Švajčiarsko
2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Česko
cz Sobota 11.11.2023, 09:30 • Baltiska hallen, Malmö • EFT (junioři)

Branky a nahrávky: 16. Castelberg (Hocevar), 25. Murer (Peter) – 17. Bergman (Wertheim), 25. Bergman, 27. Ruber, 27. Smolka (Vařecha), 55. Klápa, 58. Holásek (Bergman), 60. Bergman. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 16:14. Rozhodčí: Joni Kokkonen a Tommi Virkki. (11:27:29)

Češi zvládli i druhé utkání na EFT v Malmö. V třetí třetině ještě Češi své vedení navýšili, když nejdříve chybu v rozehrávce potrestal Jakub Klápa. Následně Filip Bergman krásně vybídl ke skórování Lukáše Holáska. Gólový účet dnešního utkání pak uzavřel právě sám Filip Bergman, jenž také touto brankou završil první hattrick tohoto reprezentačního cyklu. Češi tak Švýcarsko porazili jasně 7:2.

59:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    FILIP BERGMAN přeci jen zkompletuje hattrick. Utkání nejspíše gólově uzavírá skvělým obloučkem přes půli hřiště do prázdné branky. Bez asistence.

58:48
    Yves Walliser stále odbíhá na střídačku Švýcarska.

57:20
    Skvělá práce Filipa Bergmana, který narýsoval LUKÁŠI HOLÁSEKOVI míček před poodkrytou klec. Ten už se poté nemýlil. Asistence: Filip Bergman.

54:55
    Po vyhraném vhazování ihned Švýcaři přechází do hry v šesti.

54:43
    Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

54:43
    Obrovskou chybu v rozehrávce trestá střelou do dolních pater branky střešovický JAKUB KLÁPA. Bez asistence.

53:37
    Kosťantyn Šlosar s kličkou do bekhendu proti brankáři Walliserovi neuspěl. Míček se poté ještě snažil do sítě protlačit zpoza branky. I tato šance však zůstane nepotrestaná.

52:49
    Bergman posouval míček na volného Rubera, jenž ovšem s jeho zpětnou přihrávkou nepočítal, a tak se na ni nestihl připravit.

52:21
    Další z útoku Bergmana na hattrick není úspěšný. Walliser jeho ránu chytá.

50:54
    Švýcaři ačkoli vedou, tak se dopředu nijak neženou. Teď celou minutu strávili tím, že si Nicola Hocevar s Janisem Schwarzem vyměňovali míček na vlastní polovině.

49:31
    Bureš s velkou várkou štěstí udržel míček a vyvezl jej až na útočnou polovinu, kde našel Jakuba Smutného. Ten však nebyl na zakončení připravený.

48:49
    Švýcaři sice kombinují na útočné polovině. Zatím ovšem pouze kolem bránící pětice Česka, která se nenechává rozhodit.

47:26
    Jamie Martinjas po svém průniku z pravé strany zvolil zpětnou kličku do bekhendu, na kterou si ovšem počíhal Lev Kliment, jenž vytáhl skvělý zákrok.

47:01
    Bartoloměj Smolka hledal v brejku hokejku Petra Margholda, jenž ovšem měl problémy se zpracováním, a tak míček netrefil ideálně.

45:51
    Ke střele se dostal dnes dvougólový Filip Bergman. Ten mohl přidat od levého mantinelu třetí branku, ale jeho pokus zblokoval Dario Bürgler.

45:10
    Holásek chytře prodloužil míček na Daniela Dolejše. Ten o něj musel v rohu bojoval, ale svoji práci nakonec zvládl.

44:12
    Adam Bureš si zatáhl míček, ale následná střela mu vůbec nesedla. Končí jen v moci Wallisera.

42:44
    Jan Fleisch svoji střelu namířil pouze do náruče Klimenta.

41:38
    Rána Krejči byla zblokována. Švýcaři můžou do brejku.

41:22
    Matteo Gervasoni od levého mantinelu z otočky střílel. Bohužel pro Švýcarsko nad branku.

40:44

40:10
    Češi vstupují do třetí třetiny v přesilové hře.

40:01

Druhá třetina stejně jako včera vyšla českým reprezentantům. Gólově ji sice otevřeli Švýcaři zásluhou Lorise Murera, Češi však znovu dokázali rychle odpovědět po akci Filipa Bergmana. Ta však nebyla poslední tečkou za třetinou. Dva slepené góly, které postupně vsítil Šimon Ruber a následně Bartoloměj Smolka, totiž daly Česku dvoubrankový náskok do poslední hrací části.

40:00

39:40
    Bartoloměj Smolka se svým příklepem neuspěl. Trefuje pouze boční síťku.

38:44
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Sebastian Mathis – 2 min., opakované přestupky.

37:48
    Wertheimova přihrávka po ose hřiště našla Daniela Dolejše. Ten z první pálil, ale pouze do hrudi Wallisera.

36:01
    Střídání plné českých šancí zakončuje Adam Bureš, jenž z dobré pozice na hraně velkého brankoviště trefuje pouze břevno.

35:47
    Osa Bureš-Šlosar znovu v akci. Tentokráte v opačné gardu. Adam Bureš však také nedokázal přesně zakončit.

35:33
    Dobrá myšlenka od Adama Bureše, jenž narýsoval krásnou přihrávku ze standartní situace na Šlosara. Tomu ovšem míček přeskočil čepel.

34:34
    Filip Bergman se natlačil před branku Wallisera a poté, co si míček přehodil z bekhendu na forhend chtěl zakončovat. To mu však brankář Švýcarska nedovolil.

34:04
    Borkova přihrávka před branku nenašla ani jednoho z jeho spoluhráčů. Do brejku tak můžou Švýcaři, jenž jsou vedeni v utkání jako domácí.

33:16
    Zákrok na hraně pravidel rozhodčí pouštějí. Ferdinand Tomášek tak za něj sklízí pochvaly na české střídačce.

32:40
    Střela mladoboleslavského Jakuba Vařechy neprorazila. Blok Švýcarů byl proti ní dobře postaven.

32:17
    Před chvílí zmiňovaný Lukáš Holásek byl nyní faulován na opačné straně hřiště. Dobrá práce od bývalého hráče Bulldogs Brno.

32:09
    Lukáš Holásek chtěl využít jeho silné stránky, když znovu ihned po té, co obdržel míček, střílel z otočky. Jeho střela ovšem tentokráte neměla gólové parametry.

30:57
    Jakub Klápa svůj průnik po pravé straně nedokázal dobře zakončit. Yves Walliser proti jeho pokusu včas vystřelil nohy.

29:39
    Krátce poté, co Kovařík předvedl skvělý zákrok maskou je střídán. Realizační tým Česka bude nejspíš chtít oběma brankářům minutáž na EFT rozdělit rovnoměrně.

29:38
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Miroslav Kovařík, přichází Lev Kliment.

28:54
    Adam Bureš byl v rohu hřiště příliš důrazný, a tak jeho zákrok rozhodčí ocení standartní situací pro soupeře.

27:34
    Sebastian Mathis se stará o rozehrávku země helvétského kříže.

26:55
    Podobně jako včera proti Švýcarsku, i dnes Češi využívají skvělé první části druhé třetiny.

26:51
    Střela Jakuba Vařechy se odrazila od zadního mantinelu přímo na čepel BARTOLOMĚJE SMOLKY, jenž už spolehlivě zametl míček do prázdné klece. Asistence: Jakub Vařecha.

26:37
    Další povedená individuální akce znamená vedení Čechů! ŠIMON RUBER vybojoval míček, následně si jej potáhl po ose hřiště a přesně vypálil. Bez asistence.

25:47
    Hra se po dvou vstřelených brankách trošku zklidnila.

24:19
    Další rychlá odpověď Čechů! A znovu u toho byl FILIP BERGMAN, který si sám míček vybojoval a později jej střelou na přední tyč poslal za záda Wallisera. Bez asistence.

24:06
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři skórují v oslabení! Míček skákal v prostoru před velkým brankovištěm. Nakonec si ho našel LORIS MURER, který zavěsil míček do horních pater branky. Asistence: Levin Peter.

23:56
    Jan Fleisch skvěle udržel míček v rohu na útočné polovině. Dokonce vybojoval i standartní situaci.

23:29
    Střela Holáska končí pouze v rukavicích Wallisera.

22:53
    Timon Anderegg – 2 min., Sekání.

22:50
    Rozhodčí signalizují výhodu pro český tým. Faulován byl Šimon Ruber.

21:38
    Janis Schwarz měl hodně prostoru, a tak zkusil vypálit. Jeho ránu sice Kovařík vyrazil, ale pouze na hokejku dorážejícího Lorise Murere. Ten však míček v dobré pozici netrefil.

20:53
    Filip Bergman našel číhajícího Bureše na středu, jenž z první vypálil. Jeho jedovatou ránu však zblokoval Sebastian Mathis.

20:03
    Češi byli úspěšnější na úvodním buly také ve druhé třetině. Míček ovládá Ruber.

20:01

Gólový účet dnešního utkání otevřel Luca Castelberg, který chytře zakončil rychlý útočný výpad Švýcarska. Češi však odpověděli zanedlouho. Za pouhých 26 sekund po krásné individuální akci srovnal mladoboleslavský Filip Bergman. Po první třetině je tak stav vyrovnaný 1:1.

20:00

19:44
    Rychlý útočný výpad Česka zakončoval Bartoloměj Smolka. Útočník Liberce zvolil zakončení na bližší tyč, ale proti Walliserovi neuspěl.

18:46
    Po rychlé výměně míčku s Bergmanem střílel Adam Bureš. Jeho střela ovšem neprorazila, když ji Dario Bürgler zblokoval.

18:09
    Lukáš Holásek měl problémy v rozehrávce, ale vše nakonec zvládl, když si pomohl s Ruberem.

17:25
    Miroslav Kovařík chytá dalekonosnou střelu Švýcarska do svých rukavic.

16:11
    Rychlá odpověď Česka! FILIP BERGMAN se vytočil od levého mantinelu a v polopádu míček poslal za záda Wallisera. Asistence: Michael Wertheim.

15:45
    Nicola Hocevar skvěle v brejku našel LUCU CASTELBERGA, jenž si krásně počkal až mu Kovařík spadne na zem a míček pověsil do volného prostoru. Asistence: Nicola Hocevar.

15:16
    Švýcaři pálí další velkou příležitost. Dario Bürgler z dobré pozice trefuje pouze mantinel za brankou.

14:33
    Adam Bureš si vyměnil pár slov s Sebastianem Mathisem. K většímu konfliktu však nedošlo, a tak oba hráči odchází střídat.

14:00
    Šimon Ruber byl v rohu až příliš důrazný. Píská se faul.

12:52
    Dario Bürgler našel na pravé straně rozběhnutého Jamieho Martinjase, který však ztroskotal na zatím stoprocentním Kovaříkovi.

12:34
    Jakub Vařecha ze středu přestřeluje švýcarskou svatyni.

11:42
    Šimon Ruber si troufl na průchod obranou Švýcarska. Jeho průnik byl sice úspěšný, ale následně hráč Storvrety ztrácí míček.

10:33
    Češi si po delší době zahrají s míčkem na čepelích.

09:41

09:35
    Levin Peter v dobré pozici míjí branku.

07:52
    Kovařík schoval střelu z levé strany do své výstroje. Míček tak má ve své moci a může rozehrávat.

07:41
    Vyloučení v týmu Česko:
    Ferdinand Tomášek – 2 min., Blokování soupeřovy hole.

07:41
    Znovu nechala česká družina volný střed, ze kterého pálil Jamie Martinjas. Jeho rána z otočky ale minula tři tyče.

06:38
    Wertheim nerozehrál přesně a ke střele se tak dostal Levin Peter. Čechům však pomohl skvělý zákrok Kovaříka.

05:12
    Švýcaři s rozehrávkou nespěchají. Tu teď řídí Timon Anderegg.

04:17
    Bartoloměj Smolka narýsoval krásnou přihrávku na hůl Jakuba Vařechy, jenž z první střílel. Ani tato šance však nebude potrestána, když útočník Mladě Boleslavi netrefil branku.

03:59
    Lukáš Holásek se vytočil od mantinelu a z první jej poslal směrem na branku Wallisera. Tu však bohužel pro Česko nakonec minul.

02:47
    Po úvodu, v kterém na míčku dominovali Češi, si teď hru s balonkem zkouší také Švýcaři.

01:34
    První velká šance na straně Švýcarska. Jeden z útočníků země helvétského kříže střílel do prázdné branky. Čechům však pomohl skvěl blok Šimona Rubera.

01:12
    Bartoloměj Smolka při svém prvním střídání v juniorské reprezentaci mohl vstřelit branku, ale ze středu napáli pouze blok Švýcarů.

00:46
    Wertheim zavezl míček do útočného pásma, ale následně neměl komu nahrát, a tak se z hracím předmětem vrací na vlastní polovinu.

00:04
    Lukáš Holásek uspěl na vhazování, a tak si Češi na začátku utkání zahrají s míčkem.

00:01

Oba aktéři dnešního utkání už jsou na hrací ploše. Utkání za malou chvíli začne.

Švýcarsko: Walliser (Kunz) – Mathis, Anderegg ''C'', Bühler, Hänni, Murer, Fleisch – Gervasoni, Reusser, Peter – Bisig, Bürgler, Martinjas – Schwarz. Hocevar, Castelberg – Christen, Meier, Greber.
    Trenér: Olli Oilinki

Česko: Kovařík (Kliment) – Ruber, Wertheim ''C'', Šlosar, Tomášek, Borek, Eliáš, Smutný – Bergman, Holásek, Bureš – Smolka, Vařecha, Vizváry – Pecka, Krejča, Klápa – Dolejš, Marghold.
    Trenér: Ladislav Štancl

Rozhodčí: Joni Kokkonen a Tommi Virkki.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování EFT juniorů v Malmö. Na programu je utkání mezi Švýcarskem a Českem.

Švýcaři vstoupili do EFT zápasem s Finskem. Po první třetině, kterou země helvétského kříže prohrála poměrem 1:4, se švýcarská družina zvedla a hlavně zásluhou Mattea Gervasoniho, který během druhé třetiny stihl vsítit hattrick, dokázala utkání překlopit na svoji stranu. Inkasovaná branka v poslední minutě však znamenala, že zápas po 60 minutách neskončil. V následném prodloužení gól nepadl, a tak se utkání přeneslo až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější Finové.

První utkání nového reprezentačního cyklu za sebou má také reprezentace Česka. V rámci něj se svěřenci Ladislava Štancla střetli se Švédskem. První třetina vyšla o něco lépe Tre Kronor, které po ní vedlo 2:1. Druhá hrací část však měla úplně odlišný průběh. Češi měli do této dvacetiminutovky skvělý vstup, když během dvou minut vstřelila nově složená česká družina čtyři branky. Celkově za druhou třetinu vstřelili Češi 6 branek, což jim do poslední části přisoudilo tříbrankový náskok. Ten se po tlaku domácích začal výrazně tenčit, ale úplně stáhnout se ho už Švédsku nepodařilo. Česko tak vyhrálo 7:6.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Filip Prokeš

Góly a asistencie: 16. Castelberg (Hocevar), 25. Murer (Peter) – 17. Bergman (Wertheim), 25. Bergman, 27. Ruber, 27. Smolka (Vařecha), 55. Klápa, 58. Holásek (Bergman), 60. Bergman

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 16:14.
    Švajčiarsko: Walliser (Kunz) – Mathis, Anderegg ''C'', Bühler, Hänni, Murer, Fleisch – Gervasoni, Reusser, Peter – Bisig, Bürgler, Martinjas – Schwarz. Hocevar, Castelberg – Christen, Meier, Greber.
    Tréner: Olli Oilinki

Česko: Kovařík (30. Kliment) – Ruber, Wertheim ''C'', Šlosar, Tomášek, Borek, Eliáš, Smutný – Bergman, Holásek, Bureš – Smolka, Vařecha, Vizváry – Pecka, Krejča, Klápa – Dolejš, Marghold.
    Tréner: Ladislav Štancl

Rozhodca: Joni Kokkonen a Tommi Virkki