Hradec Králové – Sparta Praha 2:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Štvrtok 30.11.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím Vás u přenosu předehrávky 31. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Vítkovice RIDERA. Na přelomu listopadu a prosince před další reprezentační přestávkou tamní nejvyšší soutěž nabírá na obrátkách, proto po dvou dnech opět nastoupí Pardubice i Vítkovice. Dynamo naplňuje předsezonní predikce a stále poměrně neohroženě obývá vedoucí příčku s momentálním ziskem 54 bodů a pětibodovým náskokem před Spartou. To Vítkovice toužily navázat na semifinále z minulé sezony, jenže předposlední místo je pro ně obrovským zklamáním, proto došlo v týmu k několika změnám. Stále se však tým nedaří nastartovat k lepším zítřkům.

HC Dynamo Pardubice po dvou mírných zaváháních s Libercem a Kometou, kdy získalo pouze jeden bod, v Mladé Boleslavi ukázalo svoji sílu a došlo si pro výhru 4:1. Pardubice byly zejména od druhé třetiny dominantnější v mezihře, což se také projevovalo na střelecký aktivitě (37:20 pro Dynamo). Svoji výhru Dynam stvrdilo dvěma slepenými góly v samém závěru. Já bych chtěl kluky pochválit, určitě jsme rádi za tři body. Poctivě jsme se v tomhle náročném plánu na Boleslav připravovali. V posledních utkáních se prezentovala velmi dobře a brala nějaké body. Dali jsme góly, když jsme potřebovali a nakonec věřím, že zaslouženě bereme vítězství. Nepouštěli jsme Boleslav ve třetí třetině do vážnějších brankových příležitostí kromě optického tlaku bez zakončení. Věřili jsme, že tři body odvezeme domů,“ řekl po utkání hlavní trenér Václav Varaďa.

Nejproduktivnější hráči:

Lukáš Radil (útočník) – 23 bodů (12 + 11) / 23 z.
    Robert Kousal (útočník) – 23 bodů (6 + 17) / 23 z.
    Tomáš Zohorna (útočník) – 18 bodů (3 + 15) / 23 z.

HC Vítkovice RIDERA sice propluly do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale v domácí soutěži obrovsky tápou a nezlomily to ani v úterním kole na ledě Bílých Tygrů, kde prohrály 1:2. „Začátek zápasu od nás nebyl úplně ideální, byli jsme takoví zaskočení. Nechávali jsme soupeře hrát. Ve druhé třetině jsme zareagovali a měli i nějaké šance. Bodovat jsme si podle mě zasloužili. Už několikáté utkání nám to ale v závěru uteklo. Ke konci jsme navíc udělali faul, takže v poslední minutě už jsme na vyrovnání neměli sílu,“ hodnotil utkání jeden z trenérů Václav Veber.

V extralize ostravský celek naposledy zvítězil 29.10 a od tohoto data nasbíral v šesti duelech slabé dva body. Týmu nepomohlo ani angažování nového trenérského štábu či příchody Barinky, Peterka nebo Jeřábka. Navíc se Vítkovice ve středu rozloučily s kanonýrem Peterem Muellerem, který se během interních pohovorů vyjádřil, že už v týmu nechce pokračovat.

Dominik Lakatoš (útočník) – 16 bodů (8 + 8) / 20 z.
    Stuart Percy (obránce) – 15 bodů (3 + 12) / 19 z.
    Marek Kalus (útočník) – 12 bodů (3 + 9) / 19 z.
    Zapíše se dnes mezi střelce?

Zdravím vás přímo z pardubické enteria areny, kde zhruba za 45 minut odstartuje předehrávka 31. kola mezi Dynamem a hostujícími Vítkovicemi. Sestava Dynama se oproti výhře v Mladé Boleslavi změnila na dvou postech. V bráně se ukáže Milan Klouček a místo Davida Musila, který dnes není k dispozici, naskočí Ondřej Vála. Do třetí obrany se poté přesune Martin Bučko a jako sedmý obránce bude připraven Michal Hrádek. Také hosté z Ostravy připravili změnu v brankovišti, kdy si zachytá Matěj Machovský. K drobným změnám došlo v obraně a také v útoku, kde ve čtvrté lajně naskočí Vojtěch Lednický.

Hráči obou týmů už nastupují na ledovou plochu. Vítkovice dneska v modré variantě, Dynamo v bílém.

00:01

00:13
    Čerešňák se v útočném pásmu snažil posunout na volnějšího Hyku, ten ale nezpracoval.

00:38
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Patrik Zdráhal.

00:58
    Kousal v jednoduché pozici poslal puk daleko za modrou čáru a Košťálek se musí pro puk vracet.

01:22
    Nakonec to byl Robert Kousal, který první střelou prověřil Machovského.

01:54
    Sedlák servíroval puk před bránu, kam si sjížděl Tomáš Hyka, ale puk ho minul a navíc vyletěl mimo pásmo.

02:38
    Vítkovice první oslabení v utkání zvládly ubránit.

03:07
    Také hosté se poměrně lacině vyhání z pásma nepřesnou přihrávkou.

03:58
    Rychlý přechod do pásma započal svižnou přihrávkou na Roberta Říčku Bučko.

04:19
    Robert Říčka nechtěně zasáhl v útočném pásmu hráče soupeře a také putuje na trestnou lavici.

04:51
    Jan Mandát vystihl přihrávku na modré a Dynamo znovu vyhodilo.

05:30
    Teď po prknech zvládl vyhodit sám brankář Klouček.

06:14
    V samotném závěru se připravoval dorážet do prázdné brány Roberts Bukarts, ale Dvořák obětavě zalehl a puk, který putoval do brány, svým tělem zastavil!

07:09
    Kaut objel bránu a připravil puk Davidu Ciencialovi, kterému do střely ještě stačil vložit hokejku jeden z hráčů.

07:50
    Košťálek chtěl přihrát na střed Zohornovi, puk ale zamířil daleko od jeho hole až na zakázané uvolnění.

08:45
    Tomáš Zohorna teď zadovkou podcenil situaci, vítkovického útočníka nezachytila ani obrana, zasáhl až betony Klouček!

09:43
    Stuart Percy zbytečně u mantinelu mimo hru přidržel Mandáta a putuje na trestnou lavici.

09:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jan Mandát.

09:58
    Vítkovice právě vstřelily branku! Vítkovice se ujímají vedení jako první! Rychlý přesun středního pásma využil k přihrávce do slotu Kotala, který vybídl ke střele PETERA KRIEGERA, který procedil puk za brankáře – 0:1! Asistence: Jakub Kotala a Juraj Mikuš

11:04
    Ale mohlo být hodně rychle srovnáno! Martinu Kautovi stačilo opravdu málo k bleskovému švihu, po kterém se kotouč odrazil od břevna zpět do hry.

11:42
    Teď Milan Klouček zasáhl proti střele mezi betony Marka Kaluse, který byl až příliš blízko před bránou!

12:28
    Dvořák zakládá akci prohozením na Sedláka, který se vřítil do útočné třetiny.

13:22
    Yohann Auvitu nahazoval ze středního pásma a kotouč přes hráče doskákal až do lapačky Kloučka.

13:53
    Adam Musil si před bránou našel odražený puk, odstavil si beka, ale napálil puk pouze do Machovského!

14:39
    Stuart Percy – 2 min., vysoká hůl.

15:22
    Rozhodčí se nyní chystali vyloučit hráče Dynama za vysokou hůl, po domluvě nakonec svůj verdikt přehodnotili.

16:01
    Vítkovičtí útočníci se dobře staví k modré čáře a Dynamu se nedaří z křídla vybízet ke střelám Košťálka či Čerešňáka.

16:39
    Vítkovice jsou v pěti.

16:57
    Mandát ještě dobrusloval kotouč, ale Machovský ho dřív přikryl. Každopádně se bude před ním vhazovat.

19:03
    David Cienciala se chystal uniknout u mantinelu, přihrávka na něj ale byla o něco delší než by potřeboval. Následně se puku od zadního mantinelu odrazil k Tomáši Hykovi, který v pokleku přestřelil horní tyč.

19:59
    V poslední vteřině ještě pálil od modré čáry Vála a nepříjemně trefil Jakuba Kotalu, který se těžce zvedá z ledu.

20:00

První třetina je minulostí a gólově se v ní prosadili pouze Vítkovice, když v 10. minutě našel skulinku mezi rukou a tělem brankáře Kloučka Peter Krieger. Dynamo bylo sice aktivnější v útočném pásmu, ale v několika dobrých příležitostech zejména v předbrankovém prostoru střelci domácích selhali.

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Počet střel na bránu v první třetině: 7:7

20:01

20:04
    Sedlák vítěz prvního buly ve druhé třetině.

20:24
    Tomáš Hyka musí vyklidit pásmo kvůli signalizovanému ofsajdu.

21:21
    Tomáš Zohorna vjel do útočného pásma a hned vyslal puk na Machovského.

21:47
    Další střela do modré čáry, kterou skrývá Machovský ve své lapačce.

21:57
    Robert Říčka se hrnul do útoku, ale na poslední chvíli mu puk uskočil.

22:49
    Válovu střelu tečoval Patrik Poulíček vedle.

23:59
    Lukáš Sedlák mířil do přečíslení s Ciencialou, ale dal mu puk za jeho záda.

25:33
    Kautovi chvíli trvalo než dostal puk zaseknutý od mantinelu, ale do útoku stejně Musila nevyslal.

26:28
    Dynamo tlačí na svého soupeře, ale když už jim dají hosté prostor, následně ho stejně dokážou výpomocí pokrýt.

27:51
    Hosté s vysunutím napadáním nedávají Dynamu prostor k rozehrávce a domácí si s tím příliš nevědí rady.

28:28
    Tomáš Hyka nahrávkou přes celou šíři pásma vybídl Davida Ciencialu, který trefil jen Machovského. Následně opět střílel Hyka, ale ani teď si na hostujícího brankáře nepřišel!

29:28
    Adam Musil ukázal až moc velkou vůli získat puk a půjde za to pykat, protože zatáhl protihráče.

29:58
    Patrik Poulíček vyhrál bruslařský souboj s obráncem a ušetřil cenné vteřiny.

30:40
    Vála si chvilku počkal a poté v pravý moment poslal puk po mantinelu ven.

31:28
    Adam Musil je zpátky ve hře a Dynamo přečkalo oslabení bez větších potíží.

31:39
    Jenže teď se opět přesouvá hra před Kloučka.

32:46
    Kousal sólem zavezl puk do pásma, která Dynamo drží.

33:54
    Lukáš Sedlák z první vypálil hodně mimo, ale domácí se dokázali vrátit zpět do pásma a Machovský musel zasáhnout.

34:26
    První zásah Milana Kloučka ve druhé části přišel až ve 35. minutě a od Marcela Barinky to ani nikterak nebezpečná střela nebyla.

35:30
    Zohorna ještě hledal Radila, ale teď už to měl pardubický centr vzít na sebe, protože se s Radilem vraceli dva hráči.

35:44
    Dynamo právě vstřelilo branku! Tak se Dynamo dočkalo vyrovnání! Sedlák zpracoval u brány těžkou přihrávku a poté ještě těžší zadovkou vybídl do zakončení úplně volného TOMÁŠE HYKU, který neměl problém trefit odkrytou bránu – 1:1! Asistence: Lukáš Sedlák

36:51
    Dynamo je při chuti a nadále tlačí na soupeře v útočném pásmu.

37:13
    Z nepřehledné situace teď málem těžil David Cienciala, před kterým vyplaval puk, ale k jeho zasunutí za beton brankáře chybělo pár centimetrů!

38:03
    Košťálek si neporozuměl s Radilem a jeho z toho icing.

38:09
    Klouček u tyče raději přikrývá puk.

39:04
    Paulovič předal do tandemu Martinu Kautovi, který trefil boční síť.

39:53
    Ke konci třetiny ještě pár kontroverzí, kdy v několika situacích k nelibosti pardubických hráčů i trenérů zůstala píšťalka sudích němá.

40:00

Domácí Dynamo odehrálo ofenzivně laděnou druhou třetinu a po zásluze bylo také odměněno, když po krásné souhře a zadovce Sedláka srovnal stav Tomáš Hyka. Pardubice nemusely zůstat u jedné branky, ale další zásah zatím nepřidaly, hodně jejich šancí bylo zbytečně překombinovaných. Vítkovice prověřily v této třetině Kloučka pouze čtyřikrát, bez větších šancí na gól.

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 17:4

Třetí třetina začne přibližně v 19:44.

40:01

40:12
    Dynamo na Vítkovice hned nastoupilo, Čerešňákovu ránu ale Machovský srazil do rohu.

40:47
    Petr Fridrich se ocitl v ofsajdu.

41:46
    Dvořák se snažil nastřelit puk odrazem od zadního mantinelu, ale žádného útočníka nenašel.

43:26
    Paulovič schoval střelu, kterou ještě ztečoval Jan Mandát do tyče! Od ní se následně odrazil puk na hokejku Patrika Poulíčka, který zakončoval už do prázdné brány, ale nějakým zázrakem vykopl Machovský beton a skvěle zasáhl.

45:06
    Willie Raskob trefil před bránou pouze Lakatoše.

46:05
    Martin Kaut neměl na střelu moc prostoru, přesto dostal puk na branku Vítkovic. Machovský puk po prvotních problémech ve vzduchu chytil do lapačky.

47:08
    Kolář ještě vystihl směr puku na modré čáře a vrátil ho do pásma k Paulovičovi, který tam byla ale sám na přesilu.

48:58
    Dynamo se snažilo okamžitě přenést puk, ale Říčkova nahrávka byla příliš prudká.

50:44
    Ondřej Vála se napřáhl, ale puk zaduněl o zadní mantinel.

52:14
    Vypadá to, že Dynamo má stále dost sil a tlačí na Vítkovice. Ty se naopak brání a puky vyhazují ven z obranného pásma.

53:19
    Zohorna se stěhoval před bránu, ale jeho teč šla vedle. Dynamo ale v neustálém tlaku,

Dnešní utkání sleduje 8794 diváků.

53:45
    Dynamo nadále na puku a tlačí se za rozhodnutím.

54:12
    Dominik Lakatoš vypíchl puk Dvořákovi, sice vystřelil, ale ne tolik nebezpečně.

54:32
    To švih Lukáše Sedláka už byl mnohem tvrdší, ale také netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

55:50
    Marek Kalus prověřil Kloučka střelou na vyrážečku.

55:59
    Nepřesný lob Roberta Říčky přes všechny čáry přesouvá hru zpět do pásma Pardubic.

56:46
    Střela Bučka končí na hrudi brankáře hostů.

57:02
    Nebezpečné nahození Radka Jeřábka udržel Klouček ve své výstroji.

57:56
    Hyka hledal před bránou Sedláka nebo Ciencialu, jenže přihrávka prošla přesně mezi nimi.

59:16
    Obrana musela odklidit poskakující kotouč od Kloučka.

59:29
    Přihrávka na Martina Kauta sice byla přesná, ale mířila pouze do ofsajdu.

59:35
    Dynamu se teď nedaří dostat se vůbec k Machovskému, bude se vhazovat před pardubickým brankářem.

59:37
    Právě Klouček si musel hned po buly připsat zákrok.

60:00

Po většinu třetí třetiny se Dynamo drželo na puku v pásmu hostů, jenže většina střel na Machovského nešla z nebezpečných pozic, a tak se dnešní utkání natáhne minimálně o prodloužení, které začne po krátké úpravě ledové plochy.

60:01

60:06
    Sedlák vybojoval puk pro Čerešňáka,

60:47
    Po zbytečné přihrávce Čerešňáka se sám na Kloučka řítil Roberts Bukarts, ale přes beton pardubického brankáře nepřekonal!

61:42
    Klouček zasáhl a hned rozehrává.

62:33
    Auvitu obral Bučka o puk a hosté zůstávají u puku.

63:19
    Bukarts zamíchal s pukem a vystřelil nad.

63:28
    Následně už Lukáš Sedlák na nic nevyčkával a poslal kotouč na Machovskému, který ho ale před dotírajícím Hykou udržel.

64:02
    Lukáš Radil byl sice v tísni, ale i tak se natlačil ke střele.

64:57
    Milan Klouček nadvakrát v leže fantasticky vychytal Marka Kaluse!

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení se nerozhodlo, půjde se tak do nájezdů. Zejména dvojzákrok Kloučka v posledních vteřinách byl naprosto klíčový a udržel domácí celek ve hře o bonusový bod.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Milan Klouček dokázal po Bukartsově nájezdu udržet puk před bránou.

1. séria
    0:0
    Matej Paulovič vypálil z mezikruží do betonu.

2. séria
    0:1
    Patrik Zdráhal je prvním úspěšným střelcem, prostřelil Kloučka mezi betony.

2. séria
    1:1
    Tomáš Hyka otřel puk o tyč a zavěsil.

3. séria
    1:1
    Klička Petera Kriegera byla až moc dlouhá a nezakončil.

3. séria
    1:1
    Adam Musil bekhendem nebyl úspěšný.

4. séria
    1:1
    Klouček si vybruslil Barinku mimo bránu.

4. séria
    2:1
    Lukáš Sedlák posílá Dynamo do vedení střelou k tyči.

5. séria
    2:1
    Dominik Lakatoš namířil puk pouze do lapačky Milana Kloučka, který vychytal Dynamu bonusový bod.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    Autorem vítězné branky je LUKÁŠ SEDLÁK.

Nejlepším hráčem Vítkovic byl vyhlášen Matěj Machovský, na straně Pardubic za aplausu fanoušků Tomáš Hyka.

Dynamo nakonec vyválčilo bonusový bod proti Vítkovicím v nájezdech. Domácí mohou zejména v prodloužení a v samostatných nájezdech za něj vděčit Milanu Kloučkovi, který předvedl několik skvělých zákroků.

Celkový počet střel na bránu: 35:28

To už je dnes ode mě všechno, loučím se s vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (20:37:19)

Michal Pospíšil

Góly a asistencie: 36. Hyka (Sedlák), rozh. náj. Sedlák – 10. Krieger (Kotala, Mikuš)