Veľká cena Valencie - Moto3 Vítěz: A. Sasaki (JPN) (kon.) | Veľká cena Valencie - Moto2 Vítěz: F. Aldeguer (ESP) (kon.) | Veľká cena Valencie - MotoGP Vítěz: F. Bagnaia (ITA) (kon.)
koniec zavodu
Veľká cena Valencie - MotoGP

Vítěz: F. Bagnaia (ITA)

cz Nedeľa 26.11.2023, 15:00 • Circuit Ricardo Tormo • Cestné motocykle

Nakonec ještě dodatečná změna výsledků! Fabio Di Giannantonio dostal třísekundovou penalizaci za to, že se nevešel do předepsaného limitu tlaku pneumatik. Ze druhého místa byl tedy odsunut až na čtvrté. Na durhou pozici se posunul Johann Zarco a na třetí Brad Binder. (19:02:38)

Konec závodu.
    Samotný závěr závodu a sezony.

Cíl
    Francesco Bagnaia to udržel a obhajobu titulu slaví i vítězstvím v závěrečném závodě. Fabio Di Giannantonio byl velmi blízko, ale zjevně nechtěl jít do ničeho riskantního, čímž by mohl šampióna ohrozit. Třetí Johann Zarco. Za chvíli bude následovat oslava titulu přímo na trati. Uvidíme, co si pro nás Bagnaia a tým Ducati připravili.

25
    Na zemi skončil Pol Espargaró. V závodě už pokračuje jen čtrnáct jezdců. Body by tak měl i poslední Lorenzo Savadori.

20
    Na zemi skončil v zatáčce číslo jedna Alex Rins, který se tak loučí s týmem LCR Honda nešťastným způsobem.
    Pád Jacka Millera.

19
    Jack Miller padá z prvního místa! Tak to je pro Australana obrovská škoda. A také pro celý tým KTM, který to měl rozjeté klidně na double.
    Chyba Brada Bindera, který nedobrovolně vyjel do penalizační části zatáčky.

15
    Brad Binder špatně dobrzdil do zatáčky a nedobrovolně si střihl penalizační kolečko! Z prvního místa se tak propadl až na šesté! Do čela se dostal Jack Miller a druhý je Francesco bagnaia. Třetí Johann Zarco.
    Naděje Jorgeho Martína definitivně skončily nárazem do zadního kola Marca Márqueze.

6
    O titulu mistra světa je rozhodnuto! Jorge Martín se snažil předjet Marca Márqueze, ale trefil zadní kolo svého krajana. Márqueze sestřelil a také Martín následkem nárazu vylétl z trati. Martín v závodě končí a Francesco Bagnaia už může slavit!
    Útok Martína na Bagnaiu do první zatáčky nevyšel! Martín musel vyjet z trati a hodně ztratil.