Vítkovice – Třinec 3:6 (kon.) | Plzeň – K. Vary 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Kladno – Sparta Praha 2:3 (kon.) | Hradec Králové – Motor ČB 4:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:5 (kon.)
Liberec – Litvínov 5:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
HC VERVA Litvínov
cz Piatok 03.11.2023, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 17. kolo

57:45
    Pronikající hráč litvínovské Vervy byl podražen. Hosté tak mají dvě minuty před koncem možnost se dotáhnout na svého soupeře. Kelly Klíma si jde odpykat dvouminutový trest za podrážení.

51:33
    Adam Najman zahákoval pronikající Ondřeje Kašeho a je za to odměněn pobytem na trestné lavici.

48:41
    Vojtěch Budík byl až moc aktivní při těsném bránění Nicolase Hlavy, přičemž se mu povedlo vyseknout svému soupeři hokejku z rukou. Nezbývá mu tak nic jiného, než na dvě minuty usednout za katr.

40:29
    Michal Bulíř si hezkou kličkou obhodil Kristapse Zileho, který jej následně zastavil nedovoleně a byl za to oceněn dvěma minutami.

30:13
    Po signalizované výhodě přichází trest pro Janise Jakse. Lotyšský obránce podrazil Martina Faška-Rudáše, který se snažil prodrat do zakončení.

25:43
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Lukáš Derner – 2 min., faul kolenem.

21:19
    David Kaše si v prostřední třetině kluziště pomohl nedovoleně proti Jaroslavu Vlachovi, sudí jej za to ohodnotil dvěma minutami za nedovolené bránění.

10:15
    Najíždějícího Adama Najmana si přidržel obránce Denis Zeman, sudí ho za ohodnotil dvouminutovým trestem.

07:15
    Obdobný trest, jako schytal Filippi, nemine ani Jakuba Rychlovského. Liberecký forvard ve středním pásmu vysekl svému soupeři jeho náčiní, a tak si půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

04:43
    Domácí nejproduktivnější hráč nedovoleně zabránil Nicolasu Hlavovi ve střele. Na poslední chvilku mu totiž Tomáš Filippi vysekl hokejku z rukou.

Ondřej Gajdáček

Góly a asistencie: 11. Faško-Rudáš (Vlach, Filippi), 33. Klíma (McCoshen), 38. Faško-Rudáš (Rychlovský), 45. Rychlovský (Filippi), 60. Faško-Rudáš (Rychlovský) – 28. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 51. Gut (Havelka)

Bílí Tygři Liberec: D. Král (Schnattinger) – McCoshen, Knot, Ivan, Galvas, Budík, Melancon, Derner – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Birner (C), A. Najman, Bulíř (A) – Pérez, Vlach, Klíma – Pekař, Plos.
    Tréner: Filip Pešán

HC VERVA Litvínov: Zajíček (M. Tomek) – Zile, Demel (A), Baránek, Jaks, Czuczman, Zeman, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Válek, Jurčík, Havelka.
    Tréner: Karel Mlejnek

Rozhodca: Pražák, Mejzlík – Kajínek, Ondráček