Spišská N. Ves – Humenné 3:1 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 3:2 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 3:2 (po pr.)
Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 5:3 (kon.) | Michalovce – Košice 0:0 (odl.)
HC SLOVAN Bratislava
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
HK DUKLA Trenčín
Piatok 05.01.2024, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 33. kole Tipos Extraligy hostí Slovan Bratislava mužstvo Trenčína. Úvodné buly je na programe o 18:00.

Slovan je v tabuľke na 10. mieste, na konte má 42 bodov. Ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru, posledné dva duely vyhral po samostatných nájazdoch, resp. predĺžení. V minulom kole zdolal Nové Zámky na ich ľade 3:2, v 65. minúte rozhodol Takáč.

Trenčín je o priečku vyššie ako belasí. Patrí mu deviate miesto so 44 bodmi na konte. Trenčania vyhrali tri z uplynulých piatich duelov, v minulom kole však nestačili na Nitru a na vlastnom ľade jej podľahli 3:5.

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominykh – Török, Preisinger, Lukošik – S. Petráš

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Borák) – Pietroniro, Starosta, Hudec, Nemčík, Bokroš, Hlaváč, Goljer – Immo, Baláž, Ahl – Giľák, Charbonneau, Hudec – Š. Petráš, Vaňo, Sloboda – Tomík, Škvarek, Krajčovič

Rozhodca: Kalina, Orolín – Knižka, Junek.

00:01

00:52
    Trenčín v útočnom pásme, ostreľuje bránu Slovana. No hra musí byť prerušená, bránka opustila svoje miesto.

01:48
    UZ ľavého krídla strieľal Sloboda, ale mieril veľmi nepresne.

02:56
    Šille pred bránou pripravený na teč, strelu ale zachytil pred ním stojaci obranca Trenčína.

03:26
    Icing Trenčín.

03:33
    LaCouvée s prvým vážnym zákrokom po tom, čo Slovan vyhral buly v útočnom pásme a hneď zakončoval.

04:10
    Pecararo zachytil zadovku Trenčanov, prihral na os Findlaymu, ktorý sa s pukom otočil, no potom už tiesnený nedokázal zakončiť.

04:59
    Poirier našliapol, no puk končí iba na zadnom mantineli.

05:50
    Krajčovičovu strelu zrazil Maier, belasí vyrážajú dopredu.

07:41
    Puk sa odrazil tak, že dvaja Trenčania sa ocitli sami pred Godlom, ten ich prihrávku zrazil hokejkou a zmaril im túto veľkú šancu.

09:34
    Nastrelenie od modrej tečoval jeden z cloniacich Trenčanov, Godla zareagoval v poslednej chvíli.

10:35
    Ranfordova prihrávka sa odrazila od korčúľ jedného z hostí a puk smeroval do stredného pásma.

11:25
    Takáč strieľal spoza hráča, LaCouvée vyrazil vyrážačkou.

12:04
    Fominykh zasekol puk na pravom krídle, dokázal nájsť rozbehnutého Žitného, ktorého strelu LaCouvée vyrazil pravým betónom.

12:42
    Slovanisti prepadli, Tomík sa dostal za obranu, ale jeho zakončenie bekhendom bolo príliš slabé.

13:27
    Godla vytiahol dva zákroky za sebou, vyrazil strelu aj následnú dorážku, ktorej autorom bol Baláž.

14:05
    Trenčín je pri chuti, Godla má viac práce, ako jeho náprotivok. Teraz ho z dorážky neprekonal Hudec.

15:04
    Žitný vystrelil od mantinelu, ale to bola malina pre LaCouvéeho, ktorý skryl puk v lapačke.

15:38
    Sloboda strieľal z úrovne bránkovej čiary, rozvlnil bočnú sieť.

16:14
    Lukošik sa dostal do pressu medzi dvoch Trenčanov, ale po chvíli sa z ľadu zdvihol.

16:25
    Na Törökovu strelu z prvej LaCouvée videl a vyrazil ju pred seba.

17:18
    Baláž neprihral pred bránu cez Sersena, ktorý sa hodil na ľad.

17:41
    Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
    Poirier – 2 min., krosček.

18:26
    Kombináciu Trenčína zakončil Charbonneau strelou zo stredu ľavého kruhu, Godla ju nemal problém zneškodniť pravým betónom.

19:15
    Strelu od modrej nebezpečne tečoval Baláž, ale Godla dokázal veľmi dobre reagovať.

20:00

V prvej tretine gól nepadol, Slovan hrá s Trenčínom 0:0.
    Druhá tretina sa začne o 18:49.

20:01

20:25
    Puk z hokejky Pecarara skončil v lapačke LaCouvéeho, ktorý prerušil hru.

20:58
    Romančík – 2 min., krosček.

21:15
    Trenčania sa sami vyhnali z útočného pásma.

21:52
    Nebezpečná strela k vzdialenejšej žŕdke od Ahla, Godla ju vytlačil hokejkou mimo brány.

22:21
    Trenčín dal gól!
    Trenčín využíva presilovú hru. Pietroniro prihral od modrej čiary Immovi, ktorý si skvele načasoval krížnu prihrávku a ŠIMON PETRÁŠ prestrelil z prvej všetko, čo mu stálo v ceste.
    Asistencie: Phil Pietroniro, Tor Immo

23:35
    Situácia dva na dva, Takáč sa s pukom z ľavej strany dostal medzi kruhy, odtiaľ však zakončil iba do betónov pripraveného LaCouvéeho.

24:25
    Hudec chyboval pri rozohrávke, Slovan to nepotrestal Žitný chcel prihrať, no jeho prihrávka neprešla.

24:38
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Hudec – 2 min., podrazenie.

24:53
    Ahnelöv so strelou, LaCouvée vyrazil k Pecararovi, ten ho ale ďalšou strelou prekonať nedokázal.

25:23
    Findlayho pokus z kruhu vyráža LaCouvée lapačkou.

26:06
    Nemožné, čo teraz spálil Šille. Mal pred sebou odkrytú polovicu brány, ale LaCouvée nejakým zázrakom puk vytesnil.

26:42
    Takáč strieľal z vrcholu ľavého kruhu, no do strely mu vložil hokejku Baláž. Hra je prerušená.

27:20
    Korenčíkova strela LaCouvéemu vypadla z lapačky, z dorážky sa nepresadil Ranford.

27:24
    Giľák – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

27:41
    Šille dostal prihrávku spoza bránkovej čiary od Poiriera, no trafil iba do miest, kde bol trenčiansky gólman.

28:16
    Dukla sa oslobodzuje.

28:52
    Po strele Ahnelöva spomedzi kruhov zazvonila bránková konštrukcia.

29:36
    Ahnelöv si vylepšoval streleckú pozíciu, potom trafil hráčov pred bránkou.

30:13
    LaCouvée výborne zasahuje po strele Beňa. Slovan stupňuje tlak, šance má, no zatiaľ ani jednu nevyužil.

Slovan Bratislava dal gól!
    BRETT FINDLAY po výbornej Ahnelövovej prienikovej prihrávke korčuľoval z pravej strany sám na LaCouvéeho, prekonal ho strelou po ľade k vzdialenejšej žŕdke. Slovan v presilovej hre vyrovnáva na 1:1.
    Asistencia: Jonas Ahnelöv

31:43
    Ranford v ďalšej šanci, LaCouvée ale podržal svoj tím.

31:43
    Petráš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

32:28
    Výborná LaCouvéeho lapačka po zakončení Poiriera.

32:41
    Trenčín odpálil puk, Godla vyšiel až na kruh, aby ho hral pred hráčom Dukly.

33:11
    Pecararo strieľal zo stredu pravého kruhu, LaCouvée na puk videl a bez problémov ho chytil do lapačky.

33:26
    Ahnelövovu strelu od modrej LaCouvée neudržal, no jeho spoluhráči puk odpálili cez všetky čiary.

34:32
    Beňo zaviezol puk do útočnej tretiny, tam oň ale prišiel.

35:06
    Traja na dvoch, prihrávku do druhej vlny dostal na os rozbehnutý Takáč, ale mieril do stredu brány, kde LaCouvée úspešne zasiahol.

36:41
    Slovan napádal rozohrávku Trenčína a usadil sa v útočnom pásme.

37:08
    LaCouvée veľa nevidel, no išiel dole a kryl strelu Sersena.

38:01
    Trenčín v protiútoku, Godla rutinérsky chytá strelu k vzdialenejšej žŕdke.

39:01
    Pecararo trafil brániacich Trenčanov.

40:00

V druhej tretine najprv skóroval hosťujúci Petráš, potom vyrovnával Findlay. Oba góly padli v presilovej hre.
    Tretia tretina sa začne o 19:41.

Pomer striel na bránu po druhej tretine: 32 – 16.

40:01

40:51
    Ahnelöv s prihrávkou cez celé klzisko na Pecarara, Slovan sa ale dlhšie v útočnom pásme neudržal.

41:34
    Strela z prvej od Sersena, LaCouvée mal ale úplne odkrytý výhľad a bez problémov zakročil.

43:08
    Rozbehnutý Baláž dokázal aj proti trojici Slovanistov nestratiť puk a získal pre Trenčín útočné pásmo.

44:10
    Sersenova dobrá strela na teč, LaCouvée ale zasahovať nemusel.

45:22
    Prihrávka Trenčanov spoza bránkovej čiary medzi kruhy, no puk iba prešiel a dopredu ide Slovan.

46:14
    Ahl do druhej vlny na Baláža, ten mieri do pripraveného Godlu.

46:57
    Dukla zavrela Slovan, k ďalšiemu zakončeniu sa však už nedostala. Puk po ľavom krídle vyváža Lukošik.

48:09
    Poirierovu strelu zastavil LaCouvée betónmi, z následnej koncovky neuspel ani Ranford.

48:34
    Po dlhej dobe sa hra prerušila, Slovan sa previnil icingom.

49:03
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, brankári sa nenudia.

49:55
    Sersen jednoducho vyhadzuje puk do stredného pásma, oba tímy striedajú.

50:20
    Lukošik strieľal spoza hráča, LaCouvée vyrazil, Lukošik mal možnosť dorážať, ale Trenčín sa ubránil.

52:00
    Poirierova strela z ľavého kruhu mierila mimo troch žrdí.

52:53
    Poirier znova strieľal, LaCouvée si pokryl bližšiu žŕdku a prerušil hru.

53:31
    Fominykh strieľal spoza hráča, presne do výstroje LaCouvéeho.

54:07
    Slovan zviera Trenčín, prvý útok sa dostal hneď k trom strelám v rade.

55:24
    Baláž prihral pod seba Pietronirovi, no ten to nemal na strelu, puk mu vzal Takáč, ale dokázal svoju chybu napraviť.

56:50
    Pecararo na Korenčíka, jeho strelu od modrej LaCouvée chytá do lapačky.

57:35
    Slovan ide prvýkrát dnes do vedenia! EMILE POIRIER sa natlačil z ľavého krídla, no zo zakončenia bol vytlačený, akcia pokračovala ďalej, Pecararo prihral cez bránkovisko práve Poirierovi a ten dvihol puk ponad LaCouvéeho betón.
    Asistencia: Liam Pecararo

58:42
    LaCouvée je na striedačke, Trenčín hrá vabank.

58:58
    Strela Imma bola zrazená na ochrannú sieť.

Oddychový čas pre tím HK DUKLA Trenčín.

59:33
    Dukla skóruje pri hre bez brankára! Nahodenie Pietronira od modrej tečoval pred Godlom FILIP AHL, puk končí v sieti!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po troch tretinách je skóre medzi Slovanom a Trenčínom nerozhodné 2:2. O malú chvíľu začne predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:20
    Veľké šance Slovana pri signalizovanom vylúčení.

60:41
    Predĺženie trvalo iba 41 sekúnd. Slovan zužitkoval svoj tlak, lišiacky medzi LaCouvéeho betóny zakončil LIAM PECARARO.
    Asistencia: Brett Findlay

Slovan zvíťazil piatykrát za sebou, dnes zdolal Duklu Trenčín 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil Liam Pecararo. (20:15:22)

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 32. Findlay (Ahnelöv), 58. Poirier (Pecararo), 61. Pecararo (Findlay) – 23. Petráš (Pietroniro, Immo), 60. Ahl (Pietroniro, Immo)

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Žitný, Šille, Fominykh – Török, Preisinger, Lukošik – S. Petráš

Rozhodca: Kalina, Orolín – Knižka, Junek

Diváci: 5 422