Kazachstan – San Maríno 3:1 (kon.) | Moldavsko – Albánsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Sev. Írsko 4:0 (kon.)
Anglicko – Malta 2:0 (kon.) | Taliansko – S. Macedónsko 5:2 (kon.) | Poľsko – Česko 1:1 (kon.)
Dánsko – Slovinsko 2:1 (kon.)
Anglicko
2:0 (1:0)
Malta
cz Piatok 17.11.2023, 20:45 • Wembley, Londýn • Kvalifikácia ME • Skupina C

Anglie ukončí kvalifikaci zápasem v Severní Makedonii a už je jasné, že na EURO postoupí z prvního místa. Pro Maltu dneškem kvalifikační boje skončily. Fotbalový trpaslík nezískal v osmi utkáních ani bod. Já se s Vámi již loučím a přeji krásný zbytek večera! (22:46:14)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:13.

Fotbalisté Anglie splnili roli jasného favorita zápasu, když zdolali Maltu 2:0. Na tři body stačil hráčům Albionu velmi úsporný výkon. Domácí se ujali vedení v 8. minutě, když si přihrávku Fodena nešťastně srazil na vlastní bránu stoper Enrico Pepe. Uklidňující druhý zásah pak domácí přidali až v 75. minutě. Po krásném ťukesu se zblízka prosadil Harry Kane. O chvíli později se mohl zapsat mezi střelce také Rice, jehož střela skončila v bráně. Brankáři Bonellovi však clonil v ofsajdové pozici stojící Kane a po zásahu VAR tak nebyl tento gól uznán. Ve zbytku duelu se poté už nic zásadního nestalo.

90+6

90+6
    Z toho už nic nebude. Albion drží míč na vlastní polovině a hráči čekají na závěrečný hvizd.

90+6
    Domácí zakládají možná poslední útok v tomto zápase...

90+5
    Kieran Trippier musel pospíchat do defenzivy, aby odklidil balón před sprintujícím Jodim Jonesem. Ten ho navíc fauloval.

90+3
    Fodenův roh Malťané přestáli a drží výsledek, který pro ně určitě nebude žádnou ostudou.

90+2
    Cole Palmer proběhl mezi dvěma bránícími hráči a z levé strany se dostával do pozice pro zakončení. Do rány mu stačil skočit protihráč, který srazil balón na roh.

90+1
    Druhá půle bude nastavena o šest minut. Přeci jen tam byly nějaké prostoje, tak to rozhodčí sečetl.

90
    Tu rozehrál Foden centrem, který Malťané odvrátili.

89
    Pro nedovolený zákrok si došel Phil Foden a Angličané ještě budou zahrávat standardní situaci.

89
    Kousek za šestnáctkou vypálil Trent Alexander-Arnold. Střela to byla jedovatá a míč zřejmě před Bonellem i trochu zaplaval. Gólman Malty ho ale zvládl vyrazit.

88
    Borg si po ošetření odběhl za postranní čáru, odkud se už hlásí o návrat do hry. Zápas dohraje.