Přerov – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sokolov 4:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 0:4 (kon.)
Vsetín – Kolín 7:3 (kon.) | Pardubice B – Znojmo 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 4:5 (kon.)
Slavia – Třebíč 1:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Baník Sokolov
cz Pondelok 27.11.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance Liga (CZ) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný hokejový podvečer z Pelhřimova!

Dnes je na programu 25. kolo Chance Ligy a do azylu Jihlavy, tedy Pelhřimova, zavítá Sokolov. Utkání začíná v 17:30.

Pět posledních vzájemných zápasů:

5.10.22 Dukla – Sokolov 2:3
    16.11.22 Sokolov – Dukla 1:2
    4.1.23 Dukla – Sokolov 4:3
    20.2.23 Sokolov – Dukla 1:2
    14.10.23 Sokolov – Dukla 1:3

Jihlava skoro v polovině odehraného ročníku Chance Ligy stále hledá formu. Z posledních pěti zápasů dokázala naplno bodovat pouze proti rezervě Pardubic v Chrudimi. Mimo to brala dva body proti Slavii za výhru v prodloužení a bod proti Litoměřicím za prohru v prodloužení. Po 24 kolech se nachází, v letos hodně vyrovnané tabulce, na devátém místě s 35 body.

Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy je hrající legenda a kapitán Tomáš Čachotský, který za 23 zápasů nasbíral prozatímních 16 bodů (7+9).

Pět posledních utkání:

Dukla Jihlava – Litoměřice 3:4 pp
    Slavia Praha – Dukla Jihlava 4:5 pp
    Dukla Jihlava – Poruba 4:7
    Pardubice B – Dukla Jihlava 0:3
    Dukla Jihlava – Přerov 1:3

Sokolov je na tom oproti Jihlavě o něco málo lépe. Týmy sice dělí pouze čtyři body, v tabulce ale Sokolov obývá páté místo. V posledních pěti zápasech dokázali bodovat hráči Sokolova pouze jednou proti Přerovu, který padl po prodloužení.

Nejproduktivnějším hráčem Sokolova je Daniel Kružík, který ve 20 zápasech dokázal nasbírat 20 bodů (6+14).

Sokolov – Kolín 0:2
    Vsetín – Sokolov 4:0
    Sokolov – Litoměřice 2:4
    Přerov – Sokolov 1:2 pp
    Sokolov – Poruba 1:3

HC Dukla Jihlava: A. Beran (Maláč) – Bilčík, Kočí, Dundáček, D. Kolář (A), Ozols, Dvořák, Vala – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Harkabus (A), T. Havránek, Jelínek – Štefančík, Menšík, Pořízek – Krajč, Handl, V. Brož.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Baník Sokolov: Hamalčík (Michajlov) – M. Rohan (A), Tureček, Mlčák, Weinhold, Benda, Klejna, Bulka – Osmík, Kverka (A), Kružík – Křemen, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, T. Rohan (C), D. Novotný – Rulík, M. Adámek, Šlechta.
    Trenér: Tomáš Mariška

Rozhodčí: Zavřel, Bejček – Maštalíř, Roischel.

00:01

00:05
    První třetina utkání začala, kotouče se jako první ujal Sokolov, který vyhrál zahajovací buly.

00:20
    Čachotský krouží s pukem v útočném pásmu a zakládá první útok domácích.

00:25
    Bilčík jako první prověřil Hamalčíka, který stráží branku Sokolova.

00:50
    Také Adam Beran si připisuje první zákrok v utkání po střele z modré čáry.

01:10
    Havránek našel na levém kruhu Harkabuse, který se mu nabídl a také sám vystřelil bez přípravy. Hamalčík vyráží puk do rohu.

02:00
    O puk se nyní bojuje za brankou Hamalčíka, hráči svádí souboje u mantinelu.

02:20
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět před Hamalčíka.

02:45
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    David Novotný – 2 min., hákování.

02:45
    Dukla si jako první v utkání vyzkouší přesilovou hru.

02:50
    Sokolovu se po vyhraném buly podařilo vyhodit puk.

03:15
    Střela Harkabuse z levého kruhu skončila až v ochranné síti, bude se vhazovat po pravici Hamalčíka.

04:00
    Čachotský dokázal zavést puk do útočného pásma, tam však Dukla nic nevymyslela a rázem o pásmo přichází.

04:35
    Csamango dokázal vyhodit puk a ušetřit další drahocenné vteřiny pro Sokolov.

04:55
    Sokolov je již v plném počtu, Dukla stále pokračuje v té žalostné formě přesilových her.

05:45
    Pořízek se odhodlal ke střele z vrcholku pravého kruhu, střela ale skončila u prvního blokujícího hráče Sokolova.

06:50
    Čachotský se dostal s pukem do pásma, nic nevymýšlel a ihned směřoval kotouč na Hamalčíka. Ten ale se střelou neměl žádný problém a puk raději přikryl.

08:00
    Po delší době se do útočného pásma dostal také Sokolov, ale po nepřesné křižné přihrávce rychle o pásmo opět přichází.

08:45
    Kružík na nic nečekal a v šanci ihned poslal puk na Berana. Ten si na střelu počkal a kotouč přikryl lapačkou. Bude se vhazovat na levém kruhu před Beranem.

09:40
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Sokolova.

09:45
    Csamango nyní inkasoval tvrdý hit od Dundáčka, který mu tím dává najevo, že to nebude mít v tomto zápase jednoduché.

10:00
    Hamalčík dokázal po závaru před jeho brankou najít vypadnutý kotouč a ihned ho přikrývá lapačkou.

11:20
    Čachotský vybídl ke střele Kočího, který si sjel na vrchol pravého kruhu a bez přípravy ihned vypálil na Hamalčíka.

12:00
    Jihlava musí zakládat další útok až od své vlastní klece.

12:18
    Dukla právě vstřelila branku!
    Rychlá střela zápěstím po víko z pravého kruhu z hole RADKA POŘÍZKA a Dukla se ujímá vedení v utkání – 1:0. Asistence: Marcel Štefančík
    12:18 Radek POŘÍZEK - 1:0

13:25
    Jihlava po vstřeleném gólu ihned rozjíždí další útočnou akci.

13:50
    Havránek si nyní vyměnil puk s Harkabusem na levé straně útočného pásma, nepřesnosti však vyváží Duklu až do středního pásma.

14:20
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Dukly.

15:10
    Po delší době se také Sokolov dostal k útočné šanci. Novotný prověřil Berana z pravého kruhu a právě jmenovaný gólman si připisuje další důležitý zákrok.

16:00
    Čachotský nabil na střelu Dundáčkovi na modrou čáru, ten na nic nečekal a tvrdě vypálil. Trefil ale pouze prvního blokujícího hráče.

16:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Tomáš Harkabus – 2 min., hákování.

17:40
    Fabien Kočí – 2 min., podrážení.

18:00
    Bartoš nyní ukrojil minimálně dvacet vteřin z oslabení 5 na 3, když se s pukem v útočném pásmu nalepil na mantinel a nechtěl ho nikomu jinému odevzdat.

18:50
    Na střelu z levého kruhu si Beran počíhal a vyráží puk do rohu.

19:40
    Dukla dokázala ustát oslabení 5 na 3 a je již v plném počtu.

20:00

Po první dvacetiminutovce jdou do kabin spokojenější hráči Dukly. Ve 13. minutě se dostal ke střele z pravého kruhu Radek Pořízek a vymetl všechny pavučiny v kleci, kterou stráží Hamalčík. Dukla byla ostatně více aktivnějším týmem a zaslouženě v utkání vede. V posledních dvou minutách Sokolov zavřel Duklu v pásmu, když si na trestné lavici odpykávali tresty Harkabus s Kočím. Dukla ale oslabení zvládla na jedničku také s velkým přispěním Adama Berana a jeho zákroky.

Druhá třetina začne zhruba v 18:20.

20:01

20:05
    Zahajovací buly druhé třetiny ovládla Jihlava a ihned se s pukem žene do útočného pásma.

20:20
    Pokus Kočího z modré čáry branku neohrozil, puk zamířil pouze do rohu.

21:10
    Puk zamířil mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Hamalčíka.

21:30
    Havránek našel rozjetého Harkabuse a ten bez přípravy vyslal puk ihned na Hamalčíka. Gólman Sokolova vyráží puk do rohu.

22:17
    Matouš Menšík skvěle přenechal puk na středu hřiště MARCELU ŠTEFANČÍKOVI a ten střelou k levé tyči posílá Duklu do dvoubrankového vedení! Asistence: Matouš Menšík, Radek Pořízek
    22:17 Marcel ŠTEFANČÍK - 2:0

23:00
    Nahození na Adama Berana si jihlavský gólman dokázal pohlídat a raději přerušuje hru přikrytím lapačkou.

23:35
    Další zákrok Adama Berana, tentokrát po střele z pravé strany hřiště. Beran vyráží puk do rohu.

24:00

25:00
    Jihlava zvládla přechod přes střední pásmo a snaží se usadit před brankou Hamalčíka.

25:54
    Baník právě vstřelil branku!
    Smolně odražený puk z pravého kruhu za brankou Jihlavy se dostal až za záda Adama Berana a Sokolov snižuje na 2:1. Autorem branky je MARTIN OSMÍK. Asistence: Jaromír Kverka.
    25:54 Martin OSMÍK - 2:1

27:30
    Pořízek se dostal do podobné situace jako v první třetině a snažil se o podobné zakončení. To mu však zmařil bránící hráč.

27:46
    Současné vyloučení:
    Fabien Kočí – 5 min., bitka.

Adam Rulík – 5 min., bitka.

28:40
    Sokolov se drží v útočném pásmu a tlačí Jihlavu, která má nyní slabší chvilku v zápase.

29:10
    Bulka se dostal k tvrdé střele z modré čáry, Adam Beran si na střelu počíhal a vyráží puk do rohu.

30:00
    Rohan to zkusil individuálně přes střed hřiště. Obrana Dukly ho ale dostala do sevření a o kotouč ho připravuje.

30:50
    Nepříjemná teč před brankou Adama Berana a jihlavský gólman pouze se štěstím a dobrým odrazem dokázal najít puk a následně ho přikrýt a přerušit hru!

32:15
    Vítězslav Brož se po najetí do útočného pásma ihned odhodlal ke střele, ta zamířila ale pouze za branku Hamalčíka, který nemusel zasahovat.

33:10
    Havránek dokázal prověřit z pravého kruhu Hamalčíka, který v posledních minutách neměl tolik práce jako třeba v první třetině.

34:00
    Dvořák se odhodlal ke střele z modré čáry, ta ale končí na prvním blokujícím hráči.

35:20
    Kočí je již zpět ve hře po odpykaných pěti minutách za bitku s Rulíkem a ihned prověřil Hamalčíka z modré čáry.

36:50
    Jihlava se nyní usadila v útočném pásmu a ostřeluje branku skvělého Hamalčíka.

37:00
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune zpět pře gólmana Sokolova.

37:50
    Dvě minuty do konce druhé dvacetiminutovky Sokolov operuje s kotoučem v útočném pásmu, na Adama Berana zatím však žádný pokus nezamířil.

39:20
    Cachnín hledal nikým nehlídaného Bartoše před brankou Hamalčíka, tomu ale puk utekl o pár centimetrů a k ohrožení klece nakonec nedošlo.

40:00

Ve druhé třetině se prosadily oba celky. Marcel Štefančík dokázal Duklu ve 23. minutě poslat do dvoubrankového vedení po skvělé spolupráci s Matoušem Menšíkem a přesné trefě k levé tyči. O tři minuty později se Sokolov dostal opět na dostřel jediné branky po trefě Jaromíra Kverky, který dobře nastavil hůl před brankou Adama Berana a dostal ho se štěstím za jeho záda.

Třetí třetina začne zhruba v 19:10.

40:01

40:05
    První buly třetí třetiny ovládla Dukla a Cachnín ihned nahazoval puk do pásma.

40:10
    Ukvapené vyhození puku vyústilo pouze v zakázané uvolnění a hra se přesně zpět před Hamalčíka.

41:16
    Adam Rulík – 2 min., napadení.

41:30
    Jihlava se sama obírá o útočné pásmo po nepřesné rozehrávce z levé strany.

42:10
    Hráči Sokolova dokázali kotouč vyhodit až k brance Berana.

43:20
    Hosté jsou již v plném počtu. Jihlava si nevylepší procentuální úspěšnost přesilových her ani tentokrát.

44:20
    Handl našel skvěle rozjetého Krajče přes brankou Hamalčíka, který se dostal ke střele, ale Hamalčík byl proti!

44:50
    Přihrávka rukou přerušuje hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:00
    Hra se nyní odehrává spíše uprostřed hřiště, kdy se ani jeden z celků nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu.

46:30
    Jelínek vybídl ke střele Havránka z pravého kruhu, Hamalčík zasahuje a vyráží puk do rohu.

47:30
    Štefančík ukazuje, že dnes má chuť hrát a zaváží puk do útočného pásma po pravé straně.

48:20
    Vítězslav Brož zkusil obelstít Hamalčíka bekhendovým blafákem, gólman Sokolova ale jeho úmysly přečetl a vyloženou šanci Dukly nuluje!

49:57
    Dukla opět odskakuje na rozdíl dvou branek. Do prostoru mezi kruhy si najel FILIP DUNDÁČEK, obdržel přesnou přihrávku od Havránka a ránou po víko navyšuje na 3:1. Asistence: Tomáš Havránek, Šimon Jelínek
    49:57 Filip DUNDÁČEK - 3:1

52:00
    Dukla začíná kontrolovat hru po třetím vstřeleném gólu.

53:00
    Dukla stále drží puk v útočném pásmu a nechce hostům dovolit dostat se zpět do utkání.

54:20
    Mířená střela zápěstím z hole Menšíka zamířila pouze do výstroje Hamalčíka.

54:40
    Krajč se pokusil vyhrát buly směrem dopředu před brankou Hamalčíka a ihned se dostat ke střele. Vhazování se mu podařilo vyhrát, ale následně se dostal do sevření dvou beků Sokolova, kteří střelu na branku nedovolili.

55:50
    Rychlý přechod přes střední pásmo Dukle nevyšel, je pískán ofsajd.

56:50
    Kružíkovo nahození na branku Beranovi neudělalo žádný problém a připisuje si další zákrok.

56:57
    Sokolov si bere oddechový čas a bude zkoušet hru 6 na 5.

57:30
    Dundáček se pokoušel trefit prázdnou branku přes celé hřiště, je pískáno zakázané uvolnění.

57:55
    Další zakázané uvolnění Jihlavy.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny, Sokolov stále v šesti s Hamalčíkem na lavičce.

59:31
    Domácí Dukla stvrzuje vítězstvím gólem do prázdné branky. Z obranného pásma se trefil TOMÁŠ HARKABUS. Bez asistence
    59:31 Tomáš HARKABUS - 4:1

Konec zápasu. (19:42:04)

Milan Horák

Góly a asistencie: 13. Pořízek (Štefančík), 23. Štefančík (Menšík, Pořízek), 50. Dundáček (T. Havránek, Jelínek), 60. Harkabus – 26. Osmík (Kverka)

Tréner: Viktor Ujčík

Tréner: Tomáš Mariška

Rozhodca: Zavřel, Bejček – Maštalíř, Roischel