Florida – Arizona 6:2 (kon.) | Toronto – Winnipeg 1:0 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.)
Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Seattle – Chicago 6:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.)
LA Kings – Buffalo 3:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Winnipeg Jets
cz Štvrtok 25.01.2024, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Toronto a Winnipeg čeká první vzájemný zápas této sezony. Mírným papírovým favoritem je podle sázkových kanceláří Toronto, nelze ale opomenout, že forma Winnipegu je úctyhodná. A to navzdory porážce v posledním utkání na ledě Bostonu.

Jets vyhráli od konce prosince deset ze dvanácti odehraných zápasů a nachází se na druhém místě Západní konference (a třetím místě v rámci celé NHL). Oproti tomu Toronto v tak báječné formě ani zdaleka není. Maple Leafs jsou ve Východní konferenci až sedmí, když prohráli pět z posledních sedmi zápasů.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly, Brodie, McCabe, Liljegren, Benoit, Timmins – Knies, Matthews, Marner – Holmberg, Tavares, W. Nylander – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Naměstnikov, Ehlers – Niederreiter, Lowry, Appleton – Perfetti, Toninato, Iafallo – M. Barron, Kupari, Jonsson Fjällby.
    Trenér: Rick Bowness.

00:01

01:15
    Zápas začal oťukávanou z obou stran, prozatím týmy vycházejí dost ze zabezpečené obrany.

02:28
    První střelu obstaral DeMelo od modré čáry. Samsonov letící puk vyráží před sebe, kde ho odklízí obrana domácích.

02:54
    Další pokus DeMela, tentokrát ale vedle levé tyče.

03:01
    Icing Toronta.

03:58
    Lowry se na pravé straně brankoviště dostal přes bránícího protihráče do zakončení, ale jen do připravené Samsonovovy lapačky.

05:01
    Iafallovi bylo nahození od modré čáry sraženo jen do rohu kluziště, na branku se puk nedostal.

05:24
    Kupari se uvolnil do střelecké pozice na pravé straně. Samsonov úspěšně zasáhl. Hra pokračuje.

05:42
    Domácí dostali puk ze svého pásma. Žádný výraznější nápor nyní nepřipustili.

06:18
    Jets jsou ale pohyblivější a díky tomu nebezpečnější! Samsonov lapačkou vyrazil jen před sebe Connorovu střelu z mezikruží, ale dokázal se rychle zorientovat a hru přerušit. Komerční pauza.

06:52
    Winnipeg vytvořil díky Connorovi tlak do brankoviště. Na vině byla špatná přihrávka Matthewse, kterou zachytil Ehlers, dostal se s pukem za branku a nahrál před brankoviště právě Connorovi, který ale Samsonova podstřelit nedokázal.

07:42
    Toronto je u puku. První pokus o útok nevyšel, domácí to zkusí znovu.

08:03
    Jarnkrokova střela zpoza kruhů byla sražena obranou Winnipegu.

08:16
    Úplně stejně končí i Domi zpoza pravého kruhu. Brossoit zatím čelil jen jedné střele. Oproti tomu Samsonov kryl devět pokusů soupeře.

09:45
    V dobré pozici byl mezi kruhy Domi, který se vrátil na led. Jeho střelu Brossoit chytá do lapačky a přerušuje hru.

10:24
    Toronto trošičku ožilo. Timmins zpoza kruhů ovšem nezamířil přesně a orazítkoval jen zadní hrazení.

10:50
    Pokus hostů o útok byl odražen a protiútok řídí Nylander po levé straně.

11:12
    Jenže jen ztratil puk a do útoku zase vyrazil Winnipeg. DeMelo od modré čáry poslal puk jen do mantinelu.

11:22
    Další pokus DeMela už musel Samsonov řešit. Přerušuje hru. Komerční pauza.

12:12
    Marner po souhře s Matthewsem zkusil vystřelit na branku Winnipegu, ale byl zblokovaný protihráčem.

12:44
    Robertson si najel do levého kruhu a trefuje rameno Brossoita, od něhož se puk odráží mimo brankoviště.

13:55
    Kotouč v pásmu Toronta opustil ledovou plochu. Končí v hledišti.

14:45
    Winnipeg zatím vede na střely jednoznačně 11-3. Torontu se, i když se v posledních minutách víc tlačí do útoku, nedaří nacházet střelecké pozice.

15:12
    Icing Winnipegu. Vhazovat se bude před Brossoitem.

15:25
    Toronto sice vyhrálo buly, ale znovu se ke střele nedostalo.

16:23
    Appletonova střela se odrazil od Samsonovova betonu vedle branky. Samsonov dlouho nevěděl, kde puk je, ale nakonec se zorientoval a přerušil hru. Komerční pauza.

16:54
    Marner a krátce po něm Knies chtěli ohrozit branku Winnipegu, ale shodně byli při zakončení zblokováni.

17:17
    Zatímco se Winnipeg natlačil do útoku a Ehlers z bezprostřední blízkosti trefil beton Samsonova, tak hostující Morrissey zamířil do kabiny. Snad bude v pořádku a nebude se jednat o nic vážného. Byl blokujícím hráčem před několika okamžiky.

18:24
    Rielly z levé strany vystřelil zápěstím na Brossoita, který puk zachytil a nesvolil k dorážce.

19:15
    Zblokovaná střela Niederreitera se odrazila k Samsonovovi, který hru přerušuje.

20:00

Winnipeg byl v první třetině lepším a nebezpečnějším týmem. O tom nejlépe svědčí poměr střel na branku, které je ve prospěch Jets v poměru 15-4. Jenže se hraje bez branek.

Další třetina začne přibližně v 02:04.

20:01

21:06
    Icing Winnipegu na začátku druhé třetiny.

21:16
    Rychlý útok hostujícího týmu. Ehlers byl Samsonovem vychytán, puk byl sražen do strany.

21:42
    První vyloučení zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění ve středním pásmu dostává Toninato.

21:54
    Matthews se na pravé straně brankoviště snažil prosadit z dorážky, ale Brossoit puk zachytil do lapačky.

22:20
    Hosté se dostali do útočného pásma a trošičku pošetřili čas.

23:05
    Další vyhození Winnipegu.

23:30
    Toronto zcela propadlo a Winnipeg šel ve dvou jen proti Samsonovovi! Hosté měli dostatek času, aby si několikrát před brankou narazili puk, načež Lowry vypálil k pravé tyči do Samsonovova betonu a následnou dorážku Barrona zastavil Samsonov druhým betonem. A až tehdy se objevil první hráč Toronta, aby mu pomohl!
    23:30 Zázračná záchrana situace od Samsonova

23:42

23:59
    Toninato, který se vrátil na led, nutí Samsonova přerušit hru.

24:39
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Brenden Dillon – 2 min., vysoká hůl.

26:12
    Práce Toronta v přesilovce zatím není zrovna ideální. Nakonec to Tavares alespoň zkusil zpoza levého kruhu, Brossoit přerušuje hru.

26:39

26:56
    Dillon obloučkem hledal Naměstnikova na pravé straně brankoviště, tomu se ale nepovedlo trefit puk na branku.

28:16
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. V útočném pásmu je nyní Winnipeg.

28:25
    Dillonova střela z dálky se stala kořistí domácího brankáře. Komerční pauza.

29:19
    McCabe vystřelil z dálky na Broissoita, jenž si připisuje teprve svůj osmý zákrok. Samsonov jich má už 21.

30:01
    Utkání se dostává do své druhé poloviny.

30:35
    Robertson vystřelil hned po přechodu útočné modré čáry. Brossoit puk vestoje vyráží mimo brankoviště.

31:00
    Samsonov na druhé straně zastavuje nahozený puk pod svou lapačkou.

32:07
    Hra nyní trochu postrádá tempo. Rozhýbat se to pokusil Schmidt, jenž byl ovšem v pásmu Toronta dvakrát zblokovaný.

33:06

33:50
    Timmins se od modré čáry prokličkoval až na pravou stranu brankoviště, kde jej ale bránící Kupari vytěsnil mimo střelecký úhel.

33:55
    Puk se nakonec odrazil k Brossoitovi, který hru přerušuje. Komerční brejk.

34:48
    Dominic Toninato – 2 min., držení.

34:56
    Timminsovi u modré čáry ujel puk do neutrální zóny.

35:51
    Domácím přesilovky hrubě nejdou. Winnipeg předvedl další dvě vyhození.

36:09
    Nylander se přeci jen dostal ke střele z pravé strany, načež hosté opět vyhazují.

36:41
    Nepřesnou Nylanderovu střelu mířící vedle pravé tyče si stáhl Brossoit do lapačky.

36:48

37:19
    Schmidtova rána od modré čáry se odráží od bránícího Liljegrena a nedostává se až k Samsonovovi.

38:45
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení, oba týmy se střídají ve vedení puku.

38:57
    Winnipeg zastavil ofsajd. Komerční pauza.

39:40
    Matthews vybojoval v útočném pásmu puk a hledal mezi kruhy Kniese, jenž se ale do puku zamotal a vůbec nevystřelil.

40:00

Toronto ve druhé třetině bylo lepším týmem, díky čemuž trochu stáhlo poměr střel na 15-21. Jenže nadále se hraje bez branek a po 40 minutách je tedy osud střetnutí stále zcela nejasný.

Další třetina začne přibližně v 02:58.

40:01

41:15
    Marner svým bekhendem nahodil puk na branku Winnipegu. Brossoit nesvoluje k dorážce, ke které se snažil hnat Matthews.

41:34
    Jarnkrok z pravého kruhu trefil jen natažený beton hostujícího brankáře. Winnipeg dostává puk ze svého pásma.

42:02
    Toronto vstoupilo do třetí třetiny velmi aktivně a snaží se konečně prolomit střelecké mlčení.

42:11
    Icing Winnipegu.

42:51
    První útok Jets ve třetí třetině. Niederreiterova střela z pravé strany byla vytěsněna Samsonovovým ramenem až do ochranné sítě.

43:55
    Marner se snažil po obkroužení branky prosadit z otočky, ale poslal puk zpět k zadnímu hrazení.

44:27
    Další přesilovka pro Toronto. Dillon dostává trest za úder na hlavu, Jarnkroka fauloval u mantinelu.

44:34
    Toronto začíná přesilovku opět ztrátou pásma.

44:49
    Marner hledal na pravé straně najíždějícího Nylandera, jemuž byla střela sražena do ochranné sítě.

45:31
    Tavares s Matthewsem a Marnerem teď vytvořili obrovský tlak na branku Brossoita, který ale dokázal krušné chvíle ustát! Winnipeg vyhazuje puk ze svého pásma.

46:05
    Knies dostal přihrávku na levou stranu brankoviště, Brossoit ale stihl k levé tyči nacpat svůj beton a vytěsnil jeho zakončení!

46:27

47:39
    Pionk poslal puk přes polovinu hřiště až k Samsonovovi, který raději nic neriskoval a přerušil hru. Domácí kvůli tomu nesmí prostřídat.

48:22
    Nylander hledal před brankovištěm McCabea, jenž se ale nedostal ke střele.

48:29
    Přečíslení Winnipegu řídil Kupari, který také z pravého kruhu sám svou akci zakončil. Samsonov drží puk pod svou lapačkou. Komerční pauza.

49:37
    Pokus hostů o střelu od modré čáry byl sražen to ochranné sítě bránícím Robertsonem.

49:52
    Výborný zákrok lapačkou předvedl Samsonov, který si poradil s jedovatou střelou Niederreitera zpoza levého kruhu. Samsonov teď výrazně podržel svůj tým proti střele mířící k pravé tyči.

50:24
    Tavares z pravého kruhu napálil puk pouze do Brossoita, jenž jej odvrací. Winnipeg se opět řítí do útoku.

51:02
    Samsonov zachytil střelu Perfettiho z pravé strany a přerušil hru. Komerční brejk.

51:08
    Rychlý icing domácího týmu.

51:18
    Benoit se při přechodu středního pásma dostal do problémů, kvůli čemuž Toronto nakonec zastavuje postavení mimo hru.

52:25
    Robertson vyhodil puk ze svého pásma vysokým obloukem. Puk proskákal do brankoviště Brossoita, takže se nejedná o icing.

53:26
    Jets se vrátili do útočného pásma. Schmidt se opřel do střely zpoza pravého kruhu, kotouč však vyletěl až do ochranné sítě.

54:16
    Hra je přerušena v pásmu Toronta po souboji u mantinelu, kde se rozhodčím ztratil puk z výhledu. Komerční pauza.

54:32
    Ehlers zadovkou hledal rozjetého Naměstnikova, který švihem trefil jen nohu protihráče.

54:58
    Další přesilovka pro Toronto. DeMelo se provinil podržením Nylandera.

55:00
    Hned po buly vyhazuje Winnipeg až k Samsonovovi.

55:40
    Matthewsova střela z pravého kruhu zaplula jen k zadnímu mantinelu. Hosté následně vyhazují.

56:15
    Tavares z levého kruhu trefil hruď Brossoita, který dál drží čisté konto.

56:20
    Nylander u mantinelu trefil Samberga a poprvé se vylučuje na straně Toronta. Přichází trest za vražení na hrazení.

56:58
    Začíná přesilovka Winnipegu, který musí zakládat útok z vlastního pásma.

57:20
    Ofsajd hostů.

57:35
    Marner zastavil útočnou akci soupeře a Toronto vyhazuje přes všechny čáry.

58:12
    Maple Leafs opět vytlačili puk mimo svou třetinu.

58:20

59:01
    Začala poslední minuta základní hrací doby.

59:24
    Appleton se hnal do útočného pásma podél mantinelu a Jarnkrok jej trochu nešťastně fauloval, když jej neviděl se zezadu blížit. Dostává trest za podražení.

60:00

Winnipeg si přesilovku přenese do prodloužení, v němž bude hrát ve čtyřech proti třem minutu a 24 sekund.

60:01

60:26
    Prudká střela Connora z pravého kruhu končí v lapačce Samsonova.

60:52
    Tentokrát Connor střílel zpoza kruhů. Samsonov i přes dobrou Lowryho clonu dokázal puk zachytit a přerušit hru.

60:52
    Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.

61:07
    Brodiemu se nepovedlo vyhodit puk podél mantinelu. Winnipeg má ještě šanci útočit.

61:29
    Zatímco se na led vrátil Jarnkrok, uvolnil se mezi kruhy Ehlers ke střele. Samsonov ramenem vyráží.

62:35
    Puk byl dlouho přitisknutý u mantinelu v pásmu Winnipegu, rozhodčí ale hru nepřerušili. Takže se dál hraje ve čtyřech.

63:28
    Riellyho střela od modré čáry končí v moci Brossoita. Hra je přerušena a zbytek prodloužení se bude hrát ve třech na obou stranách.

64:13
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Když už to vypadalo, že by mohlo dojít na nájezdy, povedlo se Torontu vybojoval puk v útočném pásmu. Po docela kostrbaté hře, při které to několikrát vypadalo na ztrátu puku, se akonec povedlo Riellymu od mantinelu nacentrovat před brankoviště, kde AUSTON MATTHEWS protečoval puk za záda Brossoita a rozhoduje o těsné výhře Toronta! Asistence: Morgan Rielly, Nicholas Robertson.
    64:13 Auston MATTHEWS - 1:0

Utkání mezi Torontem a Winnipegem nabídlo přehlídku brankářských zákroků a bez branek se došlo až do prodloužení. V nastaveném čase Winnipeg nevyužil přesilovku a Toronto to nakonec v poslední minutě potrestalo díky Austonovi Matthewsovi. Maple Leafs vyhráli ve vyrovnaném střetnutí 1:0.