Philadelphia – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – Dallas 4:0 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.)
Montreal – Seattle 4:2 (kon.) | Arizona – Washington 6:0 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Seattle Kraken
cz Utorok 05.12.2023, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji ničím nerušený zbytek noci a někdy u přenosů z NHL zase na počtenou! (04:17:32)

Kdo se postavil do brankoviště?
    Samuel Montembeault (MTL) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 60:00
    Philipp Grubauer (SEA) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:01

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:14

Tři hvězdy utkání
    1. Sean Monahan (MTL) 2+0
    2. Nick Suzuki (MTL) 0+1
    3. Josh Anderson (MTL) 1+1

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté Montrealu vítězí nad Seattlem 4:2! Hosté si tak připisují už pátou porážku v řadě.

Habs v zápase vedli už 3:0. V 5. minutě se prosadil Sean Monahan a ve druhé části navyšovali náskok domácích ještě Tanner Pearson a opět Sean Monahan. Krakeni do druhé přestávky snížili Jaredem McCannem a ve 45. minutě pak udělal ze zbytku duelu drama Vince Dunn, který využil střelou od modré přesilovku. Těsné skóre pak platilo až do poslední minuty. Hosté pochopitelně odvolali ve snaze vyrovnat gólmana a v čase 59:28 trefil jejich opuštěnou branku Josh Anderson.

59:28 Josh ANDERSON - 4:2

59:28
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Od modré čáry pálil Vince Dunn a Montembeault zvládl také další zákrok. Puk se pak dostal k JOSHOVI ANDERSONOVI, který ho z vlastního obranného pásma poslal do opuštěné branky. Bez asistence.

59:11
    Ránu Eeliho Tolvanena vyráží Montembeault. Domácí zatím odolávají.

59:04
    Sean Monahan zřejmě zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou branku. Zahrál ale jen na icing.

58:29
    Hosté tam puk zavážejí a Grubauer odjíždí na střídačku!

58:01
    Už jen dvě minuty. Pomalu čas na hostující power-play. K tomu se však Krakeni potřebují dostat do útočného pásma.

57:21
    Tohle byla dobrá šance hostí! Jordan Eberle dobruslil na pravém kruhu od mantinelu odražený puk a snažil se prostřelit Montembeaulta. Ten však ztlumil kotouč někde mezi tělem a pravou rukou.

56:40
    Na pravém kruhu se dostal k puku Yanni Gourde. Útočník Seattlu musel zakončovat bekhendem a mířil vedle vzdálenější tyčky.

56:00
    Poslední reklamní přestávka přichází na řadu přesně čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

55:16
    Nick Suzuki se společně se Slafkovským dostal do přesilové situace 2 na 1. Suzuki se to rozhodl řešit sám a střelou z levého kruhu Grubauera nepřekonal!

54:37
    Eeli Tolvanen střílel z levé strany vedle domácí branky. K puku se dostal Montreal.

53:59
    Šest minut před koncem vedou domácí o jediný gól. Závěr asi bude hodně dramatický.

52:59
    Výborné střídání domácích! Brendan Gallagher našel zpoza branky Tannera Pearsona. Ten ani nadvakrát zblízka nepřekonal Grubauera.

52:31
    Do dobré příležitosti se řítil Juraj Slafkovský, který však nakonec minul branku hostí.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Monahan (Jos. Anderson, Evans), 24. Pearson (Gallagher, Dvorak), 27. Monahan (Suzuki, Caufield), 60. Jos. Anderson – 35. McCann (Dunn, Larsson), 45. Dunn (Tolvanen, Beniers)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Jos. Anderson, Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Ylönen, Stephens, Armia.
    Tréner: Martin St. Louis

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – B. Tanev, Wennberg, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, McCormick.
    Tréner: Dave Hakstol

Rozhodca: Hanson, MacDougall – Daisy, Murray

Diváci: 20 915