Přerov – Poruba 2011 3:4 (kon.) | Zlín – Slavia 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 0:2 (kon.)
Znojmo – Třebíč 4:2 (kon.) | Pardubice B – Vsetín 2:1 (kon.) | Sokolov – Kolín 0:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
cz Pondelok 13.11.2023, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance Liga (CZ) • 20. kolo

Přestože se rysi opravdu snažili, byla vidět zkušenost a klid hráčů hostů, kteří v první třetině, byť pod tlakem, dokázal jako první otevřít skóre. V druhé části hry byli jasně lepší a rysy ve všech ohledech přehráli. Branka však nepadla. Třetí část hry byla relativně vyrovnaná, ale zabetonovanou obranu Jestřábů se rysům nepodařilo zdolat a v závěru zpečetil výhru hostů Vilém Burian do prázdné brány.
    Za mě dnes vše, byl to velice atraktivní hokej. Trenéru Janečkovi gratulace k jeho první výhře ve vedení Prostějova a rysům hodně sil do budoucna! (20:13:48)

58:56 Vilém BURIAN - 0:2

58:56
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Autorem branky je VILÉM BURIAN, který posílá puk do prázdné a spoustu fanoušků předčasně domů. Asistence: Tomáš Hanousek.

57:59
    Frýdek v šesti.

57:53
    Tyč brány hostů právě rozezvučela halu Polárka.

57:13
    Švančara si musel hodně povyjet z brány aby zabránil samostatnému úniku.

56:56
    Puk končí někde v kotli, je to však s tečí a vylučovat se nebude.

56:36
    Během pár chvil bude nepochybně následovat odvolání domácího gólmana.

56:35
    Něco málo přes tři minuty do konce utkání a domácí si berou oddechový čas.

55:50
    Maska Švančary teď zabránila zvýšení skóre.

54:09
    Výtisk ze zákrytu pálí, jeho střela však nebyla nijak prudká a přestože ji moc Štipčák neviděl, neměl s ní problém.

53:26
    Radek Veselý nechtěně zabrzdil rozehrávku na modré.

52:43
    Čas se však domácím hokejistům krátí a moc pokusů na srovnání hry už nenabízí. Další zakázané uvolnění díky nepřesné rozehrávce rysů.

52:14
    Hosté se pomalu opevňují ve své třetině a rysi hledají skulinku v zavřené obraně.

51:30
    Další nebezpečnou situaci před svou bránou musel Švančara krýt s maximální koncentrací.

50:42
    Veselý vyjel do útočného pásma, všichni kámoši šli však střídat, tak pod náporem hejna Jestřábů neuspěl.

49:49
    Illéš se zjevil jako blesk z nebe před Švančarou, zakončení mu nevyšlo.

49:11
    Haas záhadně prokličkoval až před bránu hostí, střela už byla však z úhlu a Štipčáka nijak neohrozila.

48:35
    Jestřábi se formují k náletu a opět zvedají tempo hry.

48:01
    Další ofsajd rysů.

47:33
    Marosz krásnou střelou přestřelil Štipčákovu bránu obloučkem.

46:57
    Vhazování v obranné třetině Jestřábů vyhrávají domácí.

45:58
    Ramik si chtěl vyjet do útoku, na modré byl však nekompromisně odstaven.

45:09
    Atmosféra na ledové ploše stále více houstne a gól je nedaleko.

44:53
    Urbanec pálí takovou silou, až láme hůl a musí si jet pro novou.

44:36
    Martynek se pokusil překvapit Štipčáka, ten ale s přehledem vyráží do ochranné sítě.

44:10
    Zakázané uvolnění domácích zařizuje buly napravo od Švančary.

43:41
    Další rána na Švančaru, ten špičkou lapačky posílá puk mimo bránu.

42:37
    Hosté drží rysy v kleštích za domácí bránou a ještě stačí postupně střídat.

41:47
    Jestřábi se tlačí do útoku, ale Šuhaj si důrazně podal Slaninu, hra je přerušena a Jestřáb kulhá na střídačku.

41:18
    Krásná střela Hrachovského, gólman hostí připraven. Frýdek začal třetinu aktivně.

40:51
    Většina diváků a pár hráčů se zvedla a křičela gól, rozhodčí však rozpažil. Puk zřejmě jen projel za Štipčákovými zády.

40:01

Tak Jestřábi v druhé třetina vlétli na rysy s takovou vervou, že domácím místy docházel dech a po většinu času se snažili pouze bránit. Až v závěru třetiny se místy nebezpečně zjevili u brány hostí, využít však nedokázali ani jednu střelu. Druhé třetiny nepatří většinou mezi silné stránky domácích borců a dnešek to pouze dokazuje. K závaru už to začalo i mezi některými borci trošku vřít, takže si myslím, že poslední dějství přinese nejeden zajímavý moment.

Třetí třetina začne cca 19.35

40:00

39:32
    Teď už opět v tlaku hosté.

38:58
    Výtisk měl nabito na modré, ale střelu uspěchal.

37:50
    Hotěk vypálil takovou dělovku, až se všichni chytli za hlavu. Dalších pár zajímavých momentů končí mimo bránu nebo na betonech brankáře Jestřábů.

37:16
    Další ofsajd a další špatná rozehrávka.

35:42
    Marosz prudce z ostrého úhlu.

35:27
    Hra je nyní trošku rozvíjena ofsajdy a dalšími nepřesnostmi na obou stranách.

34:50
    Hosté opět ofsajd – vhazování po levici Halouzka.

34:42
    Doktor krásně vystihl přihrávku v obranné části hostí a prudkou střelou ohrozil Halouzkovu svatyni.

34:23
    Naopak Jestřábi vypadají v klidu a pálí z každé pozice. Švančara kryje do lapačky.

33:33
    Zmatek ve střídání domácím komplikuje rozehrávku.

32:45
    Při buly se Fronk hodně dohaduje s Macháčkem a vypadá to na počátek konfliktu.

32:45
    Tak tentokrát byl ofsajd Jestřábů tak zřejmý, že se to ani nemuselo pískat.

31:38
    Domácí si začali pomalu vytvářet nějaké šance.

30:45
    Tak rozhodčí právě signalizoval ofsajd hostů, ale vzápětí si to rozmyslel a nechal tak Jestřáby vystřelit.

30:13
    Aleš Poledna poslal nepříjemnou střelu od modré, Švančara tentokrát bystrý.

29:44
    Tak téměř v polovině zápasu mají hráči chvíli na bilanci – trenér Martin Hrnčár promlouvá důrazně ke svému týmu.

29:20
    Sedlákovu střelu hned dvakrát po sobě pokazil obránce lehkým přizvednutím hole. Vše dle pravidel.

28:54
    Hosté už ovšem opět v laufu.

27:42
    Mírný náznak tlaku domácích, hosté vyhazují. Je to s tečí, tak zůstává píšťalka v klidu.

26:53
    Jestřábů je na ledě opticky asi o tři více.

25:52
    Tak toto je úplně jiný obraz hry, než v první části. Rysi jsou jako opaření.

25:42
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

25:10
    Ostřížek poslal dělovku, kterou Švančara pouze vyráží před sebe, dotírající útočník byl však dobře pokryt.

24:21
    Švančara kuriózním zákrokem schovává puk pod sebou.

23:44
    Domácí jsou docela v presu, nedokážou teď ani rozehrát za modrou.

22:18
    Jestřábi jsou v druhé části hry výrazně aktivnější a pálí na Švančaru jednu ránu za druhou.

21:24
    Rysi měli velké štěstí, puk po střele jednoho z Jestřábů několikrát měnil trajektorii, jak se odrážel od bruslí bránících hráčů, nakonec však těsně minul bránu.

20:35
    Svačina se dostal k odraženému puku, ale jeho střelu Halouzka vyráží.

20:01

Celou třetinu jsme viděli krásný hokej plný akcí a přečíslení. Zdálo se, že domácí mají více za hry a na Jestřáby byli opravdu nemilí. Střely na bránu tomu sice moc neodpovídají – 3:12! Chyba na střídačce však rysy poslala do oslabení a šest vteřin před návratem Sedláka, proměnil Fronk přihrávku od Ostřížka. Pro domácí nic nového, jsou celkem zvyklí obracet hru .Skvělá divácká podpora je v druhé části určitě nakopne. :

20:00
    18:12 Jiří FRONK - 0:1

18:12
    Tak těsně před koncem přesilovky hosté výhodu využívají. Ostřížek si našel na pravé straně JIŘÍHO FRONKA ten nečekanou ranou zapěstím nachytal domácího gólmana.

17:55
    Osřížek sám nalevo od Švančary, spousta času, střela po ledě, domácí gólman připraven.

17:10
    Kapitán Výtisk teď zabránil téměř jistému gólu, když vložil svou hůl do přihrávky.

16:47
    Rysi vyhazují.

16:18
    Tak neshoda na střídačce nabídla hostům výhodu přesilové hry.

16:18
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek:
    Zdeněk Sedlák – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

16:18
    Tak někdo hrál v šesti.

15:31
    Kowalczyk si najížděl na dělovku rovnou ze střídačky, někdo z letky Jestřábů však tečoval a puk končí vysoko v ochranné síti.

14:44
    Maruna měl k dispozici dorážku, orazítkoval beton Švančary.

14:17
    Střídání obou pětek a Hanoušek míří těsně vedle brány Švančary.

13:20
    Buly u domácího gólmana vyhrávají rysi a hned posílají puk dopředu.

13:20
    Burian měl první gól na holi, sám před Švančarou však jakoby zkoprněl a nevěděl co s pukem.

12:00
    Hašek se nažil držet pásmo během střídání spoluhráčů a nakonec se dostal k zakončení. Těsně před odkrytou bránou Švančary ale zaváhal.

10:55
    Tempo hry se logicky trošku změnilo, už to nejsou takové bomby, jako ze startu.

10:07
    Snahu Jestřábů zastavuje ofsajd.

08:50
    Domácí zatím skvěle brání, přechod přes modrou jim však moc nejde. Opět ztráta puku ještě v bezpečné vzdálenosti.

08:38
    Opět jen takové nahození na Švančaru, jeho lapačka přerušuje hru.

08:13
    Hosté vyhrávají buly a drží pásmo.

08:02
    Hra má zatím obrovskou kvalitu, oba týmy jdou do toho naplno.

07:48
    Dva na jednoho, Sedlák se rozhodl zakončit sám. Mířil přesně do hrudi Halouzka.

07:17
    Hanousek číhá na modré a říká si o přihrávku.

06:37
    Velké zmatky v obraně obou týmů teď zvedly tep nejednomu divákovi.

05:52
    Hra se teď přesouvá dál od Halouzky a hosté se pokoušejí o nějaké akce.

05:26
    Jiránek vyvezl puk až před Švančaru, ale byl sám, tak alespoň vystřelil. Rána pro domácího gólmana nebyla nijak překvapivá.

04:54
    Urbanec nabídl teč Martynkovi, který ale kousek od Halouzkovy masky minul.

04:11
    Až teď se podařilo hostům vyvézt puk a jít střídat.

03:39
    Frýdek se drží v pásmu.

03:26
    Zmatky v obraně Jestřábů teď způsobily Halouzkovi nemalé starosti.

02:58
    Střelu Pěnčíka kryje Švančara do lapačky.

02:40
    Oba týmy zvolily na úvod šílené tempo hry. Jede se nahoru dolů.

02:03
    Blízko prvního gólu byl Sedlák, bránu Halouzky těsně minul.

01:24
    Rysi formují útok zpoza Švančary.

Hosté se na chvíli ohřáli v útočném pásmu, ale na bránu nikdo nevystřelil.

00:01

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Urbanec (A), Haman (A), D. Kowalczyk, Výtisk (C), Hrachovský, Homola, Hrůzek – Hotěk, Haas, Svačina – Doktor, Marosz, Ramik – Šuhaj, Z. Sedlák, R. Veselý – Geidl, Macháček, Martynek.
    Trenér: Martin Hrnčár

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Halouzka) – Hanousek, Krejčí, Pěnčík, Poledna, Forman, Drtil, Kubíček – J. Veselý, Hašek, Illéš – V. Burian (A), Ostřížek, Z. Doležal – Slanina, Fronk, Pitule – Maruna, Venkrbec (C), Jiránek (A).
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Michal Kostourek – Martin Rapák, Roman Zídek – Ondřej Polák.

Krásný pondělní podvečer všem fanouškům ledního hokeje a rysům a jestřábům zvlášť! Dnes se v hale Polárka utká domácí klub HC Frýdek-Místek s týmem LHK Jestřábi Prostějov.

Frýdecko-místečtí se dost možná pomalu dostávají do své bývalé formy. Pod vedením „nového“ trenéra Martina Hrnčára vyhráli poslední dvě utkání – 4.11. v prodloužení zdolali Zubry z Přerova a 13.11., těsně před začátkem reprezentační přestávky sundali z nebes Orly ze Znojma. Plné tři body po patnácti duelech vlily domácím novou energii do žil, kterou budou chtít nepochybně využít hned během dalšího náletu na svůj stadion. Nicméně cestu mají hoši ještě dlouhou, stále se nacházejí na dně tabulky a se svými dvanácti body ztrácí na předposlední Znojmo čtyři body.

Prostějov se aktuálně hemží na šesté příčce Chance ligy s třiceti body. V těchto vodách je totiž hodně natěsno – shodně má Třebíč i Jihlava, Zlín ztrácí bod a na páté Zubry chybí Jestřábům dva. Borci z Olomouckého kraje předvádí relativně stabilní výkon, pohled do tabulky taky nijak nešokuje, přesto se vedení rozhodlo odvolat kouče Martina Štrbu a místo něj povolat do zbraně Martina Janečka. Ano, toho Martina, který od sezóny 2022/2023 do 11. kola této sezóny vedl právě rysy!
    „Samozřejmě asi trochu pikantní situace, ale naše cesty se v dobrém rozešly a já i frýdecký klub žijeme svůj nový příběh“, říká Martin Janeček ke dnešnímu duelu.

Martin Hrnčár nutně potřebuje udržet svůj tým na vítězné vlně a co nejrychleji tak vplout někam do mezi Znojmo a Pardubice. Martin Janeček by se naopak u svého nového zaměstnavatele potřeboval trošku blýsknout a určitě nebude chtít začít svou novou kariéru prohrou s bývalým klubem.

Jako fanoušek rysů nemohu jinak, než popřát mnoho zdaru oběma! Buďte u tohoto zajímavého duelu se mnou, už dnes v 18:00!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.