Cadi La Seu – Žabiny Brno 69:66 (kon.) | Chomutov – Szekszárd 89:95 (kon.) | KP Tany Brno – BBC Grengewald 95:59 (kon.)
Cadi La Seu
69:66 (7:8, 22:25, 46:53)
BK Žabiny Brno
cz Streda 01.11.2023, 17:30Europohár - ženy • 4 • Skupina A

Žabiny Brno po sympatickém výkonu, avšak také po promarněném sedmibodovém vedení, se kterým vstupovaly do závěrečné čtvrtiny, prohrály na palubovce Cadi La Seu 66:69. Prvním dvěma čtvrtinám dominovaly obrany, ve druhé polovině se naopak oba týmy rozstřílely. Ale zatímco Žabiny v poslední desetiminutovce sbíraly až příliš ztrát, domácí své útoky dokázali proměňovat.

Nejlepší střelkyní zápasu jsou domácí Julia Solerová a hostující Petra Záplatová s 21 body. V dresu Žabin odehrály velmi dobrý zápas s 16 body a 7 doskoky Elissa Cunaneová a se 13 body Natálie Stoupalová, která ale zapsala také hned šest ztrát. (19:19:37)

Konec zápasu. (69:66)

39:55
    Přetahovaná na středu, Žabiny budou rozehrávat ze strany. (69:66)

39:52
    Jenže skvěle se vrátila a okradla Záplatovou o míč! (69:66)

39:46
    Rametteová nepřesně přihrála a ztrácí míč! (69:66)

39:30
    Oddechový čas pro tým Cadi La Seu. (69:66)

39:30
    Hamzová využila až svůj druhý pokus. Žabiny nyní potřebují ubránit útok a pak dát trojku. To je asi ideální scénář. (69:66)

39:30
    Faul na pronikající Hamzovou. Dva trestné hody. (69:65)

39:25
    Oddechový čas pro tým BK Žabiny Brno. (69:65)

39:25
    Rametteová pronikla obranou Žabin, dostala se pod koš a zvyšuje vedení domácích na čtyři body! (69:65)

39:07
    Ztráta Stoupalové! Domácí si berou před útokem time-out. (67:65)

38:59
    Solerová svou trojkou posílá Cadi La Seu zpět do vedení! (67:65)
    38:40 Záplatová vyrazila ze strany pod koš

38:40
    Lahtinenová se pod košem Žabin neprosadila, na druhé straně naopak Záplatová proměnila nájezd pod koš! (64:65)

38:02
    Cunaneové se povedlo proměnit obě šestky. (64:63)

38:02
    Záplatová dostala přihrávku na perimetr, ale těžkou střelu neproměnila. Pak ale byla na doskoku faulována Cunaneová. (64:61)

37:40
    Oddechový čas pro tým BK Žabiny Brno. (64:61)

37:40
    Stoupalová míjí tříbodový pokus, naopak z rychlého protiútoku se znovu za tři body prosazuje Solerová. Tentokrát byla osamocena na středu perimetru. (64:61)
    37:10 Solerová vyrovnává na 61:61

Jan Vojkůvka

Cadi La Seu: Swartzová, Palmaová, Rametteová, Grandeová, Solerová, Hinriksdóttirová, Remenárová, Hernandezová, Lahtinenová, Bairová, Campisanová, Brotonsová
    Tréner: Fabian Tellez Garcia

BK Žabiny Brno: Stoupalová, Smutná, Záplatová, Hamzová, Čechová, Cunaneová, Sklenářová, Babičová, Buřtová, Kytlicová, Lopezová Senechalová
    Tréner: Viktor Průša

Rozhodca: Dominique (GIB), Roxo Perdigao (POR), Marques Da Silva (POR)
    Štvrtiny: 7:8, 22:25, 46:53, 69:66