Carolina – Buffalo 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa Bay 3:5 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Detroit 5:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Arizona – Seattle 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Nashville 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Colorado – NJ Devils 6:3 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
New York Rangers
5:3 (1:0, 4:0, 0:3)
Detroit Red Wings
cz Streda 08.11.2023, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný středeční den. (04:24:37)

3. Erik Gustafsson (NYR) – 0+2

Detroit se ve třetí třetině až nečekaně dokázal vrátit do zápasu, když vstřelil tři góly a v závěru hrál dlouho bez brankáře. Rangers si ale tento dobře rozehraný duel vzít nenechali a vítězí 5:3.

59:35
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Larkin, ten však nezvládl přehodit beton ležícího Quicka.

59:20
    Troubův oblouček mířil do prázdné klece, Seider se však stihl včas vrátit.

58:50
    Detroitu se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu.

58:12
    Další zakázané uvolnění. Tentokrát nepřesně mířil přes celé hřiště Miller.

57:32
    Raymond z pravého kruhu netrefil branku a vyhnal svůj tým do středního pásma.

57:22
    Cuylle zkusil ze středního pásma trefit prázdnou branku, ale minul. Zakázané uvolnění.

57:05
    Husso odjíždí na střídačku a Detroit to zkouší v šesti.

56:07
    Kotouč se ve středním pásmu dostal na střídačku, hra je přerušena.

55:10
    Panarin střílel z levého kruhu hodně nepřesně.

54:45
    Rangers se pokouší držet puk daleko od své branky, aby se trošku uklidnili.
    53:49 Andrew COPP - 5:3

53:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Rychlá akce a Red Wings skórují potřetí. ANDREW COPP si převzal u modré čáry puk a z pravého kruhu se nemýlil. Asistence: J. T. Compher a Ville Husso.

53:22
    Red Wings se ještě snaží tento zápas zdramatizovat, ale v útočném pásmu se elitní útoky trápí.

52:35
    Seider si lehl do přihrávky Zibanejada a nasměroval puk na vlastní branku. Husso stihl včas zareagovat.

52:18
    Pitlick se vydal odvážně do útočného pásma a propracoval se ke střele, která skončila v lapačce Hussa.

51:33
    Čtvrtá lajna Red Wings si vytvořila tlak, ani jedna ze dvou střel se za brankovou čáru nedostala.

50:45
    Copp číhal před brankou a dostal se ke kotouči, z těsné blízkosti ale Quicka neprostřelil.

49:27
    Nebezpečně nyní střílel Kreider, který branku z mezikruží těsně minul.

49:02
    Rangers se podívali do útočného pásma, byla z toho ale pouze nepřesná střela z levého kruhu.
    48:15 Klim KOSTIN - 5:2

48:15
    Red Wings se během dvaceti sekund prosazují podruhé! KLIM KOSTIN si od levého mantinelu najel s pukem před branku a překonal Quicka. Asistence: Ben Chiarot a Christian Fischer.
    47:55 Michael RASMUSSEN - 5:1

47:55
    Hosté se poprvé v zápase prosazují. I MICHAEL RASMUSSEN trefil z levého kruhu tyčku, v tomto případě se ale puk odrazil do branky. Asistence: Ben Chiarot a Jeff Petry.

47:43

47:31
    A znovu branková konstrukce! Tentokrát do břevna zamířil z mezikruží Compher.

46:34
    Goodrow je zpátky na ledě.

46:20
    Seider krásně oslovil na levém kruhu DeBrincata a ten trefil brankovou konstrukci.

46:00
    Domácí se dokázali osvobodit a Red Wings rozjíždí nový útok.

45:43
    Miller poslal puk do hlediště a Rangers půjdou do tří.

45:22
    Larkin to zkoušel z úhlu, Quick dokázal zasáhnout ramenem.

45:10
    Detroitu se dneska během přesilových her vůbec nedaří, Rangers se brání zatím velmi pohodlně.

44:34
    Goodrow to přehnal u brankoviště a je vyloučen na dvě minuty za krosček.

44:24
    Vesey dostal v útočném pásmu hodně prostoru a z mezikruží trefil tyčku!

42:50
    Rangers se po ubráněném oslabení pokouší vrátit do tempa a vstřelit další branku. Dneska jsou domácí střelci při chuti.

41:57

41:20
    Seider našel na levém kruhu Spronga, který z první střílel nepřesně.

41:15
    Walmanova střela od modré čáry propadla až k brance, Quick se zaskočit nenechal.

40:46
    Rangers se v oslabení dostali do šance, výborně ale zasáhl Husso.

40:33
    DeBrincatova střela z levého kruhu byla zablokována Troubou.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 3:27.

Rangers druhou třetinu naprosto ovládli, nasázeli v ní čtyři góly a vedou 5:0. Tento zápas je před poslední dvacetiminutovkou defacto rozhodnutý.

40:00

39:57
    V závěru druhé třetiny je vyloučen za podrážení na dvě minuty Miller. Detroit začne třetí část v přesilové hře.

38:08
    Kreider vypíchl puk na vlastní modré čáře a jel sám na branku. Střelou z mezikruží ale mířil nepřesně.

37:09
    Raymondova střela se odrazila přímo na hůl DeBrincata, který to zkoušel pohotově z levého kruhu. Branku však útočník Red Wings netrefil.

36:23

36:08
    Rangers hrají ve velké pohodě a mají silný tlak. Z pravého kruhu to zkoušel Lafreniere, Husso zasáhl na poslední chvíli ramenem.

35:16
    Nyní se Red Wings osvobozují a mohou vystřídat.

35:01
    Další střela Zibanejada byla tentokrát sražena vedle branky.

34:31
    Zibanejad napřáhl na levém kruhu a vystřelil těsně vedle. Rangers zůstávají v útočném pásmu.

34:23
    Za krosček je vyloučen Walman a na Rangers čeká další přesilová hra. Bude znovu využita?
    34:10 Will CUYLLE - 5:0

34:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Další branka v síti Red Wings! WILL CUYLLE v předbrankovém prostoru tečoval nahození Jonese a Husso nestihl zareagovat. Asistence: Zach Jones a Braden Schneider.

33:50
    Hosté jsou z průběhu druhé třetiny hodně zaskočení a dopouští se velkého množství chyb.

32:33
    Petry měl před sebou po skvělém pasu DeBrincata prázdnou branku, tu ale z pravé strany netrefil.
    31:21 Artěmij PANARIN - 4:0

31:21
    Hosté nedokázali ve vlastním pásmu dostat puk do bezpečí a doplácí na to. Lafreniere zpoza branky našel ARTĚMIJE PANARINA, který dokázal vyzrát na Hussa přesnou střelou. Asistence: Alexis Lafreniere.

31:08
    Na levém kruhu si počíhal na kotouč Panarin a pohotově vystřelil. Husso dokázal tentokrát zasáhnout.

30:08
    Z obrovského úhlu to zkusil Fischer, Quick byl ale pozorný.

29:40
    Red Wings se pokouší na inkasované góly zareagovat a tlačí se do útočného pásma.
    28:15 Vincent TROCHECK - 3:0

28:15
    Domácí využívají i druhou přesilovou hru a dostávají se do tříbrankového vedení. Zibanejad našel na levém kruhu VINCENTA TROCHECKA, který se střelou z první nemýlil. Asistence: Mika Zibanejad a Chris Kreider.

27:47
    A Rangers se vrátí do početní výhody. Za podrážení je vyloučen na dvě minuty Fischer.
    27:31 Chris KREIDER - 2:0

27:31
    Přesilová hra je rychle využita. Gustafsson nahodil puk na branku, CHRIS KREIDER skvěle tečoval a Husso byl téměř bez šance. Asistence: Erik Gustafsson a Artěmij Panarin.

27:19
    První přesilovou hru v zápase si zahrají nyní Rangers. Za hákování je vyloučen na dvě minuty Copp.

26:50
    Petry v obranném pásmu velmi dobře zasáhl proti přihrávce Panarina a srazil puk do hlediště.

26:12
    DeBrincat si před brankou našel přihrávku Larkina a pohotově vypálil. Quick se blýskl parádním zákrokem lapačkou.

24:12
    Jones si sjel hodně nízko před brankoviště a vystřelil po ledě. Husso byl dobře postaven a puk zastavil betonem.

23:18
    Lafreniere si vybruslil nad kruhy a poslal puk na branku, kterou nakonec těsně minul.

22:37

22:10
    A nyní je odpískáno zakázané uvolnění Red Wings.

22:00
    Detroitu se ani během této přesilové hry vůbec nedaří.

21:15
    Rangers se v oslabení vydali do útoku a byla z toho i střela Trochecka z pravého kruhu. Branku však střelec jediného gólu tentokrát netrefil.

20:48
    Kotouč je u branky Hussa a Red Wings musí zakládat útok.

20:37
    Wheeler si podruhé v zápase půjde sednout na trestnou lavici, tentokrát se provinil držením.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:30.

Rangers díky svému aktivnímu vstupu do utkání vedou 1:0, když se ve druhé minutě zápasu prosadil Trocheck. Red Wings ale se i díky dvěma přesilovým hrám vrátili do zápasu a sledujeme vyrovnané utkání.

20:00

19:14
    Z levého kruhu na druhém konci hřiště vystřelil Sprong a trefil horní tyčku!

18:01
    Z pravého kruhu to zkoušel Trocheck, tentokrát ho ale Husso zvládl vychytat.

17:56
    Na vrcholu pravého kruhu napřáhl Schneider a jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

16:59
    Rangers se přesunuli do útočného pásma a svého soupeře pořádně zamáčkli, chybí tomu ale nějaké zakončení.

15:39
    Kakko si najel za obranu a mohl jet sám na branku, zradilo ho však zpracování kotouče.

15:10
    Quick si udělal výhled na střelu od modré čáry a zasáhl svým betonem. Red Wings zůstávají po přesilové hře aktivní.

14:15
    Cuylle naskočil do hry a okamžitě dostal přihrávku. Seider ho dokázal včas pokrýt a zabránil šanci.

13:45
    Quick si připsal další zákrok a následně se domácí znovu dostávají do bezpečí.

13:35
    Kotouč se ocitl na jedné ze střídaček, hra je přerušena.

13:03
    Domácí se nyní osvobozují a vyhazují puk přes všechny čáry.

12:32
    Larkin dostal přihrávku do předbrankového prostoru a nasměroval puk na branku, Quick skvěle zasáhl.

12:10
    Zároveň je na dvě minuty vyloučen za držení Cuylle.

12:10
    Rychlé přečíslené Red Wings vzrušení nepřineslo, jelikož si hosté nepohlídali přechod modré čáry.

11:07
    Panarin si udělal prostor na levém kruhu, kam dostal přihrávku a pohotově vystřelil. Husso měl dobrý výhled a dokázal zasáhnout.

10:13
    Jonesova střela od modré čáry byla tečována a puk proletěl těsně kolem pravé tyče.

09:36
    Nepřesnosti na obou stranách, ani jednomu týmu se nyní nedaří usadit v útočném pásmu.

08:18
    Hosté se přesilovou hrou trošku dokázali dostat do zápasu a už to není úplně jednoznačná záležitost.

07:16

06:59
    Od modré čáry vystřelil nebezpečně zápěstím Seider a branku těsně přestřelil.

06:12
    Rangers se znovu osvobozují. Hostům se zatím v přesilové hře vůbec nedaří.

05:50
    Kotouč je nyní za brankou Hussa a Red Wings musí zakládat nový útok.

05:20
    Velmi rychle po vhazování se k puku dostal Raymond a vystřelil z mezikruží. Quick dokázal úspěšně zasáhnout.

05:16
    Wheeler ve vlastním pásmu fauloval a je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

04:44
    Zibanejad poslal na branku nebezpečnou střílenou přihrávku, kterou musel zastavit svým betonem na poslední chvíli Husso.

04:12
    Red Wings se poprvé v zápase propracovali do útočného pásma, dlouho v něm ale nepobyli.

03:22
    Miller od modré poslal na branku zajímavý kotouč, který nakonec skončil v lapačce Hussa. Detroit se v úvodních střídáních absolutně nechytá.

03:06
    Trouba dostal přesný pas na pravý kruh a pohotově vystřelil. Puk letěl přímo do náruče finského brankáře.

02:30
    Rangers se znovu vrátili do útočného pásma a pokouší se o vytvoření dalších střeleckých příležitostí.
    01:40 Vincent TROCHECK - 1:0

01:40
    Domácí se dostávají zaslouženě do vedení. VINCENT TROCHECK si ze středního pásma vybruslil na pravý kruh, zamířil přesně k bližší tyčce a Husso nedokázal včas zareagovat. Asistence: Erik Gustafsson.

01:20
    Rangers začali tento zápas velmi aktivně a neustále se tlačí do útočného pásma.

00:48
    Z pravého kruhu to nyní zkusil Kakko a Husso musel poprvé v zápase zasahovat.

00:25
    Miller od modré čáry nahodil kotouč na branku, k té se ale přes hromadu těl nedostal.

00:01

New York Rangers: Quick (Domingue) – Trouba (C), K. Miller, E. Gustafsson, R. Lindgren, Schneider, Z. Jones – Wheeler, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Trocheck, Panarin – Kakko, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow (A), Vesey.
    Trenér: Peter Laviolette

Detroit Red Wings: Husso (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Copp, Compher, Perron (A) – Sprong, Veleno, Fabbri – Fischer, Rasmussen, Kostin.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Dunning, Lee – Smith, Suchánek.

Rangers i Red Wings patří ve Východní konferenci k nejlepším týmům a v tabulce jim patří přední příčky. Rangers jsou se sedmnácti body a bilancí 8-2-1 na druhém místě, Detroit se nachází s bilanci 7-4-1 na místě čtvrtém.

Který z celků zvládne tento zápas lépe?

Přeji krásnou hokejovou noc a vítám Vás u sledování textového přenosu ze zámořské NHL. New York Rangers přivítá v Madison Square Garden Detroit Red Wings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 2. Trocheck (E. Gustafsson), 28. Kreider (E. Gustafsson, Panarin), 29. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 32. Panarin (Lafreniere), 35. Cuylle (Z. Jones, Schneider) – 48. Rasmussen (Chiarot, Petry), 49. Kostin (Chiarot, Fischer), 54. Copp (Compher, Husso)

Tréner: Peter Laviolette

Tréner: Derek Lalonde

Rozhodca: Dunning, Lee – Smith, Suchánek

Diváci: 18 006