Flammes Carolo – Žabiny Brno 70:74 (kon.) | Estudiantes – Chomutov 101:80 (kon.)
Flammes Carolo Basket Ardennes
70:74 (14:12, 27:37, 49:57)
BK Žabiny Brno
cz Streda 29.11.2023, 20:00 • Caisse d' Epargne Arena, Charleville-Mézères • Europohár - ženy • 6 • Skupina A

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera! (22:03:38)

Nejvíce bodů:
    Jasmine Walkerová 18 – Natálie Stoupalová 17

Nejvíce asistencí:
    Amel Bouderraová a Shay Colleyová 5 – Elissa Cunaneová, Eliška Hamzová a Natálie Stoupalová 4

Nejvíce doskoků:
    Kadiatou Sissoková a Kristina Topuzovićová 7 – Natálie Stoupalová 12

Za zmínku stojí skvělý výkon Natálie Stoupalové, která nastřílela 17 bodů, přidala 11 doskoků a také 4 asistence.

Po závěrečném klaksonu vypukla obrovská radost basketbalistek Žabin! Ty po heroickém výkonu poráží favorizované Flammes Carolo na jeho půdě 74:70 a ze druhého místa tabulky skupiny A postupují přímo do play-off Eurocupu.

Hostující basketbalistky vedly od začátku duelu. V závěru úvodní čtvrtiny měly výpadek a hráčky Carola otočily skóre na 14:12, ovšem to bylo naposledy, kdy v utkání vedly. Do druhé čtvrtiny vstoupily Brňanky skvěle a místy vedly i dvojciferným skóre. Do kabin se pak odcházelo za stavu 37:27 v jejich prospěch. Ve druhém poločase domácí basketbalistky nic nebalily a několikrát se nepříjemně přiblížily. V té chvíli však svěřenkyně kouče Pruši vždy přispěchaly s odpovědí a soupeřkám zase trošku odskočily. 18 sekund před koncem se Carolo po proměněných trestných hodech Sissokové dostalo na hratelný rozdíl tří bodů. Následně navíc přišla ztráta Brna, ovšem Colleyová neproměnila tříbodovou střelu, obranný doskok měla hostující Elissa Cunaneová a domácí ji musely faulovat. Američanka ve službách Žabin zvládla proměnit alespoň druhou šestku a bylo hotovo!

Konec zápasu. (70:74)
    39:57 Samotný závěr zápasu.

39:57
    Elissa Cunaneová za hromového pískotu diváků první nedala, ale druhou ano! To bohatě stačí. Je rozhodnuto! (70:74)

39:56
    Na sebe to vzala Colleyová, která nedala! Hostující hráčky doskočily a okamžitě přišel faul na Elissu Cunaneovou, která jde na šestky! (70:73)

39:44
    A přišla ztráta Záplatové... Domácí mají šanci na útok a tříbodovou střelu. (70:73)

39:42
    Sissoková proměňuje! Je to o tři body. Uvidíme, co vymyslí Brňanky, které si logicky berou time-out. Hostující hráčky by teoreticky mohly dohrát utkání i s míčem. Proti tomu by ale asi byl případný faul soupeřek. Hlavně nesmí přijít ztráta nebo unáhlená střela. (70:73)

39:42
    Sissoková si došla pro faul od Čechové. Dva trestné hody pro domácí hráčku. (68:73)

39:09
    Noemie Brochant ještě vykřesala domácím naději střelou za tři body! (68:73)

38:48
    Cunaneová předala pod košem Emmě Čechové, která se prosazuje! (65:73)

38:25
    Šestku rovněž proměnila. (65:71)

38:25
    Koš s faulem dala také Jasmine Walkerová na druhé straně. (64:71)

38:12
    Proměněná šestka! (62:71)
    38:12 Cunaneová dala koš s faulem.

38:12
    Elissa Cunaneová dává koš s faulem! Půjde ještě na šestku. Domácí celek si vyžádal time-out. (62:70)

Martin Augustin

Flammes Carolo Basket Ardennes: Brochantová, Colleyová, Bouderraová, Ngafinaová, Topuzovićová, Gueyeová, Kesslerová, Sissoková, Walkerová, Scherfová, Chevaugeonová, Franchelinová, Gayeová, Pruvostová.
    Tréner: Romuald Yernaux

BK Žabiny Brno: Stoupalová, Buřtová, Záplatová, Hamzová, Lopezová Sénéchalová, Čechová, Cunaneová, Sklenářová, Kneževićová, Nétková.
    Tréner: Viktor Pruša

Rozhodca: Csenderová (ROU), Unsworth (GBR), Muho (ALB)
    Štvrtiny: 14:12, 27:37, 49:57, 70:74