Michalovce – Košice 2:3 (kon.) | Spišská N. Ves – Humenné 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 1:4 (kon.)
Zvolen – Nitra 5:7 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 5:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – B. Bystrica 6:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 05.11.2023, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Dukla Trenčín dnes jednoznačne víťazí nad Slovanom Bratislava 5:1. Vojaci predviedli veľmi dobrý výkon, ktorý patril k najlepším v doterajšom priebehu sezóny. Dva góly dal Giľák a za Slovan sa presadil len Brown. Domáci naťahujú svoju víťaznú šnúru na číslo štyri. Zo zápasu je to všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný večer. (19:20:52)

59:30
    Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
    Gachulinec – 2 min., podrazenie.

58:37
    Štadiónom Pavla Demitru sa už ozýva tradičný chorál.

58:00
    Záverečné dve minúty tretej tretiny.

57:01
    Pravým betónom vyrazil puk LaCouvee na zadný mantinel.

55:38
    Takmer domáci vsietili ďalší gól a mohol ho dať Giľák, ale Baroš sa teraz vyznamenal.

54:31
    Slovan je asi už vybavený v tomto zápase. Do konca ostáva niečo cez päť minút.

52:59
    Trenčín dal gól! Baláž operoval pri ľavom kruhu, získal puk, bekhendom prihral MATEJOVI GIĽÁKOVI a ten zakončil nekompromisne. Druhý presný zásah pre tohto útočníka prvej formácie.
    Asistencie: Baláž, Hlaváč.

52:22
    Chyba v rozohrávke Dukly. Hasiť musel LaCouvee. Nasleduje reklamný brejk.

50:37
    Trenčín dal gól! SCOTTOVI CONWAYOVI to dnes konečne vyšlo! Črtalo sa prečíslenie, Petráš puk priťukol strelcovi gólu ešte v strednom pásme, ten to následne vzal na seba a z pravého kruhu trafil pod brvno.
    Asistencia: Petráš.

49:59
    LaCouvee si vychutnal Minárika a predviedol ukážkový semafor.

49:32
    Ďalšie prerušenie hry. Tečovanie puku mimo hraciu plochu.

48:41
    Vhadzovanie v tretine hostí, ktorí puk poslali na striedačku.

48:15
    Zakázané uvoľnenie Trenčanov.

46:57
    Conway naskočil na ľad a ihneď naňho mieril puk, lenže bol z toho ofsajd.

43:42
    Preisinger stratil stabilitu, inak by mal celkom sľubnú šancu.

41:57
    Conway šperkoval pre Imma, ale ten neuspel zoči-voči Barošovi!

40:51
    Giľák je aktívny. Snažil sa puk udržať v pásme, ale pískal sa nakoniec ofsajd.

40:01

Slovanisti síce znížili na jednogólové manko vďaka Brownovi, ale Giľák sa s tým nezmieril a päť minút pred koncom tretiny upravil skóre na 3:1. Tretia tretina sa začne približne o 18:45.

40:00

39:29
    Hru prerušil LaCouvee po streleckom pokuse z pravého krídla.

39:00
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Conway zase neuspel, ale bol veľmi blízko.

37:56
    Török napriahol od modrej, LaCouvee puk chytil do lapačky a rozohral.

37:15
    Trenčania podržali puk pri mantineli a následne ho vyhodili z pásma.

36:38
    Domáci opäť so sľubným bránením.

36:01
    Conway – 2 min., podrazenie.

34:39
    Trenčín dal gól! Po buly nahodil puk na bránu Bokroš, Baroš ho len vyrazil a najlepšie sa zorientoval MATEJ GIĽÁK, ktorý puk dorazil za bránkovú čiaru.
    Asistencie: Bokroš, Baláž.

34:32
    Hostia naznačovali protiútok, ktorý im nevyšiel, pretože prihrávka bola dlhá a skončilo sa to icingom.

34:02
    Skackavý puk musel Baroš skrotiť. Vojaci tým získali útočné pásmo.

32:22
    Conwayove šikovné ruky, vďaka ktorým nastrelil hornú konštrukciu brány! Domáci hokejista odišiel nasrdený na striedačku, keď si poriadne tresol hokejkou.

30:51
    Ofsajd Trenčína. Reklamná prestávka.

29:50
    Strela z ničoho nič zo strany hostí. LaCouvee vyrazil puk.

28:49
    Petráš z medzikružia netrafil dobre puk a tým pádom ani bránu.

28:25
    Puk sa dotkol ochrannej siete.

28:02
    V lapačke má puk LaCouvee a nasleduje reklamná prestávka.

27:00
    Domáci využívali striedanie hostí, Immo dával puk Conwayovi, ktorý zlyhal v tesnej blízkosti brankára a bránu minul.

25:58
    Puk je na striedačke. Hra je prerušená.

24:52
    Do jazdy dostával puk Starosta, ktorý z osi ihriska netrafil bránu.

23:51
    Hrá sa zo strany na stranu svižným tempom.

22:58
    Vojaci puk len nahadzovali puk do pásma, ale píska sa icing.

22:00
    Slovan Bratislava dal gól! Ide to aj jednoducho. CHRIS BROWN si vzal puk v obrannom pásme, z ktorého prešiel až na ľavý kruh, odkiaľ vystrelil a puk prešiel pomedzi betóny LaCouveeho.
    Bez asistencie.

21:34
    Odpískané zakázané uvoľnenie na strane hostí.

20:43
    Prihrávka na Starostu bola pridlhá a puk opustil útočné pásmo.

20:11
    V permanencii je od úvodu Baroš.

20:01

Prvých dvadsať minút je za nami a Trenčín vedie nad Slovanom 2:0. Skóre otvoril v presilovej hre Mráz a o minútu neskôr zvyšoval Sloboda. Domáci Krajčovič dostal trest do konca zápasu, keď narazil na mantinel Masnicu. Jednalo sa o spornú situáciu, ktorú rozhodcovia ešte overovali cez video záznam. Vojaci toto oslabenie bránili veľmi dobre a hráčov hostí k ničomu nepustili. Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:00

19:31
    Postavenie mimo hry Dukly Trenčín.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:48
    Puk skončil mimo hraciu plochu. Reklamná prestávka.

18:23

17:06
    Treba pochváliť domáci tím. Ich bránenie dlhého päťminútového oslabenia je presne to, čo chcú fanúšikovia vidieť.

16:03
    Baláž zachytil puk a zamieril s ním až do útočného pásma, kde aj vystrelil.

15:34
    Opäť Slovanisti stratili puk.

14:55
    Trenčania zatiaľ bránia umne a nepúšťajú hostí k strelám.

13:56
    Belasí sa sami vyhnali z pásma po nepresnej prihrávke.

Krajčovič dostáva trest do konca zápasu! Z môjho pohľadu to bol nešťastný moment, ktorý si zaslúžil maximálne dve trestné minúty.

Rozhodcovia si išli situáciu pozrieť ešte zo záznamu.

13:23
    Nepríjemný moment na ľade. Masnica strácal stabilitu a Krajčovič ho trafil zozadu v snahe odobrať puk.

13:23
    Krajčovič – DKZ, vrazenie na mantinel.

10:58
    Trenčín dal gól! A je rázom 2:0! Akciu načal Nemčík, ktorý prihral Vargovi na pravý kruh a ten ho posunul pred bránu MAREKOVI SLOBODOVI. Útočník štvrtej formácie puk už len zaklincoval za Baroša do brány.
    Asistencie: Varga, Nemčík.

09:42
    Trenčín dal gól! BRUNO MRÁZ si pýtal puk na ľavom kruhu a aj ho dostal, trochu si ho pomiešal a strelou švihom trafil pod hornú konštrukciu brány. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Giľák, Hudec D.

09:30
    Romančík – 2 min., vrazenie na mantinel.

09:14
    Trenčania spôsobili rozruch pred Barošom. Zakončenie trafilo bočnú sieť.

08:05
    Stredným pásmom neprešiel Krajčovič.

07:20
    Z ľavého kruhu napriahol Ranford, ale LaCouvee si so štipľavou strelou poradil. Nasleduje reklamná prestávka.

05:41
    Bokroš tvrdo narazil Pecarara na mantinel a ostal zakliesnený o plexisklo. Komická situácia.

03:48
    Vojaci sa ťažko dostávajú zo svojho pásma. Puk opäť len vyhodili za Baroša.

02:02
    Polodkrytá domáca brána, lenže žiaden hráč hostí nebol pred ňou v dostatočnom predstihu.

01:33
    Ďalší icing domácich. Slovanisti získavajú pásmo zadarmo.

01:05
    Giľákova strela švihom z pravej strany. Baroš puk podržal a prerušil hru.

00:16
    Trenčania prudko vyhodili puk a je im odpískané zakázané uvoľnenie.

00:01

HK DUKLA Trenčín: LaCouveé (Borák) – Starosta, Pietroniro – Bokroš, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Vaňo, Kupec; – Hudec D., Baláž, Giľák – Immo, Conway, Petráš – Krajčovič, Mikúš, Feranec – Varga, Mráz, Sloboda
    Tréner: Milan Bartovič

HC SLOVAN Bratislava: Baroš (Godla) – Golian, Romančík – Korenčík, Scheid – Maier, Gachulinec – Beňo, Jendek; – Pecararo, Findlay, O˝Brien – Ranford, Preisinger, Minárik – Brown, Takáč, Fominykh – Výhonský, Masnica, Tôrôk
    Tréner: Vladimír Rúžička

Rozhodca: Jobbágy, Výleta – Kacej, Pribula.

Nedeľný zápas medzi HK DUKLA Trenčín a HC SLOVAN Bratislava prinesie tradične napínavý súboj týchto dvoch mužstiev. V prvom vzájomnom meraní síl odišla Dukla z bratislavského štadióna s dvoma bodmi, keď porazila Slovan 3:2 po samostatných nájazdoch.

HK DUKLA Trenčín: Trenčania sú nabudení. Pomalými krokmi sa dostávajú do formy a zbierajú body. Zvíťazili v troch zápasoch za sebou. V minulom kole im fungovala efektivita, vďaka ktorej porazili Michalovce 4:1. Sú priebežne na 8. priečke v tabuľke a na Slovan strácajú štyri body. Za štyri góly a osem asistencií je najproduktívnejším hráčom vojakov Jozef Baláž.

HC SLOVAN Bratislava: Slovanisti nemajú až tak oslnivý priebeh sezóny. Nastali u nich zmeny najmä v realizačnom tíme. Svoju formu naďalej stupňujú, tomu nasvedčujú taktiež tri víťazstvá v rade. Slovan naposledy zdolal lídra zo Spišskej Novej Vsi 4:2. Aktuálne sa nachádzajú na 6. mieste so ziskom 23 bodov, zhodne má aj Liptovský Mikuláš. Staronová posila Brendan Ranford má po ôsmich odohratých zápasoch 14 kanadských bodov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Klaudia Kadlecová

Góly a asistencie: 10. Mráz (Giľák, Hudec D.), 11. Sloboda (Varga, Nemčík), 35. Giľák (Bokroš, Baláž), 51. Conway (Petráš), 53. Giľák (Baláž, Hlaváč) – 22. Brown

HC SLOVAN Bratislava: Baroš (Godla) – Golian, Romančík – Korenčík, Scheid – Maier, Gachulinec – Beňo, Jendek; – Pecararo, Findlay, O´Brien – Ranford, Preisinger, Minárik – Brown, Takáč, Fominykh – Výhonský, Masnica, Török

Rozhodca: Jobbágy, Výleta – Kacej, Pribula