Humenné – Spišská N. Ves 6:3 (kon.) | Košice – Michalovce 1:2 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 3:2 (po pr.)
Trenčín – HC Slovan 5:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 1:2 (kon.) | B. Bystrica – Zvolen 3:2 (3:1 po s.n.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
HK Nitra
Piatok 22.12.2023, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domáci hokejisti sa po výbornom úvode sezóny dostali do veľkej hernej a výsledkovej krízy. V doterajšom priebehu sezóny získali 34 bodov a majú negatívne skóre 83:90. Nové Zámky sa nachádzajú na desiatej pozícii.

HK Nitra

Hostia z Nitry sú na tom lepšie ako ich dnešný súper. Nitra získala v doterajšom priebehu sezóny 40 bodov a má pozitívne skóre 95:93. Nitrania vyhrali v poslednom kole na ľade trápiaceho sa Slovanu 5:3.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Roman, Lee, T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Mamčics, Chatrnúch, Stupka, Roy, Michnáč – Kozák, Novajovský, Šišovský, Prokeš, Števuliak – Mészáros, Fafrák, Ružek, Ondrušek, Kováč
    Tréner: Erik Čaládi

HK Nitra: Aittokallio (Kašík) – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Jackson – Gajdoš, Valent, Harper, Gates, Bubela – Stacha, Vitaloš, Okoličány, Čederle, Lacka – Bača, Ridzoň, Hrnka, Slovák, Bajtek
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Goga, Klejna – Kacej, Konc.

00:01

00:01
    Úvodné buly získali hostia z Nitry.

01:10
    Stacha pálil od modrej čiary. Kantor zasahovať nemusel.

02:51
    Kováč sa tlačil do zakončenia, ale výborne ho od puku odstavil Cotton.

03:25
    Harper narazil tvrdo na mantinel Stupku, ale vylučovať sa nebude.

03:55
    Chyba v obrane hostí. Fafrák sa dostal do zakončenia z ľavej strany! Jeho pokus Aittokallio vyrazil.

04:20
    Gates zakončoval z ľavej strany. Kantor puk chytil a prerušil hru.

05:01
    Čederle sa výborne uvoľnil a zakončil, ale jeho pokus dobre zablokoval Števuliak.

05:33
    V prvých minútach sledujeme výborný a rychlý hokej.

06:22
    Výborná šanca domáceho tímu! Šišovský vo veľkej šanci nedokázal prekonať brankára hostí.

07:03
    Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.

08:11
    Bubela dostal prihráku na os ihriska. Nedokázal si ju však spracovať.

09:24
    Gajdoš nahadzoval puk na Kantora. Domáci brankár si s jeho pokusom bez problémov poradil.

10:07
    Veľká šanca hostí! Buček nedokázal puk dopraviť do siete. Následne pálil Mezei a Kantor jeho pokus vyrazil betónom.

10:27
    Následuje reklamná prestávka.

11:14
    Peter Šišovský zakončoval z pravej strany. Jeho pokus Aittokallio bez problémov vyrazil.

12:13
    Johnson chyboval v rozohrávke. Buček sa dostal do zakočenia. jeho pokus Kantor chytá lapačkou a prerušuje hru.

12:28
    Ďaľšia reklamná prestávka.

13:18
    V posledných minútach sledujeme veľa nepresností na oboch stranách.

14:37
    Novajovský zablokoval strelu Lacku. Domáci vyrážajú do útoku.

14:54
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Marc-Olivier Roy – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

15:07
    Nitrania sa okamžite po buly usadili v útočnej tretine.

15:41
    Veľké šance hostí! Buček dorážal Harperovu strelu, ale obidva pokusy chytá Kantor.

16:03
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a idú striedať.

16:27
    Stupka bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd.

17:10
    Hostia nehrajú túto presilovku vúbec dobre. Novajovský vyhodil puk cez všetky čiary.

17:53
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Stephen Harper – 2 min., nedovolené bránenie.

18:35
    Tomáš Mikúš zakončoval z tesnej blízkosti. Jeho pokus Aittokallio chytá lapačkou.

19:01
    Začala posledné minúta prvej tretiny.

19:14
    Miloš Bubela – 2 min., hrubosť.

19:14
    Patrik Števuliak – 2 min., nedovolené bránenie.

20:00

V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme však veľmi rýchly a dobrý hokej.

20:01

20:55
    Juraj Mikúš zakončoval z kruhov. Jeho pokus letel mimo brány hostí.

21:26
    Gajdoš nahadzoval puk na domácu bránu. Jeho pokus zablokoval Lee.

22:07
    Novajovský strieľal od modrej čiary. Aittokallio zasahovať nemusel.

23:12
    Branislav Mezei – 2 min., podrazenie.

24:06
    Roy vypálil z ľavého kruhu. Aittokallio jeho pokus v páde chytá.

24:44
    Cotton vyhadzuje puk cez všetky čiary.

25:12
    Hostia sa ubránili a sú v plnom počte.

26:12
    Buček potiahol akciu. Prihrávkou hľadal Gilla, ale výborne zakročil Mamčics.

26:53

27:24
    Buček sa presadil na pravom krídle. Zakončil, ale jeho pokus bol zblokovaný.

28:15
    Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

29:22
    Domáci hrajú presilovku veľmi zle. Nitrania sa bránia bez problémov.

30:01
    Aittokallio chytá strelu Johnsona a prerušuje hru.

30:15
    Hostia sú v plnom počte.

31:02
    Roman vo veľkej šancí! Výborný zákrok betónom vytiahol Aittokallio.

31:48
    Roberts Mamčics – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

32:07
    Nitra dala gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia! ALEX COTTON dostal prihrávku na modrú čiaru a vypálil! Jeho pokus prepadol pravdepodobne bez teču až za chrbát Kantora. Asistencie: S. Gill, S. Harper.

33:12
    Čederle sa dostával do samostantého úniku, ale výborne ho zastavil Lee.

33:54
    Števuliak vo veľkej šanci. Šišovský mu prihral pred bránu. Ten nedokázal pretlačiť puk do brány.

34:12
    Icing hostí.

34:27
    Lukáš Kozák – 2 min., držanie.

34:55
    Hostia tlačia svojho súpera v tretine. Gates zakončoval, ale trafil len Romana.

35:55
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

36:30
    Nitra dala gól! Hostia síce nevyužili presilovú hru, ale po jej uplynutí našiel Gill prihrávkou STEPHENA HARPERA a ten presnoi strelou prekonáva Kantora v domácej bráne. Asistencie: S. Gill, A. Cotton.

37:21
    Michal Roman – 2 min., nedovolené bránenie.

37:41
    Samuel Buček – 2 min., podrazenie.

39:00
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Po druhej tretine vedú hostia 2:0. Sledujeme stále veľmi dobrý zápas. Uvidíme čo nám prinesie tretia tretina.

40:01

41:02
    Aktuálny pomer striel na bránu 16:9.

41:55
    Veľká šanca hostí! Čederle z uhlu nedokázal trafiť odkrytú bránu.

42:16
    Roy nahadzoval puk na bránu hostí, ale jeho pokus zablokoval Valent.

43:29
    Mamčics pálil od modrej čiary. Jeho pokus nebol presný.

43:45
    HC Nové Zámky dali gól! Domáci znižujú stav stretnutia! Tomáš Mikúš nahadzoval puk na bránu hostí. K odrazenému puku sa dostal voľný ALBERT MICHNÁČ a na jeho pokus už Aittokallio nedosiahol. Asistencie: T. Mikúš, L. Kozák.

44:50

45:14
    Mezei hľadal prihrávkou Bučeka, ale toho výborne telom odstavil Roman.

46:23
    Buček zakončoval z pravého kruhu. Kantor jeho pokus vyrazil vyrážačkou.

47:19
    Nitrania si dobre bránia modrú čiaru. Domáci hokejisti majú problém dostať sa do útočného pásma.

48:29
    Stupka zakončoval z pravej strany, ale jeho pokus nebol presný.

49:39
    V tretej tretine sledujeme vyrovnaný zápas.

50:26
    Harper bol rýchlejší ako puk. Ofsajd hostí.

51:21
    Hrá sa teraz väčšinou v tretine Nitry, ale domáci sa do zakončenia nedostávajú.

52:22
    Hostia si bránia tesné vedenie. Stupka sa opäť dopustil ofsajdu.

53:59

54:34
    Hostia len vyhadzujú puk cez všetky čiary. Icing.

55:13
    Juraj Mikúš pálil z osi ihriska. Jeho pokus zablokoval Okoličány.

55:23
    Martin Vitaloš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

56:26
    Domáci hrajú presilovku veľmi zle. Nitra sa bráni bez problémov.

57:13
    Stupka pálil z kruhu. Aittokallio jeho pokus chytá v lapačke a prerušuje hru.

58:01
    Začali posledné dve minúty tretej tretiny.

58:51
    Kantor je na striedačke. Domáci hrajú v šestici.

59:44

59:44
    Oddychový čas pro tím HK Nitra.

59:53
    HC Nové Zámky dali gól! Domáci predsa len vyrovnávajú stav zápasu! MIKE LEE hneď po buly vypálil od modrej čiary a prepálil všetko čo mu stálo v ceste! Asistencie: J. MIkúš, B. Johnson.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po 60 minútach skončil zápas 2:2. Zachvíľu začne predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:48
    Roy krúžil okolo brány hostí, ale zakončiť nedokázal. Pri puku sú hostia.

62:16
    Bajtek našiel prihrávkou Harpera, ktorý zakončil, ale Kantor jeho pokus vyrazil.

62:21
    Miloš Bubela – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

63:02
    Mamčicsova delovka preletela okolo brány hostí.

63:25
    Gill sa dostal do samostatného úniku. Jeho zakončenie letelo mimo bránu.

64:24
    HC Nové Zámky dali gól! Domáci síce presilovú hru nevyužili, ale napokon vyhrávajú dnešný zápas. K odrazenému puku sa dostal ALBERT MICHNÁČ a presnou strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: R. Prokeš, R. Mamčics.

Nové Zámky vyhrávajú dnešný zápas 3:2 po predĺžení. Sledovali sme veľmi dobrý zápas. Ja sa lúčim a prajem pekný večer. (20:36:15)

Lissko

Góly a asistencie: 44. Michnáč (Mikúš, Kozák), 60. Lee (Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) – 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton)

Rozhodca: Goga, Klejna – Kacej, Konc