásma, ale je odpískán ofsajd.

07:48
    Kacetl si povyjel z pásma, ale spolupráce Robertse Bukartse a Kriegra neprošla.

08:06
    Nepřesná přihrávka domácích do jízdy nevyšla, puk končí na zakázaném uvolnění.

08:12
    Roberts Bukarts dostal puk do pásma, Mikuš se přesunul k brance, ale jeho teč mířila vedle.

08:43
    Hosté na skok v pásmu, ale domácí si znovu berou puk pod svá křídla.

08:48
    Přímo před Kacetlem se zjevil Jeřábek, ale hostující gólman už měl puk pod kontrolou.

09:07
    Polášek rozehrává útočnou akci.

09:31
    Vítkovice vletěly do pásma, Lakatoš zpoza branky nahrával mezi kruhy, tam byl ale připraven jen hostující Polášek.

09:35
    Zakázané uvolnění pro Třinec.

09:50
    Vrána se s pukem dostal do útočného pásma, jeho propagační střela končí v rohu.

10:23
    Třinečtí kombinovali v pásmu, ale Klimeš příliš práce neměl.

10:48
    Vítkovice sebraly puk a nahazují jej do útoku.

11:20
    Hra se přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu.

11:29
    Domácí útočník se protáhl podél mantinelu do pásma, ale byl rychle zastaven.

11:40
    Třinečtí před domácí brankou, nadvakrát to zkusil Voženílek, ale do branky se neprosadil.

12:15
    Oceláři okupují prostor kolem domácí branky, ale Nestrašil ani Růžička volné místo v Klimešově brance nenašli. Následuje komerční přestávka.

12:32
    Vítkovice se rozjížděly do pásma, ale hosté je zastavili už ve středním pásmu, a tak budou muset domácí rozehrát od Klimeše.

12:59
    Oba týmy střídají, hosté mají puk pod kontrolou.

13:37
    Před hostující brankou zdatně bojuje Rihards Bukarts, ale ani Zdráhalova střela, ani pokus Raskoba do branky neprošel.

14:04
    Kacetl měl zcela zakrytý výhled, Barinka pálil z kruhu, ale jen do klubka hráčů.

14:17
    Sudí u hostující branky rozpažuje, zřejmě byla nastřela tyč, hra je přerušena o několik vteřin později pro hru vysokou holí.

14:57
    Růžička se vydal v tandemu do útočného pásma, dostal křižnou přihrávku, na kterou bránící hráč nedosáhl, Růžičkova dělovka letěla do vítkovické klece, ale Klimeš se stačil na poslední chvíli přesunout a před Vránou ještě odpálit kotouč do bezpečí!!

15:10
    Na opačné straně se do individuální šance dostal nikým nekrytý Šoustal, který si sjel až k brance, ale puk za Kacetla, který měl dost času, nedostal.

16:04
    První přesilovka pro Oceláře, hákováním si vypomohl domácí Lakatoš.

16:10
    Vítkovičtí s přehledem vyhazují kotouč.

16:30
    Třinečtí se usazují v útočném pásmu, Voženílek cloní před Klimešem.

16:48
    Domácí tečují puk do středního pásma.

17:09
    Oceláři znovu krouží útočným pásmem.

17:17
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovku a snižují náskok domácích, Růžička našel MILOŠE ROMANA, na jehož střelu Klimeš nedosáhl – 2:1. Asistence: Martin Růžička, Jakub Jeřábek.

18:26
    Hrálo se ve středním pásmu, domácí se propracovali do útoku, ale hosté jim nic nepovolili.

18:40
    Klimeš si poradil s pokusem Nestrašila.

19:01
    Hosté nahazují kotouč do pásma, první jsou u něj ale domácí.

19:19
    Zdráhal za brankou Třince vyšachoval Hudáčka, nemá ale komu nahrát.

19:39
    Třinečtí vyrazili na zteč domácí branky, ale Klimeš je pozorný.

19:54
    Hosté se drží u domácí klece, ale chybí jim trochu přesnosti.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:52.

Střely na branku:
    1/3 – 11:8

Po první třetině jsou domácí fanoušci rozhodně spokojenější, takový úvod nečekal asi ani ten největší optimista. Už ve druhé minutě otevřel skóre Kotala, za 61 vteřin pak zvyšoval za Kacetlova záda kapitán Lakatoš. Ostravar aréna si zápas patřičně užívá, ale hosté se dostali zhruba od půlky třetiny do svého tempa a Klimeš měl více práce. Před koncem třetiny zahrávali Oceláři přesilovku, kterou využili díky Romanovi, a tak je zápas stále otevřený a ještě se bude na co dívat.

20:01

20:07
    Vítkovičtí po vhazování nahazují kotouč do pásma.

20:22
    Třinečtí se dostali k puku první a snaží se usadit u Klimeše.

20:43
    Raskob u puku, ale rozehrávka mu nevyšla.

20:55
    Zdráhal se protáhl do pásma, ale na střelu neměl prostor.

21:10
    Kováře bruslícího za pukem ke své brance stíhal Kurovský, ale kotouč mu vzít nedokázal.

22:10
    Oceláři se přece jen prosadili do pásma, Klimeš měl ale dobrý výhled.

22:31
    Vítkovičtí špatně vystřídali, na trestnou lavici usedá Kotala, který odpyká trest za střídačku.

22:45
    Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.

23:04
    Domácí gólman musel zasáhnout až teď, Jeřábek pálil přímo doprostřed branky.

23:17
    Vítkovice vyhazují puk ke Kacetlovi.

23:30
    Oceláři zpět v pásmu, tvrdá střela Vrány cestu do branky nenašla.

23:49
    Voženílek byl příliš blízko branky, nedokázal dostat puk do výhodnější pozice.

24:10
    Domácí znovu posílají puk do bezpečí.

24:18
    Z kruhu tvrdě vypálil Růžička, ale Klimeš byl na místě.

24:28
    Chlán ujel s pukem do pásma, najížděl mu i Lakatoš, ale Chlán byl hákován Hudáčkem, a tak se síly na ledě srovnávají.

24:31
    Domácí mají před sebou zkrácenou přesilovku.

25:00
    Vítkovice rozjíždějí v pásmu přihrávkový kolotoč.

25:11
    Oceláři tečují puk do středního pásma.

25:47
    Hosté se brání na výbornou, Kacetl má navíc poměrně dobrý výhled.

26:06
    Na ledě zůstal ve svém obranném pásmu ležet Hrehorčák, hra je přerušena. Po delší době se hostující útočník pomalu dostává na střídačku, na trestnou lavici naopak usedá domácí Kotala za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

26:28
    Vítkovice mají puk pod kontrolou, na led se vrací potrestaný Hudáček.

27:08
    Třinečtí se usazují v pásmu, Voženílek zaujímá místo před Klimešem.

27:23
    Je vyrovnáno! Voženílek poslal puk jen do Klimešových betonů, puk se dostal k Růžičkovi u opačné tyče, toho si domácí gólman pohlídal, ale kotouč se ocitl u MILOŠE ROMANA, který ho umístil do odkryté části branky – 2:2. Asistence: Martin Růžička, Daniel Voženílek.

28:01
    Hosté chtějí strhnout vedení na svou stranu a olupují prostor kolem vítkovické klece, kde urputně bojují.

28:19
    Oceláři hráli téměř půl minuty v šesti, protože bylo signalizováno vyloučení domácího Raskoba, Klimeš za svá záda nepustil dobrý pokus Čacha ani Marinčina.

28:38
    Vítkovice odpalují puk až za hostující branku.

29:01
    Domácí urputně bojují u své branky, snaží se kazit třinecké přihrávky, ale hosté chtějí uspět.

29:15
    Dělovka Vrány končí na zadním mantinelu.

29:49
    Vítkovice znova posílají puk do bezpečí a urychleně střídají.

30:19
    Na led naskakuje potrestaný Raskob.

31:35
    Třinečtí mají puk pod kontrolou a hraje se na jejich útočné polovině.

31:58
    Raskobovu rozehrávku napadal Dravecký, ale domácí bek si puk uhlídal.

32:19
    Hra je přerušena pro hru vysokou holí, následuje komerční přestávka, ve které si hostující fanoušci mohou i zakřičet, protože v té předchozí, kdy se měřila hlasitost fandění na stadionu, zarytě mlčeli.

32:56
    Oceláři dokázali dostat puk za Klimeše po sérii střel, ale vítkovičtí využívají trenérskou výzvu k posouzení porušení pravidel o brankovišti.

32:56
    Ostravar aréna sice bouří, záběry na kostce se jim nelíbí. ANDREJ NESTRAŠIL si najel k brance a hokejkou protlačil puk pod Klimešovým betonem do branky, Voženílek ještě od tyče posunul puk pořádně do branky – 2:3. Asistence: Daniel Voženílek, Jakub Jeřábek.

32:56
    Sudí ještě diskutoval s trenéry a pot na ledě s Lakatošem, ale gól je uznán a za zdržování hry – trenérskou výzvu usedá mezi trestoměřiče domácí Peterek.

33:27
    Třinečtí se drží v pásmu, ale spíše si jen přihrávají.

33:50
    S dobrým pokusem Vrány si Klimeš poradil bez větších potíží.

34:09
    Domácí dostávají hru do středního pásma.

34:25
    Třinečtí se znovu usazují v pásmu, ale vítkovičtí jim příliš prostoru nenechávají.

34:56

35:24
    Do pásma s pukem ujel Zdráhal, ale těsně u branky jej dojel Polášek a zatlačil k zadnímu mantinelu.

36:00
    Domácí se drží v útočném pásmu.

37:18
    Oceláři se dostali do pásma, Adámek poslal puk po modré na JAKUBA JEŘÁBKA, který poslal dalekonosnou střelu až do horní části branky – 2:4. Asistence: Miloš Roman, Marian Adámek.

39:01
    Nedomlel se dostal k puku, našel najetého PATRIKA HREHORČÁKA, který vjel do pásma po levém křídle, před bránícího Auvitu poslal puk nad lapačku povyjetého Klimeše – 2:5. Asistence: Richard Nedomlel, Vladimír Dravecký.

39:59
    Se sirénou ukončující druhou třetinu dostali domácí kotouč do branky, uvidíme, zda to stihli ještě ve hře.

39:59
    Gól uznán není.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:50.

1/3 – 11:8
    2/3 – 4:15

Druhá třetina vyšla Ocelářům, a tak jsou jejich fanoušci na vrcholu blaha. Nejprve srovnával svým druhým dnešním gólem Roman, který využil přesilovku, další branku, o které ale muselo rozhodnou video, přidal Nestrašil, aby tři minuty před koncem třetiny skóroval ještě Jeřábek a Hrehorčák. Domácí sice dokázali překonat Kacetla, ale to už bylo po řádné hrací době. Vítkovičtí budou muset vydolovat hodně sil, chtějí-li pomýšlet na zvrat.

40:01

40:01
    Vítkovičtí do třetí třetiny nastupují s Machovským v brance.

40:26
    První zásah pro čerstvého vítkovického gólmana.

40:47
    Domácí se dostali do pásma, ale Lakatošovu střelu Kacetl schoval v náručí.

41:13
    Rychlý přesun do pásma Ocelářům nevyšel, je pískán ofsajd.

41:20
    Domácí Jeřábek si sjížděl pro puk k třinecké brance, ale nakonec končí v rohu.

42:03
    Hosté couvali do svého obranného pásma, málem přišli o kotouč, ale Voženílek zakročil včas.

42:36
    Mikuš si najel do pásma, s pukem se ale mezi tři bránící hráče neprosadil.

42:58
    Za odpáleným pukem se vydal LIBOR HUDÁČEK, který se tváří v tvář Machovskému mýlit nemohl – 2:6. Bez asistence.

43:44
    Vítkovice bojují v pásmu, ale hosté je drží spíše kolem mantinelů.

44:14
    Nepřesná přihrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.

44:22
    Kovářova skákavá střela těsně míjí vzdálenější Kacetlovu tyč.

45:03
    Rozehrávka domácích neprošla přes střední pásmo, Machovský je v pohotovosti.

45:34
    Domácí se přece jen usadili v útoku, Raskobova střela mizí na zadním plexiskle.

46:29
    Vítkovičtí se museli znovu propracovat do útoku, Peterek střílel z mezikruží do Kacetla, Nedomlel si neodpustil drobné pošťouchnutí. Následuje komerční přestávka.

47:27
    Třinec se dostal bez problémů do útočného pásma, ale ke střele se nakonec hosté nedostali.

48:00
    Raskob dostal v pásmu přihrávku zpoza branky, než se stačil napřáhnout, kotouč mu sebral Čacho, který ujížděl sám na domácí branku, ale vítkovický bek se stačil vrátit a skluzem k brance zabránit puku cestě k Machovskému.

49:02
    Vítkovice tvrdě bojují v rohu u hostující branky.

49:37
    Nepřesnosti hostů v jejich v obranném pásmu by mohly hrát do karet vítkovickým.

50:18
    Domácí musejí po nahozeném puku Ocelářů rozehrát od své branky.

52:20
    Fridrich si najel sám do útočného pásma, před bránícím hráčem zasekl, poslal křižně kotouč na Zdráhala, kterému ale cestu do branky zkřížil Roman.

52:46
    Po komerční přestávce sehrají domácí přesilovku, za podrážení bude pykat Polášek.

52:56
    Z kruhu pálil Barinka, ale puk je tečovaný do ochranné sítě nad brankou.

53:27
    Vítkovičtí drží útočné pásmo, ale Kacetl je pozorný.

53:49
    Auvitova rána se odráží od zadního mantinelu a hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

54:20
    Vítkovičtí musejí znovu rozehrát ze středního pásma.