Nice – Toulouse 1:0 (kon.) | Lorient – Metz 2:3 (kon.) | Montpellier – Brest 1:3 (kon.)
Nantes – Le Havre 0:0 (kon.) | Rennes – Remeš 3:1 (kon.) | Lyon – Lille 0:2 (kon.)
Olympique Lyon
0:2 (0:2)
Lille OSC
cz Nedeľa 26.11.2023, 20:45 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase 13. kola proti sobě nastoupí Olympique Lyon a Lille OSC.

Lille OSC je v aktuální tabulce na čtvrté pozici, na třetí Monako ztrácí čtyři body a má stejně bodů jako Reims na páté pozici. Z posledních pěti zápasů klub bodoval ve všech. Remizoval s Lens 1:1, Marseille 0:0 a Toulouse 1:1. Porazil Brest 1:0 a Monako 2:0.

Lyon je v tabulce s dvoubodovou ztrátou na posledním místě. Z 11 zápasů má 7 bodů. V posledním zápase si připsal jedinou výhru v sezoně, porazil Rennes 1:0.

Velkým favoritem zápasu je hostující celek.

Olympique Lyon: Lopes – Kumbedi, Diomandé, O'Brien, Henrique – Alvero, Caqueret, M. Diawara – Lacazette – Nuamah, Kadewere.
    Náhradníci: Riou – Akouokou, M. Baldé, Mata, Cherki, Jeffinho, Lovren, Maitland-Niles, Moreira.

Lille OSC: Chevalier – Santos, Yoro, A. Ribeiro, Gudmundsson – bin Tálib – Žegrova, Gomes, Yazıcı, Cavaleiro – David.
    Náhradníci: Mannone – Bouaddi, Cabella, Haraldsson, Miramón, Únás, Umtiti, Virginius, Zedadka.

1

1
    Hosté hrají ve tmavých dresech, domácí mají bílé dresy. Utkání v poklidném tempu začalo.

2
    Domácí se dostali do zajímavé střelecké pozice, ale rozhodující přihrávka postrádala přesnost.

3
    Hostující celek se sice usadil na útočné polovině, ale obrana Lyonu dokázala míč odehrát do bezpečnějších pozic.

4
    Lille rozehrává na své obranné polovině, sledujeme klidnější pasáž hry.

4
    Sinaly Diomandé získal míč, vrací ho k brankáři, který situaci řeší dlouhým odkopem.

5
    Alexandre Lacazette se propracoval ke střele, ale míč po individuální akci poslal mimo branku. Jeho zakončení chyběla přesnost.

6
    Hosté velmi dobře přenesli hru, Ivan Cavaleiro poslal centr před branku, a pak musel zasahovat Henrique. Před Davidem odehrál míč na rohový kop.

8
    Yusuf Yazıcı sice spadl v pokutovém území, chtěl penaltu, ale rozhodčí ukazuje, aby hrál, že nic rozhodně pískat nebude.

8
    Edon Žegrova to vzal na sebe, jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop.

9
    Centr se snesl před branku, ale velmi dobře si počínali obránci, ti míč tečovali tak, aby nemohl soupeř zakončit.

10
    Úvodních deset minut hry je pryč, zatím sledujeme aktivnější hru ze strany hostů.

11
    Alexandre Lacazette a Tino Kadewere kombinovali ve středu hrací plochy. Domácí hráči se následně prokombinovali před branku, ale Gabriel Gudmundsson vybojoval míč.

12
    Akci domácího celku překazil ofsajd, hrát tak budou hosté od své branky.

13
    Žlutá karta pro tým Lille OSC (Gabriel Gudmundsson).

14
    Hostující hráč vidí žlutou kartu po faulu v souboji jeden na jednoho. Hrát tak budou moci domácí.

16
    Jake O'Brien si počínal velmi dobře před vlastní brankou, díky aktivní hře překazil zajímavou kombinaci soupeře.

17
    Domácí hráči se sice dostali před velké vápno, ale finální přihrávka byla hodně nepovedená.

19
    Gabriel Gudmundsson měl dost času a prostoru na zakončení. S jeho ránou do středu branky si dokázal poradit Anthony Lopes.

20
    Sledujeme pasáž hry, která je hodně kouskovaná přerušením rozhodčího. Příliš zajímavých momentů jsme v tomto duelu zatím neviděli.

21
    Skelly Alvero pálil do břevna, předtím neuspěl Alexandre Lacazette proti brankáři. Následně se píská pro ofsajd. Takže špatné načasování překazilo dvě velké šance domácích.

24
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí jsou při balonu a snaží se najít cestu před branku soupeře.

25
    Lucas Chevalier musel zasahovat proti nepříliš důrazné domácí střele. Tak i Lyon už má střelecký pokus.

27
    Hostující brankář bude rozehrávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu, kde našel spoluhráče.

28
    Lille právě vstřelilo branku!
    Domácí celek byl v posledních minutách lepší, ale po rychlé akci se prosazuje hostující celek. Míč ke vzdálenější tyči dokázal poslat JONATHAN DAVID. Asistence: Yusuf Yazıcı.
    28. Jonathan DAVID - 0:1

30
    Půlhodina hry je pryč, jako první se v tomto zápase dokázal prosadit hostující celek, který vede. Nyní to bude na domácích.

31
    Edon Žegrova to zkoušel individuálně, ale přes dobře hrající domácí obranu se nedokázal prosadit.

32
    TIAGO SANTOS se prosazuje po špatném odehrání míče obranou. Vyslal tvrdou ránu, která zapadla přesně do horní části branky. Pro Santose první branka v dresu Lille.
    32. Tiago SANTOS - 0:2

32
    Žlutá karta pro tým Lille OSC (Tiago Santos).

34
    Alexandre Lacazette zkoušel velmi rychle přispěchat s odpovědí, ale nedokázal míč trefit podle představ.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu. Hosté měli zatím čtyři střely na branku, proměnit dokázali hned dvě.

38
    Domácí se znovu pokoušeli propracovat před branku soupeře, ale obrana si dokázala poradit.

39
    Yusuf Yazıcı měl obrovskou příležitost, David mu připravil gólovou šanci, ale hostující hráč poslal míč nad.

40
    Dostáváme se do finální pětiminutovky v poločase, sledujeme dramatický fotbal.

40
    Dobrou střeleckou pozici mají také domácí, ale Skelly Alvero trefil jen brankáře.

41
    Hosté mají možnost ohrozit branku soupeře po rohovém kopu. Centr se snesl před branku, ale obrana si snadno poradila.

43
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

43
    Lyon díky aktivní hře vybojoval v závěru poločasu rohový kop.

44
    Balon se sice snesl před branku, ale obrana si bez výraznějších problémů dokázala poradit. Tino Kadewere minul branku hlavou.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Alexsandro Ribeiro kombinuje se spoluhráči na polovině soupeře, první poločas se blíží ke svému konci.

45+2
    Lille bude mít ještě možnost rohového kopu. Nakrátko rozehráno, následná rána byla zblokovaná.

45+2

Lille vede po prvním poločase na půdě Lyonu zaslouženě o dvě branky. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu Olympique Lyon:
    ze hřiště odchází Skelly Alvero, přichází Paul Akouokou,
    ze hřiště odchází Mahamadou Diawara, přichází Rayan Cherki,
    ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Mama Baldé.

Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Hákon Arnar Haraldsson.

46
    Domácí celek udělal tři změny v sestavě, hostující celek jen jednu. Uvidíme, jak se to projeví na obrazu hry.

47
    Hostující fotbalisté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu poločasu.

48
    Hákon Arnar Haraldsson se propracoval do výborné střelecké pozice, ale Anthony Lopes vytáhl velmi dobrý zákrok.

49
    Následný rohový kop nepřinesl žádnou výraznější šanci pro Lille. Zatím se zdá, že hosté mají duel pod kontrolou.

51
    Lyon ve zbytku zápasu nečeká vůbec nic snadného, pokud chce duel zdramatizovat.

52
    Angel Gomes se dostal do zakončení, ale jeho nepříliš povedenou ránu dokázal zastavit brankář.

53
    Edon Žegrova se propracoval do velmi dobré střelecké pozice, ale obrana mu nedala prostor, je z toho rohový kop.

54
    Hákon Arnar Haraldsson hraje dnes velmi dobře, nabíhal si znovu do volného prostoru, ale míč se k němu nedostal. Dobře si počínala domácí obrana.

56
    Deset minut hry je pryč z druhého poločasu, domácím se zatím nepodařilo najít cestu, jak překonat obranu soupeře.

57
    Mama Baldé měl po rohovém kopu obrovskou příležitost, ale hlavou poslal balon vysoko nad.

60
    Lucas Chevalier si připsal další skvělý zákrok, během pár minut měl domácí celek tři velké šance.

60
    Hodina hry je pryč a domácí celek doplácí na to, že nedokáže proměňovat šance.

62
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, Lyon je lepším týmem, ale nedaří se mu vstřelit kontaktní branku v zápase.

63
    Volný kop pro hostující celek. Angel Gomes to vzal na sebe. Jeho rána trefila pouze zeď.

64
    Edon Žegrova poslal centr před branku, ale Anthony Lopes se vyznamenal a balon vyboxoval mimo branku.

65
    ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Dejan Lovren.

66
    Sledujeme zajímavou hru ze strany Lille. Hosté mají dvoubrankový náskok a nyní se pokouší vedení navýšit.

67
    Domácí fotbalisté se marně pokouší vypracovat si další šanci. Poté, co je neproměnili, tak jejich hra poněkud stagnovala.

67
    Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Mama Baldé).

68
    Lyon marně hledá cestu před branku soupeře. Velmi dobře si počíná obrana soupeře.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí se dostali k centru před branku, ale obrana si poradila.

71
    Lille se zmocnilo míče a rychle se pokoušelo přenést hru.

72
    Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Paul Akouokou).

73
    Mama Baldé zkoušel znovu něco vymyslet před brankou soupeře, ale přihrávka postrádala přesnost.

75
    Tiago Santos vedl zajímavou akci svého celku, následně pálil Jonathan David. Jeho ránu kryje celkem snadno Anthony Lopes.

77
    Lyon se pokouší hrát aktivně na polovině soupeře, ale zatím se nemůže propracovat do výraznější šance.

79
    Fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, především fanoušci Lille jsou hodně hlasití.

80
    ze hřiště odchází Sinaly Diomandé, přichází Diego Moreira.

80
    Lille drží náskok o dvě branky a míří za výhrou v tomto zápase. Sledujeme rychlou pasáž hry.

82
    Anthony Lopes byl pozorný a dokázal si poradit s další zajímavou střelou soupeře.

83
    Z pohledu domácího celku ubíhají minuty velmi rychle, Lyon se nemůže propracovat do výraznější šance.

83
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Rémy Cabella,
    ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás.

85
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, na výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

87
    Hostující celek kontroluje hru a míří za výhrou v tomto utkání.

87
    Autové vhazování pro domácí celek, který se pokouší hrát aktivně, ale čeká na výraznější šanci.

88
    Diego Moreira měl zajímavou příležitost, ale byl hodně tísněn a z bezprostřední blízkosti netrefil branku.

89
    Lille se dostalo před branku soupeře, kde se pokouší něco vymyslet a nebo alespoň držet hru daleko od branky.

90
    Začala poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat ke druhému poločasu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Samuel Umtiti.

90+2
    Mnoho času už ze zápasu nezbývá. Hosté míří za výhrou.

90+3
    Fotbalisté Lyonu zůstanou po dnešním zápase poslední, protože v tomto duelu body nezískají.

90+3

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:5.

Hostující celek vyhrává tento zápas a získává body do tabulky. Lyon měl dobré šance v úvodu druhého poločasu, ale nedokázal je proměnit, a proto v tomto duelu neskóroval. (22:39:56)