Crystal Palace – Tottenham 1:2 (kon.)
Crystal Palace FC
1:2 (0:0)
Tottenham Hotspur
cz Piatok 27.10.2023, 21:00 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 10. kolo

Držení míče: 24 % : 76 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 19:11. (23:04:26)

Fotbalisté Tottenhamu předváděli v prvním poločase fotbalovou nudu a šeď, ale po přestávce je vysvobodil vlastní gól domácího kapitána Warda, pojistku přidal osmým gólem v ročníku Son Hung-min a hosté si profesorsky hlídali náskok. Snížení z kopačky Jordana Ayewa přišlo příliš pozdě, Spurs přenocují před hlavní fází programu kola s pětibodovým náskokem na čele tabulky.

90+12

90+12
    Mateta prodlužoval centrovaný míč, ke kterému se Jordan Ayew ve vápně nedostal, za ním číhající Matheus França sice ano, ale střela levačkou mu sjela po vnější šajtli a poslední šance změnit osud zápasu vyšla nazmar.

90+11
    Jenže tohle se vůbec nepovedlo, Mateta zřejmě nezná pravidlo o ofsajdu a bohorovně zůstal stát mimo hru.

90+11
    Tak ještě jedna standardka pro domácí z vlastní půle, Sam Johnstone vyhání všechny spoluhráče před soupeřovu bránu a rozehraje ji sám.

90+10
    Jordan Ayew (Crystal Palace) se provinil taktéž řečmi, rozhodčí Madley jako by si vzpomněl, že má karty v kapse a snaží se dohnat, co celý zápas zameškal.

90+10
    Brennan Johnson (Tottenham) vidí žlutou kartu za protesty.

90+9
    První žlutá karta zápasu přichází až v deváté nastavené minutě, napomínán je Joachim Andersen (Crystal Palace) za faul na Gila.

90+8
    Hosté odkopli míč až za půlící čáru, tam však prostor před prázdnou bránou Crystal Palace včas pokryl Clyne.

90+8
    Hlediště bouří, domácí Ayew vybojoval odrazem o Porra rohový kop a přes celé hřiště běží i brankář Johnstone!

90+7
    Dlouho se ještě čekalo na vyjádření VAR, který nakonec Ayewovu případnou ruku neobjevil, a tak může propuknout zbytečně odložená radost. Nastavení by se mělo protáhnout nejméně na 11 minut.

90+4
    Crystal Palace právě vstřelil branku!
    Přece jen budou závěrečné minuty v Selhurst Parku napínavé! Hostující Pedro Porro podskočil přetažený pas Joachima Andersena, který si za ním zpracoval na hrudi JORDAN AYEW a prudkou ranou po odskoku o trávník propálil z velkého vápna Vicaria.

90+1
    Johnson se protáhl za obranu na Sarrovu kolmici a servíroval míč pod sebe Son Hung-minovi, který zblízka nastřelil jen domácího Guéhiho.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází James Maddison, přichází Bryan Gil,
    odchází také Dejan Kuluševski, po osmi a půl měsících se představí na hřišti Rodrigo Bentancur,

89
    Vicario vyloženě stojí na místě, míč má u kopačky a vyčkává. Kupodivu totéž dělá i relativně čerstvý Mateta, stojící proti brankáři Tottenhamu.

87
    Při opakovaném rohu přeletěl míč celým objemem mimo hrací plochu. Domácím se už naděje na bodový zisk ztenčila na takřka neviditelné hodnoty.

87
    Rak-Sakyiho střela byla zblokována na třetí roh v řadě, podobně jako v závěru prvního poločasu.

Karel Jedlička

Góly: 90+4. Ayew (J. Andersen) – 53. Ward (Maddison) (vla.), 66. Son Heung-min (Br. Johnson)

Karty:   90+9. J. Andersen (CRP), 90+10. Ayew (CRP) – 90+10. Br. Johnson (TOT)

Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C), J. Andersen, Guéhi, Mitchell (70. Ahamada) – Lerma (79. França), C. Doucouré, Hughes (70. Clyne) – Ayew, Édouard (79. Mateta), Schlupp (60. Rak-Sakyi).
    Náhradníci: Matthews – Holding, C. Richards, Riedewald.

Tréner: Hodgson

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, B. Davies (46. Emerson Royal) – Bissouma (64. Højbjerg), P. Sarr – Kulusevski (90. Bentancur), Maddison (90. Gil), Richarlison (64. Br. Johnson) – Son Heung-min (C).
    Náhradníci: Forster – Dier, Skipp, Lo Celso.

Tréner: Postecoglou

Rozhodca: Madley – Hopton, Smith