Holandsko – Gruzínsko 34:29 (kon.) | Portugalsko – Grécko 31:24 (kon.) | Slovinsko – Faerské ostrovy 32:29 (kon.)
Nórsko – Poľsko 32:21 (kon.) | Švédsko – Bosna a Hercegovina 29:20 (kon.) | Dánsko – Česko 23:14 (kon.)
Holandsko
34:29 (19:12)
Gruzínsko
cz Štvrtok 11.01.2024, 18:00 • Mannheim • Majstrovstvá Európy mužov • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nizozemsko patří ve skupině mezi adepty na postup do hlavní fáze turnaje. Z předkola Nizozemci postoupili i na minulém ME, ovšem v hlavní části skončili v šestičlenné skupině předposlední s jednou výhrou, jednou remízou a třemi prohrami.
    Gruzie je outsiderem skupiny a klopýtnutí Nizozemska by bylo velkým překvapením na startu turnaje.

Největšími adepty na celkový titul je Dánsko. Mezi další favority patří Norsko, Francie či Chorvatsko. Na kýžený úspěch budou chtít bezesporu dosáhnout i domácí Německo.
    Před dvěma lety vyhrálo turnaj Švédsko, které ve finále porazilo Španělsko.

Házená je v Německu druhým nejpopulárnějším sportem ihned za fotbalem. Lze předpokládat vyprodané arény a dohromady se bude hrát hned v šesti městech – Düsseldorf (54 600), Kolín nad Rýnem (19 750), Berlín (14 800), Hamburk (13 300), Mannheim (13 200) a Mnichov (12 150). Čísla v závorce ukazuji maximální kapacitu haly. V předkole se nachází i Česko, které své tři zápasy (s Dánskem, Portugalskem a Řeckem) odehrají v Mnichově. Z dané skupiny vždy postupují dva týmy do hlavní části turnaje, celkem tedy postoupí 12 týmů.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První útok zahajují Nizozemci. (0:0)
    1
    Bobby Schagen se jako první prosadil z pravé strany. (1:0)

2
    Nyní je na tahu Gruzie, která se snaží o první zteč branky Nizozemska. (1:0)

2
    Teimuraz Orjonikidze nakonec zakončoval, ale brankář Nizozemska jej vychytal! (1:0)
    3
    Rychlý kontr zakončil Dani Baijens. (2:0)

4
    Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Robin Schoenaker). (2:0)

4
    Další úspěšný zásah Barta Ravensbergena. (2:0)
    5
    Samir Benghanem dává první branku v přesilové hře. (3:0)
    6
    Na sklonku přesilovky se v bezprostřední blízkosti prosadil opět Dani Baijens. (4:0)

7
    Gruzie na špatný začátek reaguje oddechovým časem. (4:0)

7
    Irakli Kbilašvili se pokoušel o zakončení, ale bylo mu znemožněno nedovoleným zásahem. (4:0)

7
    Po nepřesném zakončení ze strany Gruzie následuje postupný útok Nizozemska. (4:0)

8
    Bart Ravensbergen předvedl další úspěšný zásah! Gruzie je stále na nule. (4:0)
    8
    Erekle Arsenašvili je prvním hráčem Gruzie, který překonal doposud bezchybného brankáře Nizozemska. (4:1)
    9
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Rutger ten Velde). (5:1)
    10
    Giorgi Arvelodi Dichamiňa dává branku z pravého úhlu. (5:2)

10
    Bart Ravensbergen překazil další radost Gruzie a vyrazil střelu ze středu palubovky. (5:2)
    11
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Rutger ten Velde). (6:2)
    11
    Giorgi Chovrebadze zakončil přesně k pravé tyčce. (6:3)
    12
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Niels Versteijnen). (7:3)
    13
    Bobby Schagen dostal přihrávku od svého brankáře a bezpečně přidal další zásah pro svůj celek. (8:3)

13
    Gruzii se nyní nepodařilo překonat obranu soupeře. (8:3)
    14
    Z rychlého protiútoku se prosadil Dani Baijens. (9:3)
    14
    Gól vstřelil tým Gruzie (Giorgi Chovrebadze). (9:4)
    14
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Bobby Schagen). (10:4)
    15
    Gól vstřelil tým Gruzie (Erekle Arsenašvili). (10:5)

15
    Zurab Cintsadze si připsal dobrý zákrok a nedovolil navýšení pro Nizozemce. (10:5)
    16
    Gól vstřelil tým Gruzie (Irakli Kbilašvili). (10:6)

16
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Lars Kooij). (10:6)

16
    Zurab Cintsadze nyní podržel svůj celek a překazil další radost soupeře. (10:6)
    17
    Giorgi Chovrebadze dává první branku v přesilovce. (10:7)
    18
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Niels Versteijnen). (11:7)
    18
    Gól vstřelil tým Gruzie (Giorgi Chovrebadze). (11:8)

18
    Gruzie se rozhodně zvedla, na rozdíl od úvodních minut zápasu. (11:8)
    19
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Niels Versteijnen). (12:8)

19
    Hráč Gruzie to nyní zkusil na silu, ale neprošel přes obránce. (12:8)

20
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Robin Schoenaker). (12:8)

20
    Nizozemsko ubránilo útok a v oslabení může nyní něco zkusit dopředu. (12:8)
    20
    Niels Versteijnen dává svou další trefu. (13:8)

21
    Gruzie zatím v této přesilovce nevsítila branku. A nebude to ani nyní, neboť hráč minul prostor mezi třemi tyčemi. (13:8)

22
    Zurab Cintsadze nyní nohou zastavil pokus soupeře a následně sebral míč z brankové čáry. (13:8)

23
    Giorgi Chovrebadze nyní hodně vysoko přestřelil branku Nizozemců. (13:8)
    23
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Lars Kooij). (14:8)

24
    Již šest minut se Gruzie nedokázala prosadit. Přijde to nyní z jejich dalšího útoku? (14:8)
    25
    Gól vstřelil tým Gruzie (George Lapiašvili). (14:9)
    25
    Velmi rychlá odpověď v podání Schagena. (15:9)
    26
    Gól vstřelil tým Gruzie (Teimuraz Orjonikidze). (15:10)
    26
    Gól vstřelil tým Gruzie (Chazein Rustamov). (15:11)
    27
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Ivar Stavast). (16:11)
    27
    Oba celky se nyní trochu rozstřílely. Rustanov si připsal další zásah. (16:12)

28
    Bart Ravensbergen předvedl další super zákrok a odmítl snížení Gruzie. (16:12)
    29
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Nizozemsko (Rutger ten Velde).
    (17:12)

29
    30 vteřin před koncem poločasu si bere Nizozemsko oddechový čas, v době, kdy mají míč ve své moci. (17:12)
    30
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Ivar Stavast). (18:12)

30
    Vyloučení pro tým Gruzie (Zurab Gogava). (18:12)
    30
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Bart Ravensbergen). (19:12)

30
    První poločas skončil. (19:12)

Zatím dle předpokladů si Nizozemsko od úvodních minut pěstuje dobrý náskok na svého soka a Gruzie zatím marně dotahuje. Nizozemci hrají tak, jak potřebují a zatím to vypadá, že dle jejich plánu.

31
    Začal druhý poločas. (19:12)

31
    Gruzie začne druhý poločas a ještě bude hrát přes minutu a půl v oslabení. (19:12)
    31
    Gól vstřelil tým Gruzie (Erekle Arsenašvili). (19:13)

32
    Alec Smit z pravé strany trefil tyč! (19:13)
    32
    Gól vstřelil tým Gruzie (Teimuraz Orjonikidze). (19:14)
    33
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Dani Baijens). (20:14)
    34
    Teimuraz Orjonikidze snižuje na rozdíl pěti branek. Gruzie vstoupila do druhého dějství lépe. (20:15)
    34
    Teimuraz Orjonikidze následně vybojoval míč a sám na brankáře uspěl. (20:16)
    34
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Dani Baijens). (21:16)
    35
    Rutger ten Velde nyní nedal šanci brankáři. (22:16)

36
    Vyloučení pro tým Gruzie (Miriani Gavašelišvili). (21:16)

37
    Dobrý blok hráčů Nizozemska, který nedovolil střelu. (22:16)
    37
    Gól vstřelil tým Gruzie (Teimuraz Orjonikidze). (22:17)

38
    Vyloučení pro tým Gruzie (Irakli Kbilašvili). (23:17)
    38
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Dani Baijens). (23:17)
    38
    Samir Benghanem dává další branku po rychle kombinaci, která šla od brankáře přes jednoho hráče. (24:17)
    39
    Úspěšný blok a rychlý protiútok, který zakončil Samir Benghanem. (25:17)
    40
    Rutger ten Velde z levé strany přidává další zásah do sítě Gruzie. (26:17)

40
    Gruzie rázem ztrácí dvě branky ve druhém poločase a je tu jejich oddechový čas. (26:17)

40
    Gruzie po něm vyměnila i gólmana a nyní hájí branku David Nikabadze. (26:17)

41
    Bart Ravensbergen úspěšně proti střelci Gruzie. (26:17)
    41
    Na druhé straně se rychle prosazuje po útoku Alec Smit. (27:17)

41
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Robin Schoenaker). (27:17)
    42
    Giorgi Chovrebadze bezpečně proměnil sedmi metrový hod. (27:18)
    43
    Rutger ten Velde se prosazuje ve vlastním oslabení a navyšuje stav skóre. (28:18)

44
    Teimuraz Orjonikidze nyni trefil břevno. Ovšem bude následovat sedmička pro Gruzii. (28:18)
    44
    Na tu nastoupil nový brankář Nizozemců, ale ránu Giorgiho Chovrebadze ho nezastavil. (28:19)

44
    Vyloučení pro tým Gruzie (George Lapiašvili). (28:19)
    44
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Alec Smit). (29:19)
    45
    Z dálky se nyní prosadil Giorgi Chovrebadze. (29:20)
    46
    Kaj Geenen nalepil míč z levé strany přesně k pravé tyčce. (30:20)

46
    Erekle Arsenašvili z bezprostřední blízkosti přestřelil branku. (30:20)
    47
    Giorgi Chovrebadze s trochou štěstí obstřelil brankáře k levé tyčce. (30:21)
    48
    Erekle Arsenašvili dává další branku a Gruzie si ve střílení branek počíná daleko lépe než v prvním poločase. (30:22)
    49
    Ránu od Nielse Versteijnena skoro brankář chytil, přesto míč skončil u pravé tyčky. (31:22)

50
    Tuhý boj nyní Gruzie svedla s obranou Nizozemska, ale zatím se jim nedaří prosadit. (31:22)

50
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Kaj Geenen). (31:22)
    51
    Gól vstřelil tým Gruzie (Erekle Arsenašvili). (31:23)

51
    Brankář Gruzie bezpečně zachytil pokus soupeře a dává šancí pro útok svým spoluhráčům. (31:23)

52
    Nyní úspěšný blok Gruzie, která překazila nadějný útok Nizozemska. (31:23)
    53
    Po delší době je tu branka, kterou vsítil Teimuraz Orjonikidze. (31:24)

53
    Neúspěšný útok Nizozemska a Gruzie může zaútočit. (31:24)

53
    Gruzie zvolila postupnou kombinaci... (31:24)

54
    ...Rustanov se neprosadil, Gruzie zůstává na míči. (31:24)
    54
    A Teimuraz Orjonikidze se nakonec prosazuje a snižuje náskok už jen na šest branek! (31:25)

54
    Z rychlého kontru nizozemský hráč trefil brankovou konstrukci! (31:25)
    55
    Gól vstřelil tým Gruzie (Giorgi Chovrebadze). (31:26)
    55
    Gól vstřelil tým Nizozemsko (Thomas Houtepen). (32:26)

55
    Problém pro Gruzii, Giorgi Chovrebadze odkulhal s pomocí spoluhráčů mimo palubovku a nyní je ošetřován. (32:26)

56
    Erekle Arsenašvili nyní netrefil branku a Nizozemsko útočí. (32:26)
    56
    Kaj Geenen z levé strany bezpečně proměnil. Následuje oddechový čas pro Gruzii! (33:26)

57
    Gruzie po delším obléhání branky soupeře zatím marně hledá cestu do branky. (33:26)
    58
    Erekle Arsenašvili se nakonec prosadil a dokonce si vynutil faul. (33:27)

58
    Vyloučení pro tým Nizozemsko (Tim Claessens). (33:27)
    58
    Nizozemsko se nyní v útoku neprosadilo a tak přišel rychlý protiútok v podání Rustamova. (33:28)
    59
    David Nikabadze zachytil míč a trefou do prázdné branky snižuje! (33:29)
    60
    Thomas Houtepen následně trochu uklidňuje svůj celek. (34:29)

60
    Blíží se konec a Gruzie se ještě snaží o poslední střelu. (34:29)

Konec zápasu. (34:29)

I ve druhém poločase si Nizozemsko drželo náskok. Ovšem Gruzie sehrála druhý poločas lépe a vstřelila hned o pět branek více a ke konci zápasu se značně ve skóre přibližovala Nizozemsku. Favorit zápasu si však pohlídal koncovku a slaví první vítězství!

Nizozemsko – Gruzie 34:29 (19:12)
    Nejvíce branek: Baijens 6, ten Velde 6/2, N. Versteijnen 5 – Chovrebadze 9/3, Ordžonikidze 7, Arsenašvili 6. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 5:4. (19:44:39)