Michalovce – Slovan Bratislava 0:2 (kon.) | Skalica – B. Bystrica 0:3 (kon.) | Dunajská Streda – Zlaté Moravce 3:0 (kon.)
Žilina – Košice 1:0 (kon.)
MŠK Žilina
1:0 (0:0)
FC Košice
Sobota 25.11.2023, 15:00 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga • 15. kolo

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "Vo veľkej časti s trénerom Kozákom súhlasím, pre nás to dnes nebol ľahký zápas, Košice urobili veľký pokrok. Nevidím do tréningového procesu súpera, ale pre nás je vždy reprezentačná pauza náročná, preto aj náš výkon nebol úplne top. Nepremenili sme prvú šancu, bolo pre nás náročné sa cez obranu hostí presadiť. Šance boli na oboch stranách, kvalitné výkony podali obaja brankári. Do druhého polčasu sme kvôli kartám striedali, aby sme mohli hrať agresívnejšie. Vylúčenie ovplyvnilo zápas, dali sme gól, ale hrali sme nepresne a neuľahčili sme si zápas. S touto fázou zápasu nie sme spokojní, pretože súpera mal dobré kontry. Bol to náročný zápas, ale nebol to výkon, za ktorý by sme sa mohli iba chváliť. Sme však radi, že sme vyhrali."

Ján Kozák ml. (FC Košice): "Myslím si, že naše výkony v zápasoch majú stúpajúcu tendenciu, chlapci lepšie vnímajú, sú aktívnejší. Žilina je pár krokov pred nami, ale myslím si, že dnes sme súperovi víťazstvo poriadne sťažili. Chlapci sa dobre pohybovali, mali sme svoje šance, trošku nám chýbala kvalita v zakončení. Prvý polčas bol v poriadku, druhý polčas sa hralo po prísnych kartách ťažšie. Žilina má svoju kvalitu, jednu šancu premenila a potom si výhru ustrážila. Zaslúžená výhra Žiliny, poznamenaná však prísnou kartou pre náš tím." (17:45:09)

S konštatovaním, že v 15. kole Niké ligy Žilina porazila FC Košice 1:0 zásluhou Jambora sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám krásny zvyšok sobotného večera. Dočítania priatelia.

90+2

90+2
    Na opačnej strane snaha o obstrel v podaní Dominika Javorčeka, všetko ale rieši pohotový Matúš Kira.

90+2
    Lienerov dlhý center na hrot našiel len žilinského kapitána Jána Minárika.

90+1
    Ďalšia akcia Košíc, Bernard Petrák v zakončení triafa brániaceho Jána Minárika.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Smolák nadstavovať minimálne 2 minúty.

90
    Hostia v poslednom nápore, Petrákov center z pravej strany bol nepresný.

89
    Lukáš Fabiš centroval z pravej strany, všetko rieši Ľubomír Belko, ktorý skryl loptu do svojich rukavíc.

88
    Pekná žilinská kombinácia stredom, pred Iľkom však znovu skryl loptu číhajúci Matúš Kira.

88
    V Žiline opäť poletuje sneh, domáci kombinujú na vlastnej polovici trávnika.

87
    Hubočan si pri pressingu Mizeráka pomohol prihrávkou na Belka, snažil sa tak upokojiť vzniknutú situáciu.

86
    Pekná akcia Košíc, Žan Medved skúsil strelu zo strednej vzdialenosti ľavačkou, Belko bol však pozorný!

84
    Dlhý center hostí, Belko loptu bez problémov stiahol do svojej náruče.

83
    Obliehanie šestnástky hostí pokračuje, Žilina sa veľmi snaží pridať druhý gól, ale zatiaľ bez úspechu.

81
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Timotej Jambor, prichádza Antoin Essomba.

81
    z ihriska odchádza Mário Sauer, prichádza Andrej Stojčevski.

81
    Žltú kartu dostáva tréner hostí Ján Kozák mladší.

80
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Žilina stále vedie nad Košicami 1:0.

79
    Hostia naďalej stiahnutí v hlbokej obrane, domáci Žilinčania sa všemožne snažia prelomiť ich obranný val.

78
    Dvojité striedanie chystajú aj Žilinčania, do hry prídu Stojčevski a Essomba.

77
    Žilinský Mário Sauer sa odvážne predral cez dvoch hráčov hostí, všetko však rieši Matúš Kira, ktorý výborne čítal hru a však loptu Sauerovi uchmatol spred kopačky.

76
    Žilina znovu v kombinácii na polovici FC Košice.

75
    Ďalšia veľká šanca Žiliny, v streleckom zakončení sa však nepresadili ani Dávid Ďuriš a ani Patrik Iľko.

74
    Striedanie v tíme FC Košice:
    z ihriska odchádza Michal Faško, prichádza Erik Liener,
    z ihriska odchádza Kristi Qose, prichádza Miroslav Sovič.

74
    Tréner hostí Ján Kozák mladší chystá dvojité striedanie.

73
    Košice však azda po prvý raz v druhom polčas dlhšie na polovici Žiliny, Petrák však v osobnom súboji proti Javorčekovi neuspel.

72
    Kristi Qose vymyslel zaujímavú prihrávku na Michala Faška, ten následne skúšal prihrávku na Medveda či Petráka, ale táto lopta nebola dostatočne presná.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina vedie nad Košicami 1:0. Rohový kop však hráčom MŠK v tejto chvíli nevyšiel úplne podľa predstáv.

70
    Iľko v snahe o strelu trafil brániaceho Joneca, následne bola dorážka Žilinčanov Kirom vyrazená na rohový kop.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 1108 divákov.

69
    Žltá karta pre tím FC Košice (Martin Šindelář).

68
    Na trávniku ostáva ležať otrasený Timotej Jambor, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

67
    Ďalšia dobrá akcia Žiliny, z ľavej strany posielal loptu na Jambora Bari. Timotej ju sklepol na nohu Dávidovi Ďurišovi, ktorý však mieril technickou strelou vedľa Kirovej bránky.

66
    Pri lopte je teraz košický obranca a žilinský odchovanec Bernard Petrák, ktorý sa však v A-tíme MŠK nikdy nepredstavil. Hrával prevažne za B-tím, odkiaľ zamieril do Pohronia a následne do Odry Opole.

65
    Faškov center z rohového kopu vyboxoval pozorný Belko ďaleko do poľa.

64
    Hostia z východu však neskladajú zbrane, zahrávať budú ďalší rohový kop, ktorý rozohrá Michal Faško.

63
    Košice sú teraz skutočne v náročnej pozícii, hrajú v oslabení a navyše už v Žiline o gól prehrávajú.

63
    Žilina dala gól! Výbornú prihrávku na ľavú stranu od Sauera dostal Bari, ktorý okamžite poslal loptu pred bránku. Tam TIMOTEJ JAMBOR predskočil Joneca a pohotovo otvoril skóre dnešného zápasu!

61
    z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Dominik Javorček.

60
    Hodina hry je v Košiciach za nami, pod Dubňom pokračuje zatiaľ márne dobýjanie košickej bránky.

59
    Dávid Ďuriš znovu v streleckej pozícii, ale lopta končí opäť v moci Matúša Kiru.

58
    Gidi dostúpený Faškom, ktorému prišiel pomôcť aj Lukáš Fabiš. Ten následne po zrážke so žilinským hráčom ostáva ležať na trávniku, ale zdá sa, že bude môcť pokračovať v zápase.

57
    Nápor Žiliny pokračuje, Šošoni kombinujú v strede poľa.

56
    Samuel Gidi skúsil strelu, mieril však mimo priestoru bránku Košíc.

55
    Žilina v kombinácii pred pokutovým územím Košíc. Hostia však poctivo bránia a domáci tak majú problém prelomiť defenzívny val FC.

54
    Tentoraz Žilinčania centrovali z pravej strany, konkrétne z kopačky Matúša Rusnáka. Všetko však riešil Kira, ktorý opäť stiahol loptu do svojich rukavíc.

53
    Opäť aktívny Bari na ľavej strane, center však pred bránkou Košíc adresáta v žilinskom drese nenašiel.

53
    z ihriska odchádza Tidjani Anane, prichádza Bernard Petrák.

52
    Rusnákov center na prednú tyč hľadal Minárika, ten však nemieril presne.

51
    Priamy kop MŠK zahral Dávid Ďuriš, skvele však na bránkovej čiare zasiahol Michal Jonec, ktorý vyrazil loptu smerujúcu do košickej siete!

50
    Do hry príde v drese Košíc žilinský odchovanec Bernard Petrák. Medzičasom budú Žilinčania zahrávať priamy kop z veľmi zaujímavej pozície.

49
    Bariho center z ľavej strany našiel hlavu Jambora, ktorý nemieril presne, číhajúci Patrik Iľko už loptu do siete hostí nedokázal usmerniť.

48
    Golikov je teda vonku z hry, pre Košice je to pomerne vážny defenzívny problém, ale ako vieme, niekedy sa tímom hrá lepšie v oslabení.

48
    Druhá žltá a následne červená karta pre tím FC Košice (Oleksandr Golikov).

47
    Hostia z Košíc nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

46
    z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Patrik Iľko,
    z ihriska odchádza Tomáš Nemčík, prichádza Patrik Leitner.

46

Po prvom polčase hrá Žilina na domácom trávniku s Košicami nerozhodne 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:03.

45+1

45+1
    Strelecký pokus Bariho, lopta z kopačky žilinského futbalistu je však nepresná.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Smolák nadstavovať minimálne jednu minútu.

44
    Kira opäť v permanencii, tentoraz po strele Timoteja Jambora. Košický gólman je dnes ústrednou postavou svojho tímu.

43
    Rusnák si z pravej strany potiahol loptu typicky na stred, vystrelil, ale loptu zblokoval jeden z hráčov Košíc.

42
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Tomáš Nemčík).

42
    Žilina opäť v kombinácii na polovici Košíc.

41
    K realizácii priameho kopu sa odhodol faulovaný Faško, pálil však po zemi a trafil len brániaceho Jambora. Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Źilina hrá s Košicami stále nerozhodne 0:0.

40
    Faško bol tentoraz faulovaný na polovici Žiliny, Košice majú výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

39
    Ďalšia výborná prihrávka do priestoru od Galloviča, tentokrát Faško príliš dlho váhal s prihrávkou alebo strelou, hostia následne o loptu prišli.

38
    Pekná prihrávka Galloviča do priestoru, Golikov však recept v sklze na Belka nenašiel.

37
    Nuž a po rohovom kope Žilinčania tentoraz nič zaujímavé nevymysleli.

36
    Veľká šanca Žiliny! Minárik našiel krásny centrom Dávida Ďuriša, ktorý vystrelil, ale Fabiš výborným obranným zákrokom tečoval loptu na rohový kop!

36
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Tomáš Hubočan).

33
    Žilina obliehala bránku Košíc, výsledkom je ale len nepresné zakončenie Jána Minárika.

32
    Žltá karta pre tím FC Košice (Oleksandr Golikov).

31
    Košice skvele dostupujú žilinských hráčov a kazia im sny o rýchlej rozohrávke.

30
    Ďalší rýchly útok MŠK, Jambor pálil z pravej strany, ale loptu znovu končí v moci pozorného Matúša Kiru.

30
    Pod Dubňom máme za sebou 30 minút zápasu, Žilina hrá s Košicami stále nerozhodne 0:0.

29
    Košice mali výhodu priameho kopu, po centri Faška sa však Medved k lopte nedostal a dopredu tak znovu pôjdu futbalisti MŠK.

28
    Vysoký center Mária Sauera, ktorý hľadal Tomáša Nemčíka. Žilinský obranca sa však do zakončenia tentoraz nedostal.

27
    Žiline sa otváral priestor na rýchly útok, Lukáš Fabiš tak v strede poľa musel takticky faulovať Timoteja Jambora.

26
    Z veľkej diaľky skúsim strelecké šťastie Ján Minárik, lopta však končí nad brvnom košickej bránky.

25
    Zápas má v Žiline výborné tempo, šance sú na oboch stranách, i keď držanie lopty je jasne v prospech Žiliny.

24
    Ďalšia parádna kombinácia Žiliny, tentoraz hrou na jeden dotyk Šošoni otvorili obranu hostí, ale strelu Gidiho kryl pohotový Matúš Kira.

23
    Nacvičený signál Žiliny po rohovom kope. Jambor sklepol loptu na hranicu šestnástky pre Tomáša Nemčíka, ktorý okamžite strieľal, Kira však bol znovu presne tam kde mal byť a loptu chytá!

22
    Rohový kop si opäť vyskúšajú ja futbalisti Žiliny.

21
    Žilina opäť v kombinácii na polovici súpera.

20
    Máme za sebou 20 minút zápasu, Žilina hrá s Košicami nerozhodne 0:0.

19
    Obrovská šanca Košíc! Kristi Qose vytiahol exkluzívne nožničky, po rohovom kope umiestnil loptu v ľavej tyči, ale Ľubomír Belko ukázal skvelý reflex a loptu vyškriabal!

18
    Faško rozohral rohový kop nakrátko, po ďalšej prihrávke sa už Žan Medved k lopte nedostal.

17
    Hostia pohrozili útočným výpadom, výsledkom je rohový kop FC z pravej strany.

16
    Loptu z priameho kopu zakrútil do stredu bránky Timotej Jambor, Kira ju bez problémov chytá.

15
    Domáci však zvyšujú nápor, MŠK bude po faule Qoseho zahrávať priamy kop zo zaujímavej pozície.

15
    Hostí z východu Slovenska ženie v Žiline dopredu približne 40-členný fanklub, ktorý sa stará o akú-takú atmosféru.

14
    Bile ešte následne po zákroku Matúša Kiru nedovolene atakoval brankára hostí, vyslúžil si rázne napomenutie od hlavného rozhodcu.

13
    Matúš Rusnák centroval z pravej strany, loptu Kira pohotovo berie do svojich rukavíc.

13
    Žilina v kombinácii na polovici súpera.

12
    Nuž, na spálené gólové šance to máme teda už 1:1. Medzičasom sa už Žilinčania znovu rútia do útoku.

12
    Neuveriteľné! Hostia sa po výbornej prihrávke Medveda dostali do prečíslenia 2 na 1, Anane dostal prihrávku na pravú stranu, bol úplne sám pred Belkom, ale mieril vysoko vysoko nad žilinskú bránku!

11
    Šošoni zahrali rohový kop nakrátko, následný center Timoteja Jambora nebol príliš vydarený.

10
    Žilina bude zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase, bude to z ľavej strany.

10
    Desať minút prvého polčasu je za nami, Žilina hrá na domácom trávniku s Košicami 0:0.

9
    Domáci to tentoraz skúsili strelou zo strednej vzdialenosti, Ďurišova strela však príliš veľa starostí Kirovi tentoraz neurobila.

8
    Gidi faulovaný v strede poľa Mizerákom, dopredu pôjde Žilina.

7
    Krásna prihrávka do priestoru v šestnástke hostí pre Erica Bileho, všetko však vyriešil Matúš Kira, ktorý výborne čítal hru a loptu včas skryl do svojich rukavíc.

6
    Žilina znovu v kombinácii v strede poľa.

5
    Zaujímavý center z pravej strany pred Belkovu bránku, Žan Medved sa však ku hlavičke nedostal. Platí však, že Slovinec je s dvomi gólmi spoločne s Pačindom najlepším strelcom svojho tímu.

4
    Veľká šanca Žiliny! Minárikov center na zadnú tyč našiel Dávida Ďuriša, ktorý si loptu spracoval, ale v jasnej pozícii pálil vysoko nad bránku Matúša Kiru. Zdá sa však, že Ďurišovi ešte lopta krátko pred strelou nepríjemne skočila.

4
    Bile stratil loptu v strede poľa, Medved sa prihrávkou do priestoru snažil nájsť Ananeho, ale hru skvele čítal Samuel Gidi a zmaril možnú šancu Košíc.

3
    Premiérovo pri lopte žilinský Tomáš Hubočan, domáci kombinujú v strede poľa a hľadajú priestor na otvorenie defenzívy hostí.

2
    Rohový kop FC zahral Michal Faško, obrana Žiliny však nemala vážnejšíe problémy.

1
    Hostia začali aktívne, Ján Mizerák prihrával z ľavej strany, lopta bola tečovaná na rohový kop pre Košice.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom FC Košice.

1

Nuž a hráčom mesiaca Október Niké ligy je Žilinčan Dávid Ďuriš, ktorý si na ploche aktuálne preberá ocenenie.

Oba tímy máme na ploche, ešte pred zápasom tu máme dve udalosti. Vedúci tímu MŠK Žilina Marián Varga oslavuje 60. narodeniny. Gratulujeme!

Žilinu dnes čaká veľký návrat legendy – po 16 rokov sa v drese A-tímu Žiliny a rovnako tak v najvyššej slovenskej súťaži predstaví stopér Tomáš Hubočan.

V Žiline dnes vládne nevľúdne počasia. Počas dňa snežilo, teplota vzduchu je 0°C.

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Hubočan, Nemčík – Rusnák, Gidi, Sauer, Bari – Jambor, Bile, D. Ďuriš.
    Náhradníci: Belaník – Leitner, Adang, Myslovič, Essomba, Stojčevski, Iľko, Javorček.
    Tréner: Jaroslav Hynek

FC Košice: Kira – Golikov, Fabiš, Jonec, Šindelář (C), Mizerák – Qose, Gallovič, M. Faško, Anane – Medved.
    Náhradníci: Putnocký, Valach – Jakubko, Petrák, Vasiľ, Sovič, Liener, Greššák.
    Tréner: Ján Kozák ml.

Rozhodca: Smolák – Roszbeck, Halíček.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 15. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na domácom trávniku hráčov FC Košice. Zápas sa pod Dubňom začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 29 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka remizovali v Trenčíne s AS 0:0. Najlepším strelcom tímu je Dávid Ďuriš, ktorý má na svojom konte 8 presných zásahov.

Košiciam patrí v tabuľke Niké ligy priebežné desiate miesto so ziskom 7 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho prehrali na domácom trávniku so Spartakom Trnava 0:2. Najlepším strelcom tímu je Erik Pačinda, ktorý má na svojom konte 2 góly.

Zápas sa v Žiline začína o 15:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.