Hr. Králové – Teplice 1:0 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 0:1 (kon.) | Sigma Olomouc – Zlín 0:0 (kon.)
Slovácko – Liberec 1:1 (kon.) | Ostrava – Jablonec 0:1 (kon.)
koniec
FC Hradec Králové
1:0 (1:0)
FK Teplice
cz Sobota 28.10.2023, 15:00 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Chance Liga • 13. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
   
  Krásné odpoledne z východočeské metropole! Polovina základní části se pomalu blíží ke svému konci a hradecké Votroky čeká zápas z kategorie extrémně důležitých! Do Malšovic totiž přijedou Teplice, které jsou na tom v tabulce pouze o dva body lépe.

  Vzhledem k postavení navíc tým, který zvítězí, dočasně uteče z příček zajišťující jenom účast ve skupině o záchranu. Mírným favoritem jsou však Hradečtí, dvakrát ve své aréně udrželi čisté konto a budou chtít doma zapsat třetí výhru.

  Zápas začíná v Malšovické aréně v 15:00, příjemnou zábavu!
   
  FK TEPLICE
  10. místo, 13 bodů, skóre 10:13, bilance 3-4-5

  Loni Teplice zachraňovaly svoji příslušnost až ve skupině o záchranu, letos by ale rády uhrály něco více. Pod vedením trenéra Frťaly k tomu mají našlápnuto lépe než v předchozích letech. Ve vyrovnaném středu tabulky jsou aktuálně desáté a jejich forma z posledních pěti utkání je hodně podobná té hradecké.

  Narozdíl od Východočechů ale Severočeši čekají už tři zápasy na gól. Bezbranková remíza se Slavií palčivý problém nebyla, horší to ale bylo s prohrou 0:2 na Slovácku, na což navázala prohra 0:1 s Baníkem. Co naplat, že ve 44. minutě dostal nesprávně červenou kartu Nemanja Mičevič a skláři dohrávali o desíti...
   
  FC HRADEC KRÁLOVÉ
  11. místo, 11 bodů, skóre 14:21, bilance 3-2-7

  Hradec nasbíral za posledních pět utkání o dva body méně oproti svému sobotnímu soupeři, „náskok“ má však ve výměně trenéra. Debakl 1:5 v Boleslavi odskákal Jozef Weber a místo něj se vrátil do rodného města Václav Kotal. Pod jeho vedením vytěžili Votroci ze čtyř utkání stejný počet bodů.

  Nejprve přehráli 1:0 Jablonec, načež dovezli z východočeského derby remízu 1:1. Před reprezentační pauzou ale podlehli doma Spartě 1:3, přestože hráli přes hodinu proti oslabenému soupeři, když Olatunji dostal červenou kartu. A nezadařilo se ani na hřišti Karviné, kde Hradec padl 0:1.
   
  Úvodní sestavy:

  FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Čech – Čmelík, Kučera, Dancák, Horák – Pilař, Vašulín, Krejčí st. (C).
  Náhradníci: Vízek, Zadražil – Pudhorocký, Hais, P. Juliš, Leibl, Harazim, Rada, Šašinka.
  Trenér: Václav Kotal

  FK Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, L. Mareček – Radosta, Jukl, Havelka, Beránek – Trubač (C), Vachoušek, Hronek.
  Náhradníci: Mucha – Krsmanović, Bílek, Jásir, Cykalo, Křišťan, S. Dramé, Bzura.
  Trenér: Zdenko Frťala

  Rozhodčí: Všetečka – Caletka, Pospíšil.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  1
  Ještě jednou vám tímto příspěvkem přeji krásné odpoledne z východočeské metropole! Těsně před utkáním zazněla státní hymna, domácí kotel se pak prezentoval povedeným choreem směrem k české vlasti.
   
  1
  Sympaticky je zaplněn i hostující sektor. Jeho fanoušci tak mohli vidět první snahu o brejkovou akci. Vašulín však bránícího Knapíka fauloval a je mu ta signalizován útočný přestupek.
   
  2
  Hronek si navedl míč téměř k brankové čáře a snažil se o centr. Ten mu ale zablokoval hned Kučera, načež se neprosadil s přihrávkou vzduchem ani Mareček. Bajza tak bude vykopávat od vlastní branky.
   
  3
  Krejčí je dnes v roli kapitána a hned nabídl míč pro Pilaře, který si sběhl na střed. Právě přes něj se hra přenesla na pravou stranu, kde Votroci kombinují.
   
  4
  Z útočné půlky se po vhazování ale domácí dostali až k Bajzovi, který hned podporoval rozehrávku nákopem dopředu. Po chvilce navíc Hradec vybojoval vhazování poblíž tomu předešlému.
   
  5
  Pilař se dopustil na pravé straně faulu a skláři chtěli rychle rozehrávat, míč byl ale reálně o pět metrů dále. Rozhodčí Všetečka tak správně vrátil celou akci na začátek.
   
  6
  Pilař výborně provedl míč středem a předával na levou stranu pro Horáka. Ten nechtěl jít do rizika a vrátil zpět spoluhráčům. Východočeši pokračují i nadále v kombinaci.
   
  6
  A budou mít nadějný přímák! Pilař stahoval hru zleva na střed, až si došel pro evidentní faul. Ke standardce zhruba 18 metrů od kasy se staví Krejčí.
   
  8
  Pilař jenom přebíhal přes míč a střelu nechal právě Krejčímu. Ten střelecký pokus kroutil za zeď do vinglu, ale břevno zhruba o dva metry minul.
   
  9
  Hosté si došli pro vhazování a Hronek shodil na Havelku, který zahrával míč na zadní tyč, kde zavíral prostor Trubač. Ve skluzu ale balon netrefil, což znamená, že Bajza bude znovu rozehrávat.
   
  10
  Vašulín šel do vzdušného souboje s Knapíkem a padl na trávník poté, co dostal zásah do obličeje. Rozhodčí píská faul hostujícímu bekovi a po krátkém ošetření domácího útočníka se může pokračovat.
   
  11
  Dancák se dostal přes Jukla, ale bylo to s faulem. Těch je v úvodu zápasu poměrně velké množství. Rozehrávat tak budou opět Tepličtí, konkrétně velezkušený gólman Grigar.
   
  12
  Domácí ale snahu Severočechů ubránili a naopak si vybojovali roh. Za nákopem dopředu sprintoval Vašulín s Knapíkem. Teplický obránce se dostal před Vašulína a v pádu odehrál jenom na rohový kop.
   
  13
  Snaha sehrát celou akci nakrátko nevyšla, přesto se ale rohový kop bude opakovat. Opět na něj jde Krejčí.
   
  14
  Teď už to bylo o poznání nebezpečnější! Dancák přenesl hru křížem na Čmelíka, který ze vzduchu sklepával na Kučeru, jenž hlavičkoval za sebe. Nadějné zakončení ale končí jenom na břevně teplické kasy!
   
  16
  Čech zkoušel nasadit bránícímu Hronkovi jesle, ten se ale nenechal zaskočit a odrazil míč jenom za postranní čáru.
   
  16
  Navíc se Hradec dostal vlastním riskem pod tlak, kdy malá domů nevyšla zcela dle představ. Nakonec se ale povedlo Votrokům získat balon zpět do svého držení.
   
  17
  Zrychlení hry na pravé straně přineslo další zajímavou situaci! Čmelík přebral míč v plném běhu a okamžitě hledal v šestnáctce Vašulína, který logicky šel do hlavičky. Jeho střela ale trefila jenom zeď za Grigarovou brankou.
   
  19
  Jak to na začátku vypadalo všeljak, tak to mohlo být klidně 1:0 pro domácí! Propadnuvší míč za obranu sebral Krejčí a přes obránce loboval na Pilaře. Tomu zpracování sice nesedlo, přesto dokázal vzduchem prodloužit do volného prostoru, kde dobíhal z druhé vlny Čmelík. I vzhledem k tomu, že Grigar vybíhal dobře proti, tak musel hrát domácí záložník míč z první. Jenže branku vysoko překopl!
   
  21
  Trubač individuální akcí stáhl beky na sebe a vytvořil prostor pro Hronka, jenž centroval. Nikdo mu ale nedobíhal na zakončení, přesto mají Teplice rohový kop.
   
  23
  Z něj se nic neurodilo. Hra ale následně pokračovala a domácí museli znovu bránit. Teplice se dostaly k dalšímu rohovému kopu.
   
  24
  A ten skončil útočným faulem hostující strany, proto bude Bajza rozehrávat nákopem dopředu.
   
  24
  Pilař na útočné polovině dohrál Hronka, což má za následek signalizaci přestupku a odebrání míče Votrokům. Domácí sice protestují, že souboji předcházel faul na Krejčího, ale nic se na tom měnit nebude.
   
  25
  Havelka tělem vybojoval balon na středovém kruhu a rozjel rychlou akci, kdy Radosta ve vápně přenechal pro Vachouška, jenž si navedl balon mimo obránce a zleva zakončoval na zadní tyč. Tomu, aby mohl mladý teplický talent slavit, chybělo jenom pár centimetrů! Takhle jenom bude rozehrávat Bajza z malého vápna.
   
  27
  Vašulín si naběhl do prostoru a Horák mu po lajně dal přihrávku, kterou vrátil Vašulín patičkou směrem k Pilařovi. Tomu ale chybělo kousek do střely.
   
  28
  Tepličtí pak zrychlili na pravém křídle, kdy Trubač šel proti Čihákovi. Přestože nezakončil mezi tři tyče, díky bloku Čiháka mají skláři roh.
   
  29
  Ten ale domácí ubránili bez potíží. Jejich útočný výpad v podobě nákopu na Vašulína však skončil tím, že právě domácí forvard zahrál při zpracování rukou.
   
  30
  Rozehrávka spočívala ve vysokém centru do vápna, který Bajza bez problémů sebral. Ještě s sebou vzal Čiháka, ten se ale ze střetu s domácím gólmanem rychle otřepal.
   
  31
  Dancák přihrávku přes Havelku nedostal, povedlo se to až na druhý pokus, kdy se do situace vložil Kučera. I tak ale Hradec daleko nedošel. Severočeši však vrátili míč jenom k Bajzovi.
   
  32
  Horák dostal na levé straně trochu prostoru a výborně nacentroval do šestnáctky, kde se za obráncem zjevil zcela volný Ladislav Krejčí. V pádu na prostoru penalty hlavičkoval, jenže to nasměroval jenom doprostřed branky. Razantní pokus ztlumil Grigar a Krejčí se navíc při zakončení zranil.
   
  34
  Krejčí se totiž při zakončení srazil hlavou s bránícím Hronkem. Zatímco Hronek leduje temeno hlavy, Krejčí oblast okolo čelisti. A vzhledem k tomu, že se zvedá na lavičce Ondřej Šašinka, tak domácí záložník a špílmachr zřejmě dohrál...
   
  35
  A tak se i stalo. Krejčí podél postranní čáry odchází s pytlíkem ledu na tváří do kabiny. Na jeho místo tak nastupuje Ondřej Šašinka.
   
  36
  Čihák hlavičkoval malou domů Bajzovi, za zády měl ale stíhajícího Vachouška a příliš neodhadl razanci. Vachoušek se tak zjevil chvíli před ním, nakonec si ale domácí obránce poradil.
   
  37
  Čmelík je na pravé straně viditelný a průnikem opět trochu provětral teplickou obranu. Jeho tvrdá střela zpoza vápna zdánlivě letěla pod břevno, nakonec ale skončila poblíž ovlajkovaného hradeckého sektoru.
   
  38
  Kombinace Teplic přinesla zakončení Jukla z dobrých 20 metrů. Pokus ale tečoval Horák, od nějž šel míč za brankovou čáru. Proto mají skláři další roh.
   
  39
  A z něj mohli jít klidně do vedení! Výborně totiž cuknul obráncům Chaloupek a byl ve vzduchu nejvyše. Jeho razantní zakončení letělo jenom těsně nad břevno!
   
  40
  Pilař se pokusil zaseknout pod sebe na Čmelíka, provedení ale nebylo tak precizní. Hosté tak získali míč, Havelka s ním ale daleko nedoběhl.
   
  41
  Hradec Králové právě vstřelil branku!
  Votroci jdou ve 41. minutě do vedení a tohle jde asi i za brankářem Grigarem! Dancák posouval v rozběhnutém útoku doprava na LUKÁŠE ČMELÍKA, který ještě potáhl míč pár metrů dopředu a rozhodl se hrát vzduchem. Jenže centr napasoval přímo na zadní tyč, od níž se odrazil do branky – 1:0! Asistence: Samuel Dancák.
   
  44
  Za tři minuty bylo sice srovnáno, ale... Hosté se dostali souvislou kombinací na útočnou polovinu a Trubač nakopával na levou stranu, kde se uvolnil díky práci Vachouška Chaloupek. Ve skluzu stihl napálit balon do Bajzy, který vyboxoval jenom před sebe. Hradecká obrana si tam nepohlídala Jana Knapíka, jenž snadno hlavou dorazil.

  Jenže celá situace se přezkoumávala na videu! A zřejmě kvůli tomu, že Vachoušek, stojící v ofsajdu, aktivně bránil Čechovi v pohybu, je branka Teplic odvolána!
   
  45
  Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec hrací doby.
   
  45+3
  A neuznaná branka budí na teplické straně emoce. Za protesty dostává žlutou kartu na střídačce asistent Ondřej Prášil.
   
  45+5
  Aktuálně jsme již v páté nastavené minutě. Hradečtí budou vhazovat u vlastní střídačky a moc se toho asi už dít nebude.
   
  45+6
  První poločas skončil.
   
  První poločas patřil rozhodně k těm zajímavějším, co lze v české lize vidět. Na obě strany se hrál vyrovnaný fotbal s množstvím šancí. Více jich bylo rozhodně ale na domácí straně, ta ale gólové mlčení dlouho nemohla prolomit. Povedlo se to až v 41. minutě, kdy Lukáš Čmelík opřel zajímavě směřující centr o zadní tyč a poslal tím Votroky do vedení. Teplice pak sice srovnaly ve 44. minutě, kvůli ofsajdu ale gól neplatil. Domácí navíc přišli o Ladislava Krejčího, jenž neproměnil nejprve v 32. minutě šanci, během ní se navíc střetl s Hronkem hlavou a musel střídat.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  46
  Střídání v týmu FK Teplice:
  ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Muhamed Jásir,
  ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Jakub Křišťan.
   
  46
  Druhý poločas začínají Votroci na míči. Zkusili to znovu dopředu nákopem na Vašulína, jenže bez úspěchu. Přesto si vybojovali vhazování u vlastní střídačky.
   
  47
  Mareček přistrčil na Beránka, který ale neměl komu nalevo nahrát. Proto přenášel hru na druhou stranu, kde se skláři pokouší o další kombinaci.
   
  48
  Beránek přesto dostal zanedlouho druhý pokus. Narazil si s Jásirem a po zemi posílal míč do vápna. Byl z toho ale jenom rohový kop.
   
  48
  Teplice si z rohu vybojovaly jenom vhazování. Z něj ale byly paradoxně nebezpečnější a Trubač zpoza vápna pálil. Ale jenom doprostřed branky, kde v klidu kryl situaci Bajza.
   
  50
  Po sérii soubojů prošel míč až k Juklovi, který posunul za sebe na Křišťana. Právě ten centrem vyzval do zakončení Jásira. Souhra dvou střídajících hráčů rezultovala v další Bajzův zákrok, dorážka Beránka z úhlu skončila nařízením rohového kopu!
   
  51
  Teplicím se ale nepovedlo vážněji ohrozit branku. Jásir sice zblízka pálil do Bajzy, ale dostával míč do ofsajdu. Proto přichází přerušení a uklidnění nepříjemné situace před kasou Votroků.
   
  52
  Čihák po rozehrávce faulu na Pilaře hledal napravo Čmelíka, jenže přihrávka se mu výrazně nepovedla. Letěla přímo do zámezí a Teplice tak budou vhazovat.
   
  54
  Grigar z první našel Jásira, který sice prodlužoval za sebe, opět se ale přerušovalo. Byl z toho totiž ofsajd hostujícího útočníka, již druhý za krátkou dobu.
   
  55
  Navíc hned poté fauloval na svojí půlce Čecha a zatím tak nezažívá nijak extra povedený vstup do druhého poločasu.
   
  56
  Souhra domácích vyšla na zakončujícího Kučeru, jenž to zkoušel technickým obstřelem. Na Grigara si ale nijak nepřišel. Hosté pak velmi rychle šli dopředu a získali alespoň rohový kop.
   
  57
  Teplice zpřesnily hru a je to znát. Jsou častěji na míči a Votroci zatím brání, ale pryč je jejich lehkost, se kterou útočili v prvním poločase.
   
  58
  Klíma na pravém bekovi zasekl míč do středu a Dancák posléze přenesl hru na Kučeru, který z první hledal Šašinku. Nápad to nebyl špatný, Šašinka ale dal do přihrávky moc velkou razanci a Grigar bez potíží pokryl.
   
  59
  Pilař pak zabojoval na levém křídle a téměř z rohového praporku zkoušel točit balon na zadní tyč. Příliš mu to ale nesedlo a Grigar mohl jenom sledovat, jak míč letí mimo.
   
  60
  Čmelík navázal soupeře a připravil místo pro Vašulína. Tomu ale chyběl krok k tomu, aby mohl jít do otevřené obrany. Na tahu jsou tak znovu hosté.
   
  61
  Čmelík pak na začátku 61. minuty míčem do kapsy připravil pozici rovnou pro dva sbíhající Votroky. Ani jeden ale prudkou přihrávku nedokázal poslat na branku, Pilařův pokus z druhé vlny pak srazil Křišťan na roh.
   
  62
  Čmelík na druhé straně trefil jenom Vachouškova záda. Pilař se chystá k druhému rohu během jedné minuty.
   
  62
  Sehrávka na bližší tyč ale nevyšla, přesto Hradec pokračuje v útoku. Kučera bude vhazovat zřejmě přímo do vápna.
   
  63
  To se i vyplnilo a Šašinka hlavičkoval pouze do Grigara. Jenže předtím se Vašulín dopustil útočného faulu. V přerušené hře budou Teplice střídat.
   
  63
  Střídání v týmu FK Teplice:
  ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Michal Bílek,
  ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Jegor Cykalo.
   
  64
  Chystá se i střídání na hradecké straně. Ještě předtím ale Teplice budou vhazovat u čtvrtého rozhodčího, kterým je Vít Zaoral.
   
  65
  Střídání v týmu FC Hradec Králové:
  ze hřiště odchází Daniel Vašulín, přichází Daniel Hais.
   
  66
  Nedůraz v odklizení míče z vápna mohl rezultovat v další šanci Votroků. Pilařovi ale balon uskočil, stejně jako se do koncovky nedostal ani Šašinka. Tuhle situaci tak Teplice ustály.
   
  66
  Štěpán Chaloupek (TEP) je prvním potrestaným žlutou kartou. Pilař od něj čistě vybojoval míč a posunul na Čmelíka, Chaloupek jej posléze tělem sestřelil. Dostává tak žlutou a Hradec má standardku.
   
  67
  Standardka vyšla sice Hradci na výbornou, ale podruhé do hry vstoupilo video! Václav Pilař kroutil míč na zadní tyč a nijak nehlídaný Daniel Hais hlavičkoval fakticky do prázdné, neboť i Grigar balon podběhl. Hais měl však zřejmě část těla v ofsajdu a gól tak neplatí!
   
  70
  Žlutá karta pro tým FC Hradec Králové (Ondřej Šašinka).
   
  71
  Pro skláře navíc skoro přišla na začátku 71. minuty pohroma. Jan Knapík totiž trefil do hlavy ve vzduchu jednoho z domácích a sudí Všetečka tasil červenou kartu.

  Přezkum na VARu ale ukázal, že Knapík měl ruku u těla a neudělal vůči obránci nijak aktivní pohyb. Proto se červená karta ruší a je z toho jenom žlutá. A i ta je celkem diskutabilní, jenže nic jiného už s tím dle protokolu dělat nešlo.
   
  77
  Šest minut času je za námi a dá se tak očekávat, že to bude ještě pořádně horký a dlouhý závěr.
   
  77
  Cykalo dostal míč za obranu a byl stíhán hned dvěma hráči. Ti ho dostihli ve vápně a Cykalo upadl. Teplice tak chtěly penaltu, ale ani po krátké konzultaci s videem se verdikt nemění.
   
  78
  Hradec pak šel do brejkové situace, kdy zakončoval z dobrých 25 metrů Hais. Grigar jeho pokus nadvakrát utlumil v rukavicích.
   
  79
  Muhamed Jásir (TEP) na hřišti nezůstal ani 35 minut. V 79. minutě je totiž stažen dolů, místo něj jde Soufiane Dramé (TEP).
   
  80
  Dramé se uvedl na hřišti střelou poté, co Bílkův pokus zablokoval Čihák a odhlavičkoval jej právě k Dramému. Jeho pokus ale Bajza spolehlivě vykryl.
   
  82
  Chaloupek měl na levé straně prostor a po lajně chtěl rozběhnout Beránka. Míč mu ale dal příliš dlouhý a Bajza bude vykopávat od vlastní branky.
   
  83
  Střídání v týmu FC Hradec Králové:
  ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Petr Pudhorocký,
  ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází Štěpán Harazim.
   
  83
  Střelec doposud jediné uznané trefy, Lukáš Čmelík, střídá. Může si tak užívat ovací poměrně solidně zaplněného stadionu. Přesné číslo návštěvnosti je 6 412 diváků.
   
  84
  Pudhorocký si vytvořil na pravé straně prostor a podél lajny chtěl proniknout do vápna. Chaloupek však skluzem čistě vzal míč na rohový kop.
   
  85
  Pudhorocký pak mohl centrovat zprava, kopl ale do drnu. Čihák posléze šel za míčem, ale Beránka fauloval, tudíž Grigar bude nakopávat dopředu. Do konce včetně nastavení odhaduji tak klidně i 15 minut.
   
  87
  Skláři začínají pomalu přebírat kontrolu nad hřištěm. Stále ztrácí jeden gól a konec zápasu se neúprosně blíží.
   
  87
  Daleký odkop Kučery přinesl Teplicím vhazování na půlce. Knapík si po rychlé rozehrávce obešel Haise, jenže jeho snaha přečíslit pravou stranu nevyšla.
   
  88
  Cykalo se opět nabízel na průnikovou přihrávku. Ta mu i přišla, opět byl ale hostující plejer tělem odstaven. Bajza bude znovu vykopávat od vlastní branky.
   
  89
  Křišťan v oraništi u rohového praporku vybojoval pro Teplické míč a hned posouval hru dopředu dlouhým nákopem. Skláři došli k vhazování zhruba pět metrů od praporku.
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut nad rámec hrací doby.
   
  90+1
  Harazim byl na půlce odstaven Bílkem, kterého pak objal a hodil na zem. Evidentní faul a rozehrávat bude gólman Grigar.
   
  90+2
  První pokus o srovnání ale Teplicím příliš nevyšel. Dlouhý centr šel až na tribuny a Bajza nebude logicky nikam spěchat.
   
  90+2
  Dramé sice zablokoval cestu Šašinkovi, vhazovat ale budou domácí. A co více, Kučera byl na půlce ve vzdušném souboji faulován.
   
  90+3
  Ve třetí minutě nastavení Jakub Křišťan (TEP) dostal žlutou kartu za jednoznačné podražení Šašinky zboku. Navíc sportovní ředitel hradeckého klubu, Jiří Sabou, projevil nadbytečné emoce, a i on to má za žlutou.
   
  90+4
  Držení míče u rohového praporku domácím úspěch nepřineslo. Teplice tak spěchají dopředu, ale z jejich strany je to už spíše křečovité.
   
  90+5
  Beránek vybíhal proti míči, který měl v držení Bajza. Klasický trik na zdržování hry se hostujícímu záložníkovi nelíbil, a tak následovala drobná rozmíška, ale bez většího dopadu.
   
  90+6
  Šestá minuta nastavení a brejková situace Hradce končí sraženou střelou Harazima na roh. Tohle už zřejmě Votroci ke třem bodům dotáhnou.
   
  90+7
  Konec zápasu.
   
  A tak se i stalo! Důležitý souboj o pozice v tabulce tak Hradec zvládl a slaví tři body. Přitom to bylo ve druhém poločase poměrně dramatické. Teplice měly lepší start, po prvních pěti minutách mohl srovnat Jásir, jenže trefil jenom Bajzu.

  Votroci přidali druhou trefu zásluhou Daniela Haise v 67. minutě, kvůli jeho ofsajdu ale branka neplatila. O čtyři minuty později bylo video v intervenci znovu, Knapíkova červená karta byla nakonec přetransformována na žlutou. V šestiminutovém nastavení pak již domácí čisté konto udrželi, a tak mohou slavit!
   
  Ve skvělém světle se uvedl hostující sektor, ten již stadion po sbalení všech potřebných fanouškovských propriet opouští. Na domácí straně ještě proběhne děkovačka, z mé strany je to již ale vše.

  Mějte krásný zbytek svátečního víkendu a někdy příště se na vás budu zpod lízátek těšit znovu napočtenou!
   
  Dnešní utkání sledovalo 6 412 diváků. (17:07:20)

  Tomáš Kalas

  Góly: 41. Čmelík (Dancák)

  Karty:   70. Šašinka (HKR), 90+3. Sabou (HKR) – 45+3. Prášil (asistent) (TEP), 66. Chaloupek (TEP), 71. Knapík (TEP), 90+3. Křišťan (TEP)


  Držení míče: 52 % : 48 %.
  Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 0:1.
  FC Hradec Králové: Bajza – Ja. Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (83. Pudhorocký), Kučera, Dancák, Horák – Pilař (83. Harazim), Vašulín (65. Hais), Krejčí st. (C) (35. Šašinka).
  Náhradníci: Vízek, Zadražil – P. Juliš, Leibl, Rada.

  Tréner: Václav Kotal

  FK Teplice: Grigar – Knapík, Chaloupek, L. Mareček – Radosta (63. Cykalo), Jukl, Havelka (46. Křišťan), Beránek – Trubač (C), Vachoušek (63. Bílek), Hronek (46. Jásir, 79. S. Dramé).
  Náhradníci: Mucha – Krsmanović, Bzura.

  Tréner: Zdenko Frťala

  Rozhodca: Všetečka – Caletka, Pospíšil

  Diváci: 6 412