NHL
Minnesota – Boston 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 1:4 (kon.) | NJ Devils – Detroit 3:2 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Washington – Tampa Bay 1:2 (1:2 po s.n.) | Carolina – NY Islanders 4:5 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (po pr.) | Anaheim – Seattle 2:3 (kon.) | St. Louis – Chicago 7:5 (kon.)
Colorado – Arizona 4:1 (kon.) | LA Kings – Calgary 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:4 (kon.)
New Jersey Devils
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Detroit Red Wings
cz Nedeľa 24.12.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze zámořské NHL. New Jersey Devils přivítá před vánoční přestávkou Detroit Red Wings. Který z týmů najde cestu k vítězství?

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Nemec, L. Hughes, Marino, Bahl, B. Smith – Toffoli, J. Hughes (A), Bratt – Palát (A), Hischier (C), Lazar – Meier, M. McLeod, Mercer – Holtz, Haula, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Detroit Red Wings: Hutchinson (Reimer) – Walman, Seider, Petry, Chiarot (A), Edvinsson, Gostisbehere – DeBrincat, Larkin (C), P. Kane – Veleno, Compher, Raymond – Rasmussen, Copp (A), Perron – Fabbri, Fischer, Sprong.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Sutherland, Beach – Deschamps, Kelly.
    Za Detroit poprvé v sezóně nastoupí i Simon Edvinsson!

00:01

00:40
    Nemec se vydal na útočný výlet, hodně tvrdě ho poslal k ledu Petry. Rozhodčí vylučovat nebudou, vše bylo v rámci pravidel.

01:50
    Red Wings se chvilku pohybovali v útočném pásmu, hrálo se ale především kolem mantinelů a žádná střela na branku nepřišla.

02:39
    Zatím se hraje především ve středním pásmu, ani jednomu týmu se nedaří propracovat do šance.

03:23
    Hischier z levé strany nahodil kotouč na branku a Hutchinson musel poprvé zasahovat.

04:22
    Detroit právě vstřelil branku!
    Nádherná akce a Red Wings se dostávají do vedení. Seider oslovil na levém kruhu DeBrincata, který ale nevystřelil a ještě vylepšil pozici pro PATRICKA KANEA, který se z pravé strany nemýlil. Asistence: Alex DeBrincat a Moritz Seider.
    04:22 Patrick KANE - 0:1

04:48
    Edvinsson z levé strany nahodil kotouč na branku, tuhle ránu zablokoval jeden z obránců.

04:55
    Byl z toho ale rychlý protiútok, po kterém z předbrankového prostoru zakončoval McLeod. Hutchinson dokázal zasáhnout betonem a udržet puk před brankovou čárou.

05:38
    Chiarot se dostal s pukem do útočného pásma a vystřelil přes hráče. Ten srazil kotouč do ochranné sítě.

06:09
    Od modré čáry pálil pohotově Gostisbehere, trefil však pouze hráče před sebou.

06:45
    Red Wings si znovu vytvořili tlak. Po přihrávce Kanea střílel z první Larkin, i on ale trefil pouze bránícího hráče. Lazar schytal opravdu tvrdou ránu do nohy.

08:09
    Další pohlednou akci Red Wings ukončil na poslední chvíli Lazar, který podrazil Walmana, jenž mohl pálit do odkryté klece. Dvě minuty pro útočníka Devils.

08:23
    Od modré čáry vypálil Gostisbehere a Vaněček nedokázal puk udržet na své výstroji. Následná dorážka se neujala.

08:50
    Red Wings nyní přišli o útočné pásmo a pokouší se do něj rychle vrátit.

09:20
    Mercer přes celé kluziště poslal kotouč na Hutchinsona, který trošku zaváhal při zákroku. Nakonec si ale poradil a Detroit zakládá nový útok.

09:47
    Po rychlé kombinaci střílel z levého kruhu Perron. Vaněček se dobře přesunul a zasáhl betonem.

10:09

11:43
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Závar u branky Red Wings končí vyrovnáním. TIMO MEIER si před brankovištěm našel odražený kotouč a pohotově ho uklidil do branky. Bez asistence.
    11:43 Timo MEIER - 1:1

12:50
    Devils se po srovnání tlačí do útočného pásma a pokouší se využít svého momentální rozpoložení.

13:46
    Nepřesná rozehrávka Red Wings končí zakázaným uvolněním.

15:00
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, je v ní ale hodně nepřesností z obou stran.

16:45
    Rasmussen dostal kotouč mezi kruhy, místo zakončení chtěl situaci ještě vylepšit pasem na Perrona, ten byl ale zablokován.

17:48
    Larkin poslal od levého mantinelu před brankoviště střílený pas, ke kterému se ale Kane nedostal.

18:40
    Devils při tomto střídání hodně přitvrdili a dostávají svého soupeře pod tlak.

19:48
    Holtz z pravého kruhu vystřelil po ledě a Hutchinson dokázal zasáhnout holí.

20:00

V první třetině se hrálo v solidním tempu a oba týmy se dokázaly jednou střelecky prosadit. Do vedení šli po brance Kanea Red Wings, vyrovnání New Jersey zařídil Meier.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

20:51
    Siegenthaler od modré čáry nahodil kotouč na branku a Hutchinson musel zasahovat betonem, příliš toho neviděl.

21:13
    Rozhodčí se chystali vyloučit Petryho za podrážení, po poradě ale trest zrušili. Z opakovaných záběrů správné rozhodnutí, útočník Devils byl podražen bruslí rozhodčího.

21:59
    Larkin dokázal propasírovat puk na Kanea, který z velkého úhlu netrefil branku. Vaněček nemusel zasahovat.

22:58
    Nyní se už vylučovat bude. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Raymond. Hostům se ani tento verdikt příliš nelíbí.

23:10
    Jack Hughes šel do zakončení z levého kruhu, jeho rána se až k brance nedostala.

23:28
    To Luke Hughes již Hutchinsona střelou od modré čáry zaměstnal, puk ale letěl přímo do středu branky.

23:40
    Domácí musí zakládat útok z vlastního pásma.

24:06
    Hosté se dokázali znovu osvobodit.

24:25
    Kotouč je opět u Vaněčka, Devils se nedaří vrátit zpátky před branku Red Wings.

25:02
    Pořádný závar u branky Red Wings tentokrát gól domácímu týmu nepřinesl. Hutchinson se dokázal roztáhnout a dostal puk pod vlastní tělo.

25:15
    Detroit bude hrát znovu ve čtyřech. Za držení je vyloučen na dvě minuty Edvinsson.

25:21
    Krátce po vhazování se do puku opřel Luke Hughes a Hutchinson musel zasahovat.

25:44
    Toffoli střílel z první na levém kruhu, jeho rána byla nepřesná a kotouč se následně dostal do hlediště.

25:55
    Jack Hughes se uvolnil na levém kruhu a posléze oslovil na druhé straně Bratta, kterému ale kotouč při zpracování přeskočil hůl a přišel o velkou šanci.

26:13
    Toffoli vypálil z vrcholu levého kruhu a Hutchinson musel zasahovat betonem.

26:21
    V oslabení se do zajímavé šance dostal Rasmussen, z pravého kruhu ale nezakončil přesně.

27:06
    Hutchinson si pohlídal nahození z modré čáry a kotouč ukryl ve své lapačce. Red Wings nejspíše ubrání i tohle oslabení.

27:15

27:38
    Compher si v útočném pásmu pokryl kotouč a následně našel před brankou Fabbriho, jenž pohotovým zakončením trefil pouze Vaněčka. Ten nyní podržel svůj tým.

28:40
    DeBrincat se v útočném pásmu pokoušel prosadit individuálně, o kotouč byl ale připraven.

29:24
    Bratt vystřelil po otočce z mezikruží, Hutchinson si vše dokázal pohlídat.

30:31
    Red Wings se podruhé v zápase dostávají do vedení. SHAYNE GOSTISBEHERE si našel odražený kotouč na pravém kruhu a dělovou ránou překonal Vaněčka. Asistence: Daniel Sprong a Christian Fischer.
    30:31 Shayne GOSTISBEHERE - 1:2

31:11
    Vaněček musel zasahovat proti nahození z levé strany. Úspěšný zákrok a následné přerušení hry.

31:17
    Sprong vystřelil po vhazování z levého kruhu a Vaněček musel znovu zasahovat.

31:25
    Sprong trefil jednoho ze soupeřů holí do obličeje a je vyloučen na dvě minuty. Další přesilová hra pro Devils.

32:00
    Kotouč je ve středním pásmu a Devils se pokouší vrátit k brance Hutchinsona.

32:25
    Bratt se po nahození do útočného pásma dostal ke kotouči jako první a natlačil se před branku, Hutchinson dokázal úspěšně zasáhnout.

32:31
    Bratt a Chiarot se do sebe pustili. Oba jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

33:01
    Larkin v oslabení vyvezl kotouč až do útočného pásma, Devils se trápí i v této početní výhodě.

33:25

34:23
    Haula dostal hodně prostoru na levém kruhu, tvrdou střelou ale vystřelil vedle vzdálenější tyče.

34:26
    Rozhodčí nyní přerušil hru, protože se ošklivě srazili Petry a Fischer. Oba zůstávají ležet na ledové ploše.

34:26
    Fischer je za pomoci lékařů odváděn do kabiny.

35:00
    Mezi kruhy zůstal neobsazený Meier, který pohotovou střelou vystřelil těsně vedle branky.

35:22
    Na druhé straně dostal pas před brankoviště Compher, jeho ránu po ledě dokázal Vaněček zneškodnit betonem.

36:19
    Z mezikruží zkusil své štěstí Edvinsson, svižnou střelou vystřelil nepřesně.

36:45
    Red Wings nyní zamkli svého soupeře před jeho brankou, Devils ale odolávají.

37:11
    Hosté se nedokázali rychle vrátit do útočného pásma a dopustili se postavení mimo hru.

37:34
    Luke Hughes se vydal na útočný výlet, z pravého kruhu nedokázal trefit branku.

38:40
    Devils se před koncem druhé části pokouší něco vymyslet, hosté se musí mít na pozoru.

39:14
    Od modré čáry vystřelil Smith a Hutchinson musel zasahovat. Kotouč našel ve své lapačce a přerušil hru.

39:49
    Kotouč skončil na jedné ze střídaček a hra je přerušena. V této třetině se zřejmě již nic nestane.

40:00

Ve druhé třetině se dokázali prosadit pouze hosté, a to když ve 31. minutě skóroval Gostisbehere. Red Wings vedou 2:1 a Devils budou muset přidat, chtějí-li dneska bodovat.

Další třetina začne přibližně ve 3:00.

40:01

40:38
    Meier se pokoušel prosadit po obtočení branky, střelu po ledě si ale zvládl Hutchinson pohlídat.

41:49
    Jack Hughes to zkoušel z velkého úhlu, branku trefit nedokázal.

42:19
    Red Wings přečkali závar před vlastní brankou a Raymond posléze puk raději poslal na zakázané uvolnění. Devils vstoupili do této třetiny hodně aktivně.

42:46
    V New Jersey je podruhé v zápase vyrovnáno! TIMO MEIER z levého kruhu nahodil kotouč do brankoviště a ten propadl až do branky. Smolný moment pro Hutchinsona. Bez asistence.
    42:46 Timo MEIER - 2:2

43:42
    DeBrincat se během krátké chvíle dostal ke dvěma střelám. Jednu mu zneškodnil Vaněček a ta druhá byla nepřesná.

43:53
    Detroit si vytvořil tlak, z čehož pramenil faul Hauly. Útočník Devils je vyloučen na dvě minuty za hákování.

44:05
    Devils se na začátku oslabení osvobozují, kotouč je za brankou Hutchinsona.

44:30
    Gostisbehere zachyboval na modré čáře a připravil svůj tým o útočné pásmo.

45:10
    Larkin si vytvořil prostor pro střelu mezi kruhy a následně poslal kotouč těsně vedle branky.

45:32
    Nepříjemná srážka Raymonda s Vaněčkem, hra je přerušena.

45:32
    Raymond je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Trenér Lalonde se hodně zlobí, protože švédský útočník byl do brankoviště popostrčen.

45:53

46:11
    Z levého kruhu pálil z první Jack Hughes, Hutchinson dokázal puk vyrazit do bezpečí.

46:58
    Bratt střílel z předbrankového prostoru, Hutchinson znovu úspěšně zasáhl.

47:09
    Skvělé momenty Hutchinsona. Nyní z levého kruhu pálil Toffoli a brankář Red Wings se blýskl zákrokem lapačkou.

47:21
    McLeod se pokoušel před brankou tečovat, puk ale nasměroval vedle branky.

47:32

48:00
    Devils si i po skončení přesilové hry vytvářeli tlak, Red Wings ale nepouští svého soupeře ke střelbě na branku.

48:30
    New Jersey se nyní dopustilo postavení hru a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

49:19
    Larkin dostal přihrávku na pravý kruh a byla z toho pohotová střela, která skončila v lapačce Vaněčka.

50:38
    V hostující obraně dochází v posledních střídáních ke zmatkům, Devils toho ale nedokáží využít.

51:55
    Začíná jít o hodně, oba týmy dobře brání střední pásmo a příležitostí ubývá.

52:20
    Od modré čáry vystřelil Smith a Hutchinson jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

52:45
    Devils se poprvé v zápase dostávají do vedení. TYLER TOFFOLI v předbrankovém prostoru tečoval střelu od modré čáry a Hutchinson nedokázal zareagovat. Asistence: Jesper Bratt a Jack Hughes.
    52:45 Tyler TOFFOLI - 3:2

53:35
    Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Palát. Detroit dostává šanci na rychlou odpověď.

53:55
    New Jersey se v oslabení dostalo do útočného pásma a z levého kruhu zakončoval Haula, Hutchinson si poradil.

54:24
    DeBrincat se pokoušel prosadit z mezikruží, jeho ráně ale chyběla přesnost.

54:45
    Kotouč je znovu u branky Hutchinsona.

55:12
    Red Wings byli opravdu blízko vyrovnání! Nejdříve z mezikruží trefil tyčku Sprong, následná dorážka Perrona do odkryté klece skončila na hokejce Vaněčka.

55:35

56:36
    Larkin vystřelil z levého kruhu, pro Vaněčka to byla tentokrát snadná práce.

56:53
    Red Wings se dopustili zakázaného uvolnění. Mnoho času na vyrovnání hostům již nezbývá, za chvilku zřejmě přijde hra bez brankáře.

57:50
    Hutchinson míří na střídačku, Detroit to zkouší s šesti hráči.

58:17
    Kane vystřelil z levého kruhu, Vaněček dokázal zasáhnout a puk udržet na své výstroji.

58:17
    Oddechový čas pro tým Detroit Red Wings.

58:27
    Mercer střílel v útočném pásmu na prázdnou branku, jenomže ji minul.

59:01
    Devils znovu dostali kotouč ze svého pásma. Detroitu utíká čas opravdu rychle.

59:33
    Nyní Devils posílají kotouč na zakázané uvolnění.

59:50
    Střelu Perrona dokázal Vaněček vyrazit do rohu.

59:55
    Střela Seidera od modré čáry byla zablokována a puk je ve středním pásmu, Devils to zvládnou.

Devils dokázali dvěma góly ve třetí třetině otočit vývoj zápasu a radují se z vítězství 3:2. Red Wings se až do samotného závěru snažili vyrovnat, štěstí se k nim ale otočilo zády.

Dnešní utkání sledovalo 16 514 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (04:00:13)

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 12. Meier, 43. Meier, 53. Toffoli (Bratt, J. Hughes) – 5. P. Kane (DeBrincat, Seider), 31. Gostisbehere (Sprong, Fischer)

Tréner: Lindy Ruff

Tréner: Derek Lalonde

Rozhodca: Sutherland, Beach – Deschamps, Kelly

Diváci: 16 514