Sabah Baku – Nymburk 89:97 (kon.)
Sabah BC
89:97 (26:31, 49:49, 74:72)
ERA Basketball Nymburk
cz Streda 22.11.2023, 16:00 • Sarkhadchi Sport Center (Baku) • Európsky pohár FIBA • 6. kolo

U dalšího evropského basketbalu se budu těšit, na viděnou. (18:43:21)

Nymburk po vyrovnaném poločase zabral a došel si pro vítězství. I když Češi první čtvrtinu vyhráli, tak druhou a třetí ztratili v součtu o 9 bodů. V posledních deseti minutách ale hráli výborně, a to hlavně v obranné fázi. Dali 25 bodů a pouze 15 jich inkasovali. Nymburk si tak po tomto výsledku zajistil postup do další fáze evropské soutěže.

Nejlepší hráči obou týmu v zápase:

S. Mathon (NYM) – 17 b. + 2 asistence
    M. Holton (BAK) – 19 b. + 8 asistencí

Konec zápasu. (89:97)

39:50
    Gordon zakončil zápas dvěma body. (89:97)

39:50
    Nymburk skvěle brání. Baku navíc fauluje. (89:95)

39:33
    Oddechový čas pro tým Sabah BC. (89:95)

39:33
    Sehnal využil jednu možnost. Nymburk náskok zřejmě udrží. (89:95)

39:33
    Cambridge teď opět fauloval. To zřejmě rozhodlo zápas. (89:94)

39:15
    Nymburk teď držel čas u koše Baku. Nakoneč to skončilo třemi body od Sehnala. To je důležité. (89:91)

38:31
    Mathon teď musel faulovat a Poladkhanli dramatizuje závěr zápasu. (89:91)

38:07
    Wilson neudržel nervy a pustil se do Švejcara. Držení a dva hody pro českého hráče. Ten proměňuje oba pokusy. (87:91)

37:37
    Baku znervóznělo. Teď znovu lehce přišlo o balón. (87:89)

37:24
    Mathon ukradl Baku míč a mašíroval si to na jejich koš. Skončilo to dvěma body. (87:89)

37:04
    Míč se teď kutálel po obroučce, ale nakonec skončil v koši. (87:87)

36:34
    Mathon získal míč pro Nymburk po chybě Cambridge. (87:85)

36:23
    Oddechový čas pro tým Sabah BC. (87:85)

36:23
    Gordon využil chyby domácích a zavěsil. (87:85)

36:19
    Wilson si poradil jenom s jednou střelou. Poté Baku špatně kombinovalo. (87:83)

36:00
    Wilson Jr si došel pro ofenzivní chybu Nymburku. Bohačá se ohnal po hráči z Beku nechtěně loktem. Rozhodčí to teď řeší. (86:83)

Karel Geba

Sabah BC: Smith, Marcinkovic, Cambridge, Davenport, Holton, Poladkhanli, Aliyev, Mammadov, Niftaliyev, Shirzadov, Turner, Wilson Jr
    Tréner: Boban Mitev

ERA Basketball Nymburk: Gordon, Rylich, Bell, Bohačík, Mathon, Kovář, Kříž, Sehnal, Švejcar, Tůma,
    Tréner: Francesco Tabellini

Rozhodca: Vitkauskas (LT) – Pedroso (PT), Bongiorni (IT)
    Komisař (delegát): Colgan (AUT)
    Štvrtiny: 26:31, 49:49, 74:72, 89:97