West Ham – Manchester United 2:0 (kon.) | Fulham – Burnley 0:2 (kon.) | Luton – Newcastle 1:0 (kon.)
Nottingham – Bournemouth 2:3 (kon.) | Tottenham – Everton 2:1 (kon.) | Liverpool – Arsenal 1:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (2:0)
Everton FC
cz Sobota 23.12.2023, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 18. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:11. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 6:18. (18:05:25)

To je pro dnešek vše! Přeji krásné prožití vánočních svátků a u dalších textových přenosů naviděnou.

Duel 18.kola Premier League mezi Tottenhamem a Evertonem je u konce! Vánoční tři body pro sebe urval domácí celek z Londýna. Ten šel již do vedení v 9.minutě, když nádhernou souhru zakončil chladnokrevně Richarlison. O pár minut později se dostal k pohotové dorážce Son a zvýšil už na rozdíl dvou tref. Karamelky se v utkání rozhodně neztratili a zásluhou Gomese v 82.minutě snížili. Závěrečný tlak Everton nezvládl ani po břevnu Danjumy a hlavního města Anglie odjíždí s prohrou 1:2.

90+7

90+6
    Wau, tak tohle mohl být pro domácí šok! Rychlý útok okořenil Dwight McNeil skvělým centrem na osamoceného Danjumu. Ten z bezprostřední blízkosti trefuje břevno a od něj se odráží míč do Vicariova stehna a do bezpečí.

90+5
    No a domácí mohli být potrestání. Arnaut Danjuma si navedl míč ke střele z velkého úhlu, ale ve velkém záklonu míří o několik metrů nad břevno.

90+4
    Oliver Skipp zbytečně uchvátal přihrávku, což je pro domácí kritické, jelikož Pickford bude mít míč ve své moci.

90+3
    Jordan Pickford při snaze poslat balón do náběhu svým spoluhráčům podkouzl. Proto kulatý nesmysl letí do rukavic Vicaria.

90+2
    Giovani Lo Celso se mohl po rychlé akci hnát ke střele ze středu pole. Toto snažení je zastaveno kvůli faulu Emersona.

90+1
    Arnaut Danjuma se tentokrát rozhodl pro centr, ten mu je okamžitě zablokován na aut.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Danjuma místo střely volil přihrávku na Mykolenka, který se nacházel v ofsajdové pozici. Akce byla dohrána a proto si od branky odkop provede Vicario.

90
    Dnešní utkání sleduje 61 808 diváků.

89
    André Gomes vybízel rohlíčkem do pokutového území k zakončení útočníky, jenže Vicario včas stáhl míč ze vzduchu.

88
    Tottenham dokázal ubránit rohový kop hostů, ale neznamená to pro něj nějaké delší osvobození.