Neapol – Union Berlín 1:1 (kon.) | Sociedad – Benfica 3:1 (kon.) | Arsenal – Sevilla 2:0 (kon.)
Bayern – Galatasaray 2:1 (kon.) | Kodaň – Manchester United 4:3 (kon.) | Eindhoven – Lens 1:0 (kon.)
Real Madrid – Braga 3:0 (kon.) | Salzburg – Inter 0:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:1 (3:0)
Benfica Lisabon
cz Streda 08.11.2023, 18:45 • Reale Arena (San Sebastián) • Liga majstrov • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

V rámci 4. kola skupinové fáze Ligy mistrů se ve skupině D mezi sebou utkají týmy, který do aktuálního ročníku nejprestižnější klubové ligy vstoupily zcela odlišně. Španělský Real Sociedad San Sebastian hostí portugalskou Benfica Lisabon.

Domácí Real Sociedad San Sebastian, hrající své domácí utkání na stadionu Reale Arena ve městě San Sebastián, zahájil letošní ročník prestižní Ligy mistrů velmi dobře. Po odehrání jedné poloviny skupinové fáze má Real Sociedad na svém kontě bodů 7 za 2 výhry a 1 remízu s aktivním skóre 4:1.
    Z minulého zápasu právě na půdě Benficy Lisabon si odvezli cenné tři body za výhru 1:0. V tabulce se tak nachází na 1. místě o skóre před Interem Milán.
    Na tento důležitý zápas se domácí nenaladily dobře, neboť v posledním ligovém utkání padli doma s Barcelonou 0:1.

To hostující Benfica Lisabon vstoupila do aktuálního ročníku Ligy mistrů diametrálně odlišně. Po 3 odehraných utkáních jsou hosté na dně tabulky bez bodu za 3 porážky. Mají taktéž pasivní skóre 0:4. Hosté se tak v letošním ročníku ještě střelecky neprosadili. V minulém zápasy skupinové fáze padli právě doma s Realem Sociedad 1:0, když se prosadil v 63. minutě Méndez.
    Chuť si částečně domácí spravili v domácí soutěži, kde se nachází na 2. místě tři body za městským rivalem ze Sportingu. V minulém kole porazili Chaves 2:0.

Nejlepším střelcem Realu Sociedad je Brais Méndez, který zaznamenal celkem 3 úspěšné střely.
    Za hosty se ještě nikdo neprosadil.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal (C), Barrenetxea.
    Náhradníci: Ayesa, Marrero – C. Fernández, U. González, Cho, Magunazelaia, P. Marín, Odriozola, Olasagasti, Sadiq, Turrientes, Zacharjan.
    Trenér: Alguacil I.

Benfica Lisabon: Trubin – Ant. Silva, Otamendi (C), Morato – Neves, Florentino, João Mário, Aursnes – Di María, Cabral, R. Silva.
    Náhradníci: S. Soares, Kokubo – T. Araújo, Gouveia, Guedes, Chiquinho, João Victor, Jurásek, Musa, Tengstedt.
    Trenér: Schmidt R.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Hlavní rozhodčí Anthony Taylor přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

1

1
    Hosté do toho od začátku vletěli, nicméně útočné myšlenky Benficy utnul útočný faul.

2
    Barrenetxea si naběhl na skvělou přihrávku ze středo pole, ale míč si na podmáčeném terénu v San Sebastian špatně zpracoval a ten mu utekl do zámezí.

3
    Joao Mário si výborně pokryl těžký míč a počkal si na faul na jeho osobu a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop.

4
    Joao Mário se dostal k odraženému míči po volném přímém kopu a snažil se nebezpečně vypálit. Jeho střela byla však zblokována a hosté měli k dispozici roh. S tím si obrana domácích poradila.

6
    Real Sociedad bude mít k dispozici standartní situaci v podobě rohového kopu.

6
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Po nakrátko rozehraném rohovém kopu se k centru dostal Kubo. Jeho centr hostující obrana odvrátila jen k Aihenu Munozovi, který pálil tak nešikovně, že z toho vznikl nakonec skvělý centr, který přistál přímo na hlavě MIKELA MERINA, který s lehkostí hlavou poslal míč do sítě. Brankář Trubin neměl sebemenší nárok jeho střelu chytit.
    Asistence: Aihen Munoz,
    6. Mikel MERINO - 1:0
    6. Mikel Merino (RSC)

8
    Systém VAR nakonec potvrdil, že gól platí.

11
    Velmi nepřesným outovým vhazováním se presentoval Morato, a proto se míče zhostili domácí.

11
    Obrovskou chybu v obraně teď předvedli hráči Benficy, když Florentino poslal směrem na Otamendiho velmi nepřesnou přihrávku, kterou vystihl MIKEL OYARZABAL a tváří v tvář hostujícímu brankáři bezpečně proměnil.
    11. Mikel OYARZABAL - 2:0

13
    Systém VAR potvrdil, že gól padl v souladu se všemi regulemi.

14
    Domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.

15
    Po skvěle zahraném volném přímém kopu si MIKEL MERINO naběhl na skvělý centr a na dvakrát dopravil míč do sítě. Brankář Trubin jen nevěřícně kroutil hlavou, poněvadž s tímto nemohl nic dělat.

17
    Systém VAR odhalil, že Mikel Merino si pomohl ke gólu rukou. Nejednalo se o úmyslné hraní, ale míč jeho ruku trefil, a proto gól nemůže být uznán.

19
    K výborné příležitosti se přimotal Barrenetxea, když uvnitř vápna se dostal k míči, ale jeho střela byla zblokována. Na následnou dorážku si naskočil Oyarzabal, který vsítil gól. Nepohlídal si ale offside a to o hodně.

20
    Florentino viděl za svůj faul žlutou kartu. Domácí budou zahrávat volný přímý kop.

21
    Úplně osamocený ANDER BARRENETXEA si naběhl na přihrávku od Mikela Merina, obešel Nevese a vymetl šibenici hostující brány. Brankář Trubin neměl žádný nárok s touto střelou něco udělat.
    Asistence: Mikel Merino.
    21. Ander BARRENETXEA - 3:0
    21. Ander Barrenetxea (RSC)

23
    Hostující hráči jsou úplně opaření a jenom odevzdávají míč soupeři.

25
    Méndez posílal průnikovou přihrávku na Kuba, ale jeho míč byl nepřesný.

27
    Po skvělé přihrávce Barrenetxey se k míči dostal Oyarzabal, který se s míčem otočil. Před střelou ho stačil faulovat Otamendi a sudí Anthony Taylor odpískal penaltu.

29
    Brais Méndez se postavil ke značce pokutového kopu a poslal brankáře Trubina na druhou stranu. Naneštěstí pro něj trefil tyč a gól tak nedal.

30
    Méndez se provinil útočným faulem.

31
    Střídání v týmu Benfica Lisabon:
    ze hřiště odchází Florentino, přichází David Jurásek.

32
    Po zablokovaném centru Davida Juráska budou hosté zahrávat rohový kop.

32
    S rohovým kopem si domácí obrana poradila, nicméně o pár chvil později v blízkosti rohového praporku sestřelil Barrenetxea protihráče.

33
    Na volný přímý kop si naskočil Otamendi, ale svou hlavičku poslal jen doprostřed brány. S tímto pokusem si brankář Remiro bez problémů poradil.

34
    Le Normand zůstal ležet v pokutovém území domácích. Hra je pozastavena, neboť si vyžádal ošetření.

36
    David Jurásek vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, potáhl míč a snažil se přejít přes obranu Realu. Přešel přes jednoho obránce, ale s druhým si již neporadil a bude jen vhazovat.

38
    Zblokovaný Juráskův centr se dostal k Cabralovi. Ten si ale míč špatně zpracoval a v pokutovém území o míč přišel.

40
    Hostující Benfica se začíná nadechovat, nicméně k vážnému zakončení se zatím nedostala. Následovat budou outové vhazování hostí.

41
    Barrenetxea si naběhl na krásnou přihrávku do křídla a snažil se ve vápně najít Kuba, ale centr přetáhl. Zmocnil se ho hostující brankář.

41
    Oyarzabal si převzal přihrávku po skvělém náběhu, otočil se s míčem ve vápně a nebezpečně vypálil. Brankář Trubin jeho střelu skvěle vyrazil a připsal si tak 1. zákrok.

43
    Silva si na svou osobu vykoledoval faul.

44
    Kubo si ve vápně nezpracoval přihrávku od Barrenetxeai. Míč se dostal k Merinovi, který se snažil ještě kombinaci vyšperkovat průnikovou přihrávkou na svého spoluhráče, ale jeho pas byl velmi nepřesný.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase 3 minuty.

45+1
    v závěru poločasu budou hráči Benficy zahrávat volný přímý kop.

45+2
    Rafa Silva se dostal k odraženému míči po přímém kopu, ale jeho střela skončila hodně nad.

45+3
    Domácí budou v samotném závěru 1. poločasu zahrávat volný přímý kop.

45+4
    Hráči Benficy šli do breaku dva na jednoho. Le Normand se skvěle vrátil s zachránil domácí mužstvo. Zaslouženě sklízí nejen on, ale celý tým aplaus ve stoje za perfektní 1. poločas.

45+4

Máme za sebou bláznivý 1. poločas, po kterém domácí Real Sociedad vede 3:0 nad Benficou Lisabon.
    Domácí měli raketový vstup do zápasu.
    Již v 6. minutě otevřel skóre zápasu Merino, který se prosadil po dorážce rohového kopu. V 11. minutě bylo skóre 2:0, když hrubou chybu v obraně hostí potrestal Oyarzabal. V 15. minutě se domácí radovali s vedení 3:0, když se po volném přímém kopu prosadil Merino. Nicméně míč lehce tečoval jeho ruku, a proto systém VAR gól odvolal. Mikel Oyarzabal se v 19. minutě ani s gólu neradoval, neboť si byl vědom, že se nacházel v offsidu.
    Ve 21. minutě na 3:0 zvyšoval Barrenetxea, který nádherně obešel Nevese a ještě lépe vypálil a vymetl šibenici.
    V minutě 29. mohlo být skóre 4:0, ale Méndez penaltu neproměnil.
    V závěru poločasu měl ještě velkou možnost Oyarzabal, ale brankář Trubin předvedl skvělý zákrok.

Druhý poločas začne přibližně v 19:50.

46

46
    Po bleskovém útoku domácích bude Real zahrávat roh.

47
    Barrenetxea neuspěl s individuální akcí přes Nevese, ale vybojoval alespoň roh.

47
    Hra je pozastavena, neboť Le Normand se nebezpečně srazil s hostujícím brankářem Trubinem. Na hřišti jsou lékaři obou týmů, ale vypadá to, že oba hráči budou v pořádku.

49
    Benfica právě vstřelila branku!
    Po volném přímém kopu a bojovné práci Davida Juráska se k míči dostal Nicolas Otamendi, který přesně našel RAFU SILVU, který tváří v tvář proměnil.
    Asistence: Nicolas Otamendi.
    49. Rafa SILVA - 3:1

52
    Hostující Benfica jako polita živou vodou teď kombinuje s míčem a hledá prostor v obraně domácích.

53
    Hra je přerušena, neboť fanoušci Benficy Lisabon vhodili světlici mezi fanoušky domácích.

54
    David Jurásek svým bojovným výkonem vybojoval out v těžké pozici.

55
    Hráči Benficy mají závary kolem vápna domácích, ale tlak přerušilo ošetřování domácího kapitána Oyarzabala.

57
    Anthony Taylor řeší situaci v kotli hostí, neboť někteří fanoušci jsou velmi nepříčetní a vhazují předměty na domácí fanoušky. Tohle nemá na fotbale co dělat.

58
    Otamendi vypálil z dobrých třiceti metrů a brankář Remiro měl s jeho střelou problémy. Hosté budou zahrávat roh.

59
    hlavička hostujícího Cabrala po rohovém kopu byla velmi nepřesná.

60
    Méndez se dostal k odraženému míči na hranici pokutového území, ale jeho střela přeletěla horní tyč hostující brány.

61
    Kubo si nepohlídal své postavení a asistent rozhodčího mu odmával postavení mimo hru.

62
    Merino se šikovně ve vápně otočil s míčem předal jej Oyarzabalovi, kterému míč ale utekl a provinil se útočným faulem.

63
    Barrenetxea obdržel od hlavního rozhodčího žlutou kartu.

63
    K odraženému míči po rohovém se dostal Zubimendi, který z první velmi těsně minul levou tyč hostující brány.

65
    ze hřiště odchází Arthur Cabral, přichází Petar Musa.

66
    David Jurásek se snažil prokličkovat s míčem až do zakončení, ale obránci Realu Sociedad mu míč vypíchli.

67
    Domácí budou mít k dispozici další rohový kop.

69
    Po obětavém zákroku domácího brankáře Remira budou hosté jen vhazovat na útočné polovině.

70
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Carlos Fernández,
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.

72
    Rafa Silva se provinil útočným faulem. Hlavní rozhodčí Anthony Taylor mu dává poslední varování.

73
    Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.

74
    Hra je pozastavena, neboť některý fanoušek vyžaduje ošetření.

75
    Po špatném odkopu Otamendiho budou domácí zahrávat další rohový kop.

76
    Hráči Realu Sociedad trpělivě kombinovali kolem hostující obrany, až se k dobré šanci dostal Turrientes. Na jeho střílený centr jen těsně nedosáhl Oyarzabal.

78
    ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Arsen Zacharjan.

81
    Hostující Benfica bude mít k dispozici volný přímý kop.

83
    Hostující David Jurásek si nepohlídal své postavení a byl nachytán v offsidu.

85
    ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Chiquinho,
    ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Gonçalo Guedes,
    ze hřiště odchází João Mário, přichází Casper Tengstedt.

86
    ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Álvaro Odriozola.

87
    Carlos Fernández viděl za svůj faul na Otamendiho žlutou kartu.

87
    V závěru 2. půle budou domácí zahrávat roh.

88
    Tengstedt u rohového praporku vybojoval odkop od vlastní brány.

89
    Robin Le Normand fantasticky zastavil čistě unnikajícího Guedese.

90
    Gonzalo Guedes si počínal nedovoleně, a i proto mu Anthony Taylor odpískal útočný faul.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Nebezpečným útočným faulem se provinil Aursnes. Od rozhodčího vidí poslední varování.

90+3
    Domácí fanoušci již slaví. Začali zpívat hymnu Realu Sociedad.

90+4

Máme za sebou utkání 4. kola skupinové fáze Ligy mistrů, ve kterém Real Sociedad San Sebastian porazil Benficu Lisabon 3:1.
    V 1. bláznivém poločase měli domácí raketový vstup, když v 11. minutě již vedli 2:0, když se prosadili Merino a Oyarzabal. V 15. minutě se z gólu na 3:0 radoval Merino, ale kvůli drobné ruce VAR gól odvolal. V 19. minutě se prosadil Oyarzabal, ale sám věděl, že stojí v offsidu, a tak se z gólu ani neradoval. Dvě minuty na to již skóre opravdu bylo 3:0, když se po skvělé individální akci prosadil Barrenetxea. Ve 29. minutě měl obrovskou šanci Méndez, ale pokutový kop napálil jen do tyče. Poločasový výsledek tak byl 3:0.
    Do 2. dějství vstoupili lépe hosté a po skvělé práci Davida Juráska se ve 49. minutě po nahrávce od Otamendiho prosadil Rafa Silva. Po zbytek poločasu byli nebezpečnější domácí, gól ale nepřidali a zápas tak skončil 3:1.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 18:9.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
    Přeji Vám hezký zbytek večera. (20:47:37)

Jan Janča

Góly: 6. Merino (Muñoz), 11. Oyarzabal, 21. Barrenetxea (Merino) – 49. R. Silva (Otamendi)

Karty:   63. Barrenetxea (RSC), 87. C. Fernández (RSC) – 20. Florentino (BNF)

Nepremenená penalta: 29. Méndez (RSC), mimo

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (86. Odriozola), Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Méndez (70. Turrientes), Zubimendi, Merino – Kubo (70. C. Fernández), Oyarzabal (C), Barrenetxea (78. Zacharjan).
    Náhradníci: Ayesa, Marrero – U. González, Cho, Magunazelaia, P. Marín, Olasagasti, Sadiq.

Tréner: Alguacil I.

Benfica Lisabon: Trubin – Ant. Silva, Otamendi (C), Morato – Neves, Florentino (31. Jurásek), João Mário (85. Tengstedt), Aursnes – Di María (85. Guedes), Cabral (65. Musa), R. Silva (85. Chiquinho).
    Náhradníci: S. Soares, Kokubo – T. Araújo, Gouveia, João Victor.

Tréner: Schmidt R.