Švédsko – Fínsko 4:2 (kon.) | Česko – Slovensko sk 1:2 (3:4 po s.n.)
Švédsko
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Fínsko
cz Nedeľa 12.11.2023, 13:00 • Chomutov - ROCKNET ARÉNA • Turnaj piatich krajín (U20)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hezký den, juniorský turnaj píše svůj poslední den a my se spolu podíváme na duel severských rivalů Švédska a Finska. Bude to zajímavé, těšte se a připravte si dobrý oběd. Utkání začíná ve 13 hodin.

Švédsko: Thelin (H. Hävelid) – Norén, Mat. Hävelid, Odelius, Landén, indstein, Johansson – Eriksson, Bystedt, O. Pettersson (A), Stenberg, Edstrom (A), Unger Sorum, Born, Nilsson, Rudslatt, Wahlberg, Wagner (C)
    Trenér: Magnus Hävelid

Finsko: Kokko (Vinni) – Pieniniemi, Salin (C), Pulkkinen, Kulonummi (A), Väisänen, Kangas, Minkkinen, Hynninen, Helenius, Nyman (A), Skinnari, Keskinen, Hemming, Naukkarinen, Bau, Kiiskinen, Korpimäki, Hokkanen, Tolppola, Kuusla
    Trenér: Lauri Mikkola

Rozhodčí: Jeřábek, Micka – Dědek, Maňák.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Finy.

00:10
    Švédové rozehrávají, mají první šanci, ale to kryje v pohodě do lapačky finský brankář.

00:30
    Finové jeli po pravém křídle a chtěli dobýt pásmo, to se však nepovedlo. Dopředu jde protivník.

00:50
    Finové v podčíslení 2 na 3. Nic z toho, byli ubráněni.

01:00
    Finský brankář opět ukázal, proč je jedničkou, schramstl puk.

01:30
    Švédové mají tlak, ale jsou vyhnáni z pásma zhruba po 8 vteřinách.

01:50
    Souboj o kotouč u mantinelu v pásmu Finů, ti se brání úspěšně.

02:25
    Hosté z Finska se snaží probít do útoku, soupeř je však navezen v útoku a jen tak se mu nechce opustit pásmo.

03:00
    Obrovská možnost pro Finy, puk se ale kolébal a hosté ho nemohli dostat na bránu, i když akce vypadala nebezpečně.

03:30
    V držení kotouče Země tří korunek.

04:10
    Švédský bek hledal před bránou střelce, nenašel adresáta.

05:00
    Švédové nahodili a usadili se ve třetině hostů.

05:25
    Útočí Finové, ti rotují v rohu, ale musejí střídat a soupeř vyííždí z pásma.

06:00
    Dobré vyvezení kotouče z obranné třetiny, ale špatná rozehra, tak bych zhodnotil práci finského beka.

06:30
    Útočník Suomi byl naražen čistě na mantinel a přišel o kotouč.

07:00
    Domácí hokejisté se ocitli před brankářem, zakončení bylo však nepřesné.

Komerční pauza.

07:35
    Hráči Suomi se rozejli do útoku, zakombinovali ale akce skončila ještě předtím než se jim podařilo vystřelit na bránu Švédska.

08:00
    Pokus o projití přes útočnou modrou bílomodrých Seveřanů, avšak neúspěšný.

11:16
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Stenberg – 2 min., hrubost.

11:30
    Finové v útoku, střela z pravého kruhu z pohledu útočících. Nad rameno švédského gólmana, přestřelil branku.

12:15
    Finům se početní výhoda moc nedaří, stále jezdí pro puky za svou branku. Nemohou se udržet v útoku.

13:16

13:40
    Icing hostů.

14:10
    Pěkně to udělal na modré švédský bek, klička, další, ale střelu vyrazil finský brankář v rozkleku.

14:52
    Finsko právě vstřelilo branku! Finové sehráli pěknou akci. Hráč na vrcholu pálil ze slotu přímo do šibenice. Autorem branky je AXEL SKINNARI. Asistence: Jesse Pulkkinen.
    14:52 Axel SKINNARI - 0:1

16:00
    Švédi se snaží o odpověď, není jim přáno.

16:10
    Hostující tým nabral sebevědomí a vyváží hezky kotouč, je v útoku, ale tam už si nedokázal poradit.

16:17
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Helenius – 2 min., podrážení.

16:38
    Švédsko právě vstřelilo branku! Autorem branky je FILIP BYSTEDT. Využitá přesilovka. Asistence: Jonathan Lekkerimäki, Anton Wahlberg.
    16:38 Filip BYSTEDT - 1:1

18:00
    Finsko v ofenzívě, Thelin měl práci, tu však zvládl perfektně.

18:20
    Střela Země tří korunek, Kokko jí vyrazil.

18:45
    Vidíme naprosto vyrovnané utkání. Oba týmy se střídají v ofenzívě, obrany dovolily zatím jen jednu branku na každé straně.

19:20
    Dolování kotouče od zadního mantinelu v pásmu Švédska.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:48.

Utkání je docela v tempu, oba týmy se snaží předvést, co umí. Vyrovnaný výsledek zatím odpovídá. Do vedení šli hosté, když vymetli horní polovinu branky, pak se ozvali Švédově na konci třetiny s odpovědí. Jak dopadne toto zajímavé severské derby? Sledujte přenos a dozvíte se.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Švédy a hned rána na KOkka, ale ten si poradil.

20:30
    Domácí aktivnější ze začátku. Po pravém křídle táhli útok a zkoušeli zpětnou kličku a střelu, hostující brankář likviduje.

21:00
    Krásná obhazovačka hráče Švédů. Do střely to nevedlo.

21:40
    Další dolování kotouče na zadním mantinelu obranného pásma Finů.

22:10
    Švédsko pod tlakem, chtělo vyhodit o mentinel, to se nezdařilo Finové se nalepili na "prkna" a udrželi pásmo. Dále pak Suomi kombinovali v útoku, jenže přišli po pásmo.

22:35
    Žlutomodří vyjeli na výlet, který skončila až na Kokkovi, ten vše pochytal a zůstal ve druhé periodě nepřekonán.

23:00
    Přečíslení Švédů tři na dva, střela zprava nad vyrážečku, brankář Kokko vyrazil právě pravou rukou, kde drží vyrážečku. Švédové tak v přečíslení neuspěli.

24:00
    Nápor Země tří korunek pokračuje. Až po nějaké době je Finové vyhnali, dalo jim to však hodně práce. Švédové o něco lepší na začátku periody.

26:30
    Kokko tygřím skokem kryje kotouč a nepouští k němu hráče na dorážku.

26:45
    Pohodový zákrok Kokka po střele od modré zápěstím se nemusel moc snažit.

27:00
    Krásný přechod středního pásma od Švédska, nádherná kombinace, v útoku už to však nedopadlo.

27:12
    Icing Švédů.

27:37
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové předvedli rychlý protiútok, po pravé straně prošli lehce, odtud přišla přihrávka na volného hráče nalevo a ten propálil brankáře na vzdálenější tyči do dolní poloviny branky. Autorem branky je FILIP ERIKSSON. Asistence: Filip Bystedt, Oskar Pettersson.
    27:37 Filip ERIKSSON - 2:1

27:37
    A na koni jsou Švédové, ti ted asi budou hodně zlobit obranu Finska.

28:56
    Švédové reklamovali vyhození kotouče z obrané třetiny ven do publika, a s návrhem uspěli. Fin půjde ven.

28:56
    Väisänen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

29:40
    Švédové usazeni v útoku, krouží tam jako supi.

30:05
    Dobrá přihrávka na modru na volného beka, ten střílí, ale zblokováno.

30:56

30:57
    Švédové přesilovku nevyužili, i když byli hodně v náporu.

31:35
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko těsně po přesilovce zvyšuje na 3:1. Utíká soupeři na rozdíl dvou branek. Nilsson si povodil několik Finů najednou, vyjel do slotu z rohu střelu nezvládl a tak mu s ní pomohl BOrn, jenž trefil branku. Švédové jdou do vedení 3:1. Autorem branky je ISAC BORN. Asistence: Felix Nilsson.
    31:35 BORN - 3:1

32:15
    Přečíslení dva na jednoho domácích, ale nedošlo ani k zakončení.

33:17
    O. Pettersson – 2 min., podrážení.

33:50
    Finové pálí ze střední vzdálenosti, Thelin vyráží vyrážečkou před sebe, Švédové uklízejí korouč mimo.

34:10
    Nátlak SUomi je veliký. Branka zatím nikde. Chtělo by to snížit na kontaktní branku.

35:17

36:00
    Signalizovaná výhoda pro domácí tým. Ten hraje dlouho na puku a sudímu možná upadne ruka.

36:15
    Švédové stále na puku, krouží kolem branky Kokka, ten však odolává.

36:45
    Až nyní je pískáno po střele domácích.

36:45
    Bau – 2 min., sekání.

37:10
    Země tří korunek v klidu rozehraje za brankou, žádný spěch, ještě vystřídá.

37:30
    Střela z onetimeru, končí na ramenu Kokka.

37:50
    Pěkná situace před brankou Kokka, ze slotu přihrávka až k brance ze strany a oncovka, která Švédům nevyšla, škoda, mohli jít do trháku.

38:45

39:05
    Pěkná střela od Finů zblízka trefená vyrážečka, škoda, tedy jít na kontaktní branku, bylo by to ještě hodně zajímavé.

39:50
    Jenže v držení kotouče Švédové.

39:59
    Třetina se dohraje v klidu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:38.

Ve druhé třetině utekli Švédové do dvoubrankového vedení. Utkání je poměrně kvalitní, některé akce jsou lahůdkové, je vidět, že oba týmy to berou jako dobrou přípravu před MS U20 v prosinci a lednu. Tam už to však bude naplno. Uvidíme, zda Finové ještě vyrukují na Švédy s něčím novým ve třetí periodě, jestli něco změní, či zlepší a dovedou zápas třeba ještě do prodloužení.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Švédy.

40:30
    Finové a jejich střela zápěstím od modré. Thelin vyráží, Švédové odklízejí.

41:00
    Nahození domácího týmu, dlouho Švédi v útoku nevydrželi.

41:20
    Finové a jejich snaha o dobytí pásma, nepovedlo se.

42:09
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové jednoduše vystřelili od modré ze středu hřiště, hráč stínil Kokkovi a ten na ránu neviděl. Rána zaplula někam nad vyrážečku nad pravé rameno brankáře KOkka. Autorem branky je MATTIAS HÄVELID. Asistence: Jakob Norén.
    42:09 Mattias HÄVELID - 4:1

43:00
    Švédsko má převahu, vsítěný gól ho povzbudil.

43:15
    Suomi se nedohodli a špatně si přihráli při rozehrávce, potíže ale nečekali ani Švédové a tak Finové hrají dále s pukem.

43:45
    Na puku domácí tým, musel vydolovat kotouč zpod jednoho Fina. To se vydařilo a tak pokračuje v operaci dobytí pásma soupeře.

44:05
    Finové nezvládli útok a dopředu se žene protivník.

44:50
    Útok po pravém křídle Finů zastaven ještě v zárodku, tedy ve střední třetině.

45:10
    Oba týmy střídají.

45:30
    Finové vypadají, že na obrat už nebudou mít síly, ale nechme se překvapit.

45:50
    Nahození zleva od modré kryje v klidu a pohodě brankář Švédska Melker Thelin.

46:15
    Rychlý přechod střední třetiny a i do útoku, Finové pak vyslali puk před branku na teč, ta se ale nepovedla a tak Thelin puk chytil do lapačky a nepustil.

47:10
    Střela tří korunek zprava, hodně nad branku.

47:30
    Finové se derou do ofenzívy, tam ale dlouho nepobyli a musí se bránit.

50:00
    Finský obránce naznačil ránu, pak ještě chvíli posečkal a střílel následně, Thelin yrazil před sebe a pak Švédové puk zabavili.

51:00
    Žlutomodří se vyhnuli obraně soupeře a vjeli do jeho pásma, pak se však nedokázali najít a touš mají modrobílí.

52:00
    Na obrat Finů to nevypadá. Tým není správně naladěn a utkání se dohrává.

53:00
    Rána žlutomodrých na branku, Kokko kryje lapačkou. Do ní absorboval ránu, jakoby se nic nedělo.

54:00
    Švédové založili další útok a byli nebezpeční, ale jen na chvíli.

55:00
    Suomi ještě zkouší založit pár útoků, ale už to není ono, není to v tempu a takovém nasazení, jaké bylo třeba v první periodě.

56:22
    Bystedt – 2 min., krosček.

57:00
    Švédové v oslabení ujíždějí do brejku po pravém křídle, neprodrali se dále.