Osasuna – Rayo Vallecano 1:0 (kon.)
Osasuna Pamplona
1:0 (0:0)
Rayo Vallecano
cz Piatok 15.12.2023, 21:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španielska LaLiga • 17. kolo

Fotbalisté Pamplony protrhli nečekaně šestizápasovou sérii bez vítězství, přestože po velmi šedivém výkonu, jaký předváděli zhruba 75 minut, by na podobné senzační rozuzlení vsadil málokdo.
    Do té doby mohli být vděční Herrerovi a v případě dalekonosného trestného kopu Lejeuna i jeho tyči za bezbrankové skóre. První šanci si vytvořili domácí až v 78. minutě, kdy po rohu hlavičkoval Muñoz do břevna. Tlak Osasuny dál sílili, v nastavení ještě Dimitrievski zázračně vychytal Moncayolu, ale po devátém rohu již udeřil hlavou jeden z pěti Garcíů na zápasových soupiskách, střídající Raúl, který přišel na hřiště až v 84. minutě.
    Rayo Vallecano bylo většinu času lepším mužstvem, ale je vytrestáno za pasivitu v závěru a na vítězství čeká již sedm kol. (23:02:47)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 20:13.

90+8

90+7
    Budimir měl na kopačce pojistku, ale neuvěřitelně selhal a po skvělé přihrávce Raúla Garcíi, jenž na sebe natáhl dva hráče, z malého vápna široko daleko osamocen netrefil zívající bránu.

90+7
    Po skončení oslav hosté v horečném spěchu rozehrávají a ještě dostanou příležitost jedné standardky.

90+6
    Raúl García (Osasuna) dostává žlutou kartu za svlečení dresu při oslavě gólu mezi fanoušky.

90+5
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Rohový kop Josého Arnáize usměrnil bokem k bráně hlavičkou k zadní tyči střídající žolík RAÚL GARCÍA a celá Pamplona slaví neskutečnou pointu dnešního zápasu!

90+4
    Osasuna má v závěru velký nápor, jako by se v posledních minutách snažila dohnat vlažný výkon z většiny zápasu. Ze závaru vzešel její devátý roh.

90+3
    S rozehrávkou rohu se čekalo na VAR, který posuzoval případnou penaltu, ale Raúl García faulován nebyl. Domácí pak svou devátou příležitost neproměnili a kope se od brány madridských „blesků“.

90+1
    Hrdinou večera se stává Stole Dimitrievski! V nastaveném čase fantasticky vytěsnil dlaní Moncayolovu ránu do protipohybu z malého vápna. Domácímu útočníkovi sklepl Arnáizův centr hlavou Raúl García.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Jon Moncayola se probil na pravém křídle a vybojoval sraženým centrem osmý roh pro baskický celek.

88
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello,
    ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.

88
    Budimir se dostal do křížku s Espinem, oba byli do sebe zaháčkovaní a Chorvat se diví odpískanému útočnému faulu.

85
    Correiova nepřesná střela směřuje daleko od domácí brány, před kterou po jednom ze soubojů zůstal ležet Lejeune.

84
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Nacho Vidal,
    ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Pablo Ibáñez,
    ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Raúl García.

83
    Míč se před velkým vápnem odrazil na kopačku Ikera Muñoze, jenž neprostřelil obranný val „blesků“.