Ostrava – Královské Vinohrady 2:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (kon.) | Sparta – Karlovy Vary 7:2 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
FB Hurrican Karlovy Vary
cz Sobota 27.01.2024, 18:00 • Městská SH Chomutov • Livesport Superliga (CZ) • 22. kolo

ACEMA Sparta Praha – FB Hurrican Karlovy Vary 7:2
    Branky a nahrávky: 17. Juha (J. Sedláček), 28. Curney (Košir), 32. Peška (Košir), 46. Mat. Čermák (Ujhelyi), 51. Curney (Zouzal), 56. Mat. Čermák (Mart. Beneš), 60. Košir (Pražan) – 2. Hrbáček (L. Macháček), 24. M. Klápa (Kún). Rozhodčí: Matilainen, Pekkinen (oba FIN). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 378. Střely na branku: 28:17. Zásahy brankářů: 15:21. Po třetinách: 1:1, 2:1, 4:0. (19:49:52)

Dnešní utkání je minulostí. Sparta se nakonec utrhla ze řetězu a nasázela Karlovým Varům sedm branek. Výše si ještě můžete prohlédnout podrobné statistiky celého zápasu. Děkuji za sledování a u florbalu na počtenou!

59:34 Robert KOŠIR - 7:2

59:34
    Sparta právě vstřelila branku! ROBERT KOŠIR se trefuje ranou z první, skvěle našel místo pod horní tyčkou karlovarské klece. Asistence: Martin Pražan.

58:01
    Právě hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí periody!

57:58
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Lukáš Macháček – 2 min., Bránění ve hře.

57:05
    Košir vypálil z levé strany, Draslar opět připraven.

56:32
    Dnešní utkání sleduje 378 diváků.
    55:54 Matěj ČERMÁK - 6:2

55:54
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MATĚJ ČERMÁK, který přidává šestý gól do sítě Karlových Varů po vyhození Martina Beneše. Asistence: Martin Beneš.

55:52
    Utkání se pomalu blíží ke konci, Sparta se zřejmě dnes stane dle očekávání vítězem.

54:56
    Pražan uspěl proti dvěma protihráčům a Sparta tak udržela míček na svých hokejkách.

53:52
    Pražané si přihrávají na útočné polovině, chtějí dnešní utkání v klidu dohrát.

52:56
    Západočeši se nemohou dostat přes sparťanské obranné šiky, které brání velmi dobře.

51:55
    ACEMA opět v klidu kombinuje a vysílá své hráče dopředu, hosté se snaží o odpověď.
    50:39 Jiří CURNEY - 5:2

50:39
    Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který vymetl šibenici karlovarské klece. Troufnu si říci, že je o vítězi dnešního mače rozhodnuto. Asistence: Marek Zouzal.

49:55
    Sparta kombinuje od své poloviny a kontroluje dnešní utkání. Karlovy Vary se příliš do šancí nedostávají.

48:24
    Sparťanský strážce klece našel rychlým vyhozením Curneyho, ten ještě přenechal zakončení Koširovi, jenž nedokázal zamířit přesně.

47:38
    Beneš předvedl pohotový zákrok, když zasáhl rukou proti střele, která mířila právě do mezírky v postavení sparťanského brankáře.

46:43
    Strachota zakončil z otočky, jeho střela se nevešla mezi tři tyče.

45:49
    Curney vypálil tvrdě z pravé strany, Draslar jeho pokus odrazil mimo hrací plochu.
    45:06 Matěj ČERMÁK - 4:2

45:06
    Autorem branky je MATĚJ ČERMÁK, jemuž zbývalo pouze zakončit do odkryté klece, což zvládl na jedničku. Asistence: Lukáš Ujhelyi.

44:18
    Košir poslal přihrávku vzduchem na Curneyho, jehož pokus zapadl až za mantinel za karlovarskou klecí.

43:09

42:42
    Fišer se také dostal do úniku, jenže mu na poslední chvíli sjel balonek z čepele.

41:09
    Karlovy Vary se nedostaly k zakončení, Sparta skvěle brání.

40:33
    Pražan v oslabení našel volného Curneyho před brankou, ten nedokázal umístit balonek mimo dosah Draslara.

40:01

Střely na branku po druhé třetině:
    ACEMA Sparta Praha 20:12 FB Hurrican Karlovy Vary

Druhé dějství je také minulostí. Sparta dokázala strhnout vedení na svou stranu zásluhou branek Curneyho a Pešky. Závěr třetiny znechutil velmi neférový zákrok Ujhelyiho na Strachotu, jenž se jen velmi ztěžka zvedal z palubovky. Vary si do závěrečné třetiny přenesou ještě přesilovou hru. Jak utkání mezi Spartou a Karlovými Vary dopadne? Sledujte s námi i třetí třetinu dnešního duelu.

40:00

39:36
    Kúnův pokus prosvištěl kolem brankoviště Martina Beneše, zřejmě se za stejného stavu půjde i do šaten.

39:08
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha:
    Lukáš Ujhelyi – 2+2, Hrubost.

39:08
    Strachota se jen těžko zvedá ze hřiště. Nemělo by jít ale o červenou kartu, zřejmě bude Ujhelyi vyloučen na 2+2 minuty.

39:08
    Finští rozhodčí zkoumají celou situaci u videa, čekáme tedy na jejich verdikt. Strachota stále leží na palubovce v chomutovské hale.

39:08
    Na hřišti zůstal ležet jeden z karlovarských hráčů, už je v péči lékaře. Snad bude v pořádku. Ujhelyi zasáhl Strachotu zřejmě loktem do zadní části krku.

39:01
    Právě byla ohlášena poslední minuta druhé části!

38:06
    Curneyho střela se zakroutila pouze do zámezí. Zdá se, že druhá perioda dopadne výsledkem 3:2 pro Spartu.

37:32

36:49
    Uběhla více než minuta z karlovarské přesilové hry, stále čekáme na větší příležitost. Strachota zkusil zaútočit sám, jeho rána byla však nepřesná.

35:31
    Michael Wertheim – 2 min., opakované přestupky.

35:06
    Karlovy Vary dostaly další obrovskou šanci, ani tentokrát samostatný únik nebyl proměněn!

34:29
    Martin Beneš má stále spoustu práce, Hurrican silně zatlačil na Spartu a vůbec není znát, kdo je v dnešním mači favoritem.

33:32
    Michal Klápa nedokázal využít nepřesnosti v rozehrávce Sparty, další šanci měl Jiří Lebeda, jehož lob mířil příliš vysoko! Obrovské příležitosti pro hosty ze západu Čech.

32:59
    Sparta se snaží o další útok, Vary ale další rychlý výpad nedovolily.
    31:54 Jan PEŠKA - 3:2

31:54
    Autorem branky je JAN PEŠKA, jenž ukázal své rychlé nohy a po bleskovém výpadu propálil Draslara. Sparta v utkání poprvé vede, stav 3:2! Asistence: Robert Košir.

31:32
    Nyní se hra trochu uklidnila. Oba týmy, když jsou na míčku, tak v klidu kombinují.

30:32
    Polovina druhé třetiny je za námi. Zatím stále vidíme vyrovnanou bitvu, kde mohou vyhrát oba celky.

28:51
    Sparťanům vlila druhá branka krev do žil, snaží se stále více hrát aktivněji a Vary mají plné ruce práce.

27:47
    Josef Juha udělal pořádné horko před brankou Karlových Varů, následně dostal nabito Filip Šváb, ale vysoko přestřelil.
    27:18 Jiří CURNEY - 2:2

27:18
    Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který trefil pravý horní roh karlovarské klece. Nejlepší střelec Superligy tak srovnává skóre dnešního zápasu! Asistence: Robert Košir.

26:26
    Ujhelyi vypálil po zemi, Draslar opět připraven. Hra je ve druhé třetině mnohem více otevřená, než byla v té první.

25:01
    Na druhé straně Macháček také napálil tyčku, ke gólu chyběly centimetry!

24:33
    Zouzal hledal před brankou volného Košira, tomu ale balonek na poslední chvíli skočil, a nedokázal tak zakončit.
    23:55 Michal KLÁPA - 1:2

23:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MICHAL KLÁPA, jenž trefil přesně pod "víko" a Beneš v dnešním utkání kapituluje už podruhé. Asistence: Vojtěch Kún.

23:26
    Sparťané se dostali do ukázkového brejku, na jehož konci byl Lukáš Ujhelyi, jehož střela trefila karlovarskou pravou tyč!

22:26
    Košir vystřelil z pravé strany, i jeho rána byla ale zblokována mimo nebezpečí.

21:01
    Kos velmi dlouho vyčkával s rozehrávko od své branky, nakonec se mu povedlo přihrát svému spoluhráči.

20:27
    Martin Pražan je v úvodu druhé části při chuti, hned dvakrát vystřelil na Draslara, jenž si připsal důležité zákroky!

20:01

Úvodní dějství je minulostí a diváci ve sportovní hale v Chomutově viděli dvě branky. Jako první šli do vedení hosté, když se ve 2. minutě prosadil Vít Hrbáček. Sparťané dokázali odpovědět zásluhou Josefa Juhy, jenž tak přinesl klid na hole Pražanů.

20:00

19:43
    Poslední minuta se odehrává v klidném tempu, oba týmy jsou smířené s remizovým výsledkem první třetiny.

19:01
    Právě byla oznámena poslední minuta první třetiny!

17:45
    Sparta se oklepala a nyní je mnohem lepším týmem, Pražané ukazují, že jsou favoritem v dnešním utkání.
    16:14 Josef JUHA - 1:1

16:14
    Autorem branky je JOSEF JUHA, který zakončoval do poloodkryté klece Karlových Varů, Draslar na jeho střelu nemohl dosáhnout. Asistence: Josef Sedláček.

15:31
    Sparta nyní dominuje na balonku, nicméně ji chybí větší četnost zakončení. Vary výborně brání rozehrávku i volné hráče Pražanů.

14:24
    Curney behkendovým zakončením trefuje horní tyčku karlovarské klece!

13:01
    Sparta dostala míček do sítě! Arbitr ale tento gól neuznal pro nedovolený zákrok Lukáše Ujhelyiho na brankáře Adama Draslara.

12:15
    ACEMA pomalu kombinuje, Karlovy Vary nenapadají rozehrávku. Utkání je najednou ve velmi poklidném tempu.

10:33
    Polovina první třetiny je za námi. Hurrican je zatím lepším mužstvem, "domácí" ze Sparty se stále nedostali do tempa.

09:38
    Michal Klápa právě nastřelil boční síťku sparťanské klece! Karlovy Vary jsou dnes mnohem aktivnějším týmem.

08:52
    Hurrican začíná s rozehrávkou za svou brankou, Pražané se snaží napadat.

07:49
    Na druhé straně musel zasahovat Beneš, který lapil volný míček včas.

06:50
    Zouzal našel na pravé straně Pešku, jeho rána z otočky byla zblokována.

05:50
    Sparťané se drží na balonku, zatím ale "domácí" neohrozili branku.

04:52
    Pražanům se vstup do zápasu absolutně nepovedl, nyní letenští hledají způsob, jak překonat karlovarskou obranu.

03:11
    Skvělý zákrok Beneše, který vystihl vysoký pokus Lebedy, jež se snášel do sítě Sparty!

02:41
    Západočeši od úvodu vůbec nepůjčují míček Sparťanům, kteří jsou zatím zaskočení.
    01:30 Vít HRBÁČEK - 0:1

01:30
    Autorem branky je VÍT HRBÁČEK, který byl nejdůraznější před klecí hostů a rozvlnil síťku za Martinem Benešem, jenž ze země už nemohl zasahovat. Asistence: Lukáš Macháček.

00:07
    Úvodní buly pro Karlovy Vary, které mohou útočit. Kareš dokázal zblokovat první střelu zápasu.

00:01

Sparťané se drží na páté příčce v tabulce nejvyšší florbalové soutěže. Bodování týmu suverénně vede legenda českého florbalu Jiří Curney s 68 body (33+35), sekunduje mu Mikuláš Krbec s 59 zápisy (28+31). Poslední tři utkání ale Pražané prohráli, nejdříve schytali výprask od Mladé Boleslavi 4:14, a poté byl nad síly rudých Liberec a lídr ze Střešovic.

Karlovy Vary se trápí 12. pozici Superligy a naposledy zvítězili 29. prosince proti Liberci výsledkem 12:8. Nejčastěji boduje Michal Klápa se 46 zápisy (23+24). Západočeši budou v tomto utkání dle kurzu sázkových kanceláří jasným outsiderem. Nicméně Sparta nebude mít domácí prostředí, jelikož UNYP Arena je obsazena kvůli finále Poháru mistrů mezi Tatranem a Falunem.

Dokáže Hurrican překvapit ACEMU? Zápas startuje v Chomutově od 18 hodin.

Hezký večer všem fanynkám a fanouškům florbalové Livesport Superligy! Dnes nás čeká souboj mezi Spartou Praha a Karlovými Vary, úvodní vhazování je v Chomutově naplánováno od 18:00. Přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tadeáš Podolka

Góly a asistencie: 17. Juha (J. Sedláček), 28. Curney (Košir), 32. Peška (Košir), 46. Mat. Čermák (Ujhelyi), 51. Curney (Zouzal), 56. Mat. Čermák (Mart. Beneš), 60. Košir (Pražan) – 2. Hrbáček (L. Macháček), 24. M. Klápa (Kún)

Využitie: 1:0. Zásahy brankárov: 15:21.
    ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Hejna) – Pražan, Marvánek, Wertheim, J. Sedláček, Kareš, Pruner – Kos, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Peška, Fišer, Curney, Šváb, Mat. Čermák, Krbec.
    Tréner: Vojta.

FB Hurrican Karlovy Vary: Draslar (Váradi) – Korbel, Kún, Rosa, Pícha, Svatek – Lebeda, Švarc, T. Smolka, Zahraj, L. Macháček, Péc, Šmajda, Hrbáček, M. Klápa, Strachota, Staněk.
    Tréner: Závora.

Rozhodca: Matilainen, Pekkinen (oba FIN)