Olomouc – Hodonín 40:24 (kon.) | Písek – DHC Plzeň 33:27 (kon.) | Most – Šaľa 35:28 (kon.)
Zlín – Dunajská Streda 25:43 (kon.)
DHK Zora Olomouc
40:24 (20:12)
HK Hodonín
cz Sobota 20.01.2024, 17:30 • Hala DHK Zora Olomouc • MOL liga žien • 14. kolo

DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 40:24 (20:12)
    Nejvíce branek: Machačová 10, Malinová 5, Jansová 4/2 – Kalinová 8/2, Krejčíková 5, Drexlerová 3/1. Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová. Sedmimetrové hody: 6/2 – 3/3. Vyloučení: 2:3. (18:55:01)

Zápas je u konce. Zora si v tomto zápase poradila s Hodonínem až přespříliš jednoduše, a vyhrála o drtivých šestnáct branek. Deset jich přidala samotná Monika Machačová, na druhé straně se zase osmkrát trefila Nikola Kalinová. Olomouc zapisuje dva body, Hodonín zůstává na nule.

Konec zápasu. (40:24)
    60
    Po delší době se ozvala Veronika Štipčáková, která se trefila potřetí. (40:24)
    59
    Simona Horáková rozšiřuje svůj dnešní účet druhou trefou. (40:23)
    58
    Nikola Kalinová má na kontě osm přesných střel. Že by ještě dohnala Moniku Machačovou? Ta disponuje deseti trefami. (39:23)
    58
    Michaela Daňková zapsala třetí dnešní gól. (39:22)
    58
    Na druhé straně dobře mířila Hedvika Nováková. (38:22)
    57
    Zora točí širší kádr, prostor dostala také Simona Horáková, která už má taky první přesnou trefu. (38:21)
    55
    Adéla Protivánková znovu navyšuje vedení Zory, a to už svou čtvrtou trefou. (37:21)
    54
    Trochu ve stínu vysoké ztráty zůstává výkon Nikoly Kalinové, která už se prosadila sedmkrát! (36:21)
    53
    Tereza Kräuterová se dostala na plac a taky už má na kontě první dnešní gól. (36:20)
    52
    A znovu Iva Malinová, která teď už dává Zoře obrovský patnáctigólový náskok. (35:20)
    51
    Následuje přesná trefa Adély Protivánkové. (34:20)
    51
    Za soupeře přerušuje olomouckou sérii Hedvika Nováková. Ta srovnala gólový účet Hodonína na dvaceti brankách. (33:20)
    51
    A Iva Malinová se ozývá znovu. (33:19)
    49
    Znovu tentokrát udeřila Iva Malinová. (32:19)

48
    Lucie Fabíková vyžádala oddechový čas pro Olomouc. (31:19)

48
    Vyloučení pro tým DHK Zora Olomouc (Nikola Jansová). (31:19)
    48
    Petra Jadamíková zmírňuje rozdíl na dvanáct branek. (31:19)
    48
    Monika Machačová je dnes opravdu neuvěřitelná. Skóruje už po desáté. Parádní výkon olomoucké hráčky. (31:18)
    47
    Hodonínu se nyní zadařilo a vybojoval sedmičku. Tu s přehledem proměnil Nikola Kalinová. (30:18)
    46
    Druhou branku ze hry má na kontě také Iva Malinová. (30:17)
    45
    Sára Drexlerová si připisuje druhou branku ze hry, celkově už třetí. (29:17)
    44
    Na sedmičkách jí to v posledních minutách moc nešlo, ze hry to ale Nikole Jansové pálí. (29:16)
    43
    Po Machačové se trefuje také Claudia Roupcová. (28:16)
    43
    Monika Machačová překonala svůj letošní rekord! Má na kontě už 9 gólů. (27:16)
    42
    Gól vstřelil tým HK Hodonín (Barbora Krejčíková). (26:16)
    41
    Na druhé straně podruhé skórovala Klára Kubálková. (26:15)
    41
    Nikola Kalinová na druhé straně také nezahálí. Tentokrát se prosadila po páté. (25:15)
    40
    Ze hry to ale Olomouci funguje. A hlavně tedy Monice Machačové, která přidává osmou trefu. (25:14)

39
    Absolutní zmar Zory na sedmičkách teď potvrdila i Iva Malinová, která vystřídala po dvou neúspěších Jansovou. (24:14)

37
    Nikola Jansová prokázala, že zdravým sebevědomím oplývá, a po nezdařené sedmičce se nezalekla, a postavila se i na další. Ale ani tentokrát to však nevyšlo. (24:14)
    37
    Na druhé straně dokázala kontrovat Barbora Krejčíková, (24:14)
    36
    A Tereza Vasiljeva rovnou přidává ještě další branku, třetí v zápase. (24:13)
    36
    Navyšuje ovšem vzápětí ze hry Tereza Vasiljeva. (23:13)

35
    Nikola Jansová měla dobrou šanci k navýšení, vzala si totiž na starost sedmičku, kterou ale tentokrát nevyužila. (22:13)

35
    Vyloučení pro tým HK Hodonín (Hedvika Nováková). (22:13)
    34
    A Adéla Protivánková hned zapisuje druhou trefu. (22:13)
    33
    Adéla Protivánková zase zapsala první branku v druhém poločase na straně Olomouce. Pivotka se trefila dnes poprvé. (21:13)
    32
    Barbora Krejčíková otevřela gólový účet druhého poločasu. (20:13)

31
    Začal druhý poločas. (20:12)

První poločas je minulostí. Zora začala rozpačitě, postupně ale dokázala zaznamenat několik více brankových sérií a Hodonínu značně unikala. Výrazně k tomu pomohla Monika Machačová, která má na kontě už parádních sedm gólů. Zápas je víceméně rozhodnutý, musel by se stát zázrak, aby to Hodonín dokázal stáhnout.

30
    První poločas skončil. (20:12)

30
    V úplném závěru poločasu měla Zora ještě sedmičku, kterou si vzala na starost Michaela Daňková, ale nedokázala ji využít, a tak se skóre už nemění. (20:12)
    29
    Druhou trefu zapsala Anna Možíšová, která tak zarovnala počet olomouckých branek na dvacet. (20:12)
    28
    Patrícia Pavelková má na kontě taktéž dnes teprve první branku. (19:12)
    28
    Claudia Roupcová se prosazuje podruhé v řadě a Zora opět odskakuje do osmibrankového náskoku. (19:11)
    27
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Claudia Roupcová). (18:11)
    26
    Olga Vasyljakaová na druhé straně kontrovala střelou z pivota při pádu do spodní části branky. (17:11)
    26
    Na sedmičku se tentokrát postavila pivotka Nikola Jansová, která se prosadila po střele z druhého nápřahu do levého dolního růžku. (17:10)
    25
    Hostující házenkářky zapsaly dvě branky po sobě. Tu druhou má na svědomí Sára Drexlerová. (16:10)
    24
    Nikola Kalinová snižuje za Hodonín na rozdíl sedmi branek. Trefila se dnes už po čtvrté. (16:9)
    23
    A nyní první branku slaví Eliška Krejzlíková. (16:8)
    22
    A znovu fantastická Monika Machačová. (15:8)
    21
    Nikola Kalinová využívá přesilovku a Hodonín se prosazuje po čtyřech minutách bez gólu. (14:8)

21
    Vyloučení pro tým DHK Zora Olomouc (Michaela Daňková). (14:7)
    20
    Na začátku dvacáté minuty skóruje Monika Machačová už po šesté. (14:7)
    19
    Neuvěřitelná Monika Machačová se už trefila šestkrát. (13:7)
    18
    Jen po třech sekundách ale odkrytou branku parádně našla Iva Malinová. (12:7)
    18
    Hodonín znovu snižuje i v oslabení, tentokrát se trefila Barbora Krejčíková. (11:7)

17
    Vyloučení pro tým HK Hodonín (Hedvika Nováková). (11:6)
    16
    Zora kontruje přesilovkovou brankou Anny Možíšové. (11:6)
    16
    Hodonín skóruje i při oslabení. A to konkrétně ze sedmimetrového hodu, který proměnila Sára Drexlerová. (10:6)

15
    Vyloučení pro tým HK Hodonín (Nikola Kalinová). (10:5)
    15
    Monika Machačová nastřílela polovinu olomouckých gólů. Prosadila se už pětkrát. (10:5)
    15
    A oddechový čas patrně pomohl, Hodonín skóruje, znovu se trefila Veronika Štipčáková. (9:5)

14
    Trenér Hodonína musí reagovat, a činí tak pomocí oddechového času. (9:4)
    14
    Michaela Daňková se prosazuje znovu, Olomouc vede o pět gólů. (9:4)
    14
    Na druhé straně skóruje taky bývalá Zlíňačka. A to Michaela Daňková, která do Olomouce přišla před startem letošní sezóny. (8:4)
    13
    Ztrátu trochu snižuje nedávná akvizice Hodonína Veronika Štipčáková, která do týmu přestoupila ze Zlína během zimní pauzy. (7:4)
    13
    Klára Kubálková se naopak prosazuje poprvé a poprvé dává Olomouci čtyřgólový odstup. (7:3)
    12
    Monika Machačová má na kontě třetí branku v zápase a Zora zase uniká. (6:3)
    12
    Chvíli po Machačové se ale prosazuje Nikola Kalinová a snižuje tak na dvě branky. (5:3)
    11
    Po další minutě střílí svou druhou branku dneška také Monika Machačová, která tak posílá Olomouc do trháku. (5:2)
    10
    Tereza Vasiljeva se dnes prosazuje poprvé a dává tak Zoře poprvé dvoubrankové vedení. (4:2)
    7
    Na další branku se další téměř dvě minuty muselo čekat. Podruhé se prosadila olomoucká pivotka Nikola Jansová, která tak poprvé Zoru dnes poslala do vedení. (3:2)
    5
    Na druhé straně odpovídá Monika Machačová, která srovnává na 2:2. V prvních pěti minutách jsme viděli pouze čtyři branky. (2:2)
    5
    Barbora Krejčíková posílá Hodonín znovu do vedení. (1:2)
    4
    Nikola Jansová ale dokázala odpovědět rovněž ze sedmimetrového hodu. (1:1)
    3
    Nikola Kalinová se prosadila ze sedmimetrového hodu, kterým tak otevřela střeleckou listinu dnešního utkání. (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

DHK Zora Olomouc: Habermannová, Polášková – Malinová, Jansová, Kräuterová, Protivánková, Roupcová, Krejzlíková, Horáková, Vasiljeva, Možíšová, Machačová, Daňková, Fleková, K. Kubálková.
    Trenér: Lucie Fabíková

HK Hodonín: Zichová, Kryšková – Drexlerová, Štipčáková, Jadamíková, Pavelková, Radonjicová, N. Svobodová, Kalinová, Vasyljakaová, Krejčíková, Nováková, Višňovská, Dermeková.
    Trenér: Jiří Havlát

Rozhodčí: Kateřina Fialová – Marta Sovová.

Olomouc letos nepředvádí nejlepší výkony. Po 13 zápasech má na kontě pouhých 9 bodů. A právě až na deváté pozici se nyní nachází, i když má stejně bodů, jako osmá Plzeň. Zora prohrála tři z posledních pěti utkání, po překvapivé výhře s Pískem dokázala porazit jen Porubu, podlehla pak v Dunajské Stredě, doma Slavii a venku Šaľe. Hodonín je na tom ale z celé ligy nejhůře. Aktuálně disponuje pouze dvěma body a je tak až na dvanácté pozici. V posledních pěti utkáních nebodoval, celkově vlastně pouze jednou zvítězil a dvanáctkrát prohrál. Navíc už obdržel o více než 100 branek, než dokázal sám nastřílet.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.