Kuopio – Ambri-Piotta 3:5 (kon.) | Davos – Frölunda 4:1 (kon.)
HC Davos
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Frölunda HC
cz Streda 27.12.2023, 20:15 • Vaillant Arena • Spengler Cup • Skupina 2

Hokejisté Davosu vyhrávají tento zápas poměrně jednoznačně. Frölunda se dnes dokázala na turnaji poprvé prosadit. Davos vyhrává úvodní zápas na turnaji. (22:27:51)

59:09
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí fanoušci skandovaným potleskem děkují hráčům za odvedený výkon.
    58:43 Simon KNAK - 4:1

58:43
    Davos právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč dovezl do prázdné branky SIMON KNAK.

58:20
    Johansson míří na střídačku, hosté hrají v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto duelu.

57:09
    Hostující celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, domácí hráči kontrolují hru.

56:26
    Davos hraje takticky velmi dobře, má dvoubrankový náskok a míří za výhrou v tomto duelu.

55:30
    Sledujeme dobrou ránu domácích od modré čáry, Johansson si poradil se zakončením.

54:30
    Nordström to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale pálil vedel branky.

54:09
    Jen těžko se hostující celek dostává do šancí, domácí hráči rozehrávají zodpovědně.

52:36
    Aeschlimann kryje kotouč, který vyslal na jeho branku Nässen.

51:40
    Domácí celek díky aktivní hře vybojoval buly v útočném pásmu. Obrana Frölundy si následně poradila.

50:44
    Stránský dostal kotouč do útočného pásma, následně akci sám zakončil. Brankář kryje jeho pokus.
    48:45 Klas DAHLBECK - 3:1

48:45
    Domácí celek navyšuje svůj náskok, po rychlé akci se střelou do horní části branky prosazuje dobře hrající KLAS DAHLBECK. Asistence: Enzo Corvi a Jesper Olofsson.

48:37
    Klingberg to vzal na sebe, jeho rána končí vedle.

48:08
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nemůže se znovu dostat do pásma.
    46:27 Erik BORG - 2:1

46:27
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Hostující celek dává svou první branku na turnaji, domácí brankář vyrazil kotouč před sebe, a pak jej do branky dokázal dostat ERIK BORG. Asistence: Filip Hasa.

46:22
    Komerční přestávka, domácí hokejisté kontrolují hru a míří za výhrou v tomto duelu.

45:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

44:17
    Dlouhou dobu byla posunutá branka hostujícího celku. Sudí následně přerušili hru.

43:37
    Andersson si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle branky.

42:20
    Backman se sice dostal do útočného pásma, ale bylo to špatně, pískal se ofsajd. Buly ve středním pásmu.

41:32
    Fora to zkoušel individuálně, nicméně jeho projektil byl obráncem zblokovaný.

40:19
    Matěj Stránský se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, domácí celek má dvoubrankový náskok.

40:01

I ve druhé třetině se dokázal prosadit domácí celek, který proměnil přesilovku. Frölunda stále čeká na první branku na turnaji.

40:00

39:20
    Andersson špatně nahrál, puk získal Öberg, který mířil sám na branku, ale nedokázal vypálit.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině. Domácí rozehrávají od své branky.

38:25
    Hosté měli zajímavou šanci, ale ani tentokrát kotouč nedokázali poslat za brankovou čáru.
    36:54 Denis RASMUSSEN - 2:0

36:54
    Domácí celek se prosazuje znovu a navyšuje své vedení, šikovnou tečí prostřelil brankáře DENIS RASMUSSEN. Asistence: Calle Andersson a Henrik Haapala.

36:26
    Frölunda dokázala nyní vyhodit přes všechny čáry, sledujeme aktivní hru domácích.

36:01
    Wieser ani jeho kolega nedokázali překonat ležícího brankáře. Následně neuspěl ani Stránský.

35:50
    Přesilovku hraje nyní domácí celek, který se usadil před brankou.

35:22
    Vyloučení v týmu Frölunda HC:
    Linus Nilsson – 2 min., nebezpečná výstroj.

34:00
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou pasáž hry.

33:27

33:27
    Strömwall měl obrovskou příležitost, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení. Domácí brankář se vyznamenal.

32:14
    Hosté se znovu propracovali do útočného pásma, ale o něj rychle přišli vinou nepřesné přihrávky.

32:00
    Tömmernes to zkoušel od modré čáry, ale jeho rána byla zblokovaná.

31:34
    Frölunda hraje přesilovku, ale přišla o útočné pásmo. Hosté o něj musí znovu bojovat.

31:27
    Vyloučení v týmu HC Davos:
    Andres Ambühl – 2 min., podrážení.

30:34
    Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku.

30:03
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Aktuálně stále platí těsné vedení domácích.

29:53
    Stránského pokus nebyl vůbec špatný, ale brankáře prostřelit nedokázal.

29:27
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, ale přihrávka na modrou čáru nebyla přesná. Hrát tak mohou hosté.

29:04
    Johansson kryje další střelecký pokus, Olofsson neuspěl z bezprostřední blízkosti. Nebyla to vůbec špatná rána.

28:03
    Dahlbeck to zkoušel individuálně, propracoval se do střelecké pozice, ale kotouč netrefil podle představ.

27:00
    Vyloučený hráč se vrátil do hry, nyní už sledujeme hru pět na pět.

26:27
    Aeschlimann si připsal důležitý zákrok, Friberg se při vlastním oslabení dostal do šance, ale neuspěl.

25:38
    Domácí celek hraje přesilovku a rozehrává od své branky. Následně Olofsson netrefil podle představ.

25:14
    Nordström pálil z hodně ostré pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

24:46
    Noah Hasa – 2 min., držení.

24:10
    Nordström sice vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho přihrávka na spoluhráče nebyla přesná.

22:57
    Stránského přihrávka mířila na modrou čáru, následnou střelu se pokoušel tečovat, ale neuspěl.

22:17
    Nussbaumer se propracoval podél mantinelu do útočného pásma, následný pokus vyslal Guebey.

21:41
    Domácí celek se nyní nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje.

21:00
    Aeschlimann kryje kotouč poté, co pálil zápěstím Strömwall. Bude se vhazovat před jeho brankou.

20:47
    Fanoušci znovu vytvářejí velmi dobrou atmosféru v tomto zápase, sledujeme zajímavou hru.

20:25
    Strömwall to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesněji vypálit.

20:05
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek do ní vstupuje s jednobrankovým náskokem.

20:01

Davos vede po první třetině o jednu branku, prosadil se Rasmussen.

20:00

19:18
    Domácí celek vybojoval buly v útočném pásmu, ale následně se k zakončení nedostal. Hosté znovu vyhodili za cenu zakázaného uvolnění.

18:34
    9:4, takový je poměr střel na branku. Domácí celek je aktivnější a dokázal se už prosadit.

18:34
    Johansson kryje kotouč po střele soupeře, hra je následně přerušena. Komerční přestávka.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v úvodním dějství.

17:23
    Fora hlídkoval na modré čáře, dostal přihrávku, ale jeho rána končí vedle branky.

16:15
    Davos pokračuje v dobré hře, dál se tlačí do zakončení a střeleckých pozic.
    15:56 Dennis RASMUSSEN - 1:0

15:56
    Svou první branku na turnaji dává DENNIS RASMUSSEN. Uspěl díky důrazu před brankou, dokázal kotouč dostat za brankovou čáru z hranice brankoviště. Asistence: Klas Dahlbeck, Matěj Stránský.

15:30
    Näkyvä se dostal k zakončení, Johansson kryje kotouč.

15:13
    Jurčo dostal kotouč sice do útočného pásma, ale jeho pokus o zakončení nebyl přesný.

14:30
    Domácí celek vybojoval kotouč ve svém pásmu, pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

13:52
    Corvi hledal před brankou spoluhráče, ale Wieser byl zablokovaný, a tak se přihrávka nepovedla.

11:30
    Johansson si snadno dokázal poradit se zakončením od modré čáry, kotouč končí v ochranné síti nad brankou.

10:01
    Polovina první třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. Na nějakou výraznější šanci čekáme.

09:41
    Johansson si celkem snadno poradil s nepřesnou akcí domácích, směr hry se rychle otáčí.

09:16
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme rychlou pasáž hry.

07:41
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

07:00
    Haapala se po individuální akci dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle.

06:14
    Hosté se nyní nastěhovali před branku, Aeschlimann mnoho neviděl, ale i tak dokázal kotouč vyrazit mimo branku.

05:20
    Corvi vypálil odmodré čáry, jeho projektil kryje brankář. Následně hostující obrana dostala kotouč do bezpečí.

04:50
    Zatím čekáme na úvodní výraznější šanci v tomto duelu.

03:42
    Stránský podél mantinelu vedl akci svého celku, ale jeho akci chyběla přesnější koncovka.

03:22
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru a fandí od úvodních minut.

03:00
    Hosté se dostali ke střele od modré čáry, ale obrana byla připravená a kotouč zblokovala.

01:35
    Olofsson se propracoval až k brance, ale jeho projektil končí vedle. Brankář zasahovat nemusel.

01:07
    Folin to zkoušel individuálně, ale s jeho pokusem si dokázala poměrně snadno poradit obrana Davosu.

00:30
    Aeschlimann kryje střelecký pokus, Hasa měl dobrou šanci, ale trefil jen gólmana.

00:01

HC Davos: Aeschlimann (Senn) – Egli, Dahlbeck, Andersson, Näkyvä, Fora, Jung, Guebey – Stránský, Rasmussen, Haapala – Wieser, Corvi, Olofsson – Ambühl, Nordström, Knak – Nussbaumer, Egli, Jurčo

Frölunda HC: Johansson (Tuohimaa) – Hasa, Tömmernes, Folin, Heens, Nilsson, Johansson Lindroth – Strömwall, Nässen, Friberg – Klingberg, Lasu, Öberg – Halbgewachs, Borg, Innala – Backman, Künzle, Hasa.

Pro hokejisty Davosu se jedná o první zápas na tomto turnaji. Naopak hokejisté Kanady včera dokázali porazit Frölundu poměrně jednoznačně 4:0. Dvě branky dal Hazen, po jedné pak Smith a Knight.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního klubového hokeje. Vánoční Spengler Cup pokračuje dalším hracím dnem. V tomto večerním zápase nastoupí Davos proti výběru Kanady.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 16. Rasmussen (Dahlbeck, Stránský), 37. Rasmussen (Andersson, Haapala), 49. Dahlbeck (Corvi, Olofsson), 59. Knak – 47. Borg (Hasa)