Black Angels – Bohemians 3:9 (kon.) | Liberec – Tatran 4:8 (kon.) | Chodov – Vítkovice 6:7 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Česká Lípa 4:8 (kon.) | Sparta – Ostrava 13:6 (kon.) | BUTCHIS – Královské Vinohrady 3:4 (kon.)
BUTCHIS
3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
TJ Sokol Královské Vinohrady
cz Nedeľa 17.12.2023, 18:00 • SH Štěrboholy • Livesport Superliga (CZ) • 16. kolo

BUTCHIS – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4
    Branky a nahrávky: 34. J. Novotný (Čejka), 50. Pavlíček (Čejka), 53. Kalina – 1. Žiška (Krupička), 36. T. Gärtner (M. Horák), 55. Keller (P. Hájek), 59. Ji. Procházka. Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 107. Zásahy brankářů: 7:5. Po třetinách: 0:1, 1:1, 2:2. (19:47:56)

Hráči utkání:
    Butchis: Eduard Vladař
    SKV: Jiří Porcházka

První polovina utkání moc záživná nebyla, závěr ovšem stál za to! Domácí se dostali do vedení, hosté ale minutu před koncem otočili a výhru už si nenechali vzít.
    Já Vám děkuji za pozornost a někdy příště zase napočtenou.

59:42
    Novák v obrovské šanci! Skvělý zákrok Futschika!

59:00
    Buly pro hosty, Vladař ještě musí zůstat v bráně.

58:51
    Oddechový čas pro tým BUTCHIS.
    58:51 Jiří PROCHÁZKA - 3:4

58:51
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Domácí měli situaci pod kontrolou, špatnou přihrávkou ale vybídli soupeře, za které se těsně před koncem trefuje JIŘÍ PROCHÁZKA – 3:4!

58:21
    Butchis dvakrát objeli hřiště, Waldova rána neměla k brance daleko. Nadále ale vyrovnané skóre.

57:16
    Novák střílel z dobré pozice, proti byl opět dobrý blok Sokola.

56:23
    SKV na míčku, Vladař chytá další šanci hostí.
    54:45 Daniel KELLER - 3:3

54:45
    Vedení domácím nakonec moc dlouho nevydrželo. Rychlou akci zakončil střelou bez přípravy DANIEL KELLER – 3:3! Asistence: Pavel Hájek.

54:37
    SKV jsou v situaci, kterou dnes ještě nezažili. Klidná hra s balónkem nyní vyhovuje domácím, kteří se nikam neženou.

53:20
    Vinohrady navyšují tempo, získali rozehrávku v útočném pásmu.
    52:11 Matyáš KALINA - 3:2

52:11
    Tým BUTCHIS právě vstřelil branku!
    Butchis jdou k radosti většiny příchozích fanoušků poprvé do vedení. Ve třetí přesilové hře se individuálně prosadil MATYÁŠ KALINA – 3:2!

52:03
    Novák střílel! Rána mu ale úplně nesedla.

51:45
    První formace domácích opět dlouze kombinuje, ke střele se nyní odhodlal Černý. Míček sražen mimo bránu.

51:00
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Jakub Žiška – 2 min., Hrubost.

50:51
    Butchis se nyní po ztrátě ukázkově vrátili, hosté z brejku neuspěli.

50:30
    Deset minut do konce a máme srovnáno. Oba týmy pokračují stále ve stejné taktice, vidíme klidnou rozehru.
    49:29 Šimon PAVLÍČEK - 2:2

49:29
    Domácí podruhé v zápase vyrovnávají! ŠIMON PAVLÍČEK napřáhl na půlce a k údivu všem míček proskákal až za záda Futschika – 2:2! Asistence: Štěpán Čejka.

49:11
    Domácí hrají od své brány, hosté jsou ve středu hřiště dobře zformovaní.

48:24
    Další faul Butchis v útoku, tohle hostím hodně pomáhá.

47:55
    Krupička se probil do dobré šance, z velkého záklonu také sám zakončoval, pro Vladaře to byla ale jednoduchá práce.

47:00
    Čas plyne poměrně rychle, jako v prvních dvou třetinách se ani nyní moc nepřerušuje. Na míčku hosté.

45:58
    Tentokrát už musel Futschik zasahovat, nevím přesně, co se stalo, ale gólman hostí musí být v rychlosti ošetřen. Hra ale rychle běží dál.

45:17
    Wald to zkoušel z první. Nenamířil mezi tři tyče.

44:39
    Útočný faul i na druhé straně, od vlastní brány opět hrají domácí.

44:12
    Tvrdé souboje za domácí brankou. Butchis míří do útoku.

43:27
    Domácí zamířili pouze do zámezí.

42:54
    Útočný faul Butchis, hrají tak i nadále hosté.

42:05
    Čuda střílel z kraje hřiště, míček ale letěl přímo na hruď Vladaře.

41:45
    Poprvé na míčku také SKV, Sokol určitě bude chtít co nejvíce držet s klidem balónek jako v dosavadním průběhu hry.

40:47
    Domácí do toho šlapou hned od začátku. Vondruška trefil tyč!

40:04
    Buly pro domácí, ty čeká velká porce práce.

40:01

A jdeme do finále, poslední perioda brzy odstartuje.

Druhá třetina se dlouho nesla v podobném duchu jako ta první. Po jedné brance na každé straně jdeme do šaten za stejné situace, domácí na svého soupeře ztrácejí jeden gól.

40:00

39:40
    SKV tlačí svého soupeře, přes minutu kombinovali na domácí polovině.

39:00
    Vinohrady na útočné polovině. Domácí radši vyhazují.

38:07
    Na hřišti se přiostřuje. Sudí mají také co dělat.

37:34
    Futschik měl teď plné ruce práce, musel si dát hodně záležet, aby chytil balónek a zároveň zůstal ve vymezeném prostoru.

36:22
    Domácí trochu zatlačili na soupeře, bylo to ale za pomocí faulu.
    35:40 Tomáš GÄRTNER - 1:2

35:40
    Takhle se hrají přesilovky! Hosté se s ničím nepárali, párkrát si vyměnili míček, ten se dostal k TOMÁŠI GÄRTNEROVI, který rychlou kombinaci zakončil přesnou střelou – 1:2! Asistence: Matěj Horák.

35:12
    Vyloučení v týmu BUTCHIS:
    Petr Novotný – 2 min., Hrubost.

Dnešní utkání sleduje 107 diváků.

34:21
    Konečně se nám trochu navýšilo tempo hry! Vladař skvělým zákrokem zneškodnil pokus hostí.
    33:04 Jan NOVOTNÝ - 1:1

33:04
    Přeci jen máme vyrovnáno! Čejka s míčkem oběhl bránu a nakonec naservíroval na volného JANA NOVOTNÉHO, který trefil přesně růžek Futschikovy svatyně – 1:1! Asistence: Štěpán Čejka.

32:08
    V náznaku akce SKV, před bránou domácích ale hru otočili a zaváží míček zpět na svou polovinu. Toto jim při vedení určitě vyhovuje.

31:01
    Ani jeden z týmů se nějak moc nežene dopředu.

29:55
    Fanoušci se nyní trochu probouzejí, gól jsme neviděli už téměř půl hodiny. Určitě by se nám nějaká zajímavější akce líbila.

28:31
    Vinohrady nerozehrály špatně. Domácí protiútok ale skončil velmi brzy.

27:34
    Domácí dvakrát během chvíle vyhazují, ani tato přesilovka tak nevypadá příliš slavně.

26:31
    SKV zatím kombinuje stejně jako soupeř ve svých početních výhodách. První střela končí mimo mantinely.

25:54
    Jan Waldhauser – 2 min., Držení.

25:24
    SKV po přežitém oslabení stále spíše v defenzivě. Hra je nadále velmi poklidná.

24:36
    Černý to zkoušel z velké dálky, gólman vyrazil.

24:00
    Hosté se zatím poměrně v klidu brání, domácím se nedaří.

23:00
    Domácí mohou na podruhé ukázat, že jim letos přesilovky jdou. Zatím předvádí klasickou výměnu míčku, střely nepřichází.

22:23
    Klävs Araks – 2 min., Sekání.

22:00
    Vondruška v obrovské šanci po skvělém presu domácích! Tváří tvář Futschikovi neuspěl.

20:51
    Hosté zatím aktivnější, domácí se k míčku ještě nedostali.

20:04
    Hosté vyhráli buly a drží míček.

20:01

Hráči se již vracejí na palubovku, brzy budeme pokračovat.

První třetina nám končí a jako šťastnější tým odcházejí hosté, kterým se podařilo otevřít skóre hned v první minutě utkání.

20:00

19:55
    Upřímně si nemyslím, že by dnešní utkání bylo pro fanoušky zatím nějak atraktivní. Týmy se spíš soustředí na defenzivu.

19:00
    Zbývá nám jedna minuta. Na míčku aktuálně hosté. Ti budou chtít v klidu dohrát.

18:17
    Vondruška byl blízko zakončení do prázdné brány. Na poslední chvíli ale jeden z beků skvěle zakročil a znemožnil tak kapitánovi domácích skórovat.

17:32
    Dvě rychlé ztráty domácích, ti si pak také pomáhají faulem.

17:01
    Na balónku hosté, dlouhá přihrávka ale nikoho nenašla.

16:05
    Domácím se málem povedla dobrá kombinace na jejímž konci měl být Veleba. Ten se těsně k míčku nedostal.

14:52
    Bekhend Stuchlíka mířil těsně nad horní tyč.

14:09
    SKV teď dlouho držel svého soupeře v kleštích. Ani z jejich strany moc situací, které by ohrozily Vladaře, nepřišlo.

13:22
    Hra je zatím velmi poklidná. Uspává i příznivce v hledišti.

12:00
    Procházka dostal dost prostoru a z dálky vypálil. Vladař jenom kontroloval, že míček těsně mine jeho branku.

10:47
    Stuchlík se zničehonic dostal do šance, Vladař vyráží.

10:25
    Butchis dobře kombinují, ani jedna střela ale zatím neletěla na Futchsika. Hosté se ubránili.

09:22
    Černý vypálil dost tvrdě, míček ale opět končí pouze na bloku hostí.

09:01
    Volný úder pro Butchis, Vinohrady staví zeď. Nakonec nemusel Futschik ani zasahovat.

08:40
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru, která je letos jejich největší zbraní. Začínáme klasickou přesilovkovou kombinací. Střela Kaliny zblokována mimo.

08:14
    Štěpán Čuda – 2 min., Držení.

07:45
    Gärtner vyvezl míček až k domácí svatyni. Nakonec se SKV dostlali i do zakončení, Vladař vyráží.

06:40
    Butchis má svoje napadání stále velmi vysunuté. Gólových příležitostí fanoušci ale zatím moc neviděli.

05:01
    Butchis dále tlačí svého soupeře, se střelami ale zatím domácí šetří. Soupeř naopak posílá na bránu jakýkoliv náznak šance.

04:11
    Probouzejí se také domácí fanoušci, kterých do Štěrbohol přišla odhadem stovka.

03:29
    SKV až moc riskuje na vlastní polovině, Butchis je nyní svírají.

02:42
    Černý tečoval nahození spoluhráčů, zamířil těsně vedle.

01:44
    Hosté opět v útoku, tentokrát už byla obrana domácích lépe zformovaná.
    00:30 Jakub ŽIŠKA - 0:1

00:30
    Tak toto bylo velmi rychlé otevření skóre. Krupička proběhl s míčkem takřka celé hřiště a vystřelil. Vladař vyrazil pouze před sebe, kde číhal JAKUB ŽIŠKA a z dobré pozice se nemýlil – 0:1! Asistence: Vojtěch Krupička.

00:04
    Buly pro domácí, ti se hned ženou do útoku.

00:01

Utkání nám za okamžik začne, domácí jsou připraveni v černých dresech. Hosté nastupují ve žluté variantě trikotů.

BUTCHIS: Vladař (Hlinák) – Kalina, Drastich, Šubrt, Wald, Václavík, Čejka, Regner, Maňour – Vondruška (C), Novák, J. Černý – M. Petráň, Waldhauser, Veleba – J. Novotný, Pavlíček, P. Novotný – Papež.
    Trenér: Zahalka

TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik (Křepelka) – Trojáček, Krupička, Araks, Čuda, Ji. Procházka, Ja. Procházka (C), Pražák – Pužman, Pergler, Plíhal – D. Gärtner, M. Horák, T. Gärtner – Z. Stuchlík, Keller, P. Hájek – Žiška, Pinkas.
    Trenér: Purkrábek

Rozhodčí: Baloun, Sommer.

V rámci 16. kola Livesport superligy florbalu se v pražských Štěrboholech utkají domácí Butchis s hosty z Královských Vinohradů.
    Butchis se po patnácti odehraných zápasech drží na průběžném dvanáctém místě ligové tabulky se ziskem deseti bodů. Z posledních pěti zápasů si jeden z mnoha pražských celku v nejvyšší soutěži připsal pouze tři body za venkovní výhru v Pardubicích.
    Hostující Sokol je na tom v tabulce o něco lépe. S osmnácti body se drží na místě devátém. Poslední výhra Vinohrad je už přes měsíc stará, od té doby následovaly čtyři porážky v řadě.
    Jak dopadne toto utkání se dozvíme v neděli od 18:00 ve Sportovní hale Štěrboholy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Koudelka

Góly a asistencie: 34. J. Novotný (Čejka), 50. Pavlíček (Čejka), 53. Kalina – 1. Žiška (Krupička), 36. T. Gärtner (M. Horák), 55. Keller (P. Hájek), 59. Ji. Procházka

Využitie: 1:1. Zásahy brankárov: 7:5.
    BUTCHIS: Vladař (Hlinák) – Drastich, Šubrt, Wald, Václavík, Regner – Kalina, Čejka, Vondruška (C), Novák, J. Černý, M. Petráň, Waldhauser, Veleba, J. Novotný, Pavlíček, P. Novotný, Papež, Maňour.
    Tréner: Zahalka

TJ Sokol Královské Vinohrady: Futschik (Křepelka) – Trojáček, Krupička, Araks, Čuda, Ji. Procházka, Ja. Procházka (C) – Pražák, Pužman, Pergler, Plíhal, D. Gärtner, M. Horák, T. Gärtner, Z. Stuchlík, Keller, P. Hájek, Žiška, Pinkas.
    Tréner: Purkrábek

Rozhodca: Baloun, Sommer