Modré Krídla – Trebišov 4:1 (kon.) | Pikes – Pov. Bystrica 2:4 (kon.) | Skalica – Žiar nad Hronom 4:2 (kon.)
Vlci Žilina – Topoľčany 3:2 (kon.) | Prešov – Trnava 5:3 (kon.) | Rimavská Sobota – Dubnica 0:2 (kon.)
HC Prešov
5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
HK Gladiators Trnava
Streda 01.11.2023, 18:00 • Ice Aréna Prešov • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 14. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 14. kola Tipos slovenskej hokejovej ligy. Dnes budeme sledovať duel medzi Prešovom a Trnavou. Dnešný zápas sa bude odohrávať na štadióne Ice Aréna v Prešove.

HC Prešov
    Prešovčania sa nachádzajú na 3. mieste tabuľky. Na konte majú 25 bodov a skóre 61:39. Zverenci trénera Tibora Tartaľa v posledných troch zápasoch dvakrát prehrali a raz vyhrali. 20.10.2023 prehrali s domácim Žiarom nad Hronom vysoko 6:1, keď domáci odohrali výborný zápas, podržal ich Petrík a predviedli sa útočníci. Minulú stredu zasa domáci Prešov prehral proti Topoľčanom stavom 2:4, kedy si Prešovčania nezaslúžili vyhrať, pretože v druhej tretine nevyužili ponúknuté presilovky. Topoľčany ostali trpezlivé a domácich vytrestal Šachvorostov za zlé striedanie gólom na 2:3. Následný vabank Šarišanom nevyšiel a posledný klinec do ich rakvy zabil Stránsky. A posledný zápas Prešovčanov proti domácemu Trebišovu znamenal pre Prešov víťazstvo stavom 3:4 po nájazdoch, keď bol rozhodujúcim mužom práve Leshchenko.

Trnavčania sa nachádzajú na predposlednom mieste tabuľky – 12. mieste. Na konte majú 10 bodov a skóre 33:48. Trnavčania si držia šnúru 7 za sebou idúcich prehier. 20.10.2023 prehrali na domácom štadióne s Dubnicou stavom 2:3. 23.10.2023 zasa na domácom štadióne nestačili na AquaCity Pikes, keď prehrali stavom 3:5. V poslednom zápase zasa zverenci trénera Martina Barana nestačili na domácu Rimavskú Sobotu, keď prehrali stavom 7:5. Bola to zaujímavá "prestrelka", ktorá sa však napokon skončila víťazstvom práve Rimavskej Soboty.

Prešov je jednoznačným favoritom dnešného zápasu. Jednak je to kvôli tabuľkovému postaveniu a získaným bodom, ale Prešovčania budú mať aj výhodu domáceho štadióna, a tak ich k výkonu budú môcť burcovať fanúšikovia na tribúnach. Trnava musí v dnešnom zápase urobiť to, čo je v jej silách, aby sa aspoň trocha priblížila k 16 bodovej Rimavskej Sobote.

HC Prešov: Rychlík (Sabol) – Semaňák, Pavúk, Leshchenko, Kohút, Poliaček – Nemec, Putala, Chalupa, Toma, Zyrianov – Ťavoda, Bystroň, Sojka, Ščurko, Hrabčák – Kráľovský, Janák, Jendroľ, Frič, Vaculik
    Tréner: Tibor Tartaľ

HK Gladiators Trnava: Hollý (Nagy) – Škultéty, Kadyrov, Ružek, Holovič, Jurák – Marko, Ejem, Miklík, Kukumberg, Zahradník – Korím, Dúžek, Galimov, Kupka, Alapuranen – Kocúr, Štefanka, Haščič, Moncman, Piskarev
    Tréner: Martin Baran

Rozhodca: Valach, Kocúr – Hajnik, Janiga.

00:01

00:15
    Úvodné vhadzovanie vyhrali Prešovčania. Hneď od úvodu sa dostávajú do útočného pásma, ale Dúžek odzbrojil súpera o puk.

00:40
    Domáci mohli ísť do prečíslenia dvaja proti jednému, avšak Kukumberg nám ukázal svoje skvelé defenzívne schopnosti.

01:28
    Ťavoda neudržal útočné pásmo, a tak sa puku zmocnil Kukumberg. Ďaleko však nezašiel, a tak majú za vlastnou bránou puk v moci Prešovčania.

02:20
    Prvýkrát v dnešnom zápase bol Hollý v permanencii, avšak dokázal si postrážiť bližšiu tyč pri strele Prešovčanov.

02:30
    Trnava sa oslobodzuje vyhodením puku, no len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Hollým.

03:00
    Dve príležitosti Prešovu v krátkom slede. Zatiaľ však ostáva skóre nezmenené.

03:30
    Zaujímavá krížna prihrávka pred svätyňu Hollého, Poliaček sa však k zakončeniu nedostal.

04:02
    Prízemná strela Trnavy, Rychlík pre istotu puk prikryl. Vhadzovanie v útočnom pásme Trnavy.

04:13
    Hra je prerušená, jeden z hosťujúcich hokejistov leží na ľadovej ploche. Uvidíme, či sa bude vylučovať.

04:30
    Hralo sa v rámci pravidiel, a tak budeme pokračovať v hre priati proti piatim.

04:55
    Dobra situácia dvoch proti jednému, ale Haščič nenašiel Miklíka na druhej strane, čo znamená, že z tejto akcie hostia nevyťažili.

05:30
    Ščurko vyhadzuje puk za všetky čiary, no len za cenu zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie pred Rychlíkom.

05:46
    Ščurko zaviezol puk do útočného pásma a strelou švihom prestrelil bránu hostí. Domáci stále pri puku v útočnom pásme.

06:05
    Nahodenie puku v podaní Prešova bolo zblokované, a tak sa Trnavčania môžu aspoň nachvíľu oslobodiť.

06:45
    Nahodenie, ktoré si takmer Škultéty vrazil do vlastnej brány, avšak Hollý bol pozorný a betónom tento puk zrazil.

07:25
    Trnavčania len s odovzdaným pukom na hokejky Prešova.

07:47
    Marko nahadzuje od modrej a vidíme prvý závažnejší zákrok Rychlíka.

08:50
    Škultéty zastavil prechádzajúcich Prešovčanov, ktorí teraz musia založiť útočnú akciu z vlastného pásma.

10:07
    Prvýkrát vidíme zakončenie Alapuranena od modrej. S jeho strelou si poradil Rychlík. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme domáceho tímu.

10:12
    Moncman bol úspešný na vhadzovaní. Piskarev sa dostal do zakončenia, no tesne míňa priestor troch žrdí brány Rychlíka.

10:38
    Bystroň posiela puk do útočného pásma, avšak len na hokejku Hollého, ktorý puk rozohrá svojim spoluhráčom.

11:18
    Prešovčania puk vyviezli do útočného pásma. Prišlo ku okamžitému zakončeniu, do ktorého sa dostal individuálnou akciou Frič. Hollý si skúsene postrážil bližšiu žrď.

12:03
    Pavúk nahadzuje puk do útočného pásma tvrdým príklepom, avšak Prešovčania neúspešní vo forecheckingu.

12:33
    Tím Prešov práve strelil gól!
    Defenzíva hostí prepadla v strednom pásme. Prešovčania sa dostali do prečíslenia troch proti dvom. VLADISLAV LESHCHENKO prekonal brankára Hollého po kombinácií s Poliačekom a s Kohútom. Stav je 1:0.
    Asistencie: Poliaček, Kohút.

14:26
    Trnavská defenzíva to opäť nezvláda. Nedorozumenie pri striedaní potrestal DÁVID KOHÚT, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal Hollého po tom, čo mu Leshchenko adresoval presnú prihrávku pred bránu. Stav je 2:0.
    Asistencie: Leshchenko.

15:35
    Od modrej to skúšal Dúžek, avšak na jeho nahodenie pred bránu nikto z jeho spoluhráčov nezareagoval.

16:10
    Kupka nahadzuje puk do útočného pásma. Prešovská defenzíva však nemá problém s napádajúcimi Trnavskými hokejistami.

17:28
    Ružek bol v útočnom pásme ešte predtým, ako doň vstúpil Holovič s pukom, a tak sa píska ofsajd. Vhadzovanie v strednom pásme.

17:40
    Škultéty nahadzuje puk do útočného pásma, kde je napádajúci Dúžek.

17:59
    Obrovská chyba Trnavy. Do úniku sa dostal jeden z Prešovských útočníkov, no nedokázal prekonať tentoraz dobre pripraveného Hollého.

18:59
    Miklíkov strelecký pokus vyzeral sľubne, avšak Rychlík dokázal betónom zneškodniť jeho strelu.

20:00

Prvú tretinu domáci hokejisti zvládli a vyhrávajú 2:0 proti Trnave. Leshchenko dokázal streliť prvý gól zápasu, keď po perfektnej kombinácií s Poliačkom a Kohútom zvýšil stav na 1:0. Druhý gól prišiel o necelé 2 minúty neskôr, keď na dvojgólový rozdiel navýšil Kohút po chybe Trnavskej defenzívy. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 18:49.

20:01

20:30
    Holovičova veľká príležitosť. Vypálil nebezpečný projektil, ktorý dokázal Rychlík zneškodniť.

20:53
    Zahradník úspešný na vhadzovaní. Okamžitá strela Miklíka, ktorého strela bola prízemná, a tak si s ňou domáci gólman Rychlík hravo poradil.

22:05
    Snaha o rýchly presun do útočného pásma v podaní Prešova končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude pred Rychlíkom.

22:20
    Zblokovaný strelecký pokus v podaní Trnavy, ktorý mieril ponad Rychlíkovú bránu.

22:53
    Ťavodovo nahodenie tesne míňa Hollého bránu. Prešovčania sa následne do žiadnej výraznejšej šance nedostali.

23:37
    Veľmi pekná kľučka na útočnej modrej a vynikajúca individuálna akcia v podaní MARTINA SEMAŇÁKA, ktorý strelou do pravej šibenice prekonáva Hollého a zvyšuje na 3:0.
    Asistencie: Frič.

24:00
    Trnava dala gól!
    Výborná odpoveď Trnavy na predchádzajúci gól. JAKUB RUŽEK nám predviedol, ako sa to robí, keď dokázal prekonať Rychlíka a dostať puk do siete jeho svätyne. Stav je 3:1.
    Asistencie: Kadyrov.

25:06
    Práve center druhej formácie Prešova strieľa štvrtý gól domácich v druhom polčase. Po vyhranom vhadzovaní sa puk dostal na hokejku LADISLAVA ŠČURKU, ktorý vrátil Prešovčanom opäť trojgólový náskok. Stav je 4:1.
    Asistencie: Putala, Hrabčák.

26:55
    Trnavčania dostávajú puk do bezpečia tak, aby mohli prestriedať.

27:30
    Ružek mal puk chvíľu pod kontrolou v útočnom pásme, avšak nikto sa mu na kombináciu neponúkal.

27:51
    Zahradník posiela puk cez všetky čiary až za bránu Rychlíka, avšak len za cenu zakázaného uvoľnenia.

28:40
    Bystroňovo nahodenie smerom na bránu vyrazil brankár Hollý len pred seba, no k dorážke sa nikto z Prešovčanov nedostal.

29:20
    Strelecký pokus Trnavčanov z útočnej modrej končí v lapačke Rychlíka. Vhadzovať sa tak bude po pravici brankára domácich.

29:26
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava:
    Alapuranen – 2 min., hákovanie.

29:26
    Zverenci Tibora Tartaľa budú mať výhodu presilovej hry. Uvidíme, ako s ňou naložia.

30:01
    Kohút sa ocitol vo veľkej príležitosti, avšak jeho prízemná strela končí iba na pravom betóne Hollého. Prešovčania aj naďalej v útočnom pásme.

30:45
    Trnave sa podarilo oslobodiť vyhodením puku do stredného pásma.

31:26
    Hostia v plnom počte.

32:08
    Veľmi pekný semafor v podaní Hollého, ktorého z pravého krídla preveril Jendroľ. Vhadzovanie v útočnom pásme Prešova.

32:38
    Strelecký pokus Prešova, ktorý končí mimo priestoru troch žrdí.

33:34
    Frič skúšal nájsť za bránou Hollého Vaculíka, avšak jeho úmysel vyčítala defenzíva Trnavy.

34:11
    Ďalšie zakázané uvoľnenie. Opäť bola hra prerušená, ale jeden z rozhodcov ukazuje, že puk bol tečovaný, a tak sa bude vhadzovať diplomaticky v strednom pásme.

34:31
    Ďalšia príležitosť do ktorej sa dostal Bystroň, veľmi pekne mu prenechal puk Sojka, avšak Hollý si s jeho streleckým pokusom poradil.

34:43
    Obrovská príležitosť Prešova. Hollý už ležal na ľadovej ploche v skrumáži pred bránou, avšak Prešovčania nedokázali finálny puk dostať do siete.

35:45
    Veľmi pekný prechod Sojku cez jedného z Trnavčanov, avšak Sojko sa napokon do zakončenia nedostal.

37:30
    Jurák sa snažil mať puk pod kontrolou, no proti presile Prešovských hráčov nedokázal prihrať svojim spoluhráčom v útočnom pásme.

38:30
    Po zakázanom uvoľnení Trnavy sa bude vhadzovať pred bránkárom hostí Hollým.

38:57
    Prešovčania robia chybu v rozohrávke, a tak sa Kukumberg dostal do zakončenia, no nepochodil proti Rychlíkovi.

39:50
    Alapuranen sa tlačil do streleckej príležitosti, avšak skóre ostáva nezmenené.

40:00

V prostrednej časti hry sme videli 3 góly. V 24. minúte zvýšil stav na 3:0 Martin Semaňák, keď si perfektnou kľučkou a následnou presnou strelou dokázal poradiť s Trnavčanmi. O necelú minútu neskôr dokázali Trnavčania odpovedať na trojgólový rozdiel, keď znížil stav na 3:1 Jakub Ružek. O pár minút neskôr zvýšil stav na 4:1 Ladislav Ščurka, keď využil vyhraté buly v útočnom pásme a prekonal Hollého. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:36.

40:01

40:10
    Buly do tretej tretiny vyhrali Trnavčania a idú s nim do obranného pásma.

40:46
    Jurák nahadzuje puk do útočného pásma, avšak Prešovskí hokejisti okamžite otáčajú hru.

41:12
    Trnavčania znižujú stav na 4:2. Trnava sa dostala do útočnej akcie a situácie dvaja proti dvom. MICHEL MIKLÍK si pripíše gól na svoje konto, keď jeho strelu nechtiac trafil do vlastnej brány jeden z domácich obrancov. Stav je 4:2.
    Asistencie: Ejem.

41:40
    Kupka sa dostal po spracovaní puku k strele, no úplne míňa bránu domácich.

43:23
    Prešovčania odpovedajú na chybu v defenzíve Trnavy. DOMINIK SOJKA to dokázal využiť a bezproblémov zasúva puk do siete brankára hostí Hollého. Stav je 5:2.
    Asistencie: Ščurko, Ťavoda.

44:33
    Po ofsajdovom postavení sa bude vhadzovať v strednom pásme.

44:40
    Obrovská chyba v rozohrávke Trnavy. Prešovčania sa dostali do zakončenia z bezprostrednej vzdialenosti, no brankár hostí Hollý podržal svoj tím.

45:28
    Holovičovo nahodenie na bránu končí na Rychlíkovi, ktorý prerušuje hru. Vhadzovať sa preto bude pred jeho očami.

45:42
    Zahradník udržal útočné pásmo, ale nenašiel v ňom Miklíka. Prešovčania s pukom.

46:55
    Nahodenie, ktoré prekvapilo Hollého. Brankár hostí išiel na to iba inštinktívne a betónmi vyrazil puk mimo nebezpečenstvo.

48:07
    Kocúr – 2 min., hrubosť.

48:07
    Prešovčania budú mať k dispozícií druhú presilovú hru v tomto zápase. Uvidíme, či sa im podarí využiť ju.

48:40
    Trnavčania s pukom v útočnom pásme. Získali tak cenné sekundy, ktoré im možno pomôžu prežiť oslabenie.

49:17
    Chalupova nepresná prihrávka znamená stratu útočného pásma Prešovčanov.

50:00
    Jurák vyviedol puk do útočného pásma a z modrej vystrelil tvrdú ranu na Rychlíka, čím získal útočné pásmo.

50:07

51:10
    Príležitosť, do ktorej sa dostával Kukumberg. Takmer zakončoval do odkrytej brány Rychlíka, no puk bol zblokovaný.

51:48
    Trnavčania v prečíslení dvoch proti jednému. Kupka to však vzal na seba, no strelou trafia iba plexisklo.

52:53
    Puk končí po teči na striedačke domácich. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

53:18
    Domáci otáčajú hru do útočného pásma. Zyrianova strela končí v lapačke Hollého, ktorý hru prerušil, a vhadzovať sa tak bude v útočnom pásme domácich.

53:46
    Vylúčenie v tíme HC Prešov:
    Ščurko – 2 min., podrazenie.

55:10
    Trnavčanom neuznali rozhodcovia gól z presilovej hry, nevedno prečo, no hra opäť pokračuje.

55:41
    Trnavčania znižujú na rozdiel 2 gólov. Využitá presilovka hostí. MARCEL HOLOVIČ dokázal znížiť stav na 5:3 a pripisuje si gól na svoje konto.
    Asistencie: Škultéty, Jurák.

56:11
    Ejem – 2 min., držanie.

56:36
    Leshchenko sa postaral o prvý strelecký pokus v početnej prevahe Prešova. Hollý puk dokázal zneškodniť.

57:27
    Trnavčania sa oslobodzujú, no puk skončil mimo ľadovej plochy. Bolo to z čepele trnavského obrancu. Vhadzovať sa tak bude v obrannom pásme hostí.

57:45
    Nepresná prihrávka, ktorá puk posiela až do obranného pásma domácich.

58:11

58:14
    Samostatný nájazd, do ktorého sa dostal Nemec. Obranca Prešova však neprekonal gólmana Hollého.

59:40
    Holovič nevýrazným spôsobom nahadzuje pred Rychlíkovu bránu, avšak k šanci sa nikto z Trnavčanov nedostal.

Prešovčania naplnili papierové predpoklady a zvíťazili nad Trnavou stavom 5:3. O góly v dnešnom zápase sa postarali: 13. minúta Leshchenko, 15. minúta Kohút, 24. minúta Semaňák, 26. minúta Ščurko, 42. minúta Miklík, 44. minúta Sojka a 56. minúta Holovič. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok stredajšieho večera. (20:11:10)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Adam Kovaľ

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Leshchenko (Poliaček, Kohút), 15. Kohút (Leshchenko), 24. Semaňák (Frič), 26. Ščurko (Putala, Hrabčák), 44. Sojka (Ščurka, Ťavoda) – 24. Ružek (Kadyrov), 42. Miklík (Ejem), 56. Holovič (Škultéty, Jurák)

Rozhodca: Valach, Kocúr – Hajnik, Janiga