Třebíč – Prostějov 4:1 (kon.) | Vsetín – Znojmo 1:2 (2:3 po s.n.) | Přerov – Jihlava 2:1 (2:0 po s.n.)
Litoměřice – Kolín 0:2 (kon.) | Pardubice B – Zlín 1:2 (kon.) | Slavia – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Poruba 2011 – Sokolov 4:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Berani Zlín
cz Streda 10.01.2024, 18:00Chance Liga (CZ) • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V rámci 37. kola Chance ligy hostí rezerva Pardubic na chrudimském zimním stadionu loňského vítěze této soutěže, tedy Zlín.

"Béčko" Dynama nezažívá vůbec dobré období. Z posledních deseti zápasů vyhrálo jediný, když na tým trenéra Tomáše Jirků 20. prosince nestačily Litoměřice v poměru 1:2. V dosud posledním utkání si Východočeši připsali alespoň bod za pondělní porážku v pelhřimovském azylu jihlavské Dukly 2:3 po samostatných nájezdech. Pardubický celek vlivem série špatných výsledků klesl mimo pozice zaručující účast v play off, aktuálně se se 44 body nachází na 11. místě tabulky s jednobodovým odstupem za Přerovem uzavírajícím postupovou desítku.
    Nejproduktivnější hráči týmu:
    Josef Mikyska – 24 bodů (6+18)
    Daniel Herčík – 23 bodů (10+13)
    Michal Pochobradský – 20 bodů (13+7)

Berani Zlín
    Zlínští hokejisté jsou na tom o poznání lépe. Konkrétně jim patří sedmá příčka díky zisku 55 bodů, přičemž čtyři ztrácí na posun mezi nejlepší šestici. Svěřenci kouče Jana Srdínka v novém kalendářním roce zatím pokaždé bodovali. Třebíč porazili 5:2, v derby se Vsetínem na soupeřově hřišti vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech a v pondělí rovněž po rozstřelu prohráli 3:4 s Litoměřicemi.
    Jakub Šlahař – 19 bodů (10+9)
    Aleksi Salonen – 19 bodů (3+16)
    Martin Novák – 18 bodů (8+10)

Vzájemné zápasy v této sezoně:
    V obou vzájemných duelech letošní sezony se dařilo hostujícím mužstvům. 11. října Berani v Chrudimi zvítězili 2:1 po prodloužení, v němž dal rozhodující gól finský útočník Jesse Paukku. 25. listopadu se ve Zlíně naopak radovaly Pardubice, k jejichž výhře 3:0 přispěl čistým kontem momentálně brankář A-týmu Milan Klouček.

HC Dynamo Pardubice B: Vomáčka (Kadlc) – Zdráhal, Koudelka, Švec, Nedbal (A), Voženílek, Tvrdík, M. Kubíček – Lichtag, Kaut (C), Hrníčko – Kaplan, J. Mikyska, Žálčík (A) – Pavlata, Herčík, Zeman – Kalužík, Moník.
    Trenér: Tomáš Jirků

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – M. Novotný, Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, M. Lang – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).
    Trenér: Jan Srdínko

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Polák, Roischel.

00:01

00:13
    Úvodní buly vyhráli domácí, následně hostujícího Salonena ve středním pásmu trefil puk do hlavy. Zřejmě však bude v pořádku.

01:03
    Berani se poprvé na chvíli ocitli v útočném pásmu, ale nic nevymysleli.

01:40
    Žálčík se pokusil tečovat nahození od modré čáry, což se mu ovšem nepovedlo.

02:24
    Tomi zkusil také nahodit od modré, trefil však prvního bránícího pardubického hráče.

03:04
    Hosté nyní kombinují na území soupeře, který se zatím dobře brání.

03:25
    Další rozehrávka z vlastní třetiny Moravanům nevyšla, dopustili se ofsajdu.

04:17
    Berani opět tlačí svého soka, jeden z nich se pokusil z otočky zakončit. To se mu však nevydařilo zrovna ideálně.

04:43
    Nyní naopak zaútočili Východočeši a vybojovali alespoň vhazování před Hufem.

05:04
    Po vyhraném buly se Zlín hnal do útoku, ale opět se nedostal ani ke střele.

05:43
    Ševci se ubránili kratšímu náporu Dynama, jenže pak vyhodili na zakázané uvolnění.

06:03
    Ani jednomu z týmů se zatím nedaří moc ohrožovat brankáře, častěji nicméně útočí hosté.

06:32
    Volný Švec na levém kruhu přijal přihrávku, ale pak neuspěl tváří v tvář Hufovi. To byla velká šance.

06:38
    Tvrdík zleva minul bránu, Berani se znovu ubránili.

07:39
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Teď by však mohl přijít větší tlak Pardubic. Na trestnou lavici usedl Jakub Husa za nedovolené bránění.

08:12
    Dynamo si vytvořilo zkraje přesilovky dobrý tlak, Novotný nicméně dokázal svůj tým osvobodit.

08:54
    Berani jsou do třech. Martin Novák se provinil hákováním.

09:54
    Huf nyní přerušil hru, předtím celou dobu domácí kombinovali. Mezitím vystřelil Lichtag a na led se vrátil Husa.

10:28
    Pardubickému tlaku chybí lepší střelba, hosté vyhodili kotouč do bezpečí.

10:56

11:29
    Zlín právě vstřelil branku!
    Krátce po ubráněném oslabení tří proti pěti jdou Berani do vedení. Rozhodčí ještě chvíli váhali, ale nakonec branku uznali. Zblízka se prosadil MICHAL GAGO. Asistence: Bedřich Köhler a Zdeněk Čáp.
    11:29 Michal GAGO - 0:1

12:25
    Zbořil vystřelil jen na zadní mantinel, Zlín nadále kombinuje.

12:35
    Vomáčka si připsal zákrok, kterým alespoň na chvíli své mužstvo uklidnil.

13:14
    Rezerva Dynama se momentálně jen brání, teď aspoň díky vyhození do středního pásma může vystřídat.

13:31
    Po dalším zlínském pokusu následuje buly před Vomáčkou.

13:50
    Krátký pobyt Pardubic v útočném pásmu nic kromě nepřesné přihrávky nepřinesl.

14:51
    Hosté jsou nyní znatelně lepším týmem a domácí museli řešit další nepříjemnou situaci u svého brankoviště.

15:25
    Pardubické útoky nemají dlouhého trvání, což se opět potvrdilo. Přece jen však Východočeši občas dokážou zaměstnat Hufa.

16:32
    Novák zavezl puk na území Dynama, Ševci chtějí přidat další branku.

17:36
    Po nepřesnostech na obou stranách rozehrávají hosté od své brány.

18:24
    Čáp vystřelil od modré čáry, Vomáčka nejprve zasáhl levým betonem a po odrazu od zadního mantinelu ukryl puk pod lapačku.

18:55
    Paukku pardubického obránce neobehrál a domácí se ženou dopředu.

19:38
    Zemanova rána od modré čáry prosvištěla kolem brány, poslední minuta patří útočné snaze Dynama.

20:00

První třetina se více vydařila Zlínu. Berani dokázali těsně před její polovinou ubránit pardubickou přesilovku pět na tři a následně udeřili. Ve 12. minutě se trefil Gago.

Druhá třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

20:12
    Ještě před Šlahařovým výstřelem sudí odpískal Zlínu ofsajd.

20:20
    A postavení mimo hru i na druhé straně.

20:28
    Jeden z mužů v pruhovaném opět foukl do píšťalky, tentokrát kvůli icingu Beranů.

20:59
    Hosté úvodní nápor Dynama v rámci druhé třetiny ubránili.

22:04
    Ani jeden z týmů toho po přestávce směrem dopředu zatím moc nepředvádí.

22:48
    Kautův pokus doklouzal k Hufovi, který radši nechal přerušit hru.

23:35
    Oba týmy znovu zaútočili a zase bez výsledku.

23:55
    Suhradovo nahození prolétlo těsně kolem Vomáčkovy klece.

24:02
    Puk zřejmě opustil hrací plochu, po chvilce váhání se bude vhazovat ve středním pásmu.

24:39
    Hosté teď zamkli svého soupeře na jeho území, dvě rány Novotného byly nepřesné.

25:09
    Tlak Zlína pokračoval, Vomáčka musel zasahovat. Zároveň ovšem fauloval Tadeáš Kalužík, jenž si odpyká trest za sekání.

25:48
    Pardubice se na chvíli osvobodily, Berani znovu útočí.

26:10
    Domácí dobře napadají zlínskou rozehrávku a jsou schopní dokonce zakončovat. Huf musel předvést dva nelehké zákroky.

26:38
    Odpískán ofsajd hostů.

27:10
    Domácí se ubránili a už jsou v plném počtu.

27:39
    Vomáčka nepříjemné nahození od modré čáry možná neviděl ideálně, přesto zasáhl.

27:46
    Bude se znovu vylučovat na pardubické straně. Rovněž za sekání si jde sednout Tomáš Kaut.

28:35
    Vomáčka zakročil vyrážečkou proti skryté střele, musí být však nadále pozorný.

29:00
    Po dalším zásahu brankáře Dynama přišlo vyhození na druhou stranu hřiště.

29:39
    Novák z levého kruhu poslal střelu po ledě, Vomáčka ji zneškodnil betonem.

29:46

30:31
    Langova přihrávka na Tomiho nebyla přesná. Druhý jmenovaný následně odešel na trestnou lavici, jenže rozhodčí nakonec vyloučení odvolali.

30:59
    Teď už však přece jen přichází trest, ale na druhé straně. Fauloval Tomáš Vomáčka, který se dopustil nedovoleného posunutí brány. Na lavici usedl místo něho Lukáš Žalčík.

31:46
    Domácí oslabení zvládají, potřetí se osvobodili.

33:10
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, nesledujeme úplně nejpohlednější utkání.

34:32
    Pardubice B právě vstřelily branku!
    Po sérii nepřesností v podání obou celků zaútočili domácí a tentokrát úspěšně. Na konci rychlé akce, která přinesla vyrovnání, stál DANIEL HERČÍK. Asistence: Filip Moník a Tadeáš Kalužík.
    34:32 Daniel HERČÍK - 1:1

35:32
    Zlínská střela od pravého mantinelu trefila Hrníčkova záda a kotouč odletěl mimo nebezpečí.

36:53
    "Béčko" Dynama vyrovnávací namlsala a teď jsou trochu aktivnějším týmem.

37:09
    Nyní však Dynamo zastavil odpískaný ofsajd.

37:33
    U trestných lavic došlo k menší strkanici dvou hráčů, vylučovat se nicméně nebude.

37:45
    Po dalším Vomáčkově zákroku došlo opět k lehkému handrkování soupeřících hokejistů. Vhazuje se po levici brankáře.

38:52
    Zápas skutečně postrádá lepší kvalitu v útočné fázi, ani jeden celek není schopný si vypracovat výraznější tlak velké střelecké šance

39:53
    Třetina se dohrává na pardubickém území, ale nevypadá to, že by se skóre do pauzy měnilo.

40:00

Druhá perioda je minulostí a i během ní padl jeden gól. Po dvou ubráněných oslabeních se Dynamo dočkalo vyrovnávacího gólu. Ve 35. minutě se prosadil Herčík. Jinak se ovšem nejedná o žádné velké hokejové galapředstavení.

Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

40:01

40:16
    Boj o puk za pardubickou bránou vyhráli domácí a mohou zaútočit.

40:42
    Pardubičtí hokejisté se usadili před Hufem, kterého donutili k zákroku.

41:18
    Po krátkém útočném snažení Zlína se Východočeši znovu ukázali v ofenzivě, Švecova střela od modré ale byla zblokována.

41:56
    Süss zavezl kotouč na území Dynama, z osy hřiště pak mířil velmi nepřesně.

42:30
    Kalužíka v zárodku individuálního průniku zlínským pásmem zastavil obránce.

43:22
    Nyní se zase naopak hosté pokouší ohrozit soupeřova brankáře, ten zůstává v klidu.

43:54
    Huf pravým betonem vykopl puk zpátky na pardubické hokejky, Herčík poté z dobré pozice nechal vyniknout gólmana podruhé.

45:29
    Hra se podobně jako v předchozí části přelévá z jedné strany na druhou, přičemž k vidění není moc pohledných akcí.

46:24
    Čáp střílel od modré čáry, trefil prvního blokujícího protihráče.

46:50
    Ani další dva útoky nevyšly domácím podle představ, následně rozhodčí přerušili hru kvůli přihrávce rukou.

47:14
    Voženílek zavezl kotouč za zlínskou svatyni, kde o něj vzápětí přišel.

47:20
    Nepřesná rozehrávka Moravanů znamená zakázané uvolnění.

47:33
    Z důvodu postavení útočícího pardubického hráče v brankovišti následuje vhazování ve středním pásmu.

48:08
    Po sérii soubojů na neutrálním území zaútočil Werbik, nic se svými spoluhráči ale vepředu nevymyslel.

48:27
    Po tvrdém zákroku Zdeňka Čápa, konkrétně po krosčeku, si Pardubice zahrají přesilovku.

48:59
    Úvodní půlminuta se domácím nevydařila, Zlín se v oslabení osvobodil vyhozením po mantinelu.

49:20
    Po střídání obou týmů již musel Huf zasahovat a přerušit hru.

49:35
    Herčík vystřelil nepřesně.

49:58
    Po dlouhé kombinaci se Zdráhal nezdráhal vyslat puk na bránu, gólman zasáhl.

50:29
    Tlak Pardubic branku nepřinesl, Berani hrají v plném počtu.

50:42
    Odpískáno zakázané uvolnění Zlína.

50:53
    Východočeši ještě chvíli ostřelovali bránu, teď se musí bránit.

51:02
    Přesilová hra čeká i Berany. Zapříčinilo to vyhození puku mimo hřiště v podání Tomáše Vomáčky. Trest za něj odpyká Filip Moník.

51:53
    Zlín po necelé minutě využívá přesilovku, když tentokrát Pardubice kombinaci Beranů již neubránili. Úspěšným střelcem je kapitán BEDŘICH KÖHLER. Asistence: Jan Süss a Zdeněk Čáp.
    51:53 Bedřich KÖHLER - 1:2

53:16
    Pardubicím se nedaří usadit se v útočném pásmu, čas teď bude z jejich pohledu utíkat o něco rychleji.

53:42
    Vomáčka si připsal úspěšný zákrok. Hlasatel na chrudimském zimním stadionu zároveň oznámil počet přítomných diváků, je jich tu 338.

54:22
    Berani Dynamo k ničemu nepouští, ale ani nepřidávají další střelecké pokusy.

55:06
    Domácí se spíše brání, což jim za aktuálního stavu nevyhovuje.

55:21
    Pavlata vyslal tvrdou střelu od levého mantinelu, Huf zasáhl betonem.

55:51
    Pobyt Pardubic v útočné třetině netrval dlouho, Zlín vyráží na zteč.

56:10
    Po zlínské ráně následuje vhazování pravé ruce Vomáčky.

56:45
    Dynamo na chvíli zatlačilo soupeře, ale to hlavní, tedy střely, schází.

57:18
    Žálčík tečoval prudkou ránu od modré čáry, puk olízl síť z boční strany.

57:59
    Vomáčka pomohl pardubickému mužstvu dalším zákrokem. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se zase vhazuje u jeho brány.

58:30
    Berani se usadili v útočném pásmu, kde by nejradši celý zápas už dohráli.

58:54
    K vidění nyní bylo několik tvrdších fyzických kontaktů ve zlínském obranném pásmu. Hra je přerušena, vhazovat se bude před Hufem.

58:54
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice B.

58:54
    Dynamo to zkouší bez brankáře!

59:00
    Buly vyhráli Berani, Východočeši musí začínat ze svého území.

59:37
    Tlak Dynama zatím přinesl jednu nepřesnou ránu.

59:57
    Nad zlínskou bránou prolétla ještě jedna příliš vysoká střela.

Nepříliš pohledné a na góly chudé utkání vyhrál Zlín. Ve třetí třetině o tom přesilovkovou trefou z 52. minuty rozhodl kapitán Bedřich Köhler. B-tým Pardubic tedy neukončil sérii proher.

Z Chrudimi je to pro dnešek vše, přeji hezký večer. (20:12:06)

Michal Jelínek

Góly a asistencie: 35. Herčík (Moník, Kalužík) – 12. Gago (Köhler, Čáp), 52. Köhler (Süss, Čáp)

Tréner: Tomáš Jirků

Tréner: Jan Srdínko

Rozhodca: Wagner, Zavřel – Polák, Roischel