7 4 6
Michael Vrbenský
1
5 6 4
cz Pondelok 01.01.2024, 18:31 • Kurt 6, Oeiras (Portugalsko) • Challenger Oeiras 2 - Oeiras Indoor (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Michael Vrbenský v téměř tříhodinové bitvě plné zvratů a brejků prohrál s Lorenzem Giustinem po setech 5:7, 6:4 a 4:6, s challengerem v portugalském Oeiras se tak loučí v prvním kole. (21:33:55)

Konec zápasu
    2:1; 6:4 - Lorenzo Giustino

6:4
    Dobojováno! V souboji od základní čáry Vrbenský zahrál bekhendový úder do sítě a zklamaně jde podat soupeři ruku!

40-30
    Lorenzo Giustino získává první mečbol!

30-30
    Po forhendové chybě Vrbenského je vyrovnáno.

15-30
    Znovu Vrbenský získal díky servisu převahu ve výměně, kterou využil v úspěšný fiftýn.

15-15
    Český hráč si pomohl dobrým podáním a vyrovnává.

15-0
    Vrbenský chyboval při náběhu k síti a čelí v desáté hře nepříznivému stavu.

5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.

5:4
    Giustino znovu výborně zaservíroval, pak se prosadil forhendem po lajně a vede 5:4.

40-30
    Přesný forhend Itala po lajně.

30-30
    Lorenzo Giustino se prosadil postupným útokem a znovu vyrovnává skóre této hry.

15-30
    Giustino útočil, mohl i smečovat, ovšem nedůrazně, Vrbenský se dokázal ubránit a nakonec zabodoval!

15-15
    Giustino zahrál přímý bod z podání.

0-15
    Úspěšný nabíhaný volej Vrbenského, ten vstupuje do velmi důležité hry lépe.

4:4
    Michael Vrbenský díky přímému bodu vyrovnává na 4:4 a stejně jako ve druhém setu smazal manko 1:4.

30-40
    Úspěšný postupný útok Itala, obranný úder Vrbenského skončil daleko v zámezí.

15-40
    Přímý bod Vrbenského z druhého podání.

15-30
    Giustino pokazil forhendový úder a dívá se na svoji raketu.

15-15
    V dlouhé výměně od základní čáry se prosadil Vrbenský, povedlo se mu zakončit přesným úderem po lajně.

15-0
    Giustino úspěšně zaútočil, na síti zakončil přesnou smečí.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Michael Vrbenský.

4:3

4:3
    A další dvojchyba Giustina znamená ztrátu servisu a další brejk!

30-40
    Vrbenský se po soupeřově dvojchybě dokonce dostává k brejkbolu.

30-30
    Další Italův forhend do sítě dává Vrbenskému šanci bojovat o případný brejk.

30-15
    Giustino zahrál forhendový úder jen do sítě, Vrbenský se hlasitými pokřiky snaží nahecovat.

30-0
    Giustino se trefil do prvního servisu, je z toho přímý bod.

15-0
    V dlouhé výměně slaví úspěch Giustino, zahrál výborný bekhend po lajně.

4:2
    Český tenista zakončil šestou hru esem.

30-40
    Vrbenský pokazil forhendový úder, který doletěl jen do sítě.

15-40
    Bekhendový úder Giustina do sítě.

15-30
    Italovi se povedl dobrý dlouhý úder do rohu kurtu, s nímž si Vrbenský neporadil.

0-30
    Po bekhendové chybě Itala je to 30:0.

0-15
    Vrbenský vstupuje do šesté hry přímým bodem z podání.

4:1

4:1

4:1
    Vrbenský pokazil bekhendový úder, který zamířil do deblového území a Ital vede 4:1.

40-30
    Díky výbornému servisu má Giustino možnost k ukončení hry.

30-30
    Vzápětí ale Ital o vedení přichází.

30-15
    Giustino se dostává do vedení 30:15.

15-15
    Vrbenskému se povedl velmi těžký halfvolej, Giustino už jej nedoběhl.

15-0
    Giustino zahrál nečistý úder, míček mu přesto spadl do kurtu a mohlo se pokračovat, nakonec chybuje Vrbenský úderem do sítě.
    1:1; 3:1 - Lorenzo Giustino

3:1
    Vrbenský musel hrát přes druhé podání a pokazil forhendový úder, posedmé tak ztrácí svůj servis.

40-15
    Vrbenský navíc přidává dvojchybu a bude čelit dvěma brejkbolům.

30-15
    Giustino otáčí průběh tohoto gemu a dostává se do drobné výhody.

15-15
    Ital vyrovnává stav v této hře.

0-15
    Vrbenský rozehrál čtvrtou hru přímým bodem z podání.

2:1

2:1

2:1
    Vrbenský získal ve výměně iniciativu, ovšem zahrál příliš prudký forhend do zámezí.

40-30
    Giustino v důležitou chvíli vytáhl přímý bod z podání.

30-30
    Těsný aut z Italova bekhendu opět vyrovnává tuto hru.

30-15
    Giustino se prosadil náběhem k síti, Vrbenský zahrál příliš dlouhý pokus o křižný prohoz.
    1:1; 1:1; 15-15 - Michael Vrbenský

15-15
    Dlouhý souboj od základní čáry zvládl lépe Vrbenský, povedlo se mu zakončit přesným forhendem do rohu.

15-0
    Do třetí hry Lorenzo Giustino vstupuje přímým bodem z podání.

1:1
    Giustino přehnal razanci forhendového úderu a zahrál jej za základní čáru.

15-40
    Přímý bod Michaela Vrbenského z podání.

15-30
    Giustino se prosadil výborným forhendem po lajně.

0-30
    Jubilejní desáté eso českého tenisty.

0-15
    Do druhé hry vstupuje lépe Vrbenský, zvládl souboj od základní čáry.

1:0

1:0

1:0
    Po třetím esu Giustino nakonec bere první hru ve svůj prospěch.

A-40
    Lorenzo Giustino se znovu prosadil na síti, Vrbenský sice měl šanci, zahrál ale bekhend do sítě.

40-40
    Další pokažený forhend Itala.

A-40
    Giustino se na síti prosadil bekhendovým volejem a získává výhodu.

40-40
    Ital zahrál nepovedený forhend do autu a okamžitě po odehrání míčku se na sebe zlobí.

40-30
    Vrbenský si připravil útočnou pozici, zakončil ji forhendem po lajně.

40-15
    Přímý bod Giustina z podání.

30-15
    Obranný lob Vrbenského byl příliš dlouhý.

15-15
    Vrbenský zahrál return i následný forhend k základní čáře, Ital pak nasměroval svůj forhendový úder do zámezí.

15-0
    Na úvod třetího setu začíná podávat Giustino a začíná úspěšným fiftýnem.
    Statistiky po dvou setech.
    1:1; 4:6 - Michael Vrbenský

4:6
    Vrbenský vyhodil další forhendový úder do autu a půjdeme do třetího setu!

15-40
    V dlouhé výměně od základní čáry Giustino pokazil forhend do sítě a Vrbenský má možnost dvou setbolů.

15-30
    Giustino zahrál v obraně za základní čárou příliš dlouhý forhend.

15-15
    Italův bekhend doletěl jen do sítě.

15-0
    Vrbenský podává na vítězství v setu, začíná ale velmi nečistě trefeným forhendem.

4:5

4:5

4:5
    Giustino musel hrát přes druhý servis, Vrbenský se dostal do výměny a po forhendové chybě Itala jde do vedení 5:4 s brejkem!

40-A
    Ital tlačil, závěrečný forhend ale vyhodil daleko do zámezí.

40-40
    Vrbenský našel vhodný čas k přechodu do útoku a dokázal se prosadit.

A-40
    Po dalším přímém bodu už následuje výhoda pro Itala.

40-40
    Druhý brejkbol Giustino odvrací přímým bodem z podání.

40-A
    Giustino pokazil nabíhaný forhend, zahrál jej do sítě.

40-40
    Giustino se trefil do prvního servisu, Vrbenský se pak ještě držel ve hře, tlaku soupeře ale neodolal, Ital zakončil bekhendovým volejem.

30-40
    Po dvojchybě Giustina získává Vrbenský brejkbol.

30-30
    Vrbenský pokazil bekhend, který doletěl nízko do sítě.

15-30
    Giustino se prosadil povedeným bekhendem po lajně, obranný úder Vrbenského byl příliš dlouhý.

0-30
    Po příliš dlouhém bekhendu bude Ital čelit stavu 0:30 na svém podání.

0-15
    Vrbenský se dostal ze soupeřova tlaku a v dlouhé výměně pak Giustino zahrál forhend po lajně jen do zámezí.

4:4
    Vrbenský dobře zaservíroval, což vedlo k zisku fiftýnu i celé hry a smazal manko tří gemů.

30-40
    Vrbenský využil kratšího úderu soupeře k útočnému náběhu na síť, Giustino pak zahrál jen do sítě.

30-30
    Český tenista si pomáhá přímým bodem z podání.

30-15
    Vrbenský pokazil bekhendový úder do sítě a znovu se dostává do těžké pozice na servisu.

15-15
    Giustino zahrál povedený úder k základní čáře, dostal se do tlaku a na síti zakončil.

0-15
    Vrbenský otevírá osmou hru druhého setu svým osmým esem.

4:3

4:3
    1:0; 4:3 - Michael Vrbenský

4:3
    Že by další zvrat v průběhu zápasu? Giustino vyhodil forhendový úder do zámezí a ztrácí svůj servis.

40-A
    Těžký volej Giustina s trochou štěstí dopadl do rohu kurtu, Vrbenský jej pak dokázal prohodit a má brejkbol!

40-40
    Vzápětí přichází také osmá.

40-30
    Sedmá dvojchyba Lorenza Giustina.

40-15
    Na dobrý forhend Itala po lajně nenašel Vrbenský odpověď a zahrál do sítě.

30-15
    Ital zabodoval dobrým prvním servisem.

15-15
    Po nepřesném forhendu Giustina je v sedmé hře vyrovnáno.

15-0
    Giustino zaútočil úspěšným bekhendem do rohu kurtu.

4:2
    Po dlouhé době Vrbenský zaznamenává eso, zároveň po pěti prohraných servisem v řadě dokázal podání udržet.

30-40
    Znovu Vrbenský zprava výborně zaservíroval, Giustino sice vrátil míček přes síť, Vrbenský jej ale uklidil do protipohybu.

30-30
    Michael Vrbenský si neporadil s dlouhým returnem soupeře a zahrál forhend do sítě.

15-30
    Další přímý bod Vrbenského z podání.

15-15
    Giustino se prosadil přesným bekhendem do rohu kurtu.

0-15
    Vrbenský zabodoval z druhého podání.

4:1

4:1

4:1
    Okamžitě následuje i druhé a Ital má blízko k postupu do druhého kola.

40-0
    První eso Lorenza Lorenzo Giustina v dnešním zápase!

30-0
    Ital zatlačil soupeře do defenzivy, ten zahrál nepřesný úder.

15-0
    Giustino podává novými míčky a začíná přímým bodem z druhého podání.

3:1
    Vrbenský musel hrát přes druhé podání a po další nevynucené chybě přichází popáté za sebou o svůj servis.

40-15
    Jedenáctá dvojchyba Vrbenského přináší Italovi dva brejkboly.

30-15
    Vrbenskému se nadále nedaří u sítě, další volej zahrál do sítě.

15-15
    Giustinovi se povedlo změnit rytmus výměny úderem po lajně, následný forhend českého tenisty nepřeletěl síť.

0-15
    Vrbenský se po druhém servisu prosadil přesným forhendem k postranní čáře.

2:1

2:1
    1:0; 2:1 - Michael Vrbenský

2:1
    V dlouhé výměně od základní čáry rozhodčí ohlásili křižný bekhendový úder jako aut, Italovi se to ale vůbec nelíbí, každopádně ztrácí svůj servis.

40-A
    Po pokaženém forhendu Itala je tu další brejkbol.

40-40
    Giustino jej odvrací přímým bodem z podání, takřka ojedinělým pro něj.

30-40
    Giustino se dostal do tlaku, zaútočil na síti, ovšem podcenil lob Vrbenského, pouštěl jej do autu, míče ale dopadl k základní čáře a i ve třetí hře druhého setu je tu brejkbol.

30-30
    Giustino měl obrovské štěstí, když jeden jeho bekhend se přes pásku snesl k postranní čáře, pak se dostal do útoku, který úspěšně zakončil na síti.

15-30
    Rodák z Neapole si vylepšuje pozici dobrým servisem, následně zakončil forhendem do volného rohu.

0-30
    Po pokaženém forhendu Giustina je to 0:30.

0-15
    Také Ital vyrobil dvojchybu, svoji šestou.

2:0
    Veškerou snahu Vrbenský zahodil už svoji desátou dvojchybou a prohrává 0:2.

40-30
    Díky aktivnímu útočnému výkonu odvrací také druhý, obranný lob Itala doletěl za základní čáru.

40-15
    První brejkbol Vrbenský odvrací.

40-0
    Český tenista se nadále dostává pod tlak, po dvojchybě bude čelit už třem brejkbolům v řadě.

30-0
    Vrbenský vyhodil forhendový úder do zámezí, znovu se na servisu dostává do nepříjemné pozice.

15-0
    Vrbenský zaútočil na síti, Giustino jej ale dokázal prohodit po lajně.

1:0

1:0

1:0
    Vrbenský zahrál příliš dlouhý forhend od základní čáry a Giustino si na úvod druhého setu udržel servis.

A-40
    Giustino zaútočil dobrým forhendem k základní čáře, Vrbenský jej stěží přehrál přes síť, pro Itala už to pak byla snadná práce.

40-40
    Vrbenský zahrál dlouhý return k základní čáře soupeři pod nohy, ten si s tím neporadil.

A-40
    Po přímém bodu z podání má Ital výhodu.
    1:0; 0:0; 40-40 - Lorenzo Giustino

40-40
    Dramatická výměna, Vrbenský tlačil, měl blízko k brejku, nakonec ale na síti neuspěl a Giustino jej přehrál.

40-A
    Vrbenskému teď vyšel postupný přechod k síti, který už zakončil úspěšným volejem.

40-40
    Giustino se dostal do útočné pozice, ovšem smečí nedokázal zakončit, pak chybuje z forhendu po lajně.

40-30
    V dlouhé výměně se Vrbenský ubránil tlaku soupeře, pak sám mohl zaútočit, ovšem nezvládl další přechod k síti, bekhendový volej zpod nohou zahrál jen do sítě.

30-30
    Giustino teď pokazil lehčí forhendový úder, který zahrál jen do sítě.

30-15
    Ital se prosadil úspěšným forhendem k postranní čáře.

15-15
    Po nepřesném forhendu Vrbenského je to 15:15.

0-15
    Do druhého setu podává Giustino, začíná obranným fohendovým úderem za základní čáru.
    Statistiky prvního setu.

7:5
    Vrbenskému nevyšel přechod k síti a i přes vedení 5:2 s výhodou dvou brejků ztrácí první set poměrem 5:7!

40-15
    V dlouhé výměně byl úspěšnější Giustino a má možnost dvou setbolů.

30-15
    Giustino si vůbec neporadil s čopovaným bekhendem Vrbenského a zahrál míček do zámezí.

30-0
    Po již sedmé dvojchybě Vrbenského je to 0:30, to už je velmi nepříjemná pozice.

15-0
    Giustino zahrál dobrý úder po lajně, s nímž si Vrbenský neporadil.

6:5

6:5

6:5
    Po další nevynucené chybě Vrbenského z bekhendu jde Ital do vedení 6:5.

40-30
    Pátá dvojchyba Giustina.

40-15
    Vrbenský neuspěl v bekhendové bitvě od základní čáry, svůj závěrečný úder zahrál do sítě.

30-15
    Teď zahrál Giustino jednodušší bekhendový úder do sítě.

30-0
    Podobná situace, znovu Ital uspěl díky bekhendovému voleji na síti, tentokrát ještě jednoduššímu.

15-0
    Giustino se prosadil nabíhaným bekhendovým volejem.

5:5
    Michael Vrbenský nakonec přes tři setboly přichází o desátou hru, ani podruhé nedopodával první set do vítězství a budeme pokračovat za stavu 5:5!

A-40
    Vrbenský si neporadil s returnem soupeře a následný úder zpod nohou zahrál do zámezí.

40-40
    Český tenista musel hrát přes druhé podání, v delší výměně od základní čáry pak chyboval z bekhendu.

40-A
    Po esu Vrbenského uvidíme třetí setbol.

40-40
    V dramatické bitvě u sítě Vrbenský zahrál forhendový volej do autu a první set stále nekončí.

40-A
    Vrbenský znovu při shodě musel hrát přes druhé podání, teď už jej poslal do kurtu, následně se prosadil křižným forhendem.

40-40
    Opět Vrbenský odvrací hrozbu ztráty servisu přímým bodem, teď už z prvního podání.

A-40
    Následuje však další dvojchyba českého hráče.
    0:0; 4:5; 40-40 - Michael Vrbenský

40-40
    Vrbenský odvrací brejkbol naprosto parádním druhým servisem, na nějž Giustino jen stěží dosáhl!

A-40
    Vrbenský si na síti neporadil s prudkým bekhendem soupeře a bude čelit brejkbolu!

40-40
    Vrbenský odmítl možnost vyhrát set dvojchybou, svoji již pátou.

30-40
    Lorenzo Giustino zahrál příliš dlouhý jednoduchý forhend a zlobí se na sebe.

30-30
    Vrbenskému nevyšel přechod k síti, jeho volej Giustino využil v úspěšný prohoz.

15-30
    Teď už se hrála delší výměna od základní čáry, Vrbenský ji zakončil příliš dlouhým bekhendem.

0-30
    Další přímý bod Vrbenského z podání, tentokrát hned z prvního.

0-15
    Velmi hraniční druhý servis Vrbenského zahrál Giustino bekhendovým returnem do sítě.

4:5

4:5
    Český tenista najednou dělá jednu chybu za druhou, po vyhozeném bekhendu po lajně je to čistá hra pro Itala.

40-0
    Giustino nezahrál dobrý prohoz po lajně, Vrbenského volej ale končí v síti.

30-0
    Páska sítě vynesla Vrbenského forhendový úder do deblového území.

15-0
    Giustino vůbec poprvé při svém podání vyhrál první fiftýn díky přímému bodu z podání.
    0:0; 3:5 - Lorenzo Giustino

3:5
    Mimořádné trápení obou tenistů na servisu nebere konce, Giustino zreturnoval první servis soupeře a dostal se do výměnu, tu Vrbenský zakončil napálením bekhendu do sítě a podruhé přichází o své podání.

40-15
    Giustino měl ve výměně převahu, využil ji k přesnému forhendu k postranní čáře a dvěma brejkbolům.

30-15
    Páska sítě vynesla druhé podání Vrbenského do autu, čtvrtá dvojchyba.

15-15
    Páté eso českého tenisty.

15-0
    Vrbenský podává na vítězství v setu, začíná ale nepovedeným fohendem do sítě.

2:5

2:5
    0:0; 2:5 - Michael Vrbenský

2:5
    Viditelně frustrovaný Ital zahrál po returnu soupeře forhend do sítě a lacino ztrácí svůj servis.

0-40
    Po returnu Vrbenského pod nohy Giustina tu jsou tři brejkboly.

0-30
    Giustino totálně špatně trefil forhendový úder, který doletěl až na vedlejší kurt.

0-15
    Ital nenačasoval dobře náběh na síť, nakonec si neporadil s těžkým bekhendovým volejem.

2:4
    Čtvrtou šanci na zisk gemu už Vrbenský využil, forhendový úder soupeře byl příliš dlouhý.

40-A
    Po příliš pomalém bekhendu Giustina se Vrbenský prosadil forhendovým volejem.

40-40
    Český tenista chybuje z nabíhaného bekhendu.

40-A
    Vrbenský zaznamenává čtvrté eso, byť se Ital zlobí, že to byl aut.

40-40
    Vrbenský pokazil další forhend, o tuto hru tak nadále bude muset bojovat.

40-A
    Vrbenský se trefil do prvního servisu, pak snadno zakončil z voleje.

40-40
    Také šestá hra půjde do shody po chybném forhendu Vrbenského.

30-40
    Dramatická dlouhá výměna končí ve prospěch Vrbenského, bekhend jeho soupeře dopadl těsně do zámezí.

30-30
    Vrbenskému se povedl výborný úder k základní čáře, pak si zcela otevřel kurt, ten ale neuvěřitelně minul.

15-30
    Vrbenský se prosadil postupným útokem, obranný lob soupeře dopadl za základní čáru.

15-15
    Následuje třetí dvojchyba českého tenisty.

0-15
    Téměř výjimečně vstupuje do hry lépe podávající tenista, Vrbenský trefil přímý bod z podání.

2:3

2:3
    0:0; 2:3 - Michael Vrbenský

2:3
    Giustino se nadále trápí na servisu, znovu musel hrát přes druhé podání, Vrbenský pak měl trochu štěstí, když jeden z jeho bekhendů přešel přes pásku, nakonec uspěl díky soupeřově bekhendu do sítě.

40-A
    V dosud jasně nejdelší výměně zápasu slaví Vrbenský, závěrečný úder soupeře byl příliš dlouhý.
    0:0; 2:2; 40-40 - Lorenzo Giustino

40-40
    Vrbenský měl šanci, hrál proti druhému podání, ovšem forhendový return zahrál do sítě.

30-40
    A další dvojchyba Giustina! I v páté hře uvidíme brejkbol.

30-30
    Ital zaznamenává svoji již třetí dvojchybu.

30-15
    Giustino měl po servisu ve výměně převahu, tu zužitkoval přesným forhendem mimo dosah soupeře.

15-15
    Giustino se prosadil postupným útokem zakončeným volejem na síti.

0-15
    V souboji od základní čáry byl přesnější český tenista, jeho soupeř zakončil výměnu bekhendem do zámezí.

2:2
    Vzápětí přichází i třetí a Michael Vrbenský vyrovnává na 2:2.

40-A
    Druhé eso rodáka z Poděbrad.

40-40
    Bekhend Vrbenského po lajně dopadl jen do deblového koridoru.

40-A
    Po nepřesném úderu soupeře získává Vrbenský výhodu.

40-40
    Povedlo se mu jej odvrátit přímým bodem z podání.

40-30
    Vrbenský bude po dvojchybě čelit dalšímu brejkbolu soupeře.

30-30
    Vrbenský zatlačil soupeře, ten zahrál bekhendový úder jen do sítě.

30-15
    Eso Vrbenského je vůbec prvním přímým bodem z podání v celém zápase. Až ve čtvrté hře, což je v mužském tenise v hale nevídané.

30-0
    Český tenista teď totálně vyhodil forhendový úder daleko z kurtu.

15-0
    Vrbenský po servisu zamířil k síti, bekhendový volej přes ni ale nepřehrál.

2:1

2:1
    Také Lorenzo Giustino vyrobil dvojchybu proti soupeřově brejkbolu a rychle ztrácí získaný brejk.

15-40
    Ital teď kazí bekhend, který byl příliš dlouhý a bude čelit dvěma brejkbolům.

15-30
    Giustino posadil svůj forhendový úder k postranní čáře.

0-30
    Forhend Vrbenského se překulil přes pásku a český tenista má třetí hru výborně rozjetou.

0-15
    Po Vrbenského returnu zahrál Ital příliš dlouhý forhend.
    0:0; 2:0 - Lorenzo Giustino

2:0
    Vrbenský proti brejkbolu zahrál dvojchybu, čímž hned na úvod přichází o své podání.

40-30
    Vrbenský zahrál nečistě úder za základní čárou a už bude muset čelit brejkbolu.

30-30
    V delší výměně byl úspěšnější Vrbenský a znovu odvrací hrozbu brejkbolů.

30-15
    Vrbenský se z těžké pozice pomalu dostává úspěšným nabíhaným bekhendovým volejem.

30-0
    Giustino se po returnu druhého podání dostal do útočné pozice, zakončil jednoduchou smečí na síti.

15-0
    Vrbenský se trefil do prvního servisu a měl ve výměně převahu, zakončil ji ale nepřesným křižným forhendem.

0:0

0:0

1:0
    Po přímém bodu z podání bere Ital první hru ve svůj prospěch.

A-40
    Další dobrý dlouhý úder Itala k základní čáře, Vrbenský odehrál míček zpod nohou do zámezí.
    0:0; 0:0; 40-40 - Lorenzo Giustino

40-40
    Giustinovi spadl forhendový úder snad na základní čáru, Vrbenský si s tím neporadil.

30-40
    Po dvojchybě Itala je tu brejkbol hned v první hře.

30-30
    Druhý vítězný úder Vrbenského, znovu to bylo po lajně, tentokrát se mu povedl bekhendový prohoz.

30-15
    Poprvé se Giustino trefil do prvního servisu, hned si vypracoval jednoduchou útočnou pozici, kterou zakončil forhendem do protipohybu Vrbenského.

15-15
    I ve druhém případě musel Ital hrát přes druhé podání, nakonec boduje díky nepřesnému bekhendu Vrbenského.
    0:0; 0:0; 0-15 - Michael Vrbenský

0-15
    Giustino musel na úvod hrát přes druhý servis, delší výměnu od základní čáry zakončil Vrbenský parádním forhendem po lajně.

0:0

Do úvodního podání zbývají tři minuty.

Utkání zahájí svým servisem italský tenista.

Tenisté už dorazili na kurt a začátek zápasu se tak nezadržitelně blíží.

Souboj Valentina Royera s Charlesem Broomem dospěl do třetího setu, start tohoto utkání se tak nadále odkládá.

Utkání se hraje na kurtu 6 až jako čtvrté v pořadí, čas zápasu je tak zatím značně nejistý.

Lorenzo Giustino je už dvaatřicetiletým tenistou, který je na světovém žebříčku momentálně na 287. místě, když jeho maximem bylo 127. místo, čehož dosáhl v srpnu 2019.

Poslední tři roky Giustino vždy odehrál s negativní zápasovou bilancí, ten poslední měl 30 vítězství a 39 porážek, přičemž v hale měl stejně jako Vrbenský bilanci 3-3.

Na posledních třech turnajích Giustino odehrál vždy jediný zápas, naposledy vypadl v prvním kole challengeru v Maspalomas, kde nestačil na Gerarda Campanu Leeho, reprezentující Koreu.

Giustino se v Oeiras představil už loni, kdy v prvním kole porazil Španěla Pola Martína Tiffona po setech 6:1, 3:6 a 6:3, ve druhém pak nestačil na Belgičana Raphaela Collignona 2:6 a 6:7.

Michael Vrbenský je čtyřiadvacetiletý rodák z Poděbrad, jenž vstupuje do tohoto turnaje z 300. místa světového žebříčku, když není moc vzdálen k životnímu maximu, kterým bylo 282. místo, aktuálně na něj ztrácí 23 bodů.

V roce 2023 Vrbenský odehrál 90 zápasů ve dvouhře s bilancí 58 výher a 32 porážek, v počtu vítězství to pro něj byl nejúspěšnější rok v kariéře, byť nikdy neodehrál tolik zápasů. Drtivou většinu z nich odehrál na antuce, v hale pak hrál šest zápasů s padesátiprocentní úspěšností. Naposledy se Vrbenský představil v polovině prosince právě v hale v české extralize, kde prohrál s Rakušanem Jurijem Rodionovem 4:6 a 5:7, s drtivým favoritem Jiřím Lehečkou pak v obou setech uhrál jedinou hru.

Hezké novoroční odpoledne při sledování přenosu utkání prvního kola halového turnaje ATP Challenger Tour v portugalském Oeiras, český tenista Michael Vrbenský se střetne s Italem Lorenzem Giustinem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.