Vsetín – Sokolov 4:0 (kon.) | Litoměřice – Přerov 4:2 (kon.) | Třebíč – Zlín 4:3 (po pr.)
Poruba 2011 – Pardubice B 4:1 (kon.) | Prostějov – Znojmo 7:3 (kon.) | Slavia – Jihlava 4:5 (po pr.)
Kolín – Frýdek-M. 0:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
cz Streda 15.11.2023, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance Liga (CZ) • 21. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:26:53)

Jihlava v závěru třetí třetiny srovnala a na začátku prodloužení rozhoduje o svém vítězství a bodu navíc. Vítěznou branku dal Marcel Štefančík.

60:42 Marcel ŠTEFANČÍK - 4:5

60:42
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla po 42 vteřinách skóruje z přečíslení a získává bod navíc! Guman v rohu útočného pásma fauloval a MARCEL ŠTEFANČÍK při ponechané výhodě nakonec propasíroval puk přes Málka, který už nedokázal kotouč směřující za čáru zastavit. Asistence: Ondřej Kachyňa.

60:01

Slavia ve druhém domácím utkání v řadě inkasovala v závěru a potřetí z posledních čtyř zápasů půjde do nastaveného času. Jihlavu čeká prodloužení podruhé v řadě, naposledy v něm proti Litoměřicím prohrála. Kdo půjde úspěšnější nyní?

60:00
    59:08 Matouš MENŠÍK - 4:4

59:08
    Jihlava ale po velkém tlaku nakonec vyrovnává! Málkovi propadlo do sítě nahození Strejčka, které ještě před brankou tečoval MATOUŠ MENŠÍK. Asistence: Jan Strejček a Tomáš Čachotský.

59:01
    Jihlava pokračuje v tlaku v 6 proti 5.

58:51

58:15
    Ale po vyhraném buly a vstupu do útočného pásma hosté opět gólmana odvolávají!

58:07
    Stuchlík se mezitím vrátil do brány, Dukla hraje standardně v pěti.

58:07
    Puk se po dorážce Vítězslava Brože dostal do sítě, rozhodčí ale hru předtím přerušil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

57:49
    Jihlava hraje v šesti hráčích na ledě!

57:43
    Dlouhý tlak Jihalvy nakonec zakončoval od modré Dundáček, Málek si ale na jeho nahození počkal.

57:08
    Dundáčkovu střelu zblokoval Průžek, Havránkův pokus vyrazil Málek.

56:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Robin Všetečka – 2 min., podrážení.

56:20
    Velmi aktivně hraje i Jaroslav Brož, který opět svým typickým způsobem několikrát změnil směr jízdy a pak pálil na bližší tyč.

55:30
    Dnešní druhý gól chtěl dát i Šimon Jelínek, na Málka ale nevyzrál.

55:03
    Brož se sice k založení útoku nedostal, ale díky dobrému držení puku ušetřil domácím cenné vteřiny.

53:31
    Beran se díky šťastnému odrazu mohl vydat do útoku, neměl ale potřebnou rychlost, aby ujel obraně Dukly.

53:17
    Tvrdou ránu od modré vypálil střelec prvního gólu Kachyňa, Málek chytá do lapačky.

52:26
    Dnešní utkání sleduje 776 diváků.

51:47

50:40
    Střel se slávisté rozhodně neštítí – tvrdě pálili Kulda, Šmerha i Holý, Jihlavští do nich ale obětavě skákají.

49:47
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Otakar Šik – 2 min., hrubost.

49:15
    Guman zůstal sám za jihlavskou obranou, Stuchlík jeho střelu kryje.

48:11

46:11
    Lukáš Žejdl – 2 min., krosček.

46:05
    Po Cachnínově centru do brankoviště se snažil dorážet Bartoš, slávističtí beci ale puk odpálili.

45:22
    Slávisté pokračují v aktivní hře. Po hezké kombinaci vypálil z vrcholku kruhů Jan Holý, brankář Stuchlík byl ve střehu.

44:00
    Žejdl se šikovně natlačil před jihlavského hráče a postupoval sám na Stuchlíka, zakončit podle svých představ se mu ale nepovedlo.
    43:02 Jiří PRŮŽEK - 4:3

43:02
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia se poprvé v zápase ujímá vedení. Přesilovku využívá JIŘÍ PRŮŽEK, který se po Holého nahrávce ocitl sám na pravém kruhu a i s tečí propasíroval puk za Stuchlíka. Asistence: Jan Holý a Matěj Beran.

42:57
    Holého ránu zblokoval jihlavský útočník, následný pokus Šmerhy zase dobře viděl Stuchlík.

42:31
    Ondřej Kachyňa – 2 min., podrážení.

42:12
    Jihlavští už se radovali ze vstřeleného gólu, puk ale jeden z hostujících hráčů zasáhl vysokou holí.

40:58
    Průžek v mezikruží tečoval Křepelkovu střelu od modré, a přestože puk poměrně dost změnil směr, na bránu nakonec nedoputoval.

40:09
    Bartoš nebezpečně dorážel na hranici brankoviště, trefil ale jen boční síťku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

Zatímco v úvodní dvacetiminutovce příliš šancí – a tím pádem ani gólů – diváci neviděli, ve druhé třetině tomu bylo přesně naopak. Ve 27. minutě navýšil náskok Dukly Šimon Jelínek, na což po 79 vteřinách kontaktním gólem odpověděl Karel Klikorka. Za další necelé dvě minuty červenobílí díky Matěji Beranovi dokonce vyrovnali, po 27 vteřinách se ale hosté zásluhou Vlastimila Bilčíka znovu ujali vedení. Poslední slovo ovšem měli domácí, konkrétně Jiří Průžek, jenž 43 vteřin před druhou sirénou srovnal.

40:00
    39:17 Jiří PRŮŽEK - 3:3

39:17
    Nakonec však sešívaní přece jen srovnávají a do šaten tak zřejmě posílají zápas za vyrovnaného stavu. Edgars Kulda si po vyhraném buly sám dojel pro puk a pak parádním křižným pasem přes brankoviště našel u pravé tyčky nehlídaného JIŘÍHO PRŮŽKA, jenž už měl jednoduchou práci. Asistence: Edgars Kulda.

39:11
    Slávisté se zlobí kvůli dalšímiu údajně neodpískanému faulu. Tentokrát si situaci s hlavním rozhodčím nevyříkává trenér Tvrzník, ale sám útočník Brož, který se dožadoval trestu za držení hokejky.

38:57
    Všetečkova střela z mezikruží už sešívaným k ničemu nebyla, Holý mu totiž předtím puk přihrál rukou.

37:57
    Současné vyloučení:
    Tomáš Guman – 2 min., hrubost.

Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost.

37:57
    Šmerha s Knotkem za brankou Jihlavy puk vybojovali, následné zakončení Kajínka od modré čáry ale Stuchlíka nepřekvapilo.

36:32

35:11
    Málek zastavil prudkou Dundáčkovu střelu, která vypadala méně nebezpečně, než reálně byla.

34:32
    Edgars Kulda – 2 min., držení.

34:24
    Kulda našel na pravém kruhu Kajínka, který prudkou ranou prověřil gólmana Dukly.

33:31
    Všetečka neměl, komu by nahrál, a tak se zpoza brány rovnou vytočil a hledal místo u pravé Stuchlíkovy tyče.

32:33
    Guman se hezky uvolnil na vrcholku levého kruhu a svižnou ranou trefil horní tyčku!

31:53
    Náročné střídání měl teď Tomáš Šmerha, který nejprve nevyužil nadějně vypadající útok po levém křídle a pak tvrdě bojoval o puk kolem mantinelů.

31:01
    Zakázané uvolnění Slavie vrací hru před Romana Málka.
    29:59 Vlastimil BILČÍK - 2:3

29:59
    Radost ale Slavii nevydržela dlouho a po dalších 27 vteřinách potřetí inkasuje. Málka prostřelil obránce VLASTIMIL BILČÍK, který tak Jihlavě znovu vrací vedení. Asistence: Marcel Štefančík.
    29:32 Matěj BERAN - 2:2

29:32
    První dvě akce v tomto střídání ještě MATĚJI BERANOVI nevyšly, z té třetí ale skóruje a srovnává stav. Slávistický útočník byl zaparkovaný na hranici brankoviště a přesně tečoval Klikorkovo nahození od modré čáry. Asistence: Karel Klikorka a Tomáš Guman.
    27:46 Karel KLIKORKA - 1:2

27:46
    Důležitý gól pro Slavii, která odpovídá 79 vteřin po druhé brance Dukly. Šmerha nabil na modrou KARLU KLIKORKOVI, jehož rychlá rána z první skončila mimo dosah Stuchlíka. Asistence: Tomáš Šmerha a Edgars Kulda.
    26:27 Šimon JELÍNEK - 0:2

26:27
    Jihlava svoji první přesilovku velmi rychle využívá a zvyšuje vedení na 2:0! VyhozenÍ Křepelky zachytil na modré Dundáček a přistrčil puk Havránkovi, který mezi kruhy našel ŠIMONA JELÍNKA. Bývalému hráči Slavie střela nesedla podle očekávání, ale puk po ní zapadl přesně do horního růžku Málkovy klece. Asistence: Tomáš Havránek a Filip Dundáček.

25:50
    Matěj Beran – 2 min., držení hole.

25:39
    Čachotský pohlednou zadovkou vrátil puk na pravou tyč Bartošovi, který střelou z voleje minul.

24:10
    Kulda hezky přebral puk ve středním pásmu, Stuchlík jeho střelu bez potíží vyrazil.

22:45
    Pozor na nebojácného Štefančíka, který si to z obrany nasměroval mezi dvojici slávistů až ke střele z mezi kruhy. Bránu ale netrefil.

22:27
    Žovincovu střelu od modré dorážel na hranici brankoviště Slavík, mezeru v postavení gólmana ale nenašel.

22:06
    U jihlavské brány zůstává ležet obránce Strejček, který odjíždí na střídačku v doprovodu dvou spoluhráčů. Drží se za bok.

21:59

21:34
    Tvrdé rány Gumana a dvakrát Knotka zaměstnaly gólmana Stuchlíka, větší problémy s nimi ovšem neměl.

20:54
    A Jihlava pak vyhazuje až za Málkovu bránu, zatímco začíná druhá minuta přesilovky sešívaných.

20:35
    Holý nabil na ránu z první Šmerhovi, který bránu minul, Kulda už se pak k dorážce nedostal.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Knotek hned po buly nebezpečně, ale už pozdě pálil. Po první třetině tak odchází do šaten s nejtěsnějším vedením Jihlava, která otevřela skóre v 15. minutě po přesné střele obránce Ondřeje Kachyni. Mírnou poziční převahu v úvodní periodě měli sešívaní, i když se jim přes zajištěnou obranu Dukly přecházelo do útoku velmi těžko. Příliš vyložených šancí k vidění ani na jedné straně nebylo.

20:00

19:59
    Daniel Kolář – 2 min., podrážení.

19:08
    Názorně to ukázal obránce Kočí, který vystoupil proti Gumanově nahrávce na Berana, a byť střela z jeho následné akce skončila na stropu Edenu, zajistila hostům vhazování před Málkem.

18:29
    Jihlava opravdu velmi solidně brání ve středním pásmu a velmi tak komplikuje Slavii snahu o jakýkoliv rychlý útok.

16:28
    A další pokus slávistického obránce s číslem patnáct, po němž se ještě – nýbrž marně – snažili dorážet Kulda s Průžkem.

16:13
    Žovinec se střílet rozhodně nebojí, Stuchlík ale jeho střelu celkem v pohodě viděl.

15:38
    Jihlavští pokračují v tlaku, Kolářova nabídka od modré ale mířila nad Málkovu klec.
    14:16 Ondřej KACHYŇA - 0:1

14:16
    Rychlá akce Jihlavy, která využila pomalého střídání slávistů, končí prvním gólem zápasu! Harkabus z pravého křídla našel křižnou nahrávkou ONDŘEJE KACHYŇU, který i se štěstím nakonec puk přes Málka procpal. Asistence: Tomáš Harkabus a Matouš Menšík.

13:30
    Souboje na hraně na obou stranách, které možná mohly být odpískány jako fauly. Nejprve se domácí zlobili kvůli držení Šmerhy, před sešívanou brankou pak tvrdý krosček zezadu inkasoval Cachnín.

12:15
    Slávisté se velmi urputně dostávají přes střední pásmo, ale i když byl teď Kulda atakován třemi protihráči, puk do útočné třetiny nakonec dostal.

11:04
    Slavík zblízka nechtěně napálil Otakara Šika, který se rukavicí drží za obličej, na střídačku ale odjel po svých a měl by být v pořádku.

10:06

09:30
    Kulda dvakrát nabil na ránu z voleje Holému, ani jeden jeho pokus se ovšem neujal.

08:54
    Slavii dlouho trvalo, než založila útok a dostala se do pásma. Guman při překročení modré čáry na nic nečekal a hned pálil. Jihlava puk ztečovala do ochranné sítě.

08:06
    Tomáš Havránek – 2 min., sekání.

07:03
    Po buly po komerční pauze pálil tvrdě Bilčík, Málek už musel zasahovat.

06:49
    Cachnín se dvakrát zjevil v nebezpečné pozici mezi kruhy. Nejprve bránu minul, podruhé mu střelu ztečovali blokující slávisté.

05:36
    Po delší době se hra přerušuje. Postaral se o to jihlavský debutant v brance Stuchlík, jenž si šáhl pro Žovincovu střelu od modré.

03:50
    Šmerha si s Kremláčkem na modré čáře úplně nerozuměli, úspěšné nebylo ani následné nahození slávistického střelce.

02:50
    Slavíček se ocitl sám před Stuchlíkem, který se proti němu rychle přesunul a sklapl betony.

02:38
    Také Jihlava ostřeluje bránu Slavie, Dvořák však pálil mimo.

01:41
    Brož se pohyboval kolem brankoviště, nakonec ale ještě nahrál na modrou Kajínkovi. Jeho pokus Dukla zblokovala.

00:20
    Naopak na druhé straně zastavuje hru ofsajd, v němž se po mírném Šmerhově vybočení z očekávané dráhy jízdy ocitl Kulda.

00:05
    Pět vteřin po úvodním buly první zákrok, který předvedl Málek lapačkou proti střele Strejčka zpoza modré čáry.

00:01

HC Slavia Praha: R. Málek (Pittr) – Žovinec (A), Křepelka, Kremláček, Holý, Kajínek, Klikorka, Stejskal – Průžek, Kulda, Šmerha – Matě. Beran, Knotek (C), Guman – Všetečka, Žejdl (A), J. Brož – Havrda, Slavík, Slavíček.
    Trenér: Daniel Tvrzník

HC Dukla Jihlava: Stuchlík (Chaloupek) – Strejček, Bilčík, Dundáček, D. Kolář (A), Kachyňa, Kočí, Dvořák – Čachotský (C), D. Bartoš, Cachnín – Štefančík, T. Havránek, Šik – Harkabus (A), Menšík, V. Brož – Krajč, Berger, Jelínek.
    Trenér: Viktor Ujčík

Rozhodčí: Valenta, Zavřel – Baxa, Beneš.

HC DUKLA JIHLAVA

Ani Jihlava se nemůže v poslední době pyšnit dobrou bilancí. Prohrála čtyřikrát v řadě a klesla na devátou pozici. Naposledy Dukla v nedělní předehrávce dvacátého kola promarnila tříbrankové vedení proti Litoměřicím, které ve druhé části manko dohnaly a na začátku prodloužení vstřelily rozhodující branku. Proti Slavii se však týmu daří – vyhrál první vzájemný duel na začátku října (3:1) a v součtu s loňským předkolem play-off zvítězil v sedmi z osmi posledních duelů.

HC SLAVIA PRAHA

Slávisté se poprvé po reprezentační pauze představí na domácím ledě. Pokusí se navázat na předchozí vítězství před vlastními fanoušky ze začátku listopadu, kdy po nájezdech porazili Pardubice B. Naopak v prvním utkání po přestávce ve Zlíně sešívaní nakonec body nebrali, přestože nad Berany vedli 2:0 a 3:2. Jenže Berani ve třetí třetině dvěma góly skóre otočili a získali všechny tři body. Naváže Slavia na triumf v Edenu a porazí neoblíbenou Jihlavu?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 21. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Dukla Jihlava. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Rogner

Góly a asistencie: 28. Klikorka (Šmerha, Kulda), 30. Matě. Beran (Klikorka, Guman), 40. Průžek (Kulda), 44. Průžek (Holý, Matě. Beran) – 15. Kachyňa (Harkabus, Menšík), 27. Jelínek (T. Havránek, Dundáček), 30. Bilčík (Štefančík), 60. Menšík (Strejček, Čachotský), 61. Štefančík (Kachyňa)

Tréner: Daniel Tvrzník

Tréner: Viktor Ujčík

Rozhodca: Valenta, Zavřel – Baxa, Beneš