Nemecko – Česko 32:26 (kon.) | Dánsko – Nórsko 28:29 (po 2. pol.) | Švédsko – Francúzsko 28:37 (kon.)
po 2. predl.
Dánsko
28:29 (14:9)
Nórsko
cz Piatok 15.12.2023, 17:30 • Jyske Bank Boxen, Herning (DEN) • MS žien • Semifinále

Dánsko – Norsko 28:29 (14:9)
    Nejvíce branek: Jørgensenová 7/4, Ann. Hansenová 5, Heindahlová 4, Burgaardová 4 – Reistadová 15/4, Oftedalová 5, Mørková 3/3. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (BIH). Sedmimetrové hody: 6/5 – 9/7. Vyloučení: 5:4. Diváků: 12 136. (19:36:58)

Gól v poslední vteřině platí, házenkářky Dánska nedotáhly skvěle rozehrané semifinále a stejně jako na minulém šampionátu ve stejné fázi podlehly rivalkám z Norska.
    Domácí měly v Herningu skvělý nástup, s přispěním výtečné Reinhardtové si vypracovaly až šestibrankový náskok. Po přestávce Norky v čele s úžasnou střelkyní Henny Reistadovou pomalu přebíraly otěže zápasu a teprve v poslední minutě se poprvé dostaly do vedení.
    Za Dánsko vyrovnala čtyři vteřiny před koncem ze sedmičky Jørgensenová a poslala zápas do prodloužení. V něm byla k vidění vyrovnaná a vyhecovaná házená, ani jedno z družstev neodskočilo do většího než jednogólového náskoku. Zápas měl pak pro domácí infarktové rozuzlení. O postupu obhájkyň titulu rozhodla v poslední vteřině ranou z dálky Reistadová.

Konec zápasu. (28:29)

70
    Dánský trenér Jensen ještě žádá u rozhodčích přezkum časomíry, zatímco Norky se už radují na valné hromadě. (28:29)
    70. Henny REISTADOVÁ - 28:29
    70
    V poslední vteřině prodloužení rozhoduje semifinále prudkou ranou do šibenice zpoza devítimetrové čáry Henny Reistadová! (28:29)
    70
    Kristina Jørgensenová se při sedmičce ani teď nemýlila, ale Norsko má na útok ještě půl minuty. (28:28)

70
    Højlundová byla při zakončení faulována a znovu je tu těžký úkol pro Jørgensenovou. (27:28)

70
    Diváci v Herningu pískají, časomíra vydržela jen tři vteřiny a zase vypadla. To domácím házenkářkám na klidu určitě nepřidá. (27:28)

70
    V hale se od času 69:05 nerozběhla časomíra, nepříjemný technický zádrhel nutí Dánky zastavit hru a čeká se na nápravu. (27:28)
    69
    Henny Reistadová z přísné sedmičky vrací Norkám vedení. (27:28)

69
    Ingstadová pálí do tyče, ale byla lehce faulována. (27:27)
    68
    Kristina Jørgensenová opět v klíčovém okamžiku proměňuje sedmimetrový hod. Je vyrovnáno a Dánsko dohraje zápas až téměř do konce v přesile. (27:27)

68
    Podruhé je vyloučena Maren Nyland Aardahlová (NOR). (26:27)
    68
    Reistadová z devítimetrové čáry neskutečnou dělovkou vrací hostům vedení. (26:27)
    67
    Tvrdá rána Mie Højlundové propadla za norskou brankářku. (26:26)
    67
    Technické chyby na obě strany, po té dánské předběhla v rychlém sólu všechny protihráčky Reistadová a brejk i přesně zakončuje. (25:26)