Columbus – Arizona 2:3 (kon.) | Montreal – Vegas 5:6 (kon.) | Pittsburgh – NJ Devils 2:5 (kon.)
Chicago – Tampa Bay 2:4 (kon.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Seattle – NY Islanders 4:3 (3:2 po s.n.)
LA Kings – Florida 2:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 5:1 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Toronto Maple Leafs
cz Piatok 17.11.2023, 20:00 • Avicii Arena, Stockholm • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u dnešního duelu v rámci Národní hokejové ligy! Spolu se podíváme na duel mezi domácím Detroitem a hostujícím Torontem. Úvodní buly je naplánované na 20:00 a my u toho nebudeme chybět.

NHL se opět vydala do Evropy, přesněji do Švédska a v ikonické stockholmské hale se potkají dva tradiční celky. V roli domácích je Detroit, který je v tuto chvíli na třetím místě Atlantické divize s 19 body, zatímco Torontu patří ve stejné divizi čtvrté místo s 18 body. V dresu kanadského celku se představí i český útočník David Kämpf, který zatím v průběhu sezóny zaznamenal jeden gól a na dva přihrál.

Zápas v Avicii Areně začne těsně po 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou i hymny, zápas může začít.

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Holl, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Perron, Compher, Copp (A) – Fischer, Veleno, Fabbri – Sprong, Rasmussen, Kostin.
    Trenér: Derek Lalonde

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Giordano, Lagesson, Benoit – Marner (A), Matthews, Knies – Nylander, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Rehman, Nicholson – Alphonso, Daisy.

00:01

00:07
    Hned po buly se do útočného pásma nahrnul Fabbri a vyslal na Samsonova první střelu. Ten zasáhl a přerušil hru.

00:53
    Nepovedený dlouhý pas na Nylandera, bylo z toho pouze zakázané uvolnění Toronta.

01:17
    Střela Davida Perrona z levého křídla, Samsonov se stihl přemístit a i tohle vyřešit.

01:31
    Po dalším výpadu Detroitu se před brankou Toronta strhla menší rozmíška, sudí ji ale velice rychle roztrhali a vše se obejde bez trestů.

01:54
    Tavares tlačil příhru před branku na Bertuzziho, Lyon ale vše ukončil skokem po puku a přikrytím lapačkou.

02:51
    Detroit v útočném pásmu, teď je to ale spíše o nahazování na branku se snahou o případnou teč.

03:57
    Protiakce Toronta skončila příhrou na pravé křídlo na Kniese, ten musel zkoušet štěstí bekhendem, rána ale byla sražena.

04:00
    Vzápětí se pískal faul na straně Toronta, je tu první přesilovka. Dvě minuty za hákování si odsedí Mitchell Marner.

04:39
    Gostisbehere naznačoval střelu, ale hledal najíždějícího spoluhráče. Puk ovšem skončil pouze v rohu kluziště.

05:13
    Střela od modré od Walmana, jeho dělovka skončila vedle Samsonovovy branky.

05:47
    Sprongova rána golfákem byla zase zablokována, Toronto poté vyhodilo ven z pásma.

06:00
    Je po přesilovce Detroitu, Marner je opět na ledové ploše.

06:28
    Määttä si po vyhraném buly sjel až k brance, objel ji a snažil se zasunout. Mezitím ale bojující hráči posunuli Samsonovovu branku.

07:03
    David Kämpf se snažil o střelu přes obránce, první pokus šel do nohou obránce, druhý pak mimo branku.

07:46
    Bude se vylučovat na straně Detroitu, Toronto má zatím ponechanou výhodu.

07:49
    Už se pískalo a dvě minuty za sekání obdržel Michael Rasmussen.

08:15
    Nepovedená akce Toronta středem kluziště, o puk přišli a Detroit vyhodil.

09:01
    Pěkná spolupráce hráčů v bílomodrém, z pravého kruhu střílel Matthews, Lyon se ale stihl připravit a puk srazil!

09:49
    Přesilovka Toronta je u konce, Rasmussen naskočil na led.

10:44
    Z modré čáry si na střelu sjel Gostisbehere, měl okolo sebe docela dost místa, ale u Samsonova bylo přehuštěno. Puk skončil vedle jeho branky.

11:56
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ovšem bez opravdu výrazných šancí a možností.

Z pravé strany střílel Perron a i když to bylo z docela ostrého úhlu, tak měl Samsonov co dělat, aby tuto nepříjemnou ránu zkrotil.

12:59
    Hraje se dlouho bez přerušení, zápas má vysoké tempo, oba brankáři ale nemají až tak velký zápřah.

13:45
    Toronto v útočném pásmu, bránící pětice ale předvádí dobrý výkon a má prakticky všechny úhly pokryté.

14:36
    DeBrincat se snažil o rychlé vysunutí spoluhráčů, puk mu ale hráči Toronta srazili a sami se dostávají zase do útoku.

15:14
    Lyon předvedl možná zatím ten nejvážnější zákrok, když pokryl Domiho střelu bekhendem z mezikruží.
    15:14 Lyon pokryl Domiho pokus

16:01
    Toronto zase v tlaku a i když Compher nejprve Matthewse zastavil, tak elitní forvard Toronta se vrátil do akce a u kruhů se mu povedlo i zakončit. Lyon si připsal další zákrok.

16:57
    Gostisbehere zablokoval protivníka, puk skončil v rohu a pak se Detroit konečně dostal přes modrou čáru.

17:26
    Domiho střela z pravé strany na první tyčku byla zbytečná, neboť sudí viděl zákrok jeho spoluhráče. Tyler Bertuzzi vyfasoval dvě minuty za sekání.

17:52
    Sprong si hezky počkal, až se mu udělá prostor pro střelu, mířil ale vedle Samsonovovy branky.

18:38
    Toronto se ve vlastním oslabení dostalo do brejku a málem z toho byl gól. Gregor hledal Järnkroka, tomu však sklepnutí nevyšlo podle představ a tohle tak skončilo vedle Lyonovy branky.

19:26
    Toronto přečkalo i druhé oslabení, zase se hraje v plném počtu.

20:00

Je za námi první třetina, která sice přinesla rychlý hokej, nicméně bez většího množství vyložených šancí. Za Detroit Samsonova prověřil Perron a na straně hostů byl blízko úspěchu Domi. Ale i zde zakročil připravený Lyon, takže gólu jsme se v tomto evropském duelu nedočkali. Do šaten se odešlo za stavu 0:0.

20:16
    Hned v úvodu druhé části se vylučuje na straně Detroitu, dvě minuty za držení si vykoledoval J. T. Compher.

21:33
    Po krátkém tlaku Toronta se Detroit dostal k puku a alespoň na chvíli jej dostal ven ze svého pásma.

22:14
    Puk se z rohu dostal před Lyona, který jej po krátkém závaru přikryl a přerušil hru.

22:15
    Hned vzápětí se před jeho brankou strhla šarvátka, kterou odstartoval Seider svým krosčekem.

22:15
    Tresty jsou rozdány. Moritz Seider obdržel dvě minuty za krosček a dvě minuty za hrubost, Max Domi zase dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost.

23:15
    Krátký tlak Detroitu před Samsonovem, Rasmussen byl ale těsně před svým sklepnutím zablokován.

24:09
    Tase tu máme pasáž, kdy se hodně bojuje a to na úkor pohledných hokejových akcí.

24:44
    Bertuzzi se snažil projet do útočného pásma, pod tlakem obrany ale pouze nahazoval za Lyonovu branku.

25:14
    Na opačné straně střílel zápěstím Raymond, jeho prudký pokus prolétl nad břevnem Samsonovovy branky.

26:09
    Matthews sice dostal přihrávku za obranu Detroitu, jenže byl prakticky bez rychlosti a musel střílet skoro od modré čáry. Lyon si s tím bez potíží poradil.

27:35
    Toronto je o něco více aktivnější, ale i kanadský tým nemá úspěch ve finální fázi. Bertuzzi nyní po akci zprava trefil jen Lyonův postoj.

28:28
    Na opačné straně zakončoval Copp, puk se mu ale svezl a Samsonov jej jednoduše přikryl lapačkou.

28:48
    DeBrincat zpracoval těžkou příhru do jízdy, a pak střílel přes obránce. Prudká rána prolétla vedle Lyonovy branky.

29:15
    Přesilovka pro Detroit, po přerušení totiž neudržel nervy Mark Giordano a výsledkem byly dvě minuty za hrubost.

30:04
    Puk je za Lyonovou brankou, Detroit jde do pozvolného přesilovkového útoku.

30:26
    Pas na pravou stranu, Raymond si sjel ke kruhu a zápěstím pak trefil Samsonova.

30:36
    Neuspěl ani Seider, ten trefil soupeřovy brusle.

31:04
    V oslabení se do akce dostával Matthews, byl až v útočném pásmu, jenže mu v rozhodující chvíli ujel puk od hole.

31:15
    Toronto je v plném počtu, Giordano už naskočil zpět do hry.

31:59
    Trocha nepřesností v rozehře Detroitu, hráčům v červeném odskakují puky od holí.

32:30
    Marner po přihrávce zpoza branky střílel ke vzdálenější tyčce, to už ale byla posunutá branka, do které po zaškobrdnutí doslova upadl Jake Walman.

32:30
    Walman míří otřesený do šaten, každopádně se teď kontroluje video, zda Marnerova překročila brankovou čáru v místech, kde by byla konstrukce v případě nevychýlení.
    32:30 Walman upadl na branku, kontrolovalo se, zda puk nepřešel brankovou čáru tam, kde by normálně byla tyčka

32:30
    Už je rozhodnuto, gól to nebyl, stále to tak máme 0:0.

32:52
    Už se zase hrálo na opačné straně a po závaru před Samsonovem bylo odpískáno trestné střílení, neboť Morgan Rielly přikryl puk rukavicí!

32:52
    Detroit právě vstřelil branku!
    Trestné střílení si vzal na starost DANIEL SPRONG, pomalu se dostal před gólmana, toho položil forhendovou kličkou a poté zakončil do odkryté části – 1:0!
    32:52 Daniel SPRONG - 1:0

34:12
    Za Toronto teď střílel z pravého kruhu Robertson, Lyon byl ale připraven a připsal si jistý zákrok.

34:44
    A už je to o dvě branky! Detroit se usadil v útočném pásmu, po kombinaci dostal přihrávku na levý kruh LUCAS RAYMOND, chvilku si počkal a poté křížnou ranou překonal Samsonova. Rázem je to 2:0! Asistence: Ben Chiarot, Alex DeBrincat.
    34:44 Lucas RAYMOND - 2:0

35:29
    Navíc je tu přesilovka pro Detroit, kanadský celek se totiž provinil přílišným počtem hráčů na ledě. Trest odpyká Nicholas Robertson.

36:10
    Gostisbehereho střela byla těsně před brankou tečována a puk prosvištěl kolem tyčky!

36:55
    Sprongovu střelu z levého kruhu pokryl Samsonov a pro tuto chvíli přerušil hru.

37:29
    Je po přesilovce, Robertson už zase naskočil na led.

38:33
    Akce Klima Kostina byla zcela zbytečná, přihrávku totiž dostal rukou.

39:25
    Tavares střílel z dálky a přes několik hráčů, Lyon zasahovat nemusel, obrana puk srazila.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře má Detroit. I ve druhé třetině jsme dlouho sledovali bojovný zápas bez gólů, což se ale změnilo ve druhé polovině. Ve 33. minutě zalehl puk v brankovišti Morgan Rielly a nařízené trestné střílení proměnil Daniel Sprong. Za malou chvíli to bylo o dvě branky, ve 35. minutě se o to postaral Lucas Raymond svou přesnou ranou z levého kruhu. Toronto se do konce třetiny pokusilo o alespoň snížení, ale bez úspěchu. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0 pro Detroit.

40:42
    Hned v úvodu se do útočného pásma prohnal Nylander, vystřelil přes obránce a Lyon si vůbec nebyl jistý svým zákrokem. Nakonec ale puk zvládl zastavit.

41:40
    Detroit neuspěl se svým protiútokem, puk je nyní ve středním pásmu.

42:14
    Pravou stranou pronikal Järnkrok, neměl ale dost prostoru na střelu a musel volit kličku dozadu.

42:52
    Samsonov zastavil prudkou Kostinovu střelu, ale očividně jej puk trefil do místa pod krkem. Nyní je u něj týmový lékař a kontroluje jej.

43:13
    Už se zase hraje a dopředu se vydal Nylander. Dělovka golfákem letěla vysoko nad branku.

43:50
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nyní už to Torontu vyšlo a máme sníženo! Velký kus práce odvedl Nylander, který si s pukem zajezdil útočným pásmem, pak se blíže k brance, přihrál na brankoviště, kde číhal TYLER BERTUZZI a ten zblízka sklepl za Lyonova záda – 2:1. Asistence: William Nylander, John Tavares.
    43:50 Tyler BERTUZZI - 2:1

44:45
    Máme tu zápletku, Toronto je opět v tlaku.

45:40
    Odpovědět chtěl Fabbri, jenže si najel do přesily a o puk přišel.

46:12
    Robertson zastavil další výpad Detroitu a sám poté i založil protiútok.

46:47
    Vyrovnání měl na holi Kämpf, první střela byla zblokována a jeho druhý pokus trefil spojnici tyčky a břevna!
    46:47 Kämpf trefil tyčku

47:29
    Další šance Toronta, tentokrát byl před gólmanem Nylander. Lyon ale i bez hole předvedl na brankovišti jistý zákrok.

47:52
    Na opačné straně neuspěl DeBrincat, jeho střelu z pravého kruhu Samsonov vyrazil k mantinelu.

48:21
    Výborný Lyon! Ten teď vytáhl semafor proti Marnerově ráně z kruhu. Opravdu efektní zákrok.

48:37
    Toronto přidává na otáčkách, před Lyonem doslova hoří led.

49:03
    Kousek za kruhy vystřelil McCabe, i tohle zvládl Lyon pokrýt a přerušit hru.

50:15
    Detroit se po dlouhé době dostal do útoku, zakončoval Larkin, jeho rána zápěstím letěla vedle branky.

51:05
    Začalo se hrát nahoru a dolů, tento útočný hokej se musí líbit.

51:34
    Zprava to zkoušel Tavares, byl ve velice slušné pozici, nicméně Lyonovu branku netrefil!

51:53
    A další Lyonův skvělý zákrok! Teď to měl ještě těžší, neboť čelil tečované střele a poté i dorážce zblízka. Vytáhl ale pohotový save lapačkou!
    51:53 Vynikající zákrok Lyona

52:46
    Přesilovka pro Toronto, dvě minuty za podrážení si vysloužil Moritz Seider.

53:03
    Je srovnáno! Toronto předvedlo v útočném pásmu dobrý tlak, od brankové čáry přilétla příhra mezi kruhy na WILLIAMA NYLANDERA a ten pohotovou ranou pod Lyonovo břevno upravil na 2:2! Asistence: Mitchell Marner, John Tavares.
    53:03 William NYLANDER - 2:2

54:27
    Máme tu obrat ve skóre! Po vyhraném buly se k puku dostal Bertuzzi, vyjel zpoza branky, přihrál ke vzdálenější tyčce na JOHNA TAVARESE a ten zblízka sklepával za přemisťujícího se Lyona – 2:3. Asistence: Tyler Bertuzzi, William Nylander.
    54:27 John TAVARES - 2:3

55:30
    Detroit je teď pod obrovským tlakem, nemá prakticky prostor pro nějakou odpověď.

56:48
    Kämpf bojuje v útočném pásmu proti přesile, ale daří se mu držet puk.

57:18
    Tavares se snažil přejít Gostisbehereho, zatím ale s pukem skončil za brankou.

57:37
    Po delší době přišla akce Detroitu, Sprongovu střelu zprava pokryl připravený Samsonov.

58:31
    Lyon je na střídačce, začíná power-play Detroitu.

59:21
    DeBrincatova střela od levého mantinelu prolétla vedle branky.

59:26
    Samsonov má puk ve svém držení, přerušil tak hru a dal svým spoluhráčům možnost vydechnout.

59:26
    Detroit si bere oddechový čas.

59:50
    Puk letí z pásma Toronta, tohle už kanadský celek udrží.

Utkání sledovalo 13 510 diváků.

Utkání je u konce a i když po dvou třetinách Detroit vedl o dvě branky, tak se z výhry raduje Toronto. Ve třetí dvacetiminutovce předvedl kanadský celek velký tlak. Lyon dlouho odolával, což platilo až do 44. minuty, kdy jej zblízka překonal Tyler Bertuzzi. Srovnáno bylo v 54. minutě, to přesilovku využil William Nylander a obrat byl dokonán v 55. minutě, kdy se po Bertuzziho příhře trefil John Tavares a zařídil tak konečný výsledek 2:3. Detroit je po této porážce na čtvrtém místě Atlantické divize s 19 body, Toronto je na třetím místě s 20 body.

Detroit se po návratu za moře představí ve čtvrtek na svém ledě od 1:00 proti New Jersey, Toronto zůstává ve Švédsku kde v neděli od 14:00 sehraje zápas s Minnesotou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:17:08)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 33. Sprong (t.s.), 35. Raymond (Chiarot, DeBrincat) – 44. Bertuzzi (Nylander, Tavares), 54. Nylander (Marner, Tavares), 55. Tavares (Bertuzzi, Nylander)

Tréner: Derek Lalonde

Tréner: Sheldon Keefe

Rozhodca: Rehman, Nicholson – Alphonso, Daisy

Diváci: 13 510